• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BananaPi a BananaPi PRO
#1
Information 
Na českých internetových obchodech nabízejí i další klony mikropočítačů.
BananaPi - CPU A20 dvoujádro, RAM 1GB, SD/MMC, HDMI + cinch video, 3.5 zvuk, mic on board, IR rec, 2x USB2.0, mikroUSB napájení, mikroUSB OTG, GLAN, SATA.
BananaPi Pro - Většinou to samé, Mikro SD, bez cinch video, na desce WiFi.
[Only registered and activated users can see links Click here to register]. Banana Pi M1 - [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Rozhodl jsem se vyzkoušet SW pro Banana Pi M1 a zkušenosti zkratkovitě popíši.
Hned zkraje doporučuji začít s Lubuntu nebo novým Armbian a ostatní systémy nechat pokročilým testerům kvůli množství nedodělků.

Děkuji i za vaše informace k tématu [Obrázek: smile.png]
[Obrázek: banana_front.png][Obrázek: BananaPiBoardSchemaDietro.png]

Tady ještě připojím zajímavé [Only registered and activated users can see links Click here to register].
Blog o OS a SW ...especially Banana Pi and programming in general ...a na něm [Only registered and activated users can see links Click here to register] ...Please also note ...LXDE ...HDMI ...audio output to analog <<<PRAVDĚPODOBNĚ UŽ NEFUNGUJE.
Další WEB se zmínkou, že (v bodu 6) udělal NAS na OS Bananian: [Only registered and activated users can see links Click here to register]
A odkazy na SW (ke kterému mám silné výhrady): [Only registered and activated users can see links Click here to register] a [Only registered and activated users can see links Click here to register].
 
Citovat
#2
Hned zkraje doporučuji začít s Lubuntu nebo novým Armbian (v prvním seznamu dole) a ostatní systémy nechat pokročilým testerům.

Stránky softwaru pro Banana Pi na [Only registered and activated users can see links Click here to register] <<<:
Banana Pi User Manual a A20 User Manual - PDF
Open Media Vault For BPi [Only registered and activated users can see links Click here to register] běží. Zkusil jsem s doplňkem iSCSI, doplňek ve verzi  2.2.1 nefunguje kvůli chybějícím částem SW, v.3.0 jsem nezkoušel.
Gentoo -
LeMedia - XBMC distribuce pro BPi, [Only registered and activated users can see links Click here to register]. Potřeba dalších oprav. Obraz klopýtá, zvuk HDMI většinou nejde. LeMedia Config nekonfiguruje.
Android - [Only registered and activated users can see links Click here to register] - 720p soubor se stáhne poškozený, říká SW Imager.
ArchLinux -
Fedora -
Berryboot - nejdřív upgrade BB, výběru systémů, OpenELEC a Raspbian se nerozběhly "asi pro podobu přípravy s LeMedia", ostatní nevyzkoušené.
Raspbian - odvozený od Debianu pro BPi, viz. níže. Po instalaci XBMC terminálem (v seznamu pak "Kodi") se zmíněné nespouští.
OpenWrt -
OpenSuse - nastavit čas, pak jazyk/localization. Nezná zvukovou kartu BPi, nemá dekodéry audia. Nenalézá instalační media na webu, balíčky ano.
Bananian - neobsahuje žádné GUI, musí se instalovat. [Only registered and activated users can see links Click here to register]-->Lubuntu
Armbian - nástupce Bananianu od 2017, vyzkoušel jsem: [Only registered and activated users can see links Click here to register] , [Only registered and activated users can see links Click here to register] a [Only registered and activated users can see links Click here to register] - české prostředí lze nastavit, Kodi na Banana Pi zatím ne.
Lubuntu - System Tools > Nastavení data a času (a restart),  Lubuntu Software Center > Language support (instalovat; při dalším testu na jiné kartě se balíček nenašel?!). Klávesnice přidat Česká. Instalovat Puaucontrol pro výběr výstupu audia Jack/HDMI. LibreOffice. XBMC jede nepoužitelně pomalu a video SW jen nízké rozlišení. Audio SW funkční, SW pro obrázky také. Rozhlasový stream OK, umožňuje přidat zdroje.
Jak spouštět [Only registered and activated users can see links Click here to register]

Stránky dalšího SW na [Only registered and activated users can see links Click here to register] <<<:
.....................
Ubuntu -
Debian - nejsem schopen v instalované verzi (5/2016) najít v GUI správce balíčků SW a jazykové balíčky. XBMC lze instalovat z terminálu, update při instalaci ale způsobí, že Debian se sekne při bootu. Poslední kapka a dost.
....
Kapitolu Banana Pi M1 jsem zatím uzavřel. Mimo Armbian a Lubuntu nedostatečně portovaný SW je jen pro zkušené a programátory.
BerryBoot-LibreELEC8.2.5-Kodi 17.6 >RPi2/RPi3 >TV FullHD. Kodi >Notebook W7/10. Kodi 17.6 >PC LinuxMint 64bit. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)