• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Coreelec 19+nastavení sítě
#1
Dobrý den, prosím o radu. Nainstalovaný doplněk SC na Coreelec 19 mi pořád píše SCC servery mají problémy. Prosím opakujte akci pozdeji. Obrátil jsem se o radu do příslušného fora (zaslal jsem log), kde mi sdělili, že problém je u mě v síti. Krabičku mám připojenou kabelem k wifi routeru, zkoušel jsem měnit kabel, žádná změna. Mohli by jste mi poradit, co mám kde nastavit? Děkuji.
 
Citovat
#2
Ty máš problém, že dostaneš odpověď na jednom fóru ale pokračování v řešeni chceš na jiném fóru.
Nepřipadá ti to nesmyslné?
 
Citovat
#3
Nepřipadá. 1) moc sdílní tam nebyli
                 2) řeší se tam převážně kodi
                 3) tady je vlákno Coreelec, o který mi jde a kde mi může někdo poradit konkrétně
 
Citovat
#4
Dobře. Tak až vypátráme ty sdělené podrobnosti na fóru SCC, pochopime, proč odhadli chybu u tebe v síti, tak pak někdo poradíme. Ahoj, zatím.

Nicméně abys neřekl - začni restartem modemu/routeru, a až bude spustěný, restartuj zařízení s CoreElec. Nespěchej na start SCC.
 
Citovat
#5
Hlásil jsem jim problém - při zapnutí tv programu vyskočila hláška chyba serveru stream cinema a program byl nefunkční. Přidal jsem jim k tomu log a výsledek byl, že mě přesvědčovali, že je problém u mě a nesouvisí to s SC. Naštěstí se ozvali další uživatelé se stejným problémem a chybu opravili. Po této zkušenosti si o jejich podpoře myslím své.
Mám provedenou čistou instalaci coreelec 19, zapnuté čekání na síť....
Takže bych chtěl poradit, jak přesně nastavit v coreelecu síť, protože mě už nic jiného nenapadá.
 
Citovat
#6
Já mám nastaveno 30 sec. To je vlastně číslo, jak maximálně dlouho čeká na síť. Pokud se přihlásí dříve, těch 30 sec. nevyčerpá a jede dál.
Síť není nutné nijak konfigurovat. Základem na eliminaci většiny problémů se sítí je, aby byl box (popř. TV) připojena kabelem a zjištění SKUTEČNÉ ne papírové rychlosti směrem k WS.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#7
Já mám nastaveno na 20 s. Zvednu to taky na 30 s.
 
Citovat
#8
To není nutné. Jak jsem psal. Pokud se box připojí dříve než za tvých 20sec., tak nečeká na vypršení nastaveného času a startuje dál. Pokud se ale do těch 20 vteřin nepřipojí, tak je něco špatně buď ve tvé síti nebo u providera. Ono se to nezdá, ale těch 20(30) sec. je pro elektroniku strašně dlouhá doba.
X96max plus 4/32 + CE 20.2 + skin - upravený Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 19.5 + skin - upravený Confluence

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#9
@pepek33 Moc se v tvých postech nevyznám, jednou píšeš o SC jindy o SCC. Udělej v tom jasno! Jinak, připojení k LAN je jedna věc, ale je to podmínka nutná, ale ne postačující. Rozhodující je v tomto případě dostupnost připojení k plugin.sc2.zone. Zkusils ping, případně jiné DNS servery?
@jkmh Wifi nebo kabel, to je přeci úplně jedno. To má vliv pouze na to, s jakou maximální rychlostí a spolehlivostí mohu počítat. V případě této chyby to platí tuplem, stejně jako to, že s rychlostí směrem k WS to nemá nic společného.
 
Citovat
#10
O.K., omlouvám se za mystifikaci. Jedná se o doplněk SCC. Ping, případně jiné DNS servery jsem nezkoušel. Prosím napiš mi, jak na to.
 
Citovat
#11
Vyřešeno. Nastavil jsem googlovskou dns a vypadá to, že problémy zmizely.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)