• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi "Nexus" 20
#1
** Kodi "Nexus" 20 **

16.5.2022 - Kodi "Nexus" Alpha 1 Prerelease. Team Kodi Developer Info

Zde tedy představujeme první Alpha vydání Kodi 20.x "Nexus".

Je to hlavní vydání, takže podle očekávání přichází s více novými funkcemi. Někomu to však určitě bude dělat problémy, a proto se přidržíme tradičního modelu
Alpha /Beta /Release Candidate.
Uvědomte si, prosím, že instalace nevyhnutelně něco pokazí a my bychom byli opravdu rádi, abyste v tom případě pomohli identifikovat problémy a pomáhali je opravit.

Co se tedy vlastně změní? .....


-> https://kodi.tv/article/kodi-nexus-alpha-1/
 
Citovat
#2
Byla vydána verze Alpha 2.
 
Citovat
#3
Díky @listener za upozornění v době letní roztržitosti 4
Mimo oprav tam vidím změny u pod-verze Python, potěšující umenšeni u Thumbnail Images - miniatur, co se týká objemu,
a změny zajímajicí @JiRo u Skinning, kterých význam posoudí jen on 5 a zde několik dalších kolegů.
 
Citovat
#4
Z hlediska toho, co je nejdůležtější (tedy alespoň pro mne) jsou změny a doplnění funkcí ve skinech. Obecně asi mnoho lidí potěší, že se konečně, po kratší diskusi, team rozhodl mírně snížit kvalitu thumbnails. Není třeba se děsit, stále ještě je subjektivně vyšší než na většině aplikací a webech většiny streamovacích služeb. 3 Efekt ale bude výrazný pro většinu těch, kteří zápasí z místem, protože velikost thumbnails souborů tím pádem klesne cca na 50 % původní velikosti. Možnost ale přizpůsobit si to, jak s thumbnails Kodi pracuje, samozřejmě v advancedsettings zůstává.

Kompatibilita většiny addons je zachována, minimálně v tom rozsahu, jak byla zachována v přechodu mezi Matrix a Alpha 1 Nexus. U skinů je to samozřejme jiné, protože je tu nová verze skin enginu (xbmc.gui), nyní 5.16.0.  Skiny z Kodi Add-on repository by měly být upravené, u ostatních záleží na jejich tvůrcích. Pro ty, kteří si upravují skiny vlastními silami je to samozřejmě tradiční výzva. Buď si povýšit verzi gui v addon.xml s riskem, že ne všechno bude fungovat správně, nebo absolvovat tradiční martyrium 100% přechodu na novou verzi gui. A na to má už jistě každý svou "oblíbenou" metodu. Ale to ti, kteří jdou touto cestou, jistě vědí. 1 Každopádně bych každému, kdo to se skinningem myslí vážně, doporučil Ronnieho vlákno na kodi.tv.

Neodpustím si obvyklé doporučení. Ti, kteří vědí co dělají a na novou verzi přechází proto, že jsou fandové nebo chtějí pomoci teamu s testováním, autoři addons a skinneři, ti ať si novou verzi nainstalují. Ostatní rádi přivítají jejich zkušenosti a práci, kterou věnují převodu jejich produktů na novou verzi. Ostatní a zejména pak ti, kteří si myslí, že nejnovější verze Kodi je to nejlepší, co musí mít v Kodi v obáváku, by měli stále ještě vydržet. Doporučoval bych alespoň do rc1. Ale iluze si v tomto případě nedělám...
 
Citovat
#5
Skusal som Kodi 20 alpha 1 a aj KODI 20 alpha 2 a  z doplnkov KODI CZ SK isli na 100 % iba zopar z tych lepsich iba Stream Cinema 2 a Mall TV. Preto nieje dovod ponahlat sa a stabilny aj s ohladom na doplnky KODI CZ SK je stale KODI 19.4 Matrix.
M8S II mini TV Box, Android 6.0.1 Marshmallow, KODI 19.3 Matrix
M8S mini PRO TV Box, Octa-core, 3gb/32gb, Android 7.1.2 Nougat, Kodi 19.4 Matrix
T95 4gb/32gb, Android 10 Q, KODI 19.4 Matrix

 
 
Citovat
#6
Udělal jsem update z 15 a běhá to ok, hned druhý den vyšla alpha2. Používám ale jen ČSFD a SCC.
 
Citovat
#7
Před čtyřmi dny vydána verze Nexus Alpha 3 s upozorněním,
že je to opravdu ALPHA.

Kodi "Nexus" Alpha 3: 18.9.2022 - opět opravy pro Kodi 20. https://kodi.tv/article/kodi-nexus-alpha-3/
AlwinEsch implementoval silnou funkci umožňující více instancí stejného binárního addonu.
To umožňuje například spuštění dvou instancí doplňku PVR.
 
Citovat
#8
14.11.2022
Kodi "Nexus" Beta 1 - "...znovu jsme pokročili, ...děkujeme za spolupráci komunitě, ...mnoho oprav a vylepšení... "
https://kodi.tv/article/kodi-nexus-beta-1/
Kodi 19 -LibreELEC 10 -RPi4/3/2/0/w -LinuxMint21/W10/Android11. Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#9
V několika předchozích dnech jsem si k celé řadě verzí Kodi, které mám na testovací Windows virtuálce instalované, přidal i Beta 1 Nexus-u. Pokud to jednoduše a lapidárně shrnu, tak "vše je na dobré cestě". Jistě, stále to ještě není na rutinní použití v produktivním prostředí, ale pro ty, kteří jsou tak trochu masochisty, ty, kteří chtějí pomoci týmu, případně ty, kteří sami do Kodi vyvíjí svá řešení, je Beta už na to, aby se s ní začalo uvažovat pro dlouhodobější a víceméně provozní testování, připravena. Myslím tím zatím jen instalace v hlavním vývojové větvi, tedy Windows a Linux. 

U Nexus-u nečeká žádná zásadní změna, jako například v případě přechodu na Python 3. Co se týče addon a jejich kompatibility, tak při přechodu z 19 na 20, teď myslím na úrovni zdrojového kódu, asi nejčastější poblém bude xbmc.translatePath. O tom ale jistě všichni autoři vědí, protože řádek v logu Kodi 19
 
Kód:
2022-11-18 05:15:45.098 T:29647 WARNING <general>: xbmc.translatePath is deprecated and might be removed in future kodi versions. Please use xbmcvfs.translatePath instead.

jistě nikdo nepřehlédne. Jiné to samozřejmě bude u addon a modulů, které jsou nedílnou, a pro některé funkce a další addon, až mandatorní součástí celého ekosystému. Ale není to tak, že by se něco změnilo bez účelu. Pokud k nějakým změnám dochází, tak je to téměř vždy z důvodu vylepšení funkcí Kodi jako celku. Co je tedy podstatné je to, že k žádným zásadním změnám a koncepčním otočkám nedochází.

PVR

Pro mne podstatné jsou funkce PVR, kde jsme si vyzkoušel vše, co používám. Tzn. především klient část dvojice klient - server Tvheadend.
   
Bez problémů. Zároveň jsem aktuálně vyzkoušel funkci IPTV Simple Client na Nexus proti IPTV Web Serveru na Matrix. Mimochodem, nový počin od @Saros se mi jeví jako velice povedený. Sleduji ho, díky možná paranoidní obavě z vývoje OTT služeb... Ale to je trochu jiná kapitola. Ostatně, verze populárního IPTV Simple Client se dočkala opět dalšího vylepšení. Možná, že už je čas na odstranění označení Simple z názvu 1. Je nabitý funkcemi, které jednoduché rozhodně nejsou.

Skin

Rozhodně bych neměl vynechat Estuary. Objevilo se nekolik ohlášených a očekávaných funkcí ve skin enginu, stejně jako některé jiné zmizely. Ale to je už běžnou součástí příchodu nové major verze. Vrátím se k tomu příležitostně v tématu Estuary Easy. U vlastního  skinu se změny, v současné chvíli, dotkly zejména části PVR. Možmá to ale není poslední verze, takže skinneři by měli být ještě trpěliví, pokud se chtějí pustit do přenosu svých úprav do Nexus-u.

SCC

Tady budu stručný. Pokud by to někoho zajímalo, tak SCC ve verzi Nexus funguje minimálůně stejně, jako funguje ve verzi Matrix.

Testování přechodů

Jako vždy, jsem u nové major verze testoval i to, jak se bude chovat při upgrade z verze předchozí. Je známo, že nejsem příznivec čistých instalací. U hlavní domáci instalace si táhnu stále stejná data s Kodi verzemi už několik let. Takže i tady jsem si zkusil (ale zatím pouze v testovacích Windows) upgrade z 19. A to ať už přímo na zkopírovaných produktivních datech, tak jejich pozdější přenos z předchozí major verze. V obou případech úspěšně. A nakonec, jak jinak, i postup opačný, tzn. návrat z Nexus na Matrix. I to se zdá se, proběhlo bez problémů. Jen aby bylo jasno, neznamená to, že cokoliv z toho doporučuji. Nejste-li si 100% jisti tím co děláte, držte se doporučení tradicionalistů, a jděte cestou čisté instalace.

A nakonec...

Rozhodně nikomu, kdo není připraven na větší či menší potíže, které se mohou vyskytnout vždy, přechod na Nexus u produktivního systému stále ještě nedoporučuji. Sám jsem ho, u hlavního Kodi naší domácnosti, ještě neprovedl. Ten ostatně běží na CoreELEC, takže tam je ještě opravdu brzo. A pokud skutečně napsat něco na úplný závěr, tak jen doporučení, abyste kdykoliv, když se chcete do nějaké zásadní změny v Kodi pustit, měli zálohu a mohli se tak vrátit o ten příslovečný krok zpět, a to ať už se stane cokoliv.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)