• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ako mergnut viac kanalov v tvh?????
#1
Otazka do plena
1 pokial mam uz namapovane kanaly a mam napr
  tv doma
  tv doma.
  oba su z dvb-s z jednej rekvencie cize je to jeden a ten isty kanal ako ich mergnut dokopy?
  pokial dam namapovat a mergnut fuzzy tak sa nic neurobi
2. pokial mam uz nejake kanaly z dvb-s a pridam zdroj dvb-t alebo iptv
 ako mergnut k uz existujucim kanalom tie nove

Dakujem za  odpovede
 
Citovat
#2
@sonics007:
ad.1 Nemám zkušenosti s dvb-s, ale pokud používám automatické mapování dvb-t/t2/c přes bouquets, tak se služby nespojí (i když mám zvoleno "Merge same name") - nějak to nefunguje. Ale dá se to u již namapovaných služeb udělat ručně, kanál po kanálu (šílená práce...)
ad. 2 Při použití ručního mapování se dá podle mne namapovat cokoliv k čemukoliv, takže bych asi jako první namapoval dvb-s (jakkoliv) a pak k němu ručně namapoval dvb-t/t2/c/IPTV (s volbou "Merge same name"). Musí být ale shodná jména služeb, pokud nejsou, tak se před mapováním musí upravit (šílená práce...).
 
Citovat
#3
@JiRo: eej presne som vedel ze sa mi ozves prave ty  1
tak dik za prvotne info .
ohladne  Musí být ale shodná jména služeb, pokud nejsou, tak se před mapováním musí upravit (šílená práce...).  ako na to
V dvb inputs - services -edit daneho kanala mam read only nazov service ktory neviem upravit asi preto sa vola read only.
vies ma niejako nasmerovat
 
Citovat
#4
@sonics007 Jaj, tak to jsem možná napsal špatně. Moc se omlouvám. Já teď nemám k Tvheadend přístup, tak to jen lovím z paměti (a tu mám mizernou). Máš pravdu, jména služeb nejde editovat. Takže se to musí asi dělat opačně a sjednotit jména kanálů. Namapovat si první zdroj a pokud jsou jména kanálů druhého zdroje jiná, musíš si ty kanály prvního zdroje přejmenovat tak, aby odpovídaly jménům kanálů druhého zdroje a ten pak namapovat ručně. Problém je, že před tím musíš znát ta jména kanálů druhého zdroje, tzn. musíš si je před tím cvičně zkusit namapovat a pak zrušit, abys věděl, jak ty kanály prvního zdroje přejměnovat. No, není to nic jendoduchého, ale podle mne lepší způsob neexistuje (nebo ho neznám).

Já mapování více služeb do jednoho kanálu používám jen u pár kanálů, a tak to řeším buď až po namapování z obou zdrojů/služeb (přidám druhou službu do kanálu vytvořeného mapováním první služby a pak ten kanál vytvořený mapováním druhé služby nastavím na disable). Pak mám ještě mapované služby z různých instancí IPTV a tam si můžu v playlistu jména služeb a kanálů zvolit jak potřebuji.
 
Citovat
#5
@JiRo tak budem skusat a ked tak este napisem
 
Citovat
#6
@sonics007 Zprovoznil jsem si VPN domů, a mohl si tak udělat screenshot z Tvheadend serevru. Právě dlouhodobě testuji příjem DVB-T přes minisatip aplikaci provozovanou na Raspbianu instalovanémna na RPi2. Mám tam připojené tři DVB-T přijímače, zbytek přijímačů mám připojený přímo do Tvheadend serveru, který běží v LIbreELEC. Abych si to oddělil, tak mám pro ty přijímače z minisatip vytvořenou samostatnou DVB-T síť, ale zároveň jsme si ty služby zase při ručním mapování spojil - viz screenshot. Všechno to beru ze stejné DVB-T sítě (UPC), takže to spojení bylo v tomto případě jednoduché, kanály se jmenují vždy stejně.
   
Zároveň tam jsou vidět tři kanály HBO, které přijímám přes OTT/IPTV O2TV a/nebo Sledovani. Tam jsem to namapování z obou služeb vždy do jednoho kanálu udělal celé ručně. Je to jen takový pokus, normálně si HBO platím jen u jednoho providera.
 
Citovat
#7
@JiRo ja mam vsetko na proxmoxe tvh, minisatip tiez to skusam
mas to uz pekne vyladene ja som chcel dvb-s spojit s iptv  a mergnut spolu kanaly myslel som ze to bude easy ale asi som sa troksu sekol.
a neriesil si aj transcoding celkom ma to zaujima nakolko vela cestujem a nie vsade je dobry net.
 
Citovat
#8
@sonics007 No, já myslím, že pokud už máš dvb-s kanály v provozu, tak stačí u IPTV v playlistu (tedy pokud jde o OTT/IPTV) nadefinovat správná jména a pak spustit ručně mapování a to merge by se mělo provést už automaticky.

Transcoding neřeším, občas si něco z domácího serevru pustím a zatím mi vždycky stačilo default nastavení steramu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)