XBMC-Kodi.cz
Kodi "Nexus" 20 - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Novinky (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-novinky)
+--- Téma: Kodi "Nexus" 20 (/prispevek-kodi-nexus-20)Kodi "Nexus" 20 - meda - 30.5.2022

** Kodi "Nexus" 20 **

16.5.2022 - Kodi "Nexus" Alpha 1 Prerelease. Team Kodi Developer Info

Zde tedy představujeme první Alpha vydání Kodi 20.x "Nexus".

Je to hlavní vydání, takže podle očekávání přichází s více novými funkcemi. Někomu to však určitě bude dělat problémy, a proto se přidržíme tradičního modelu
Alpha /Beta /Release Candidate.
Uvědomte si, prosím, že instalace nevyhnutelně něco pokazí a my bychom byli opravdu rádi, abyste v tom případě pomohli identifikovat problémy a pomáhali je opravit.

Co se tedy vlastně změní? .....


-> https://kodi.tv/article/kodi-nexus-alpha-1/


RE: Kodi "Nexus" 20 - listener - 11.7.2022

Byla vydána verze Alpha 2.


RE: Kodi "Nexus" 20 - meda - 11.7.2022

Díky @listener za upozornění v době letní roztržitosti 4
Mimo oprav tam vidím změny u pod-verze Python, potěšující umenšeni u Thumbnail Images - miniatur, co se týká objemu,
a změny zajímajicí @JiRo u Skinning, kterých význam posoudí jen on 5 a zde několik dalších kolegů.


RE: Kodi "Nexus" 20 - JiRo - 11.7.2022

Z hlediska toho, co je nejdůležtější (tedy alespoň pro mne) jsou změny a doplnění funkcí ve skinech. Obecně asi mnoho lidí potěší, že se konečně, po kratší diskusi, team rozhodl mírně snížit kvalitu thumbnails. Není třeba se děsit, stále ještě je subjektivně vyšší než na většině aplikací a webech většiny streamovacích služeb. 3 Efekt ale bude výrazný pro většinu těch, kteří zápasí z místem, protože velikost thumbnails souborů tím pádem klesne cca na 50 % původní velikosti. Možnost ale přizpůsobit si to, jak s thumbnails Kodi pracuje, samozřejmě v advancedsettings zůstává.

Kompatibilita většiny addons je zachována, minimálně v tom rozsahu, jak byla zachována v přechodu mezi Matrix a Alpha 1 Nexus. U skinů je to samozřejme jiné, protože je tu nová verze skin enginu (xbmc.gui), nyní 5.16.0.  Skiny z Kodi Add-on repository by měly být upravené, u ostatních záleží na jejich tvůrcích. Pro ty, kteří si upravují skiny vlastními silami je to samozřejmě tradiční výzva. Buď si povýšit verzi gui v addon.xml s riskem, že ne všechno bude fungovat správně, nebo absolvovat tradiční martyrium 100% přechodu na novou verzi gui. A na to má už jistě každý svou "oblíbenou" metodu. Ale to ti, kteří jdou touto cestou, jistě vědí. 1 Každopádně bych každému, kdo to se skinningem myslí vážně, doporučil Ronnieho vlákno na kodi.tv.

Neodpustím si obvyklé doporučení. Ti, kteří vědí co dělají a na novou verzi přechází proto, že jsou fandové nebo chtějí pomoci teamu s testováním, autoři addons a skinneři, ti ať si novou verzi nainstalují. Ostatní rádi přivítají jejich zkušenosti a práci, kterou věnují převodu jejich produktů na novou verzi. Ostatní a zejména pak ti, kteří si myslí, že nejnovější verze Kodi je to nejlepší, co musí mít v Kodi v obáváku, by měli stále ještě vydržet. Doporučoval bych alespoň do rc1. Ale iluze si v tomto případě nedělám...


RE: Kodi "Nexus" 20 - Milos999 - 24.7.2022

Skusal som Kodi 20 alpha 1 a aj KODI 20 alpha 2 a  z doplnkov KODI CZ SK isli na 100 % iba zopar z tych lepsich iba Stream Cinema 2 a Mall TV. Preto nieje dovod ponahlat sa a stabilny aj s ohladom na doplnky KODI CZ SK je stale KODI 19.4 Matrix.


RE: Kodi "Nexus" 20 - oupee - 28.7.2022

Udělal jsem update z 15 a běhá to ok, hned druhý den vyšla alpha2. Používám ale jen ČSFD a SCC.