• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
CoreELEC 20.0-Nexus (Januar 17th, 2023)
#1
Information 
[Obrázek: mbezj3g.png?1]
 CoreELEC 20.0-Nexus is now available. We have come a long way to the first stable Kodi Nexus release, and there have been big changes in CoreELEC. It is based upon Kodi Nexus v20.0 final.
CoreELEC 20 becomes the active development branch and it is based on CoreELEC 19. With CoreELEC 20 the new device, Amlogic-neNew Era will get introduced. All devices that support CoreELEC 19 Amlogic-ng will also support CoreELEC 20.0 Amlogic-ng.
Device Amlogic-ng hardware support will end with Amlogic SoC SC2 (S905X4).
Device Amlogic-ne will support hardware since Amlogic SoC SC2 (S905X4) and newer like S4 (S905Y4, S905W2) or T7 (A311D2).
With the release of device Amlogic-neAmlogic-ng will be become EOSD.

[Obrázek: Jz0F0aS.png?1]Diskuzní vlákno

[Obrázek: Jz0F0aS.png?1]Hlášení chyb

[Obrázek: Jz0F0aS.png?1]Diskuze Amlogic-ng

[Obrázek: Jz0F0aS.png?1]Diskuze Amlogic-ne

[Obrázek: LDhg9vn.jpg?1] Download

.... ještě jsem netestoval, tak pozor - všichni víte jak to chodí !

→ v každém případě update si každý udělejte dle svého uvážení a hlavně DLE SVÝCH SCHOPNOSTÍ !!!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Tak jsem dal "špinavý" update z Matrixu na Nexus, špinavý proto že byl proveden z 19 na 20 bez startu ze "zelené louky". Není na to prostě aktuálně čas a budu tedy brát dobu trvání/fungování této "dirty'" kooperační verze jako dobu testovací minimálně do čisté reinstalace "od počátku".
Migrace však dopadla nad očekávání dobře, když už nic jiného tak jsem si vše aplikační dopředu alespoň připravil a nahrál do složky NASu kam má box přístup. Nastahoval jsem potřebné repositáře s puncem Nexus či jejich poslední verze. Skin AZR jsem přepnul před aktualizací OS na defaultní Estuary. Po restartu instalace všech potřebností pomocí "instalace ze  *.zip souboru" a aktualizování všech důležitých prvků nutných k běhu OS.
K mému údivu vše na první dobrou a nebýt nočního výpadku SCC který mě vyplašil stran nějaké chyby či nekompatibility při instalaci, bylo by to jako rutinní update a ne přechod na novou verzi OS. Mohu tedy říci, vše OK.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
mne na coreelecu fakči všetko okrem kalibrácii ale tu nepotrebujem, robil som čistú inštaláciu i na stránke coreelcu to dopručujú, co som potreboval som si z matrixu skopíroval a vložil do nexusu a z Userdata  xml súbory
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#4
No páni. Když už i takový arbitr všech puristů* @Rossi D: upgrade-uje na novou major verzi Kodi, tak to už něco znamená. 1

*purista - ten kdo na nové major verze přechází zásadně čistou instalací
 
Citovat
#5
@JiRo: ... i já zhřešil  12 8  Prostě na všechno to následné dolaďování prostředí není opravdu čas. Když se k ránu dostanu do postele potřebuji si od všech tabulek a čísel vyčistit hlavu, na to momentálně zabírá léčivo zvané Doomsday v seriálovém podání. Hodnocení bídné, ale mě se ten dějový nápad se Satanem a jeho synem antikristem docela zalíbil.
A co dělat v posteli po 40 letém (za pár měsíců rubínová) manželství ? ÁÁÁÁno milí přátelé mám na výběr, buď lednička, TV, nebo zřídkavě se nechám ukecat i na trochu erotiky .... ku podivu je v převaze ta TV, lednička mě vyjde následně moc draho, musím za to odjet něco na kole  1 ​​​​​​​ 1 ​​​​​​​ 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
Tak to já jsem nezhřešil, ale to jen proto, že upgrade na novou verzi Kodi, potažmo *ELEC, za hřích nepovažuji. Big Grin A tak jsem stejně, jako už poněkolikáté, všechny naše Kodi a CoreELEC instalace uprade-oval na verze s Kodi 20. A tak se přidávám k ostatním, kteří tu reportují své zkušenosti s výsledkem přechodu na Nexus.
   
Vše proběhlo očekávaně, trvalo to, podle HW a typu OS, řádově, včetně poslední zálohy stávající verze, několik jednotek minut pro jednu instalaci. Do toho počítám i aktualizaci všech addon. Někdy to pro vypadalo až hrůzostrašně, jako třeba na hlavním obývákovém Kodi (CoreELEC), kdy na mě ve frontě očekávaně vybaflo celkem 18 aktualizací.
   
Ale to jen proto, že tady jsem automatické aktualizace zakázal, abych to měl "pod kontrolou". Ale po spuštění všechny aktualizace, až na jednu, proběhly v klidu. Tou jednou bylo Libreto Compatibility, ale tam se to spravilo po následném kontrolním restartu.

Následné kontroly proběhly také s pozitivním výsledkem. Většinu toho jsem jen zběžně proklikal, více jsem se věnoval jen Tvheadend a funkci PVR & Live TV, protože na rozdíl od @Rossi D: je stále ještě používáme (DVB-T/T2/C i OTT), i když hlavním důvodem budou především sportovní kanály
   
a pak také kanály veřejnoprávní televize, stejně jako kanály s dokumenty. Nevynechal jsem samozřejmě ani kontrolu SCC a pak několik vlastních addons. Ale tam jsem žádné problémy ani neočekával a ani na ně nenarazil.
   
Suma sumárum proběhl upgrade nové major verze dle očekávání. Nepotvrdily se tedy fámy, že bez čisté instalace to nejde. Jde! Alespoň co se týče instalací CoreELEC a Kodi 20 na Windows 10.
 
Citovat
#7
Releas Nexus, po zbavení se všech ladicích balastů, se mi jeví proti všem prereleas verzím jako mimořádně rychlá. A ve srovnání s Matrix 19.5 je to podobné. Markantní je to na CoreELEC, který provozuji na Beelink GT-King. A pokud k tomu připočteme nedávnou optimalizaci SCC a včera ohlášený přechod na novou infrastrukturu, která by měla poslytnout větší výkon, je to opravdu významný pokrok, kterého si všimli i jinak k takovým věcem neteční uživatelé: "Je to nějaké jiné, jakoby rychlejší, ne?"
 
Citovat
#8
Keď som prví krát nainštaloval nexus bolo to prvé, čo som si všimol, že je nexus rýchlejší od matrixu, hlavne to bolo badať na widgetoch, kde sa výrazne znížil čas ich načítania, hlavne je to dobre pre tých, čo majú vzhľady kde sa widgety zobrazujú na domácej obrazovke.
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#9
X96Max+ verze, co strašně dlouho bootovala CoreELEC a to i verzi 19.
Nyní s verzí 20 bootuje do 15 vteřin. Paráda 44
 
Citovat
#10
Také jsem přešel z CoreELEC 19.5...na CoreELEC 20.Nexus, trochu jsem pral z některým nastavením, hlavně u titulků a mkv soubory v 1080p/HEVC/H265....ale vyřešeno v nastavení videa z 60p-na 23,976. menu se trochu nepřirozeně vlní, ale asi jde ozvyk.
Škoda, že furt není podpora videa Dolby Vision, ale to snad někdy do budoucna?
Jinak za mě zatím bez velkých závad u krabičky Beelink GT KING 1.
 
Citovat
#11
Zdravim!
Nainstaloval som Coreelec 20.0 Nexus na TV box X98Q.
[Obrázek: 315925975_max.jpg]
Instalacia prebehla bez problemov, ale ... nefunguje mi dialkove ovladanie dodavane k TV boxu. Ovladac k dialkovemu som nenasiel ani v AmRemote repository na webe Coreelec. A teraz moj dotaz ... da sa nejako nakonfigurovat stavajuci ovladac, pripadne je mozne pouzit nejaky iny (AirMouse, alebo nieco podobne) ... pripadne ci by slo pouzit bezdratovy set klavesnica-mys? Zatial to ovladam pomocou mysi na USB.
Vdaka za kazdu radu.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)