• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Čím nahradit KODI v LibreELEC
#1
Mám Raspberry Pi3 se zvukovou kartou Hifiberry PRO a ta hraje skutečně velmi kvalitně. Tedy HW chci zachovat. Zkusil jsem kompletní Raspbian s linuxovými přehrávači (za mne nejlepší Clementine), ale bohužel Raspbian po nějaké době vždy padne. Přešel jsem tedy na LibrELEC s KODI, ten je dlouho stabilní a snad mi ještě nikdy nepadl.

Nevyhovuje mi ale přehrávač KODI. Mám všechny hudební soubory roztříděné do složek podle interpreta, pak složku s albem a v něm jednotlivé skladby. KODI si sestavuje knihovny z ID tagů a to mi nevyhovuje. Některá alba mám např. záměrně uložená vícekrát (různé verze) a když KODI sestaví knihovnu, dá mi např. do knihovny s albem vždy 2 stejné sklady v různých verzích za sebe. 

Pokud chápu dobře, že LibreELEC je OS a KODI přehrávač, rád bych přehrávač zaměnil za jiný nebo do KODI dohrál nějaký doplněk, aby přehrávač fungoval jako "folderplayer" podobně jako třeba Foobar, tzn. vybrat složku a tu jednoduše přehrát. Umí mi někdo poradit, zda lze v LibreELEC nahradit přehrávač za jiný? A zda vůbec takový existuje?
 
Citovat
#2
Vymeň LibreElec za Volumio ;)
Odroid C2 - CoreElec 9.2.0 - KODI 18
3x Raspberry pi 3B - Volumio2
WD My Cloud 3TB

 
Citovat
#3
Kliknem hudba... súbory a mám tam adresáre z hudbou a normálne si ich prehram. Ak to používaš len na hudbu sú na to distra.
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#4
Jak radí ostatní...Já používám http://www.runeaudio.com
 
Citovat
#5
Používám to občasně i na filmy, ale hudba hraje prim. Přehrávání filmů by tedy mělo zůstat.
 
Citovat
#6
Používáš v KODI správce souborů a přidat zdroj?
 
Citovat
#7
Ano, zdroje mám přidané, ale z nich to skládá ty knihovny. Zatím se mi líbí způsob podle Azazael, v tuto chvíli nejlepší volba. Jen mezi volbami je zbytečně mnoho položek a přehrání dle složky se tam skoro ztrácí. Jde ale o zvyk nebo to zkusím nějak odladit.
 
Citovat
#8
Asi si nerozumíme... systém/správce souborů/kliknout na přidaný zdroj a přehrát. Je to vlastně to samé.
 
Citovat
#9
plesi: Tu volbu tam ne a ne najít. Že bych měl jinou verzi?
 
Citovat
#10
Este môžeš adresár z hudbou pridať do obľúbených, potom uz len obľúbené... hudba a vidíš priečinky. Niektoré skiny umožňujú aby si to mal na ploche ale v tom ti neporadím.
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#11
plesi: Jo vybrat vše a pak přehrát :-) Je to také řešení, i když kostrbaté. Ale ano, na to se nechá zvyknout.
 
Citovat
#12
No... skoro jo :-D trochu si s tím pohrej a jistě přijdeš i na lepší možnosti.
 
Citovat
#13
Chlapi díky všem za rady, budu dál laborovat. Původně jsem zamýšlel Raspberry jen na hudbu a pak by Volumio nebo Runeaudio bylo lepší řešení. Ale vyměnil jsem starý HDD za větší a domácí router ho neumí načíst a sdílet z něj videa pro TV, takže z Raspberry musím udělat universální stroj. Připojil jsem HDD k Raspberry a to se s tím musí poprat :-)
 
Citovat
#14
Zkus piCorePlayer nemám co vytknout... umí internetový rádia,soundcloud,mixcloud....podcasty apod. Je založen na Logitech Media Serveru...
 
Citovat
#15
LibreELEC nepoužívám a nikdy jsem prakticky nezkoušel. Našel jsem ale na jejich wiki, že pro něj existuje addon Music Player Daemon (MPD). MPD patří podle mě k nejlepším organizátorům a přehrávačům hudby v Linuxu. Funguje na principu server-klient, počáteční nastavení je pro začátečníka možná trochu složitý. Procházení hudební sbírky v modu knihovny nebo souborového systému je samozřejmostí. Mimochodem výše zmíněné Volumio nebo Rune Audio jsou nadstavby právě nad MPD.
 
Citovat
#16
@Azazael & Claudius  Když to dáš do Oblíbených, tak jsi na tom o jednu úroveň léoe. Oblíbené > Cesta zdroje a teprve uvidíš adresáře s interprety. Když na to jdeš přes standardní položku v hlavním menu, tak dáš Hudba > Soubory > Cesta zdroje. Nebo to o chlup zlepšíš, to pokud máš skin, který zobrazuje na stránce widgetů Kategorie, tak si najedeš na položku hlavního menu Hudba, a v Kategorie si rovnou vybereš Soubory > Cesta zdroje. Pokud ti vadí, že jsou Soubory defaultně až někde vzadu, dá se editování Nodes ty Soubory posunout na 1. místo. Pak to může vypadat takto:
[attachment=4590][attachment=4591]
Jiné řešení už tady bylo také zmíněno. Záleží, jaký používáš skin. Pokud ne základní Estuary (který v klasickém LE editovat nemůžeš), tak buď tvůj skin umí změnit položku hlavního menu a ty si tam můžeš dát přímo volání toho adresáře Cesta zdroje. Pokud používáš skin, které to neumí (a není to základní Estuary v LE), tak se to dá samozřejmě ve skinu zeditovat.

Editováno na základě upozornění @Azazael v následujícím postu. Díky.
 
Citovat
#17
@JiRo skusil som to len na rychlo ale mam to takto, Hudba... Subory... Zdroj/cesta... Priecinok z hudbou=adresáre

Alebo obľúbené... Priecinok z hudbou=adresáre

Čiže 2 kliky ušetrím :)
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
#18
@Azazael Neříkám, že je hudební knihovna Kodi dokonalá, a také samozřejmě znám lepší. Ale když už používám Kodi jako multimediální centrum, proč bych si zřizoval ještě jedno jen na hudbu. Takoví audiofil zase nejsem. Hudební knihovna Kodi má možnost vyrobit Soubory i jako kategorii. Nejde tedy jen o "soubory" ve smyslu zdroje jak píšeš ty, ale i souborový pohled přímo v knihovně, které je možné si jednoduše editací Nodes nadefinovat.

Editováno na základě upozornění @Azazael v následujícím postu. Díky.

Ano, máš pravdu, standardně je to o jednu úroveň víc. Zapomněl jsem, že to mám už několik let upravené, právě z tohoto důvodu, a nedošlo mi, že toto není standardní nastavení. Nicméně ty tvé dvě úrovně, to znamená, že budeš muset do Oblíbených ukládat zvlášť každého interpreta, což kromě té vlastní práce bude znamenat, že oblíbené budou obsahovat stovky položek, což je učiní pro jiné účely nepoužitelné, takže mě vůbec nenapadlo tuto variantu předpokládat. Možné to tedy je, a pak to je tedy jedna úroveň (Oblíbené) do seznamu adresářů interpretů, ovšem za cenu, o které píši výše.
 
Citovat
#19
1. Stáhl doplněk Library Node Editor a v kategorii hudba smazal nepotřebné položky. Nechal jsem tam soubory, interpret a album. Je to mnohem přehlednější. Ale Foobar je Foobar :-).
2. Mnohem lépe se soubory procházejí a ovládají z mobilu z Kore, to už je dobře použitelné, tak Malinu jako takovou nebudu řešit.
3. Poslední problém. Když malinu ovládám z mobilu jen na hudbu, jak zakázat spouštění TV přes HDMI?
 
Citovat
#20
@JiRo ja ti neoponujem, pisal som že sú skiny ktoré to umožňujú jednoduchšie ale v tom mu poradiť neviem, ak viem a môžem poradím :) v tom čo som skúsil, použil. Ja som skusil aj iné ale buď boli zložité na nastavenie alebo dokonca som mal aj také z ktorých som sa nevedel prepnut na základný a musel som reinstal :) A preto používam estuary a využívam ju ako viem. Hudbu cez kodi nepočúvam, len v zaciatkoch som skúšal čo sa dalo a viem že to ide aj takto.

1. Skus yatse, to je kusok lepšie.
2. Toto by som aj ja obcas potreboval, ale len ked nieco skusam. Da sa to vypnut v tv, alebo v starších tv stacilo použiť iny hdmi vstup ktorý nie je slave, alebo master? :)
Odroid N2, Xbox One S, Vorke Z6
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)