• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4K rozlišení v Kodi
#1
Video 
Ahoj lidi a kodi-mástři,
koupil jsem si novou TV s 4K rozlišením (Philips 55OLED807) a androidem.
Nainstaloval na ní KODI nalezené na Google-play.

V nastavení KODI (ani po přepnutí na Expert) však nejde změnit rozlišení na jiné než fullHD 1980x1080 (zkrátka není jiné v nabídce).

Na internetu jsem okrajově našel něco, že si tam lidé museli dohrát nějaký addon, ale ten tam stejně už nebyl k dispozici.

Jak jste toto prosím vyřešili? Moc děkuji za pomoc.
 
Citovat
#2
@Petrolius: Nevěš hlavu, v KODI nastavuješ jen rozlišení grafického rozhraní. S rozlišením filmu to nemá nic společného, do něj KODI nezasahuje.
 
Citovat
#3
@Petrolius: Nejspíš mluvíš o rozlišení v Nastavení/Systém/Zobrazení/Rozlišení. Tam se nastavuje rozlišení GUI (základních obrazovek Kodi). Že tam máš jen 1980x1080 nevadí. Má to tak hodně lidí včetně mě. Povolení rozlišení pro přehrávání streamů se nastavuje v položce Nastavení/Systém/Zobrazení/Seznam povolených. Tam naklikej všechna 3840, 1920 a 720. Na povolená rozlišení se ti obrazovka přepne na základě info o streamu. Někdo ještě nastavuje Zpoždění po změně obnovovací frekvence na 0,2 sec.

Ještě je otázka, jestli nemusíš nastavit rozlišení i v samotném Androidu. nejen z Kodi lze přehrávat ve 4K.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#4
@Tomik68 Bylo by asi zajímavé dohledat, kde tenhle mýtus vznikl. Tedy mýtus, že rozlišení v nastavení Kodi Systém > Zobrazení > Rozlišení, se týká jen rozlišení grafického rozhraní. Toto nastavení ovlivňuje, při defaultním nastavení, veškeré výstupy Kodi. Tedy i výstup při přehrávání. Pokud tedy bude např. nastaveno rozlišení 1080p, bude na toto rozlišení Kodi renderovat výstup na toto rozlišení i při přehrávání, ať už je rozlišení videa jakékoliv. Ale jak jsem napsal, platí to jen při default nastavení, protože chování při přehrávání videa se dá ovlivnit dalším nastavením, konkrétně v části Přehrávač > Videa v sekci Přehrávání, konkrétně Upravit obnovovací frekvenci obrazovky. Tak je pak možné dosáhnout toho, že Kodi bude renderovat výstup při přehrávání právě podle rozlišení (a frekvence) přehrávaného videa.

Zjednodušeně řečeno se dá vhodným nastavením vybrat, jak a kde bude prováděno renderování s ohledem na přehrávané video (rozlišení a obnovovací frekvence) a na možnosti zobrazovače (TV, monitor). Protože je pro většinu lidí nejdůležitejší zachování odpovídajícího časování jednotlivých snímků, snaží se většina z nás nastavovat přehrávač tak, aby (pokud to hostitelský systém a zobrazovač umožňují) se při přehrávání upravila snímková frekvence na hodnotu odpovídající časování videa. S tím se pak nastaví i odpovídající rozlišení. Samozřejmě jen tehdy, pokud to umožní hostitelský sytsém a samozřejmě také tehdy, pokud takové parametry má i zobrazovač.

Těch možností, kde a jak nastavit výstup Kodi jak při zobrazování jak grafického rozhraní, tak při přehrávání videa, je více. Navíc hodně závisí na typu hostitelského sytsému, na kterém Kodi běží, protože to může možnosti nastavení dost ovlivnit. Ne všechny systémy podporují všechny možnosti a ne všechny fungují stejně. Android je v tomto směru asi nejvíce problematický.

Nastavil jsem v systému rozlišení na 1080p, vypnul Upravit obnovovací frekvenci obrazovky a pustil si video s rozlišením 2160p. Kodi v tomto případě renderuje na 1080p. Viz screenshot. Info na TV mi pak ukazuje stejné hodnoty.
   
 
Citovat
#5
@JiRo: Nevím, nakolik je wiki aktualizovaná, ale tam tvrdí také, že to ovlivňuje jen GUI. Viz Resolution v Settings/System/Display - Official Kodi Wiki.
Takže jestli je to mýtus, pak přichází z oficiálního zdroje.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#6
@jkmh: Tak ony jsou v tomto ohledu popisy jak v Kodi Wiki, tak samotná označení ve vlastním Kodi (a občas i jejich překladů) zavádějící či neúplná, a také, jak jsem už napsal, se to výsledné chování může lišit od typu hostitelského systému a jeho aktuálního nastavení. To v kombinaci s možnostmi nastavení Kodi, jak v nastavení Systém tak Upravit obnovovací frekvenci obrazovky, dává takové množství variant a kombinací, že se v tom člověk orientuje velmi těžko a asi je i složité to ve Wiki popsat do všech detailů.
 
Citovat
#7
@JiRo: Přesnější by bylo vyvolat při promítání infoproužek samotné TV a pak při zobrazení informací Kodi-přehrávač tento infoproužek samotné TV znovu.

Až manželka opustí "kino", vyzkouším si to sám.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#8
@meda To samozřejmě dělám. TV info pak, celkem očekávaně, odpovídá tomu, co se zobrazuje v Kodi při zobrazení Player Process Info v záložce Přehrávač v položce Display mode.
   
Pozn.  Abych tam dostal i TV info, vyfotil jsem obrazovku

Pokud vypnu Upravit obnovovací frekvenci obrazovky a pustím to samé (TV kanál ve FHD), tak Kodi výstup do TV renderuje v rozlišení 2160p (TV info ukazuje to samé, fotit se mi to už nechtělo), což odpovídá nastavení v Systém > Zobrazení > Rozlišení.
   
 
Citovat
#9
Ano, zjistil jsem přesně totéž.
Pravda také je, že v LE/Kodi 20 jsou dvě položky v nastavení zobrazení.
"Rozlišení" a "Nastavit omezení rozlišení grafického rozhraní".
Dříve byla jen první položka - nevím ale, od jaké verze jsou dvě.
Takže je možné, že se i vazba nastavení zobrazení na přehrávač změnila.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#10
@meda Můžeš se podívat, jaký je u LE anglický originál textu "Nastavit omezení rozlišení grafického rozhraní"?
 
Citovat
#11
@JiRo: Teď jsem teprve přijel. Jdu na to.
Pod menu Display jsou volby
Resolution, Set GUI resolution limit,
pod čarou je Whitelist.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)