• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
4k videa a spadnutí kodi
#1
Ahojte,

mám android box VONTAR X4 TV Box Android 11 Amlogic S905X4 4GB 32GB 1000M a na něm nainstalovaný Coreelec.

Pokaždé když chci přehrát film, který je větší, třeba ve verzi 4k tak mi celý systém spadne. Krabička se odpojí a pak ji musím přes tv (Samsung) vyhledávat a připojovat jako pc znovu.

Co to způsobuje a jak to vyřeším?

Díky
 
Citovat
#2
Zapni debug, restartuj, vyvolej chybu, vytvoř a pošli debug log viz návod v https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-vytvo...6-obrazech. Ignoruj, že je to psáno pro Kodi16. Postup je stále stejný.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
Co znamená připojovat jako PC? To si nemusí s 4K a HDR rozumět. Box přidej na vstup HDMI jako neznámé zařízení a pojmenuj si ho třeba KODI.
 
Citovat
#4
Změněno z pc na neznámé zařízení - chyba se stále projevuje.

https://paste.kodi.tv/dinafafaru

U 4k videí kodi spatne, Samsung vyhodí hlášku že zařízení nenalezeno, musím android box odpojit z napájení a znovu zapojit, poté se už kodi připojí.

Zároveň jsou problémy s ethernetem, zkoušel jsem více kabelů, ale tím to není. Chvili to přes kabel jede a jindy musím odpojit a jet pouze přes WiFi.
 
Citovat
#5
@Cowan77: Vidím 3 problemy:
Pokud posíláš LOG po pádu a novém startu, musíš v nastavení Kodi Logfile Uploader zvolit OLD LOG (teď nevím přesný nazev).

Samsung TV s Tizen se takto debilně projevuje. Mám ho také. Neporadí si správně s detekci na HDMI, ztrácí CEC a nepamatuje si.

Popsané projevy Vontar X4 ukazují na chyby CE, nebo samotného HW. Co jej chvíli testovat jen v Androidu?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#6
1. Chyba kdy mi vůbec nejde z nějakého důvodu spustit SCC, po kliknutí na něj se točí kolečko načítání a musíme vyjet z kodi abych se dostal zase na úvodní obrazovku. Po tomto problému proveden restart napájecího zdroje boxu.

https://paste.kodi.tv/codesadufi

2. Chyba kdy při přehřátí 4k Videa spadne systém a box se odpojí. Napájecí zdroj vypnut a zapnut. Old log File byl zapnutý i při prvním pokusu, dávám znovu i této druhý pokus, kdy je taky zapnutý.

https://paste.kodi.tv/epuhasubec
 
Citovat
#7
Trochu jsem bádal a přepnul v nastavení Coreelec výkon cpu z ondemand na performance. V ten moment se 4k video na pár vteřin rozjelo, krabička se odpojila a znovu se připojila jako skylink. Z videa už nejde odejít zpět do systému a pouze běží 4k video přes skylink (nevím proč, nepoužívám ho). Zase jediná cesta je odpojit napájení a připojit jako neznáme zařízení.
 
Citovat
#8
Máš stále možnost používat Android a aplikace v něm? Co vyzkoušet aplikaci YouTube a nějaká testovací videa, kterých název/adresu si najdeš nejdříve na PC?
Třeba https://www.youtube.com/watch?v=W64uX-VHw_Q
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#9
Nemáš třeba poškozený chladič, jaká je teplota CPU?
 
Citovat
#10
Videa na YouTube ve 4k jedou úplně v pohodě. Problém je jen v coreelec.

Teplota cpu je 56 C.
 
Citovat
#11
@Cowan77 4K samo o sobě moc o nárocích na CPU/GPU při přehrávání neřekne. Jsou nějaké rozdíly v přehrávání při různých typech kódování videa (h264 vs h265)? A jak máš nastavený Kodi Přehrávač, konkrétně sekci Videa? Konkrétně HW akcelerace?
 
Citovat
#12
Problém způsobuje jakýkoliv typ 4k videa.

Nastavení zde:
Obrázek
 
Citovat
#13
Všechno vypadá dobře, takže už moc nevím... 11

Kromě možných probémů s CPU/GPU dekódováním videa mi to ještě připomíná situaci, jako by mohly být problémy se sítí. Myslím, že u některých Vontar jsem o tom kdysi četl na blogu CoreELEC. Ale je to už delší dobu a od té doby instalce CE pro boxy s tímto SoC přeci jen pokročila. Co ale přesto třeba zkusit přepnout na wifi? Tedy pokud máš wifi, které je dostatečně rychlé. Za to nic nedáš. A tady by asi pomohlo vyzkoušet to na Kodi instalovanému v Android systému na tomto boxu, jak píše @meda: Ale vyzkoušet tam právě přehrávat ta videa, co ti v CE přehrát nejdou.

A ještě jsem znova mrknul do logu a vidím, že nepoužíváš video cache. Zkus si ji ještě nastavit, jestli se to nezmění. Obecně by to vadit nemělo, jen by se ti ta videa měla přehrávat s pauzami/bufferováním, ale kdo ví, jak ta instalace CE na box-u s 905X4 funguje. S tím zkušenosti nemám vůbec žádnou. A ani nevím, jaká je pro tento doporučovaná verze instalace CE, tedy zda ng nebo ne. Podle jádra Linux co vidím v logu je to asi ne. Ale v tomto se moc nevyznám...

Ta 4K viea, co ti nejdou přehrát, jsou z jakého doplňku? Z SCC? Kolik jsi jich zkoušel. Není to třeba tak, že jsi prostě jen měl smůlu, a narazil jsi na nějaká., která jsou nějak problematická? A to, že ti jdou přehrávat 4K videa z YT bez problémů, je buď díky tomu, že mají malý datový tok, protože jsou na YT přeci jen optimalizovaná nebo proto, že máš v doplňku YT zapnuté Použít MPEG-DASH. Pak přehrávání jeden přes doplněk InputStream Adaptive, který má vlastní cache.
 
Citovat
#14
@Cowan77 -Jak připomněl @JiRo, měl bys vyzkoušet přímo v Androidu aplikaci Kodi z Play nebo upravené Kodi z Maven https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-probl...#pid118871
Jestli se budou chovat stejně jako a CE.

Také se podívej, kolik ti při spuštění videa FullHD zbývá volné RAM v Kodi, nastavení, Systémové informace.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#15
Ani já nevidím nic záludného. Ještě zkus najít a reportovat crash log. Typ logu lze nastavit v appce Kodi Logfile Updater. V CE/storage/.kodi/temp/kodi_crash.log. Ne vždy se do něj stihne napsat něco relevantního, ale za pokus to stojí. Tento soubor se tvoří právě jen při pádu.

1) Také zkus nechat déle CE "spadnuté". Při mém různém testování se mi občas stane, že CE zdánlivě spadne - zčerná obrazovka, na DO nereaguje. Někdy mu trvá i řádově jednotky minut, že se automaticky restartuje (jako při zapnutí).
2) Podobný projev, který popisuješ, jsem vyvolal při tomto nastavení (viz screen). Má TV 4.2.0 neumí. Model 2018. Ale to jsem nastavil 4.2.0 natvrdo, standardně tam mám automaticky.
3) také zkus při "spadnutí" připojení na box přes SSH, např. programem WinSCP. To jestli je mrtvé CE nebo "jen" Kodi.

Mám CE ng. Je možné, že CE ne se chová trochu jinak. Nemám jak porovnat.


Přiložené soubory Miniatury
   
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)