• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
chyba v KODI
#1
Po výměně procesoru se mě v KODI rozmazaly všechny poslední znaky v odstavci. Přeinstalace nepomohla a dělá to v Leile i Matrixu. Napadá někoho něco? Děkuji
 
Citovat
#2
Udělej si aktualizaci BIOS, ovladačů HW, grafické karty.
 
Citovat
#3
Těžko radit, vždyť ani nevíme kde to CPU je/bylo... Pokud je to u pračky, obrátil bych se na výrobce (Bosch, AVG, Beko, Whirlpool, Troika), pozor však na čidla "orošení", pokud opravář zjistí u spotřebiče přítomnost vody, záruka padá. Pokud je to u automobilu a týká se to palubního systému, doporučuji opět zástupce dané značky u nás (Škoda, Volkswagen, MB, Bentley, Tesla, Rolls Royce). Opět musím upozornit obzvláště u Tesly na extrémně drahé baterie, které jsou velmi často zdrojem potíží, dočasným řešením může být dostatečně silná powerbanka nebo adekvátní náhrada z Aliexpressu a objevují se první vlaštovky v podobě repasovaných akumulátorů za poloviční cenu. Taktéž v případě mobilního telefonu jistě ochotně poradí a poslouží na místech dohledatelných na internetu (Samsung, Apple, Aligator, Uniwa, Mosthink). Zde bych rád vyzdvihl firmu Samsung která nabízí možnost "samoopravy" spočívající v likvidaci telefonu v domácích podmínkách bez asistence servisu a zcela zdarma. Horší situace je však u sporáků kde se vinou teplotních extrémů mohou objevit zásadní problémy právě v grafickém prostředí, závada tedy nemusí být vždy jen na straně procesoru, na vině může být i grafická karta či systémové úložiště nacházející se nešťastně nad zdrojem tepla. Bohužel dnes k podobným závadám začalo docházet vlivem nekvalitních komponentů i u doposud bezproblémových "smart" hrnců, při závadě CPU nezřídka dochází i k totální destrukci smart funkce kdy se z chytrého drahého přístroje stává hrnec obyčejný což však nebrání jeho dalšímu používání, závada tak není uznána jako "reklamovatelná" a to ani v zákonem daných 14 dnech na vrácení bez udání důvodu - na to opravdu pozor !
Snažil jsem se zde nastínit pár možných cest vedoucích k nápravě potíží v Kodi, bohužel můj technologický rozhled není na takové úrovni, abych popsal veškerá úskalí dané problematiky, leč i těchto pár postřehů výše může pomoci k rychlé identifikaci závady a podstatnému zkrácení doby rozhodování "co s tím dál" ..... Děkuji za pozornost.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
@ifajt: Už jsi zde strávil víc než 3 hodiny, tak po nápovědě "chytrému napověz" bych čekal, že uvedeš informace o hardwéru a operačním systému.
Jaký jsi měl procesor dříve, jaký teď, na jaké základní desce, odkud bereš video, jestli z integrované grafiky v procesoru nebo z přidané karty, zda posíláš na monitor nebo do TV...
A přidáš fotku celé obrazovky s detailem té závady.
 
Citovat
#5
Citace z mailu:
(07.4.2022, 19:53)ifajt Napsal(a): Bios jsem nahral, chipset a ovladače HW jsem aktualizoval, ovladač radeonu také.
Nic nepomohlo. Žít se s tím dá, ale štve mě to.

Pokud máš Windows 10, Kodi se instaluje buď že Store nebo ze souborů EXE.

EDIT: Narozdíl od JKMH (zmínka níže) mám s instalací ze Store v posledním roce zkušenosti celkem kladné. Ale jak je známo, ani dvě instalace stejných Win na stejném HW nejsou totožné. Proto ani úspěchy nebudou totožné.
 
Citovat
#6
Podobný problém se řešil letos tady https://streamcinema.cz/ nebo tady https://discord.com/channels/70660272656...9003403265. Bližší info si nepamatuji. Dotyčný měl poslední znaky zdeformované. Bohuže mně nenapadá ta správná formulace do vyhledávání, aby se to rychle našlo.

Pokud se to nezlepšilo, tak s instalací Kodi ze Storu mám v rodině špatné zkušenosti. Nedoporučuju.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#7
Na počátku každého poznání je umět se správně zeptat: https://www.google.com/search?q=Kodi+las...e&ie=UTF-8.
 
Citovat
#8
@JiRo: Pročetl jsem navzájem odkazovaný text a jako klíčovou (pro chybu v ovladačích AMD) jsem viděl tuto větu:
"Dropping DXVK into the Kodi Install Folder fixes the Issue. Its a Workaround until AMD Fixes this."
 
Citovat
#9
@meda Jo jo, za pokus to stojí, i když tomu tak úplně moc nevěřím. Samozřejmě nic čistého není a je otázka, zda to nebude to tradiční vytloukání klínu klínem, protože to může zablbnou zase někde jinde...
@ifajt zkus to, hledej pod heslem DXVK. Vsadil bych se, že např. na reddit návod najdeš, ale ono to zas tak složité není a intuice po rozbalení releas DXVK napoví mnohé. Github je zde.
 
Citovat
#10
Stačilo ťuknout. Zmínku o DXVK jsem na Discordu našel a tam link na https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=359715

@meda: Ta poznámka o instalaci Kodi ze Storu byla míněna obecně. Bez návaznosti na výše uváděnou chybu. Ale pokud máš kladné zkušenosti, jen dobře.

Co mně mrzí, že náš stěžovatel se vůbec k uváděné chybě, popř. řešení nehlásí.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#11
@jkmh: Ano, obecně jsem to s instalací ze Store chápal 4 1 Navíc kolega @ifajt podle zkoušek s vice verzemi asi použil EXE.
@JiRo: Z těch uvedených a navzajem se odkazujicích asi čtyř diskuznich vlaken stejně nejsem moudrý (pro DXVK žádný krok za krokem) a asi oživím PC s integrovanou AMD grafikou.
Ale zas .....nejsem žádný vědec, obvykle tomu brzy přestanu rozumnět.

Takže jsem rozběhl PC s CPU Ryzen 3 2200G, grafika AMD Radeon Vega 8.
Ovladač ve Win10 Pro: Advanced Micro Devices, Inc. 21.08.2020. Verze 27.20.1034.6 Digitálně podepsal Micro.....
Kodi 19.0 instalované z EXE, přeinstaloval jsem přímo na Kodi 19.4 souborem z Kodi.TV.
Chybu zobrazení nikde nemám.
 
Citovat
#12
@ifajt: - Takže ještě ve starším článku o tom, jak DXVA funguje s akcelerátory videa, jsem našel poučení, že je DXVA potřeba hledat v Kodi pro Windows u nastavení akcelerace:

Kodi 19.4 -Nastavení /Přehrávač /Videa /Zpracování -Povolit hardwarovou akceleraci -DXVA2
Já tam mám zapnuto a texty mám vpořádku, zap/vyp/restart Kodi nic nezmění,
nemohu tedy ověřit, jestli má vypnutí nějakou účinnost pro uváděnou chybu.
 
Citovat
#13
@meda To je marný. Můžeš se tu rozkrájet, ale @ifajt ti prostě svou konfiguraci nesdělí. 11 Z toho, co jsem stačil jen zběžně prolétnout ve zdrojích na net-u je to problém jen určitého typu grafických karet pod Windows. Kdybych viděl nějaký zájem od dotyčného, tak bych si to přečetl pořádně, ale takhle na to kašlu. Ostatně, už tady dostal takových podnětů, že jestli je jen trochu gramotný, najde si to už sám... Ale čekat, že nás s výsledkem seznámí, to asi nemůžeme. 3
 
Citovat
#14
@JiRo: Stačilo by, kdyby @ifajt: informoval, jestli přepnutí DXVA a restart mělo nějaký pozitivní nebo negativní (pro přehrávání) účinek.
 
Citovat
#15
přepnutí DXVA2 na zobrazení nic nezmění. A děkuji za váš zájem, ani jsem nepočítal,že by se někdo ozval.
 
Citovat
#16
@ifajt No, reagoval jsi jen na jednu z rad, zcela si vynechal doporučení týkající se DXVK, ačkoliv z toho, co jsme ti tu předložili je zřejmé, že pravděpodobnost, že tohle bude příčina tvých problémů, je vysoká. @jkmh: si dal tu práci a našel ti i odpovídající téma na fóru Kodi. Jak jsi uspěl tam?
 
Citovat
#17
@JiRo: .. @ifajt: - To jsem asi způsobil já, protože u DXVK (mezivrstva pro ovladač DX grafiky) jsem přešel na DXVA (akcelerace grafiky Kodi).

Na forum.kodi.tv (jak odkazuje @jkmh ) ...je oprava údajně ve vydání NIGHTLY https://mirrors.kodi.tv/nightlies/window...ix-x64.exe
...a doufají, že bude v Kodi 19.5 Matrix.
 
Citovat
#18
Přeinstalace KODI z odkazu https://mirrors.kodi.tv/nightlies/window...ix-x64.exe chybu opravila. Děkuji všem.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)