• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BananaPi a BananaPi PRO
#1
Information 
Na českých internetových obchodech nabízejí i další klony mikropočítačů.
BananaPi - CPU A20 dvoujádro, RAM 1GB, SD/MMC, HDMI + cinch video, 3.5 zvuk, mic on board, IR rec, 2x USB2.0, mikroUSB napájení, mikroUSB OTG, GLAN, SATA.
BananaPi Pro - Většinou to samé, Mikro SD, bez cinch video, na desce WiFi.
Porovnání verzí BananaPi. Banana Pi M1 - popis a diagramy

Rozhodl jsem se vyzkoušet SW pro Banana Pi M1 a zkušenosti zkratkovitě popíši.
Hned zkraje doporučuji začít s Lubuntu nebo novým Armbian a ostatní systémy nechat pokročilým testerům kvůli množství nedodělků.

Děkuji i za vaše informace k tématu [Obrázek: smile.png]
[Obrázek: banana_front.png][Obrázek: BananaPiBoardSchemaDietro.png]

Tady ještě připojím zajímavé info k dražší variantě Banana Pi R1.
Blog o OS a SW ...especially Banana Pi and programming in general ...a na něm Banana Pi / Arch Linux / Customized Distribution ...Please also note ...LXDE ...HDMI ...audio output to analog <<<PRAVDĚPODOBNĚ UŽ NEFUNGUJE.
Další WEB se zmínkou, že (v bodu 6) udělal NAS na OS Bananian: https://www.tomogo.cz/index.php/menu-rec...ux-android
A odkazy na SW (ke kterému mám silné výhrady): Lemaker.org a Banana-Pi.org.
 
Citovat
#2
Hned zkraje doporučuji začít s Lubuntu nebo novým Armbian (v prvním seznamu dole) a ostatní systémy nechat pokročilým testerům.

Stránky softwaru pro Banana Pi na LeMaker.org <<<:
Banana Pi User Manual a A20 User Manual - PDF
Open Media Vault For BPi - NAS, běží. Zkusil jsem s doplňkem iSCSI, doplňek ve verzi  2.2.1 nefunguje kvůli chybějícím částem SW, v.3.0 jsem nezkoušel.
Gentoo -
LeMedia - XBMC distribuce pro BPi, povinná úprava. Potřeba dalších oprav. Obraz klopýtá, zvuk HDMI většinou nejde. LeMedia Config nekonfiguruje.
Android - Android Mattrix KODI Image - V3.2 - 720p soubor se stáhne poškozený, říká SW Imager.
ArchLinux -
Fedora -
Berryboot - nejdřív upgrade BB, výběru systémů, OpenELEC a Raspbian se nerozběhly "asi pro podobu přípravy s LeMedia", ostatní nevyzkoušené.
Raspbian - odvozený od Debianu pro BPi, viz. níže. Po instalaci XBMC terminálem (v seznamu pak "Kodi") se zmíněné nespouští.
OpenWrt -
OpenSuse - nastavit čas, pak jazyk/localization. Nezná zvukovou kartu BPi, nemá dekodéry audia. Nenalézá instalační media na webu, balíčky ano.
Bananian - neobsahuje žádné GUI, musí se instalovat. Rada na fóru: -->Lubuntu
Armbian - nástupce Bananianu od 2017, vyzkoušel jsem: http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-armbia...jove-desky , https://www.bananian.org/news#the_end_-_2017-04-02 a https://www.armbian.com/ - české prostředí lze nastavit, Kodi na Banana Pi zatím ne.
Lubuntu - System Tools > Nastavení data a času (a restart),  Lubuntu Software Center > Language support (instalovat; při dalším testu na jiné kartě se balíček nenašel?!). Klávesnice přidat Česká. Instalovat Puaucontrol pro výběr výstupu audia Jack/HDMI. LibreOffice. XBMC jede nepoužitelně pomalu a video SW jen nízké rozlišení. Audio SW funkční, SW pro obrázky také. Rozhlasový stream OK, umožňuje přidat zdroje.
Jak spouštět systém ze SATA disku je zde.

Stránky dalšího SW na Banana-Pi.org <<<:
.....................
Ubuntu -
Debian - nejsem schopen v instalované verzi (5/2016) najít v GUI správce balíčků SW a jazykové balíčky. XBMC lze instalovat z terminálu, update při instalaci ale způsobí, že Debian se sekne při bootu. Poslední kapka a dost.
....
Kapitolu Banana Pi M1 jsem zatím uzavřel. Mimo Armbian a Lubuntu nedostatečně portovaný SW je jen pro zkušené a programátory.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)