XBMC-Kodi.cz
Context menu add-on - Verze k tisku

+- XBMC-Kodi.cz (https://www.xbmc-kodi.cz)
+-- Fórum: Obecná diskuse (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecna-diskuse)
+--- Fórum: Obecné otázky a dotazy (https://www.xbmc-kodi.cz/forum-obecne-otazky-a-dotazy)
+--- Téma: Context menu add-on (/prispevek-context-menu-add-on)



Context menu add-on - MiLaCzech - 21.4.2023

Dobrý den. Poradí mi prosím někdo add-on (pokud existuje) na úpravu kontextového menu? Vysvětlím....

Kodi mám nastaveno na automatické spouštění filmů, občas se stane, že nejsem s tímto spokojen (např. blbne obraz v stremu) a musím do nastavení toto jednorázově vypnout. Bylo by perfektní, kdybych si do kontextového menu mohl přidat výběr stremu i přes to, že se všechny filmy a seriály pouští automaticky.


RE: Context menu add-on - JiRo - 21.4.2023

@MiLaCzech Nerozumím otázce. Co to znamená "automatické spouštění filmů". Kde a jak to máš v Kodi nastaveno?


RE: Context menu add-on - MiLaCzech - 21.4.2023

Omlouvám se, měl jsem upřesnit, že v Kodi používám SCC a tam mám nastavený automatický výběr streamu. Tedy v knihovně si zapnu seriály a pokaždé se mne to neptá, který z nabízených stremu pustit. Už se mi ale stalo, že jsem něco takto pustil a nebyl jsem spokojen. Musel jsem si v SCC tuto funkci vypnout a vybrat si z jiných stremu. (kodek, velikost souboru....)


RE: Context menu add-on - JiRo - 21.4.2023

@MiLaCzech Tak tomu už rozumím. 4

Nějakou obecnou funkci, jak změnit konkrétní nastavení v konkrétním doplńku Kodi nemá. Abys takovou funkci pro doplněk SCC jednoduše získal, museli by ji do doplňku SCC doplnit sami jeho autoři. Je to tedy námět na doplnění takové funkce do doplňku. Jsme ale skeptický, zda s takovým návrhem uspěješ. Pokud bys chtěl takový návrh podat, musíš na stránky streamcinema.cz nebo ještě lépe na discord Stream Cinema Community...

Nejblíže k tvému požadavku by snad mohlo být, pokud by například existoval extra doplněk (říkejme mu script.contextmenu), ve kterém bys měl funkci Spuštění nastavení doplňku SCC, případně i se zobrazením příslušné stránky s požadovaným nastavením (myslím, že tohle v Kodi udělat lze). Tzn. že by sis mohl nastavení doplňku spustit prakticky kdykoliv, aníž bys opustil daný kontext ve struktuře jeho menu. Zdůraznil jsme ale "by snad mohlo být" ne náhodou, protože by bylo třeba ověřit, zda by doplněk SCC promítl tuto změnu parametru i v případě, pokud bys byl uprostřed struktury jeho menu. To by se muselo ověřit...

Shodou okolností takový doplněk (říkám mu skutečně scipt.contextmenu) mám a používám ho právě na takové podobné "obezličky". Dej mi čas a já to vyzkouším. Pokud to zafunguje, tak to tady zveřejním.


RE: Context menu add-on - MiLaCzech - 21.4.2023

Paráda, to zní nadějně. I kdyby to nevyšlo, děkuji za pozitivní přístup.


RE: Context menu add-on - jastrab - 21.4.2023

Netreba nic... Ja bezne pouzivam automaticky stream s moznotou rucneho vyberu streamu na SC a SCC, Kontextove menu kodi obsahuje pri kazdom addone. Ak mas dialkovy ovladac, tak ked podrzis stredne tlacitko (tj. to cim pustas/vyberas film) tak vyskoci kontextove menu. Dalsia moznost je si namapovat cez keymaper, kde si to mozes namapovat pre dialkovy od TV (Na dialkovom od projeektoru som si namapoval tlacitko na zobrazenie kontextoveho menu).

PS: Ak mas funkcnu mys na kodi, tak to vies cez prave tlacitko mysi zavolat :)


RE: Context menu add-on - JiRo - 21.4.2023

Tak rychlý test ukázal, že to u SCC funguje. Asi to bude fungovat u všech (či většiny) doplňků typu plugin, pokud jsou napsány nějak rozumně a tak, jak by být napsané správně měly. A pokud se do toho ještě vloží Refresh, tak už ta jistota bude hodně veliká.

Je to poměrně dobrá inspirace, protože taková funkce se může často hodit. Právě když je člověk vnořený někde uprostřed struktury menu pluginu a chce změnit nějaké nastavení. Jen se samozřejmě otázka, co se stane, pokud se změní nějaké zásadní nastavení, kvůli kterému nebude možné pokračovat v daném místě (či spíše se vrátit krokem zpět), protože takový kontext nebude po novém nastavení možný. Něco z toho může vyřešit právě ten Refresh, ale nejsme si 100% jistý, zda (a jak) to zafunguje vždycky, Možná by to mohlo způsobit i pád Kodi, což by smaozřejmě nebylo žádoucí.

Ještě by asi bylo možné přímo z context menu změnit konrétní nastavení v konkrétním pluginu, ale to už by bylo o chlup složitější řešení a navíc cílené jen na konkrétní funci.

Pokusím se jednoduché řešení dostat do nějaké distribuovatelné formy, ale v žádném případě to nebude úplně 100% addon. Spíše jen takový workaround. Snad se k tomu dostanu brzy...


RE: Context menu add-on - MiLaCzech - 21.4.2023

To zní pozitivně. Těším se, až ten "workaround" vyzkouším. :)
Bylo by to skvělé vylepšení.


RE: Context menu add-on - JiRo - 22.4.2023

Tak první veřejná verze Context Menu je na světě. Je to ušité ryze účelově, vzal jem to, co používám doma a má to i řada mých kamarádů, a poněkud jsme to učesal, aby to bylo schopné zveřejnění.

Stáhni a instaluj ze zip, který je dole připojený. V Kodi se to instaluje do skupiny doplňků označených jako Místní nabídky v en je to Context Menus. Aby se doplněk aktivoval, musíš v jeho nastavení provést nějakou změnu a uložit ji nebo provést restart Kodi. Pro prvotní hraní je možné uvolnit funkci Nastavení Context Menu, která umožní z kontext menu spustit nastavení doplňku Context Menu. 1 Je tam více funkcí, než ta jedna, o kterou máš zájem, ale myslím, že se v tom vyznáš i bez popisu. Ty funkce, které závisí na nějakých dalších addon nebo takové, co jsou ještě pro zvěřejnění hodně "syrové" jsme raději zablokoval.

Pokud se to ukáže jako všeobecně užitečné a bude o to zájem, dám to do zdejšího repozitáře. Založím k tomu téma, kde to popíši, ale asi až zítra. Další informace pak můžeš hledat tam.

Je tam potenciál pro doplnění dalších funkcí, bude zajímavé, s jakými náměty přijdeš. 6

Jsem zvědavý na tvou reakci...

EDIT: Bylo založeno nové téma Context Menu v subfóru Programy a Hry. Vše, včetně informací o postupu instalacie, najdete v něm. Zde původně připojený instalační zip soubor jsem proto smazal.


RE: Context menu add-on - JiRo - 22.4.2023

No a ještě by to šlo vylepšit i takto. Stojí to za to to rozšířit? A bylo by žádoucí tam přidat i volbu pro download?:
       

Největší problém je vymyslet ty názvy tak, aby se to do omezené šířky okna context menu vešly. 3


RE: Context menu add-on - MiLaCzech - 22.4.2023

Naprosto perfektní, přesně takhle jsem si to představoval, tedy v contextové nabídce výběr streamu AUTO/Ručně. Umí to takhle i ten skript 0.1.0? Nedaří se mi to nastavit. V contextovém menu mi to píše: "Nastaveni Contex Menu"

Byla by dobrá i contextová volba "Výběr streamu" (kterou u tebe na obrázku vidím, ale já ji v základu na výběr nemám)

context menu


RE: Context menu add-on - JiRo - 22.4.2023

@MiLaCzech Ve verzi 0.1.0 ten Výběr streamu ještě není. Můžeš si v ní jenom spustit Nastavení doplňku a v něm si to změnit. Volba Výběr streamu bude až v další verzi. Zítra.

Vidím, že jsi netrpělivý, tak nová verze ještě dnes.

EDIT: Bylo založeno nové téma Context Menu v subfóru Programy a Hry. Vše, včetně informací o postupu instalacie, najdete v něm. Zde původně připojený instalační zip soubor jsem proto smazal.


RE: Context menu add-on - MiLaCzech - 22.4.2023

Děkuji. V žádném případě tě nechci uhánět a brát si Tvé zdraví na svědomí. :) Nedá mi to, jdu to zkusit. :)

EDIT: V nastavení doplňku přibyla možnost "automatický výběr streamu pro přehrávání" a "automatický výběr streamu pro stahování". V contextové nabídce u filmu/seriálu (knihovna Kodi propojena s SCC) je nově možnost "nastavení Context menu". Tak jak to máš na svých fotkách se mi to nezobrazilo - tedy výběr streamu zde nemám. U mne verze Kodi 20.1 (Nexus), platforma xbox.


RE: Context menu add-on - JiRo - 23.4.2023

@MiLaCzech Aha, tak je tam podmínka, že se ty dvě položky zobrazí pouze tehdy, pokud jsi v pluginu SCC. Na tituly z SCC v knihovně jsem nepomyslel. To bude oříšek, protože jakmile je to v knihovně, tak není na této úrovni a s těmi nástroji co jsou k dipsozici, úplně jednoduché zjistit, že je to titul z SCC. No, budu se nad tím muset zamyslet.

A úplně zásadní to bude u widgetů. Tam to možná ani nepůjde... No, špatná úvodní analýza. To je pak vždycky problém. Bohužel.


RE: Context menu add-on - MiLaCzech - 23.4.2023

Jo takhle... Teď jsem to zkusil a v pluginu SCC to funguje moc dobře a nabízí možnost přepnutí streamu.


RE: Context menu add-on - JiRo - 23.4.2023

Zítra ještě něco zkusím. Přinejhorším ty položky na změnu přepnutí streamu mohou být v kontext menu vždy. Nebude to sice tak elegantní, ale fungovat to bude ve všech případech.

Nedalo mi to a vstal jsem, protože jsem na to musel stále myslet a stejně bych neusnul. A výsledek se dostavil. A bylo to nakonec celkem jednoduché. Ale je potřeba to ověřit i na jiném systému, než co mám já. Xbox se na to bude dobře hodit.

Mělo by to fungovat jak v knihovně, tak ve widgetech.

EDIT: Bylo založeno nové téma Context Menu v subfóru Programy a Hry. Vše, včetně informací o postupu instalacie, najdete v něm. Zde původně připojený instalační zip soubor jsem proto smazal.


RE: Context menu add-on - MiLaCzech - 23.4.2023

Odzkoušena verze script.contextmenu-0.1.2.
Vše funguje perfektně jak v pluginu SCC tak v knihovně Kodi.
Klobouk dolů. Odvedl jsi moc dobrou práci. Děkuji.


RE: Context menu add-on - JiRo - 23.4.2023

Bylo založeno nové téma Context Menu v subfóru Programy a Hry. Vše, včetně informací o postupu instalacie, najdete v něm.
 
Prosím ty, které bude doplněk Context Menu zajímat, aby v diskusi a námětech na toto téma pokračovali tam.

Udělám ještě výjimku a odpovím zde na jeden příspěvek od @jastrab:, který jsem v zápalu práce na doplňku přehlédl...
(21.4.2023, 17:22)jastrab Napsal(a): Netreba nic... Ja bezne pouzivam automaticky stream s moznotou rucneho vyberu streamu na SC a SCC, Kontextove menu kodi obsahuje pri kazdom addone...
Ty jsi pravděpodobně požadavek @MiLaCzech: nepochopil. Je to o něčem jiném než o tom, jak vyvolat kontextové menu. Je to o tom, jaké funkce v něm uživatel najde. A ta funkce, kterou by on chtěl, tam v současné době není. A právě to tento doplněk (kromě jiných funkcí) řeší a takovou funkci tam doplňuje.