• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bluetooth zkratka
#1
Ahoj, neví někdo jak si můžu udělat zkratku do skinů pro zapínání a vypínání BT?
Kodi Leia 18.9 na Pi3, Vontar X3 CE v interním paměti , x88 pro v dual boot Android /CE
 
Citovat
#2
@supperka Jednoduše řečeno, napsat v systému script pro zapínání a vypínání BT a ten z Kodi spouštět přes příslušný built-in command

Otázka je, jestli chceš to BT skutečně zapínat vypínat nebo jestli by ti jen nestačilo mít BT trvale zapnuté a pouze přepínat audio výstupy. Na tohle existuje v Kodi add-on repository addon Audio profiles. Přepínat to pak může v okně, které se zobrazí po spuštění addon (jde o addon typu script, takže okno není pochopitelně graficky/barevně a svými fonty přizpůsobené všem skinům, ale autoři podporují většinu těch nejznámějších). V odkazu máš zároveň ukázku, jak to přepnutí začlenit do skinu - ale to je už spíše pro někoho, kdo se trochu vyzná ve skinningu. Analogicky pak samozřejmě můžeš to přepínání například namapovat na nějakou klávesu na DO nebo klávesnici.

Dobrá vychytávka je (kdysi jsem to někomu do Kodi udělal), ale to musíš už nasadit více znalostí a použít přemapování + jednoduchý script + skinning, nasadit to na tlačítku Mute na DO a cyklicky si pak dokola přepínat: Mute - Repro - BT (případně jakýkoliv další audio výstup) s tím, že se ti zároveň mění i příslušná ikona v Kodi.
 
Citovat
#3
@JiRo: moc děkuji za tvou rozsáhlou odpověď, tušil sem že to půjde asi jen přes script. O tom doplňků vím a používám ho , funguje dobře, ale právě je problém když nám hraje video a přítelkyně si chce něco pustit do sluchátek tak se to právě kodi připojí do těch sluchátek , proto by mi stačilo pouze udělat ve skinu (Aeon sivo) položku která by mi zapínala a vypínala BT.
Kodi Leia 18.9 na Pi3, Vontar X3 CE v interním paměti , x88 pro v dual boot Android /CE
 
Citovat
#4
@supperka No dobře, a ono to opravdu nejde tak, že ten bluetooth budeš mít zapnutý trvale, sluchátka také připojená trvale a jen přepneš na profil, který má výstup na ta sluchátka? Takhle bych to řešil já. Už jen proto, že přes bluetooth mám připojenou klávesnici a rozhodně bych nechtěl, aby se mi vypínalo celé BT.

No, ale budiž. Chceš-li tedy mermomocí vypínat a zapínat 1, tak je každopádně třeba najít, jak je to v CE. Něco jako systemctl bluetooth stop nebo start. Takhle je to myslím v Ubuntu. Ale to chce asi vyzkoušet, případně pohledat na fóru. 100% se tam tím už určitě někdo zabýval. Divil bych se, kdyby ne. Tam jsi nehledal? Jakmile budeš mít ten příkaz a bude ti to fungovat přes SSH, tak pak ti s tím, dostat to do skinu, mohu pomoci.
 
Citovat
#5
@JiRo
Děkuji ,
tak já používám BT v krabičce právě jen pro BT sluchátka ,proto mi stačí ho zapínat vypínat. a ten příkaz je 
systemctl stop bluetooth popřípadě start. zkoušel sem to přes shh funguje to ,ale pouze v případě že je bluetooth v coreelec nastaven na ON (po restartu kodi je zase BT on) , čili by se musel ještě udělat auto start.sh aby mi to při každém spuštění vypnul a pak by si to zapínal podle potřeby přes příkaz.
zdá se mi to jako strašně šílený řešení , nemůžu najít jaký je příkaz na vypnutí zapnutí BT jako to dělám přes CE settings.
Zkoušel sem dát dotaz přímo na CE fórum ,ale nemohl sem si vzpomenout na heslo , nechal sem si ho restartovat ,ale je to už půl hod a stejné restartovací email nepřišel.

Edit://
zkoušel jsem i systemctl disable bluetooth ale po restartu je to pořád  zapnutý.
Kodi Leia 18.9 na Pi3, Vontar X3 CE v interním paměti , x88 pro v dual boot Android /CE
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)