• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ASIO
#1
Nevíte, prosím, někdo, zda Kodi umí přehrávat zvuk přes ASIO výstup? Chystám pořízení HTPC a Kodi bych eventuelně použil jako multimediální centrum, ale nikde jsem nedokázal dopátrat, jestli Kodi umí použít zvukový ASIO výstup.

Nebo eventuálně jestli jde nějak v uživatelském rozhraní v Kodi nastavit, aby Kodi používalo k přehrávání hudby Foobar2000, který pro přehrávání hudby používám a ASIO podporuje?

Hudbu z počítače přehrávám přes asynchronní USB s externím DAC Cambridge audio a hudbu mám minimálně v CD rozlišení nebo  24/96, něco i 24/192.

Děkuji
 
Citovat
#2
Tak Kodi je jen aplikace, záleží, jestli to podporuje operační systém, na kterém ti Kodi poběží.
Nvidia Shield TV - Kodi Nexus
LG OLED65B7A 
 
Citovat
#3
(10.12.2018, 18:38)rene.hav Napsal(a): Tak Kodi je jen aplikace, záleží, jestli to podporuje operační systém, na kterém ti Kodi poběží.

Ano, píši, že mám v počítači nastaven zvukový výstup ASIO. Ve Foobar2000, který ho podporuje. Na Win7 i Win10. ASIO je ta nejčistší cesta jak dostat zvuk z počítače přes asynchronní USB. U mně funguje díky ovladači k DAC Cambridge audio. Kodi vidí ovladač Cambridge audio, nicméně nabídne pomocí něj Directsound (to je úplně blbě) nebo WASAPI, cože je lepší, ale furt to není na úrovni ASIO, které pracuje v režimu USB Class 2 a zvládne 24/192 zatímco WASAPI "jen" 24/96. Navíc ASIO vynechá celé Windows a zvuk jde rovnou do externí zvukovky, v mém případě DAC Magic od Cambridge audio. 

Takže otázka platí. Lze dosáhnout toho, aby Kodi přehrávalo zvuk systémem ASIO? Třeba pomocí nějakého pluginu? Nebo zda se nedá nějak nastavit, aby Kodi přehrávalo hudbu pomocí externí aplikace, v tomto případě Foobar2000, který přehrává hires a posílá ji v režimu ASIO do externího DAC, který to přechroupe na analog a pošle do zesilovače.
 
Citovat
#4
mpdu: Popíšu ti moje nastavení, třeba to bude odpověď na tvoji otázku. Kodi požívám v PC win7 Ultimate 64bit - v Kodi mám v systému jako zvukový výstup nastavenu moji externí USB zv. kartu Steinberg UR22, do které mám zapojeny sluchátka a studiové monitory (KRK-RK6). Zvukovka používá vlastní, nízkolatenční ASIO Yamaha drivery. Takže si myslím, že by neměl být problém z Kodi poslat zvuk přes USB do DAC Cambridge Audio zařízení. Kodi v audiovýstupu pravděpodobně může použít jakékoliv ovladače, které v PC najde.
 
Citovat
#5
(11.12.2018, 1:11)Omroo Napsal(a): mpdu:   Popíšu ti moje nastavení, třeba to bude odpověď na tvoji otázku. Kodi požívám v PC win7 Ultimate 64bit - v Kodi mám v systému jako zvukový výstup nastavenu moji externí USB zv. kartu Steinberg UR22, do které mám zapojeny sluchátka a studiové monitory (KRK-RK6). Zvukovka používá vlastní, nízkolatenční ASIO Yamaha drivery. Takže si myslím, že by neměl být problém z Kodi poslat zvuk přes USB do DAC Cambridge Audio zařízení. Kodi v audiovýstupu pravděpodobně může použít jakékoliv ovladače, které v PC najde.

Vypadá to, že to mám v zásadě obdobně jako ty. Jako výchozí zvukovou kartu mám v počítači nastavenou tu Cambridge audio. Nicméně pak je v Kodi možnost nastavení zvukového výstupu a tam se dá nastavit pouze Directsound nebo Wasapi přes tu mojí externí kartu Dac Magic 100. Zdá se, že Kodi samotné opravdu nepodporuje ASIO a nedokáže tedy hi res soubory přehrát v plném rozlišení a poslat je nedotčené do převodníku. Stejně jako podle Cambridge audio služby typu Itunes či Spotify (nevím, sám nepoužívám) nepodporují ani WASAPI, takže to jede jen přes Directsound. Viz https://www.youtube.com/watch?v=nLCA11HsSjw. Kodi je na tom asi o WASAPI lépe, ale 24/192 prostě do převodníku nepošle. 

Na mé sestavě  (Převodník Dac Magic 100, Zesilovač Yamaha A-S501 a repro Xavian, popřípadě sluchátka Koss porta) rozdíl mezi Wasapi z Kodi a ASIO z Foobar2000 v běžné CD kvalitě (cca 1000 kbps/ 44,1khz) nijak nepoznám. U skladeb v Hires (cca 6000kbps/192 khz) už rozdíl slyšet maličko je. Ale popravdě jen při soustředěném poslechu a ne nijak dramaticky na této sestavě. 

Ovšem se stoupající kvalitou aparatury by se ten rozdíl mezi WASAPI z Kodi a ASIO z Foobar2000 dozajista prohluboval. Na nějaký high end poslech z počítače tedy Kodi stavěné asi není. 

Zatím Kodi jen testuju v pracovně, kde sedím a poslouchám denně několik hodin (z Foobar2000).  O HTPC s Kodi přemýšlím do obýváku pro celou rodinu na přehrávání jak hudby, tak filmů a pohádek. A vzhledem k těm dětem tam pravděpodobně k nějakému super soustředěnému poslechu zatím docházet nebude, takže zvukový výstup z Kodi bude pro tento účel dostačující. A v pracovně si dál pojedu Foobar s ASIO, protože tady mě zas nezajímají filmy :-)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)