• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beelink GT King II
#1
Máte tu niekto osobné skúsenosti s boxom Beeling GT King II?
V nejakej recenzii som čítal, že tento box má hybridný firmware Android 11, niečo medzi Android TV a mobilným androidom, že je tam obmedzená ponuka aplikácii v obchode (čo mi pripadá ako krok späť) Vraj stále nemá podporu Dolby Vision, čo mi pripadá škoda, keďže mám TV ktorý Dolby Vision podporuje. Rovnako aj problémy s podporou priestorového zvuku.
Mám model GT King Wifi 6 a rozmýšľam, že aké výhody by mi priniesol prechod na GT King II. Láka ma vyšší výkon, novšia verzia androidu, rýchlejšia pamäť.
Či je tento box celkovo svižnejší v kodi, pri prehrávaní filmov atď, celkovo v interface androidu.


Ďakujem.
 
Citovat
#2
@Meldiak Na to, že by DV v nějaké dohledné době měl, to skutečně nevypadá. Je to škoda, ten SoC je skutečně skvělý a Beelink jak známo docela aktivně spolupracuje s CoreELEC na vývoji a testování -ne verze.

Jám mám už roky GT King a jsem s ním maximálně spokojený a protože doma TV s DV nemáme, tak mě přechod na něco nového zatím nezajímá. Ale GT King II i ten jejich Android bych si také rád vyzkoušel, i když ve finále bych na něm spíše provozoval CoreELEC. Hledám teď mezi známými někoho, kdo by si ho chtěl pořídit a na čas bych si ho vypůjčil k testování a na oplátku bych mu na něj nainstaloval a zprovoznil CoreELEC. Pokud se mi to povede, určitě tu o tom napíši. Ale zatím všechny nové boxy, na kterých jsem takto v poslední době zprovozňoval byly Homatics... DV prostě táhne.
 
Citovat
#3
Poněkud mimo téma:
@JiRo: Padnul jsem na malé porovnání Homatics Box R PLUS Android TV
vs "bez Plusu":
Homatics Box R Plus vs. Homatics Box R:
väčšia pamäť RAM (4GB vs. 2GB)
väčšia eMMC Flash (32GB vs. 16GB)
vyššia rýchlosť LAN (1000Mbps vs. 100Mbps)
podpora Dolby ATMOS, DTS, Dolby VISION
WiFi 6 vs. Wifi 5
absencia slotu pre microSD karty
Operačným systémom je oficiálny Android TV 11 ... procesor Amlogic S905X4


Tak mám dotaz, zda jsi měl v předchozím postu na mysli právě tento - s tím, že CoreElec na to ne/dáváš?
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
@meda Instaluji na externí USB flash disk.

Jinak se začínají objevovat zprávy o dalších pokusech s CoreELEC na dalších typech boxů, které mají licencované DV a současně i microSD karty. Např. Minix U22X-J Max nebo Ugoos AM6B+. Takže je asi jen otázka času, kdy se další bezproblémové instalace CE na microSD kartách a se schopností přehrávat DV obsah začnou masověji používat.
 
Citovat
#5
@jiro77:  S tím otestováním King II by nebyl problém a se zapůjčkou bych taky problém neměl. Mám tu 2 kousky, jeden jsem už tak laicky rozběhal a ten druhý je pořád ve skříni originál zabalený od výrobce. Cena byla celkem schůdná - 3.843,50 za kus a clo nikdo nechtěl. Takže asi tak  Thumbup .

[Obrázek: 5AxBk.jpg]
 
Citovat
#6
@bobophon: Možná jsi chtěl odkázat na @JiRo: než na příznivce Bombuj?
 
Citovat
#7
@meda: jj, sorry, překlepnul jsem se, bylo na @JiRo:, nicméně ta nabídka stále platí
 
Citovat
#8
Mimochodem jsme si všiml, že na stránkách bee-link.com zcela zmizela nabídka Android box-ů, ve které v poslední době byl už je Beelink GT King II. Teď už tam není ani ten a celé produktové portfolio se týká pouze mini PC. Na asijských shopech a jejich evropských derivátech je sice Beelink stále v nabídce, ale to, že jeho podpora na web-u výrobce chybí, mi naznačuje, že pokud to s obměnou HW pro hlavní obývákové Kodi budu myslet vážně, s GT King II raději počítat nebudu.

Máte někdo k toto probematice nějaké poznatky?

Pomalu se tedy přesouvám k variantě orientovat se na jiný HW. Pozoruji občasný výskyt AV1 videí, a tam už můj stařičký GT King s CoreELEC se svým SW dekódováním 4K HDR celkem logicky nestíhá. I když jinak je stále v dobré formě a AV1 je vlastně jeho jediný problém. Absenci DV mimochodem za problém zatím nepovažuji, protože jsme doma dnes orientováni výhradně na TV Samsung a inovační cyklus ještě není ani v polovině plánované doby.

V důsledku toho všeho se opět (již poněkolikáté) patrně změní koncepce domácí AV technologie. Do hry se patrně vrátí dedikovaný TVheadend na headless Linux pod nějakým RPi. Toho se zatím nehodlám vzdát, i když se přiznávám, že je to více z nostalgických důvodů, než na základě nějaké racionální úvahy. Vážně uvažuji o testování Kodi na Android (TV) box-u, tedy Kodi instalovaném přímo pod Androidem. Už jsem pár Kodi do Androidu na nějaké boxy v poslední době instaloval, a je tam vidět celkem zřejmý pokrok. Na druhou stranu varianta, kdy CoreELEC na box-u, integrovaný do TV přes HDMI-CEC, včetně správně a logicky nastaveného power managementu, je uživatelsky přijatelné řešení a navíc ho, skrz naskrz, znám. No, mám alespoň program na dlouhé zimní večery. Kolena neslouží, sněhu stejně moc nebude, takže lyže už asi zůstanou v garáži, kam jsem je vloni po sezóně uložil. 10 Možná, když bych je i s lyžáky prodal, budu si za ně moci koupit nějaký nový HW. 1
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)