• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 2 Hlas(ů) - 3.5 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Apple TV - Mall.TV/iVysílání/Prima Play pro tvOS
#1
Video 
Ahoj, 
nejedná se přímo o video doplňky ke Kodi, ale přišlo mi to jako nejvhodnější místo, protože tu je živá komunita konzumačů audia/videa :)

Vytvořil jsem nativní aplikace pro Apple TV. Jedná se o neoficiálního klienta pro iVysílání ČT a neoficiálního klienta pro Prima Play. Nechci tím duplikovat práci lidí, kteří pracují na skvělých doplňcích pro Kodi, ale pokud se ocitáte zrovna v situaci, kde máte/rozhodujete se o koupi Apple TV a hledáte další přínos oproti pouze Kodi zařízení, přijdou mi tyhle appky jako mnohem rychlejší na ovládání, než v Kodi rozhraní. Mall.TV pro tvOS umí: 
 • Přehrávání obsahu, včetně živých streamů jako Slow.TV
 • Vyhledávání
 • Větší interaktivita oproti předchozím aplikacím (refresh aplikace při vrácení do aplikace, změna obsahu podle výběru kategorie pořadů)

Aktuální verzi považuji za vcelku hotovou. (verze 0.9) Zbývá implementovat jen 1-2 obrazovky a řazení dle nejnovější epizody, nebo chronologicky

Ukázka aplikace: 

           
           

GitHub - https://github.com/MarhyCZ/malltv_tvOS/

Kde ji získám?
 • Naprosto stejným způsobem jako další aplikace. Mohu vás přidat buď do programu TestFlight pro beta testování, nebo si aplikaci můžete v Xcode zkompilovat sami ze zdrojových kódů na GitHub repozitáři.iVysílání pro tvOS umí: 
 • Achiv
 • Živé vysílání když je dostupné
 • Řazení dle abecedy, data
 • Doporučená videa na hlavní stránce 
 • Náhledy videa při rychlém scrubbingu
 • Přepínání snímkové frekvence TV
 • Pokud je pořad v živém vysílání dostupný celý, přehraje se od začátku, takže nic nezmeškáte

Ukázka aplikace:


GitHub - https://github.com/MarhyCZ/ivysilani_tvOS/

Kde ji získám?

ČT mě po měsíci ignorace (4 emaily na všechny možné oddělení, + telefonát každý druhý den Big Grin ), sdělila, že nemají prostředky na vývoj a údržbu další aplikace, přesto, že jim nabízím celý kód. A sám to bohužel vydat nemohu kvůli tomu, že iVysílání obsahuje i pořady, které nepatří ČT. Tedy na App Store se nedostanu.
 • Tímto kdokoliv, kdo vlastní Apple TV a chce aplikaci zkusit, napište mi do PM váš Apple účet a mohu vás přidat do TestFlightu
 • Případně si aplikaci můžete přes XCode zkomplikovat sami z mé GitHub stránky. Aplikace obsahuje pouze loader, který stáhne javascript z GitHubu, takže je stále aktuální bez potřeby aktualizace na vaší straně (znovu kompilovat nové verze). Jednou ji zkompilujete na Apple TV a o víc se nestaráte. (dokud nevyprší váš certifikát)

Aplikaci hodlám udržovat. Zatím fungovala několik měsíců bez zásahu, ale kdykoliv může dojit na straně ČT ke změně API (o kterém asi těžko budu informován) a úprava mi pak může chvilku trvat :)Prima Play pro tvOS zatím umí: 
 • Přehrávání obsahu, který je dostupný bez registrace
 • Živé vysílání 
 • Možnost se přihlásit na účet Prima PLAY (pro sledování zablokovaných pořadů)
 • Vyhledávání

Ukázka aplikace:
           

Kde ji získám?
 • Naprosto stejným způsobem jako další aplikace. Mohu vás přidat buď do programu TestFlight pro beta testování, nebo si aplikaci můžete v Xcode zkompilovat sami ze zdrojových kódů na GitHub repozitáři.


Novinky:

Prima PLAY umí vyhledávat (srpen 2018)
   

iVysílání už umí přidat pořad do oblíbených! (Září 2018)
       

Nová aplikace Mall.TV! (duben 2019)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#2
Dej to na iPhone fórum, tam bude majitelů atv víc ;-)
 
Citovat
#3
(07.3.2018, 12:10)marhycz Napsal(a): Ahoj, 
nejedná se přímo o video doplněk ke Kodi, ale přišlo mi to jako nejvhodnější místo. 


Myslíte, že by byl zájem o nativní aplikaci iVysílání ČT pro Apple TV? (Archiv + živé vysílání když je dostupné)

Hrál jsem si s SDK a zkoušel si ji udělat pro sebe a nevadilo by mi ji hodit na App Store jako neoficiálního klienta, když ČT pro Apple TV nic neplánuje. 

Přikládám ukázku co jsem zatím splácal, abyste měli představu :-)


Ale jelikož je na to potřeba developerská licence a ještě mi musí běžet proxy server, který přidává CORS hlavičky do požadavků, tak jsem se chtěl přesvědčit, zda-li by to někdo vůbec chtěl, byl ochotný platit subscription model kolem 10kč/měsíc.

Ja bych si ji klidne i koupil. Ale musel bys do ni jeste zakomponovat nastaveni pres VPN, protoze bydlim v zahranici. :)
 
Citovat
#4
VPN je starost systému. tvOS to zatím neumí(resp. má zakázané), tedy ani žádná aplikace.

Ale to co chceš (přehrávat ze zahraničí) bude asi stejně vedlejší účinek toho Proxy serveru, který upravuje ty požadavky :-)

Aplikace už je hotová:


Ale ČT mě stejně ignoruje (4 emaily na všechny možné oddělení Big Grin ), takže to stejně nebudu moct vydat (Nepustí mě AppStore)  3
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#5
Zvládne případné streamy sportů, které jsou jen na webu a v televizi neběží? Pokud ano, tak sem s tím :-)
 
Citovat
#6
Ano :-)  záložka živé vysílání obsahuje všechny streamy co jsou na webu. I to “iVysilaní extra”. To se ale objeví v nabídce jen když se zrovna vysílá, aby to nemátlo :-)
Už fakt jen čekám na nějakou odezvu :-)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#7
Pekná práca rad by som si to otestoval ak je možnosť. Síce sa obávam že keďže som na Slovensku tak to budú blokovať ale aj tak sa mi páči akákoľvek snaha o rozšírenie obsahu.
BTW niečo ako appku stream-cinema by si vedel nakodit?
Kodi 17.6 na Apple TV 4K, Kodi 18.6 na AndroidTV 7, Kodi 18.6 na Windows 10, Kodi 18.6 na MacOS 10.15 
 
Citovat
#8
Inak preco riesit takto do apple tv ivysielanie ked mozes kludne natlacit do apple tv kodi len potrebujes usb c kabel
 
Citovat
#9
@VendeTTa121 To je zase rada za všechny prachy. Jakou má relevanci k tématu? Ty sis nevšiml, že tématem vlákna není jak "natlačit do apple tv kodi", ale jak pro Apple TV vytvořit aplikaci iVysílání? Nic víc a nic méně. Ostatně, vyjádřit se můžeš v hlasování v úvodu vlákna.

@marhycz Se zájmem jsem si prohlédl video. Inspirativní, zejména pro můj nový Kodi Estuary widget iVysílání.
 
Citovat
#10
(24.4.2018, 9:48)VendeTTa121 Napsal(a): Inak preco riesit takto do apple...
Samozrejme Kodi v aTV mám ale priznám sa že len koli doplnkom a teda konkrétne stream-cinema. Kodi projektu fandím ale inak mi je nesympatické. Skúšal som rôzne skiny ale buď niečo nefungovalo alebo to nebolo ono a vždy som sa vrátil k základu. Už len posúvanie vo filme klikaním namiesto posúvaním je niečo čo sa mne osobne nepáči ale chápem že to je robené na tlačidlove ovládače.
Čiže ak to zhrniem ak by som mal všetko aj v aTV aj Kodi vyberiem si aTV.
Okrem toho mám Android TV a musím priznať opäť len osobný názor že je to odpad. Aby som reštartoval raz týždenne tv a pravidelne čistil systém tak na to som telku nekupoval. Ale vraciat to nebudem len s tým niesom spokojný. Vsrtkym spokojným majiteľom AndroidTV sa vopred ospravedlňujem rovnako ak niekoho urazil komentár ku Kodi.
Kodi 17.6 na Apple TV 4K, Kodi 18.6 na AndroidTV 7, Kodi 18.6 na Windows 10, Kodi 18.6 na MacOS 10.15 
 
Citovat
#11
Díky @JiRo :-)

Ano uvědomuji si, že píšu na Kodi fóru, ale neznám moc českých fór, které by se zajímaly o HTPC, multimédia (sledování filmů, seriálů, TV pořadů z různých zdrojů). Proto jsem ten příspěvek napsal sem.

Účel téhle appky je, že Kodi do Apple TV moc jednoduše nenatlačíš, tohle by byla appka na App Store. A  druhý je,  že to má nativní rozhraní, takže se to ovládá neskutečně lépe. Doplněk se s tím nedá srovnávat.

Zde v podstatě zcela souhlasím s @hurfo. Mám rád Kodi a stále se o něj budu zajímat, ale poslední dobou mi je sympatické rozdělit TV, Filmy/Seriály a Doplňky do jednotlivých aplikací.
Na počítači je lepší pro mě mít na filmy a seriály Plex a na televizi Tvhclient. A na doplňky webové stránky těch služeb. 
Na televizi zase Apple TV s tvheadend aplikaci, Plex(Infuse) pro filmy a seriály a tohle iVysilání místo doplňku. Ale to neznamená, že Kodi je špatné. Třeba jsem jen chtěl změnu Big Grin

A taky jsem si prošel Android TV. Hrozně moc se mi tam líbí koncept “Live Channels”, ale to je tak všechno. A i jediná pořádná Nvidia Shield měla problémy s přepínáním HDR, SDR, někdy to Kodi prostě spadlo, fandím Androidu, ale když jsem to zkoušel, tak to prostě nebylo připravené. Oreo, jehož kernel má řešit hodně věcí tam stále není, protože Nvidia nechce vydat update, kde budou muset uživatelé používat novou domácí obrazovku. Která je podmínka pro výrobce co chce vydat Oreo Android TV. A sám Google teď nemá žádný svůj box. Fandím Android TV, ale nevypadá to, že by se tam někdo od nich snažil něco dělat. Tak pak by si neměli zasloužit moje peníze :Big Grin Pro čistý Kodi radši x86 HTPC nebo S912 boxy. 

Tak najednou, když jsem chtěl 4K HDR, ale taky 4K HDR legální Netflix, tak ta Apple TV po updatu, který zpřístupnil 24hz, přepínání HDR, SDR začala být vlastně skvělou volbou. Ovládá se to fakt hezky, je tam nativní aplikace pro Tvheadend, Filmy a seriály (Infuse) a iVysilaní, což byl jediný doplněk který ještě neměl svoji aplikaci, který jsem používal. A prostě se mi to ovládá lépe, než Kodi. (Divné, ale je to tak)

Hurfo pošli mi Apple ID e-mail do SZ, přidám tě do TestFlightu
Víc lidi přidávat nebudu, stačí jeden. Snad už to budu moci vydat :-D A jinak Stream Cinema je jasně nelegální addon.(Já proti němu nic nemám samozřejmě) Ale tohle do App Storu nedostaneš vůbec. Ani iVysílání nemohu vydat bez nějakého schválení od ČT.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#12
No, právě jsem taky přešel na Apple TV 4K a vážně super. Jen ta nativní aplikace TVHClient nemá timeshift, což v Kodi bylo, je to škoda... A pak ještě tam nějak zprovoznit ten stream-cinema katalog, přes appku to nepůjde, ale snad by to šlo překládat do virtuální struktury složek, takový stream-cinemaFS. Zatím jen nápad :)

Jinak nechápu, proč ti největší poskytovatelé obsahu v ČR tam své aplikace udělané nemají - není tam ČT, ale ani Nova nebo Prima, prostě archívy nic Sad

Pokud to iVysílání vyjde, tak také pak rád vyzkouším :)
 
Citovat
#13
Tak ČT to nedovolí, museli by aplikaci převzít, protože tam je obsah třetích stran. Což by mi nevadilo, ale nemají prý kapacitu teď  vyvíjet něco dalšího.

Potom co by to vyšlo jsem to chtěl umístit na GitHub, takže to tedy udělám rovnou a je na každém co s tím udělá, jako Kodi doplňky :-)
Je to TVML aplikace. Má 2 části. Nativní kód, což je jenom minimální spouštěč WebKit enginu a pak Javascriptová část, což bude samotná aplikace umíštěná na webovém serveru. Takže vám bude stačit si aplikaci sideloadnout pouze jednou a veškeré updaty budou na "serverové" straně. Tedy bude stačit jenom restart aplikace :-)

http://marhycz.github.io/ivysilani_tvOS

Je to narychlo, později přidám normální návod na spuštění (zkráceně stačí jenom otevřít Xcode projekt ve složce native, zkompilovat ho v Xcode a poslat na vaši Apple TV. Samotná JavaScriptová aplikace je na mém serveru. http://ivysilani.marstad.cz/app/app.js)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#14
Jinak, když ČT kód nechtěla a já to nemohu publikovat do AppStoru, tak kdokoliv, kdo má Apple TV a má zájem o aplikaci, hoďte mi do PM váš e-mail a přidám vás do TestFlight :)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#15
Update:

Přidávám zde info o Alpha verzi neoficiálního klienta pro Prima PLAY. Je to v raném stádiu, ale protože tomu nevěnuji tolik času, dávám to k dispozici už od této chvíle :-)
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#16
marhycz: jo, to ani nevíš, co mi odepsali z té ČT, jsou tam úplně mimo a s lidmi se tam také baví jen cvičené opičky je to jako u telekomunikačních operátorů :-) Pošlu v PM Big Grin
 
Citovat
#17
Zkrátka se s nimi nejde domluvit Big Grin
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#18
Update:
Doplnil jsem první příspěvek o novinky z vývoje aplikací.
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#19
Update:

20/04/2019

+ Přidán záznam o aplikaci Mall.TV
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#20
Optám se asi blbě - nesel by udelat IPK soubor, že bych to nahrnul do ATV 4 přes CYDIA IMPACTOR???
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)