• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Android TV Kodi malá paměť
#1
SONY XH900 Kodi 18.9 net 250 Mbps. nemám tam nic jen SCC. Pokud pustím např. 30Gb film po 10 min mi TV hlásí " nedostatek místa v úložišti" Když se dodívám na film, tak se to zase vyprázdní. Nerozumím vůbec androidu a jeho dočasné paměti či co to je. TV má 4Gb SSD a volného místa je 2Gb i když mám vše co jde odinstalované. Plno lidí mi tvrdí, že má stejnou konfiguraci jako já a nemají žádný problém. Tuší někdo? Díky
 
Citovat
#2
@hromar Možná máš video cache v Kodi nastavenu pro ukládání na disk. Zkontroluj parametry v advancedsettings.xml souboru, zda tam náhodou nemáš <memorysize>0</memorysize> a změň to na nějakou rozumnou hodnotu (v Byte) podle zásad přidělování paměti pro video cache Kodi. Doporučuji cca 1/3 z 80 % volné paměti po spuštění Kodi.
 
Citovat
#3
@JiRo: Ano máš pravdu. bohužel v androidu v TV asi nepůjde nějak upravit xml soubor, když se nikam nedostanu. nebo? každopádně děkuji
 
Citovat
#4
Keď to nejde externe pridať/upraviť, tak sú na to pluginy do kodi, cez ktoré to ide. Skús dať do googlu: ,,kodi advancedsettings plugin" a určite nájdeš niečo funkčné.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#5
Díky vím o čem je řeč. Hele lovím to už několik týdnů. Ares android TV nenačte a všechny repo co jsem našel jsou nepoužitelný nebo prázdný. Když jsem nainstaloval XML downloader tak mi udělal výše zmíněný bordel z cache. Ale Neva reinstaloval jsem a jedu bez advancedsettings.xml. Net mám rychlý dost. Uvidíme jak se k tomu postaví TV.
 
Citovat
#6
Já mám Sony XE9005 a nemám problém s přehráváním
Nemáš náhodou nastavenou cestu pro ukládání filmu (stahování) a jelikož máš málo paměti tak ti to vyhodí hlášku o málo místa v úložišti?
Tato hláška s málo mista odpovídá ukládání na disk a ne ukládání a načítání do cache
Prohlídni si nastavení Kodi a repa co používáš na stream filmů
 
Citovat
#7

 1. nainštaluj si do android TV nejaký súborový manažér - napr. https://play.google.com/store/apps/detai...mes.Xplore
 2. v manažéri si povoľ zobrazenie aj pre skryté súbory
 3. nájdi zložku pre umiestnenie súboru:
  Android/data/org.xbmc.kodi/files/.kodi/userdata/
 4. tu nahraj požadovaný súbor "advancedsettings.xml"
  https://kodi.wiki/view/Advancedsettings.xml
 
Citovat
#8
Díky za náměty .už se mi podařilo nacpat tam Ares a mám to nastavené. Nicméně Kodi je na TV prostě dost pomalé- načítání atd. . A to mám odinstalované všechno co jde. Ale přehrává plynule, takže ...budiž. No smířil jsem se už s tím, že Android je pro mne doživotně nepoužitelný systém.
 
Citovat
#9
S Androidom nie je žiadny problém, keď tam výrobca TV nedá HW, ktorý je často žalostný..
Keď vidím tie parametre ako 1gb ram a 8gb vnútornej pamäte, tak neviem, či sa smiať alebo plakať.
Pozri si, že pred koľkými rokmi to ešte androidu stačilo, aby sa dal ako tak obstojne používať.. veľmi dávno. Výrobcov TV to ale podľa teba zaujíma?
Ide to spustiť? Ide! Pre nich vec vyriešená.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#10
No proto jsem kupoval TV se 3 Gb RAM. Já jako uživatel Apple vidím problém malinko jinde i když jsi to nakousl taky. Google dovolí zabalastit android vším možným a vyladění SW-HW není na žádné úrovni. Proto je třeba mnohdy násobek RAM oproti Applu. Ale to je na jinou diskuzi.
Spíš mě mrzí, že mi uživatelé stejné TV nebo "horší" než mám já tvrdí, že jim KODI běhá roky bez problémů. Myslím, že je to tím, že jsou zvyklí na android např. v mobilech, který rozhodně neběží bez problémů i když se za léta zlepšil. Já musel iPhone restartovat za 10 let užívání asi 3x, jinak jede bez záseku. Pokud mi tohle řekne někdo např. se Samsungem tak vím, že nemluví pravdu. Čili nikomu nemůže jet Kodi na Android TV např. stejně jako na Linuxu.
 
Citovat
#11
Apple zariadenia majú optimalizáciu na inej úrovni, to máš pravdu, ale je jasné, že sa ľahšie optimalizuje pre 20 zariadení, než pre 1500 3
Zároveň si zato riadne priplatíš, ale to je už o niečom inom..
Keď si vezmem, že také XP bežalo pred pár rokmi v pohode na PC ktoré malo horšie parametre ako dnešné telefóny, tak asi že o nejakej optimalizácii ani nemôžeme hovoriť 3

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#12
Nesmíte zapomenou na jednu věc. Na historii Kodi (XBMC) a na to, že jeho hlavní devizou je, že v sobě nese vše, co je pro funkci mediálního centra potřeba. Má poměrně složitou strukturu, podporu různých typů addon, i trvale běžících na pozadí jako služba, je to prostě sám o sobě poměrně složitý systém. Tahle výhoda se ale mění v nevýhodu v okamžiku, když ho nainstalujeme na systém, který tu mediální podporu či další funkce má už v sobě, tzn. se tam při běhu Kodi více či méně dublují. Ne všechny a ne v jeden okamžik, ale ta náročnost na zdroje (paměť, CPU, disky) je tam pak prostě o to větší. Stačí srovnat instalace Windows (které ale většinou běží na strojích s vysokým výkonem a velkou pamětí) nebo *ELEC-y, kde je zase naopak systém minimalizován, právě vůči Android. Tam se k tomu ještě přidává skutečnost, že těch Android (TV) instalcí je strašná síla a tak je jasné, že i když se problémy vyskytnou u pár z nich, tak je to stále absolutně o dost víc problematických typů instalací instalací, než u ostatních. A když k tomu připočtem, že zejména u Andorid TV jsou ty jiné funkce než funkce vlastní TV stále ještě tak trochu přívažkem, tak je jasné, že Kodi a Android TV stále ještě žádná výhra být nemusí.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)