• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Browser pro OpenElec
#1
funguje fajne ;-)
este mam otazku...existuje na open elec nejaky fajn web browser? lebo ten co som tam nasiel je nic moc Big Grin
 
Citovat
#2
[Obrázek: 145_off.gif] → něco je tady → Chromium Browser


Nepoužívám, nemám otestováno co umí či neumí .... 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Hm, to nebude nic pro RPI  [Obrázek: 10.gif]

A dle diskuze na fóru zdroje to testují na PC a deskách Asrock s nevalným výsledkem.
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#4
Máš pravdu asi žádný super browser pro OpenElec (potažmo na RPi) není, ale hezky to však vyjádřil v diskuzi na toto téma tento človíček :
   


.... myslím si, že má pravdu - hlavně v tom, že OpenElec je především multimediální centrum, ne klasický operační systém, dle toho musíme k němu tak i přistupovat  + následně podřídit i své požadavky   4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Rossi D:  vždycky když vidím, že nějaký zkušenější geek zastává vnitřně tento názor je mi z toho trochu smutno, vidím v tom promarněné příležitosti a zcela chybný přístup. A hlavně je to velká škoda pro jinak nadějné projekty typu kodi, když se znalí lidé začnou domnívat, že názor a potřeby výzmamného podílu uživatelů je vhodné přehlížet a dokonce považuje za "hezké" podřizovat potřeby uživatelů aktuálním možnostem softwarové architektury :-D Opravdu Vám to nezní hloupě? Prosím zamyslete se nad tím ještě jednou a mnohem lépe, ne kvůli mě samozřejmě, ale prostě jen kvůli tomu, aby abyste nebyl dalším z těch kteří svým stanoviskem potáhnout projekty jako Kodi dál od uživatelů, to jest: ke dnu a k zapomnění :-).

Opravdu si myslím že je naprosto nepodstatné, jaká je aktuální architektura KODI v tomto okamžiku, podstatné je a *vždy by být mělo*, co od toho nástroje očekává jeho uživatel a softwarová architektura by se tomu měla ochotně přizpůsobovat.

Ze svého okolí znám minimálně 5 nasazení KODI, kdy by uživatel velmi ocenil možnost používat v něm internetový prohlížeč. Občas prostě chce vyhledat něco na googlu, zjistit si spojení idos nebo jen prolistovat sdílené fotky na google+, facebooku, ... a ne, nepotřebuje kvůli tomu klasický PC, proč by měl ? Vždyť rozhranní KODI mu ve spojení s TV vyhovuje lépe, a třeba počítač ani nemá a nechce mít. Nejsou to žádné závratné požadavky vždyť i chytré samsung televize tohle bez problému umí, a dokázaly uživateli vyhovět. Domnívám se že Kodi a smart tv software od samsungu mají velmi podobnou cílovou skupinu, takže považovat stejný požadavek směrem ke kodi za nepatřičný je přinejmenším chyba :-).
 
Citovat
#6
@ge()rgecz: Mám chytrou TV Samsung a používat na ní jakýkoli webový doplněk je opruz. Tedy bylo, protože co mám RPi, tak jsem tohle použití TV rád zapomněl. Nevidím důvod používat na OpenElec-Kodi webový prohlížeč. S plným komfortem si restartuji Berryboot do Raspbianu a tam si užiji komfortu až až. Včetně otevírání dokumentů z webu.
Plně souhlasím s názory, že OpenElec je proto tak dobrý OS pro Kodi, že své funkce mu nejlépe přizpůsobil (neb pořekadlo "všeho moc škodí").
Promarněné příležitosti budou v tom, že jsi neprozkoumal jiné možnosti, jak se k požadovaným službám na RPi dostat.
 
Citovat
#7
Jako urcite se panove shodneme, ze by to bylo krasne, kdyby takovy prohlizec existoval. Nicmene to by musel take existovat nekdo, kdo ho naprogramuje a optimalizuje prave na Kodi.

No a pokud se nikdo takovy nenajde, tak to holt bude muset udelat ten, komu to nevyhovuje. A pokud to neudela, tak to nebude. 40
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#8
@ge0rgecz

Ano možná je můj názor politováníhodný či odsouzeníhodný, ale já opravdu používám Kodi pouze pro sledování a poslouchání toho k čemu je onen systém primárně určen a ano k prohlížení internetových stránek mi slouží mobil, notebook a hlavně stolní PC. Jsem velmi pohodlný na to abych se připravoval o komfort který mi  při studiu kýžených informací ony věci poskytují a který poskytují sakra dobře.
Nedovedu si představit jak někdo kdo si dá tu práci s "ukrytím" například RPi za TV a kdy onen dotyčný používá DO od této TV přes HDMi-CEC a kdo si libuje jak vše má pod kontrolou z jediného dálkového ovladače, následně "datluje" adresu www do případného Kodi prohlížeče, aby si zjistil kdy mu pojede autobus či vlak. Pokud by si ono "datlování" chtěl nějakým způsobem ulehčit, znamenalo by to přidání klávesnice či myši nebo obojího což může být pro někoho těžce kontraproduktivní a to pomíjím další přítomnou "věc" na stole. Dále nesmíme opomenout při plném nasazení onoho imaginárního browseru, hypotetickou přítomnost antivirového programu v Kodi, neb bezpečnost není nikdy od věci a mít zavirované multimediální centrum v síti ....... Mám doma několik oněch chytrých TV od Sama a "surfovat" po internetu na těchto "zobrazovadlech" může opravdu pouze masochista .... Možná v jiné době a na jiném OS - neodsuzuji tento nápad, ale v současnosti mi přijde příliš nereálný a spíše obtěžující než nesoucí jakýkoliv přínos, možná snad jen v případě nejvyšší nouze ....
Nechme Kodi dělat to co mu jde a nesnažme se ho přestavět na kočkopsa, který bude sice umět od každého něco, ale nikdy ne vše pořádně ... je to pouze můj názor a nikomu jej nevnucuji !
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
Ta bezdrátová klávesnice s integrovaným touchpadem je podle mě ten nejmenší problém, aspoň z mého pohledu.
 
Citovat
#10
Bezdrátovka - proč ne. Taky ji občas používám. Potom ale Berryboot a restart do Raspbian za 15 s (příklad s RPi3) a pak je to s Epiphany prohlížečem webu docela něco jiného. A na tomhle fóru se pro Georga dají najít návody, jak Kodi aktualizovat v Berrybootu [Obrázek: thumbsup.png]
 
Citovat
#11
Zapojím se do diskuse o web browseru v Kodi.

Pořídil jsem zkušenost s předcházejícím mediálním centrem, kde web browser byl. Tedy ono to bylo spíše jen renderovací jádro použité v pluginu. Rozhodně jsem plugin nepoužíval ke klasickému surfování. Na to, stejně jako @Rossi D, používám jiná zařízení. Ale na jednu funkci jsem si zvykl. Stejně jako na Kodi tam běžely headline z RSS rozhraní webových stránek. Po navolení příslušené funkce se zobrazil seznam aktuálních zpráv (co právě běžely v headline) a po najetí na příslušný řádek se zobrazil stručný textový výtah zprávy. Po výběru řádku se spustil plugin s gecko renderovacím jádrem a ten zobrazil příslušnou webovou stránku. Ano, dalo se tam i surfovat, mělo to i další funkce, ale ty jsem nepoužíval a daly se jednoduše v nastavení pluginu vypnout. Takže pouze jednoduchý řetezec funkcí: zobrazit seznam zpráv - vybrat zprávu a přečíst si její stručný výtah - zobrazit webovou stránku. Kdyby to takhle fungovalo v Kodi, bylo by to podle mne ideání. Žádné surfování, jen ovládání přes kurzorové klávesy a Enter, případně PgUp (Prog+), PgDown (Prog-), ... Skoro si říkám, jestli bych se do toho neměl pustit a takový add-on napsat i pro Kodi.

Edit:
Možná by se to dalo zvládnout ve dvou krocích:
1. nejdřív add-on co jen zobrazí seznam zpráv a po najetí na zprávu zobrazí stručná textový výtah - ten, který obsahují RSS data
2. rozšířit o nějaké renderovací jádro, které by přes odkaz z RSS dat zobrazilo zdrojovou webovou stránku
Měl by někdo o takový add-on zájem? Nebo neví někdo, zda takový add-on už existuje?
 
Citovat
#12
Jj, také mám rád info co se kde děje, toto mi běží nonstop na druhém monitoru (omlouvám se za OT)  4

[Obrázek: 09KWqJo.png]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)