• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problém s SMB v Kodi 19
#1
Ahoj, mám problém se Sambou v Kodi 19. Po aktualizaci Kodi na novou verzi Matrix se nemohu připojit ke složkám v PC. Když dám vyhledat novou sdílenou složku, Kodi napíše Chyba 2: sdílená složka není dostupná. Kodi mám instalováno na telefonu android, verze 19.1. Ale zkoušel jsem to i z PC Windows 10 x64. Sdílení složek přes SMB jsem zkoušel i z jiných aplikací např. VLC tam to fungovalo bez problémů, ale v posledních dnech aplikace dlouho načítá složky např. 3minuty. Někdy dokonce složky nenačte vůbec, zkoušel jsem to i z jiného telefonu tam to fungovalo, ale po 1 dni to přestalo pracovat. Prosím o radu. Díky
 
Citovat
#2
Nastavenia/servery/smb klient/minimalna verzia protokolu=smbv1. Restart=ano
 
Citovat
#3
Zkusil jsem to nastavit, ale stále to nefunguje.
 
Citovat
#4
Nastavení v SMBv1 nelze v Kodi 19 použít, řiďte se postupy uvedenými v https://kodi.wiki/view/SMB.
 
Citovat
#5
Nevím, zkoušel jsem to podle návodu @JiRo a stejně to nefunguje. Píše mi to Chyba 2: sdílená složka není dostupná nebo Operation not permitted.
 
Citovat
#6
@krystof90 Obvkylé problémy se objevují v případech kdy, se používá Home verze Windows a došlo k přejmenování uživatele a/nebo u účtů bez hesla (to poslední prakticky u všech systémů se samba sdílením).

Já samba sdílení používám několik let (Windows, NAS, Windows Server) počínaje Kodi verzí 13. Jakmile to šlo, používal jsem samba verzi >1, tedy neprohledával síť, pro zdroje používám výhradně host name a definuji přístup ke zdrojům přes funkci Přidat umístění v síti, jméno a heslo. Nové major verze řeším většinou upgrade, případně při nových instalacích kopíruji ručně soubory s definicemi zdrojů (souces.xml, mediasources.xml a passwords.xml).

Přechod na Matrix jsem zatím provedl u Windows 10 Pro, Android a CE a vždy mi sdílení samba fungovalo.
 
Citovat
#7
mne nejde vyhladavat v sieti ked pridavam zdroj ale ked manualne napisem presnu cestu pomenujem ju tak sa mi tamv poho pripoji....
skusane na 2ch android tv boxoch....
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)