• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
CoreELEC 21.0-Omega_beta3 (February 19th, 2024)
#1
Information 
[Obrázek: coreel10.png]

CoreELEC 21.0-Omega_beta3 is now available. It was a rather short development cycle this time around, which saw the CoreELEC developers focusing on fixing the most common issues reported with the 21.0-Omega_beta2 release.

[Obrázek: Jz0F0aS.png?1]Diskuzní vlákno Amlogic-ng
[Obrázek: Jz0F0aS.png?1]Diskuzní vlákno Amlogic-ne

[Obrázek: Jz0F0aS.png?1] Než nahlásíte chybu aneb CoreWiki

[Obrázek: LDhg9vn.jpg?1] Download

.... ještě jsem netestoval, tak pozor - všichni víte jak to chodí !

→ v každém případě update si každý udělejte dle svého uvážení a hlavně DLE SVÝCH SCHOPNOSTÍ !!!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Púvodně jsem chtěl provést jen zkušební update z poslední verze CoreELEC 20.5-Nexus na novou major verzi 21.0-Omega-beta3 s tím, že si to na ní ověřím a budu tak připraven na příchod rc1, což je u nás doma obvykle doba, kdy po ověření na jedné instalaci přecházíme na novou major verzi Kodi na všech instalacích. Mezitím se ale objevila 21.0-Omega-rc1, tak jsem to vzal rovnou na ni. Vše proběhlo bez jediného zádrhelu a po pár dnech testování máme teď už na všech Kodi v domácnosti (CoreELEC a Windows) novou major verzi Kodi.

Jak to probíhalo?

Vzhledem k poměrně zásadním změnám v Kodi databázích proběhl nejdříve přesun jejich obsahu do nových verzí (MyMusic83, MyVideos131, TV44), aktualizovaly se všechny doplňky, včetně těch binárních, a vše pak už dále běželo bez zjevných problémů. Jediné, co nějaké problémy může potenciálně způsobit, jsou skiny. Počínaje verzí 21.0-Omega-beta3 má novou verzi skin engin (xbmcgui) a proto se musí uprait i jednotlivé skiny. Základní vzhled (Estuary), který je součástí instalace Kodi, upraven samozřejmě je. U těch ostatních záleží na tvůrcích, jak je jejich skin na novou verzi Kodi připraven.

Na co ještě nezapomenout

Určitě časem přijdeme na více věcí, ale jedna z nich (kromě výše uvedených skinů) je (či může být) zásadní. Změnila se koncepce definice parametrů video cache. Nyní se už změna parametrů nedefinuje v souboru advancedsettings.xml, ale je přímo součástí nastavení Kodi v části Služby > Caching. Pokud si po update Kodi defaultní nastavení nezměníte, může vám to zkomplikovat přehrávání video souborů z internetu. 

Doporučení

S ohledem na známé porblémy u SCC, je třeba starou verzi MyVideos, které po update v adreáři zůstala, smazat. Já v takovém případě mažu pro jistotu všechny starší verze všech databází. Před tím si ale dělám zálohu celého CE.

Obecně tedy, při update Kodi, vždy dodržuji tento postup:
 1. Záloha CE aktuální verze
 2. Update CE na novou verzi
 3. Záloha CE nové verze
 4. Smazání starých verzí Kodi databází
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)