• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Chytré hodinky Garmin
#1
Ahoj, mám půjčené na vyzkoušení chytré hodinky Garmin Venu SQ a docela mě to monitorovani chytlo a přemýšlím o koupi vlastních Garminu.
Bohužel to jejich portfolio mi vůbec nedává smysl Venu, Forerunner, Epix, Fenix a já nevím co všechno. Má někdo s Garminem zkušenosti a poradil by, na které modely se dívat pro začátečníka? Něco výhodného v poměru cena/výkon/funkce, za jakou vlastnost si připlatit? Děkuji za jakoukoliv postřeh.
OdroidN2, AndroidTV by Galv0nized, Kodi 19.0, Artic Zephyr
 
Citovat
#2
Aby mne hodinky buzerovaly, že mám ještě popoběhnout, na to se mohu...
Ale co se třeba porovnavá. (No, musíš sám nalézt v typech rozdíly).
https://hodinkovna.cz/blog/epix-2-nebo-f...-si-vybrat
Na co jsou největší stížnosti obecně je výdrž baterie. Já mám hodinky Mi Watch, které údajně vydrží 14 dní. Zlatý voči. Pokud mám běžné funkce bez mapování trasy, zhasínací displej bez probouzení pohybem, tak 48 hodin. Týdny vydrží jem Mi náramek verze 3 nebo 4.
Dlouho vydrží Garminy s mechanickým el. strojkem.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
@viky808 Mám Venu 2 a když jsme se rozhodoval, které hodinky koupit, položil jsem (ale na jiných platformách, včetně účtu na FB, kde jsme ten dotaz vypusti i mezi mé přátele) podobný dotaz. Dostalo se mi taková řada doporučení a vysvětlení co koupit (v podobném spektru typů, jako jsi napsal ty), že jsem byl zase na začátku.

Za sebe mohu říci, že klíčové vlastnosti, co bys měl sledovat jsou (na pořadí nehleď, to je náhodné):
 • výdrž baterie
 • display
 • funkce
  • activity
  • zdraví
  • navigace
  • placení
  • média
 • vzhled a provedení - společenské, sportovní, ...
Osobně si myslím, že výběr Garminu je dobrá volba. Pokud sportuješ intezivně a zajímá tě následná analýza, např. pro úpravu tréninkových plánů, asi budou důležité ty aktivity. Mně už teď (66), kromě sledování počtu kroků (snažím se denně naplnit doporučovaný limit), zajímá z aktivit jen turistika. Kvůli zdraví si musím hlídat maximum tepové frekvence (mám nastavený limit, který bych neměl překročit) a kvůli spánkové apnoe si sleduji spánek. Mimochodem na agregované záznamy spánku se při kontrole se zájmem podíval i můj lékař - když viděl, že mám chytré hodinky, sám mě o to požádal. Kvůli turistce jsem nejdříve chtěl cokoliv, co bude mít plnohodnotnou navigaci. Ale když jsem si jedny hodinky půjčil (myslím, že to byl Forerunner), zjistil jsme, že mi ta navigace moc nevyhovuje, resp. stejně jsem paralelně k tomu i nadále používal mapy.cz v mobilu. Rozhodně jsme chtěl hodinkami platit přes G-Pay, ale to tenkrát uměly pouze Venu 2. Hodně lidí mi tenkrát doporučovalo typy s co největší výdrží baterie. To ale bylo v rozporu s dobrou čitelností displeje. Nakonec jsem usoudil, že těch cca 5 dní u Venu mi bude stačit. Stejně si na delší treky nosím power banku kvůli fotovýbavě, takže ani tam by neměl být problém si hodinky během pár minut nabít.

Mám je tedy už asi 2 roky, nosím je pořád (24/7) a všude. Jedině, kdy je sundavám, je při nabíjení (cca 1x za 5 dní). Drží, a to jak funkčně, kapacitou baterky, tak vzhledově, žádná poškození ani skrábance na sklíčku, pásek (silikon) vypadá taky stále pěkně. Hodně chodím do společnosti (v obleku) a ani tam nevypadají špatně. Jen si při tom občas přepnu vzhled ciferníku. 1

Takže pro mne je volba Venu 2 ideální. Na druhou stranu musím ale říci, že to co od hodinek potřebuji a chci, by zvládly téměř všechny ostatní typy od Garminu (jen s tím placením si nejsem 100% jistý). Jen jsem já za ty moje zaplatil pouhých 10 KCZK.
 
Citovat
#4
Každý bude hájit jiné "hodinkové" priority a značku.
Osobně preferuji zdravotní/sportovní funkce pro rychlý náhled na stav mého těla, dá se s tím předejít průšvihu v podobě kolapsu (již se mi to několikrát potvrdilo). Čím více se dozvím o mém stavu, tím lépe ... každý měsíc tak například poctivě kalibruji hodinky pro měření tlaku. Sleduji i okysličení krve.
Dále je pro mě důležitá vodotěsnost, hodinky nikdy nesundávám a to ani do postele či do vody. Stejně důležité je pro mě možnost volání/placení ne vždy mám u sebe mobil ....
Výdrž baterie mi dostačuje v řádu 3-5 dní.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
@Rossi D No jo, na volání jsem zapomněl. Možná proto, že Venu 2 ho nemají. Pouze vidím, že mi někdo (a kdo volá), mohu to na hodnkách vzít nebo odmítnou, ale vlastní hovor se odehraje v mobilu. V době kdy jsem hodinky vybíral mi to nepřišlo důležité. Později jsme se na to už díval jinak, ale teď, když jsem v opravdovém důchodu a pracuji jen na občasnou smlouvu a hlavně ne žádné živé projekty, a kdy mi počet telefonů denně poklesl asi na 95 % původní frekvence, mi to už zase nechybí. Při telefonátu, který není akutní, což je drtivá většina, mohu z hodinek poslat instatní zprávu, že zavolám později nebo ať později zavolá volající. To mi úplně stačí. Ale chápu, že pro člověka v plném nasazení, ta funkce telefonování může být důležitá. Já jím už nejsem... 15
 
Citovat
#6
@JiRo: Myslím si, že i v důchodu bys využil volání, už jen z důvodu zapomenutého telefonu doma či vybité baterie cestou někam do přírody. Dnes již vše na jednu eSIM/číslo/telefon/hodinky a opravdu to velmi dobře funguje, hodinky tak v pohodě komunikují i se systémem auta. Zvykl jsem si na to tak, že pokud jdu s hafanem na procházku, telefon záměrně zapomínám doma.
Aktuálně čekám na novinky, hodinky by měly vydržet opět o nějakou tu hodinu více a měl by se konečně dostavit funkční senzor tělesné teploty (který sic mám, ale je mi k prdu, udělali z něj "ovulačního hlídače" - pro chlapy tedy nic). 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Ahoj, děkuji Vám za příspěvky do diskuze.
Opět se projevilo ono pověstné "pusť se do toho sám, alespoň se něco naučíš". Začal jsem portfolio Garminu studovat a porovnávat a zjistil jsem, co vlastně od hodinek chci;
AMOLED displej, dotykový, placení a fitness funkce do fitka. Neběhám, GPSku jsem na půjčených ani jednou nepoužil, proto o výdrž nemám obavy. Měření saturace kyslíkem mám jen v noci. Žádné dlouhé expedice mimo civilizaci nechodím.
A vyšlo mi z toho: Venu Sq2, Venu 2, Forerunner 265, Forerunner 965 a Epix, seřazeno dle ceny. Pomohly mi odkazy níže:
https://www.garmin.com/cs-CZ/blog/catego...seproduct/
https://www.garmin.com/en-US/which-watch/
https://www.tomsguide.com/best-picks/best-garmin-watch
@JiRo: Venu 2 se teď dají pořídit za cca 8 000, ale je to už 2 roky starý model
A jak je na tom konkurence?
Xiaomi watch S1 active - slibují všechno, co chci a stojí třetinu ceny. Jenže nic nevím o aplikaci do telefonu, výpočtech atd. To bude asi mít Garmin propracovanější. A u čínské společnosti zase otázka ochrany soukromí. Takže nakonec zase nevím:)
OdroidN2, AndroidTV by Galv0nized, Kodi 19.0, Artic Zephyr
 
Citovat
#8
@viky808 Ano, větou "Takže nakonec zase nevím..." potvrzuješ i mou zkušenost.

A to ti do toho teď hodím vidle.  1

Venu 2 jsou skvělé, ale mám pro ně čerstvě (možná) zájemce v rodině. Pokukuji tedy potenciálně po něčem novém a protože už léta preferuji ekosystém Samsungu, logicky mě tedy zajímají Galaxy Watch 5 Pro 45mm LTE.
 
Citovat
#9
@JiRo: Mírně offtopic ale Android navigace Locus má doplněk pro Garmin watch, více viz odkaz níže. S půjčenými Venu Sq mi funguje.
https://www.locusmap.app/cs/navigate-wit...ur-garmin/
OdroidN2, AndroidTV by Galv0nized, Kodi 19.0, Artic Zephyr
 
Citovat
#10
@JiRo: O hodinkách GW5Pro LTE byl můj příspěvek výše, nyní čekám na návrat lunety v šestkách plus teploměr. Jiné než GW poslední léta nepoužívám právě kvůli Samsung-všechno  1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
@Rossi D No jo, opět na stejné vlně... Ještě, že nejsme ženský, to by se nám určitě synchronizovaly i periody! 1

Já tehdy těm Garminům podlehl z představy, když hodně chodím (turistika), tak jedině Garminy, protože navigace a vůbec... Pak jsem sice zjistil, že navigaci v hodinkách vlastně nepotřebuji, ale už jsem u Garminu při výběru zůstal. GW jsem tehdy nechtěl proto (pokud si dobře pamatuji), že v té době ještě v CZ (tedy u mé banky) s nima nešlo platit. A platby, to bylo asi jedno z nejdůležitějších "must to have".

Aby nedošlo k mýlce, tím neříkám, že mi Garminy nevyhovují, ale kdybych měl důvod si koupit nové hodinky (a on se, u takového pěkného kusu HW, důvod vždycky najde), byly by to asi GW. A o té ostraněné lunetě v GW 5 jsme četl i o tom, jakou to vyvolalo bouři u fanoušků. Takže pokud ji GW 6 budou mít zpět, klidně si počkám. Musím si o tom něco přečíst...
 
Citovat
#12
@JiRo: Určitě si počkej, letos mají představení dříve, již na konci července. Jsem také zvědavý.
Na bez-lunety jsem si za ten rok docela zvykl, nicméně otočný kroužek rád přivítám zpět.
Fyzická luneta je věc která GW totálně odlišuje od ostatních a která je činila výjimečnými, hlava která vymyslela její odstranění myslela zřejmě zcela něčím jiným . 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#13
Trošku OT, ale je to zajímavost s odkazem na hodinky:

Samsung Galaxy Watch 6 mohou zachránit život
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#14
Co také popisuje červnový Computer (magazín Živě):

Chytré sportovní hodinky Garmin Forerunner 265 (46mm, 416px) /265s (42mm, 360px).
Hesla: Nově s dotyky. Nádherný OLED displej. Se skvělou výbavou. Jednoduchá nabídka.
Co chybí: Bezdrátové nabíjení. Volání. EKG. LTE.
Hodnocení: 9/10.

Co pokládám za důležité já - Hesla článku:
"OLED displej se na vydrži zásadně nepodepsal."
"Naprosto dostačující výdrž."
Parametr výdrž: 13/15 dnů v režimu hodinek. 20/24 hodin se záznamem GPS.

Takže ze zkušenosti výdrž vydělím dvěma. = Baterky čeká stále vývoj.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#15
Ahoj všem, zkusím shrnout svůj týden s půjčenými Garmin Sq. Určitě na něco zapomenu a příspěvek budu měnit.
Hodinky mám na ruce od soboty, tj. zítra to bude šest dní. Nabíjel jsem v neděli a aktuálně hodinky ukazují 23% baterie. Měřím tepovku, kroky, v noci saturaci kyslíkem a změřil jsem si 7 kardio aktivit bez GPS => hodinky mi vydrží asi 5 dní, to mi přijde v pohodě. O víkendu chci zkusit aktivitu turistika s GPS, uvidím kolik zvládnou.
Největší přínos vidím v pitném režimu, kdy mi hodinky připomenou, že se mám napít. Bez hodinek jsem pil mnohem méně. A motivace dodělat cíl kroků na mě taky zatím funguje. Placení je ok, ale zase takový rozdíl proti mobilu to není.
Minus je určitě displej, trvá než se rozsvítí na sluníčku a někdy už je notifikace pryč. Taky mi vadí, že je musím nosit i doma 24/7, aby data dávala nějaký smysl. Běžné hodinky jsem sundával a bylo to určitě příjemnější.
O koupi teda zatím úplně přesvědčený nejsem, ale vyhlidnul jsem si dva modely, oba že stejné cenové hladiny. Garmin Venu 2 (spíš chytré hodinky do města a příležitostný sport) a Garmin Forerunner 255 (sportester nadupany funkcemi, kterým většinou ani nerozumím). Forerunner 255 sice nesplňuje požadavky, které jsem si dal na začátku, hlavně dotykový displej, ovládá se totiž tlačítky, to je jeho největší mínus, o vzhled ani tak nejde. Nejhorší to je prý při zadávání PINU u Garmin pay. Proto se ptám: má někdo zkušenost s oběma systémy zadávání PINU, je to těmi tlačítky opravdu tak nepohodlné a nedá se na to zvyknout? Nebo čas otupí a nakonec se to člověk naučí?
Děkuji za všechny zase příspěvky, rady i komentáře.

EDIT1: teď jsem si vzpomněl, že i dotyky mě jednou nechaly ve štychu, když nešel zadat PIN, dotyk prostě nereagoval, poté venku samozřejmě vše ok. Na tlačítka by mohlo být větší spolehnutí.
EDIT2: model Garmin Venu 2 je starší (release duben 2021) vs. Forerunner 255 jsou novější (release červen 2022) => jak dlouho podporuje Garmin svá zařízení, není lepší koupit novější model?
EDIT3: konzultoval jsem hodinky s trenérem fitka a říká, že hodinky mají smysl pro sledování běhu po stejné trase, aby se daly výkony porovnávat. Při sledování HIIT aktivit je přínos menší, protože každý trénink je jiný a výkony se porovnávat nedají.
OdroidN2, AndroidTV by Galv0nized, Kodi 19.0, Artic Zephyr
 
Citovat
#16
@viky808 Zadávání PIN na nedotykovém Forerunner je docela vopruz. Ono úplně stačí, když člověk musí PIN zadávat 1x za 24 hod na dotykovém dispeji. A to je to na něm mnohem příjemnější. A mimochodem, mě to zadávání na Venu 2 tedy nezklamalo ani jednou. A jak uvedl výše @meda, nový model Forerunner 265 už dotykový displej má.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)