• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 2 Hlas(ů) - 3 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Coreelec na X96MAX
Systém/ nastavení/ systém/ úspora energie
 
Citovat
Díky, i to je možnost Thumbup
 
Citovat
@rohlík39: Pro mou zvědavost. Co je to SCC2? Nikde jsem to v repozitářích nenašel, jen SCC. Nechci rýpat, jen jsem zvědavý. Pokud je to překlep a jedná se o SCC, napiš verzi, kterou a odkud jsi nainstaloval. Aktuální je 1.8.38 pro CE 9.2.x To se musí nechat vyřešit. Nejsi jediný, kdo má X96max+ Q2 a funguje jim to. Dík za info.
X96max plus 4/32 + CE 9.2.5 + Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
@rohlík39 Nevyřešil jsi nic. Nedokážeš si ani pořádně přečíst to, co ti napíšu a pořád pokračuješ v chaotických a nesystematických krocích. Viz opakování nic neříkajícího "Systém zamrzne". Stačilo poslat log a patrně bychom měli jasno, ale toho se prostě z nějakého mě nepochopitelného důvodu nedočkám, ty budeš u Kodi sedět do 3:30 a já se na to už příště vykašlu.
 
Citovat
jkmh, ano je to doplněk SCC, patrně jsem se upsal. Je to z repozitáře https://repo.sc2.zone/ verze je stejná, jako uvádíš, 1.8.38. Děkuji za snahu mi pomoci.

JiRo, budu rád, když se mnou budeš komunikovat v klidu, a bez emocí. Nejsem IT, a není mi 20, ale 50+, takže je to pro mne vše VŠ. A nemám fakt jako životní činnost sedět celé dny u krabičky. Mě to také štve, že u toho trávím tolik času.  V Tanix S9 jsem pouze nainstaloval CE a doplnky, a jedu půl roku bez jediného problému.Od MAX jsem čekal totéž. Pokud mi chceš pomoci, budu moc rád. Pokud tě to však rozčiluje, že vedeš za ruku BFU, vykašli se na mne a šetři si zdraví a nervy. Hezký večer.


Mch, dělal jsem to dle tvého návodu:
JiRo-
"zamrznutí (ať už si pod tím představíme cokoliv) může být (a většinou i bývá) záležitostí Kodi a/nebo jeho některých addon. To může napovědět analýza logu (viz jeden z přechozích předchozích bodů) nebo můžeš postupovat jendoduše tak, že si začneš postupně blokovat jednotlivé Kodi addon, až narazíš na ten, které je toho příčinou. Jasně, je to "onanie", ale pořád lepší, než tu vydávat neurčitá hodnocení stavu tvého systému stylem "systém zamrzne" a čekat, že někdo z tereticky velmi rozsáhlé množiny příčin kápne na tu pravou. "

První část zkusím dnes, druhou jsem NA TVŮJ POPUD dělal dnes do rána. A pak tu ze mne uděláš vola...Sorry pane.
P.S ke krabičce je těžké se přes den prokousat, sedí u ní žena nebo děti... takže případně zase v noci zkusím log.
 
Citovat
@rohlík39: Tak ono kdybys možná tím "log" souborem opravdu začal, mohlo by být dávno vše pořešeno a opravdu bez emocí.  4
Nejen na našem fóru, ale i na ostatních je onen "log" přímo doporučován a je to jedna z prvních cest k diagnostice problému. On si málokdo uvědomí, že tato "logová" diagnostika je vlastně to jediné co Ty jako uživatel můžeš relevantně poskytnout takto na dálku a kde navrch není zapotřebí Tvých technických vědomostí, notabene že žádný z nás s Tebou u té porouchané  krabičky nesedí ! Imho je  zcela mimo mísu kolik Ti je let, jsme / jsou tu i daleko starší než jsi Ty a jako záštitu či výmluvu to nepoužíváme ... proč také ? Ty se na svůj věk cítíš ? Já se nedávno doslova podruhé narodil a věř mi, že si TEĎ ten zbytek života náležitě užiji a nějaké roky mne zajisté už nikdy zajímat nebudou a rozhodně pokud mi budou sloužit ruce a oči, tak to té technice NANDÁM ... omlouvám se za závěrečný OT.

Jinak rohlíku39 nic ve zlém  6 4
MagicSee N5 MAX S905X3 4/32 → CE 9.x \ RPi3B-RPi4 → L9.x \ HTPC → L9.x \ XOne S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Rossi, chápu, že log je základ, ale já ho v malíčku a o půlnoci prostě nemám, musel jsem si o tom dnes něco načíst. Třeba před chvílí tady https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-vytvo...vod+na+log Tak jsem začal tím pro mne jednodušším, co mi JiRo doporučil, viz výše, a on mě tu zdupe jak malého kluka, byt jsem učinil přesně jednu z věcí, kterou mi sám doporučil. Proto jsem psal i o věku. Nikoliv jako štít, ale jako o základu slušnosti mezi lidmi. Já nejsem odborník, což přiznávám. Nechám si tu od každého z Vás rád poradit, ale aby mi tu psali rady typu "že jsem líný", "že si něco nedokážu ani přečíst", to prostě ve svém věku nemám zapotřebí. Já se od Vás učím, a vážím si každé rady, ale "odsud pocuď" Ke každému se chovám slušně, a očekávám totéž. Jinak jsem rád, že jsi překonal životní /patrně zdravotní/problém, a jsi tu s námi.
 
Citovat
@rohlík39
1) Do počítače či notebooku si nainstaluj WinSCP a připoj se do CE z tohoto programu. Také si v WinSCP zapni zobrazování skrytých adresářů (v Možnosti -> Předvolby ->  Panely) a najdi adresář /storage/.kodi/temp/, Práci s WinSCP a boxem si nacvič než budeš pokračovat dále.
2) Odinstaluj z CE stávající SCC všetně nastavení a restartuj box. Poté pomocí WinSCP se přesvědči, že v adresáři /storage/.kodi/userdata/addon_data nejsou žádné zbytky SCC.
2) Nainstaluj a nakonfiguruj si do CE opět SCC, ale přiměřeně nepospíchej, ikdyž se bude zdát, že se nic neděje. Po kofiguraci opět box restartuj.
3) Pokud to budeš muset vypnout natvrdo, pak po opětovném spuštění CE se připoj pomocí WinSCP a najdi crash log v cestě /storage/.kodi/temp. Přesný název souboru z hlavy nevím, ale jiný, který bude v názvu obsahovat slovo crash tam není. Tento log se vytváří jen v případě násilného vypnutí a měl by obsahovat důvod "zamrznutí" (podle tvé terminologie).

PS: 50+ není žádný věk, já jsem už důchodce.
X96max plus 4/32 + CE 9.2.5 + Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
Děkuji, vše jsem již vykonal dle návodu Rossi D https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-vytvo...vod+na+log , log mám vytvořen, i jsem se k němu přes WinSCP dostal, ale ted nevím, jak ho nahrát na ten https://paste.kodi.tv/, aby jste si ho mohli zobrazit.
Krabička samozřejmě při pokusu o restart při spuštěném SCC tradičně "zamrzla", takže s tou do vytažení kabelu už  neudělám nic.
Jinak "zamrznutí" vypadá v praxi nějak takhle.Od této chvíle s tím neudělám do vytažení kabelu vůbec nic.

EDIT: Tak možná jsem na to nahrání logu přišel https://paste.kodi.tv/gayonutifa.kodi
Kdyby to náhodou nebylo dle Vašich představ, prosím nenadávat. Snažím se jak to jde.Děkuji.


Přiložené soubory Miniatury
   
 
Citovat
@rohlík39: Myslím, že to není úplně ono.
Je to log těsně před restartem? Není tam totiž vidět povel k restartu a následné odhlašování jednotlivých komponent. Buď najdi a nahrej kodi.old.log ihned po naběhnutí po restaru anebo lépe log s crash v názvu, pokud je k dispozici.

Osobně bych při hledání závady vytvořil nově co nejjednodušší CE. Tedy POUZE s SCC (pokud si myslíš že je příčinou) a nejlépe defaultním skinem. Pak bych hledal důvod. A až bych to vychytal, přidával bych další s tím, že po každém jednotlivém přidání bych zkusil funkčnost. Někdy totiž pouze zakázání nestačí, pomůže až odinstalace. Není to sice ten technicky správný postup, ale někdy je rychlejší než rozpitvávat log.
X96max plus 4/32 + CE 9.2.5 + Confluence / TV Samsung QE55Q6FNA
AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19 Matrix
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
Díky za reakci.
1.Držel jsem se návodu, který vytvořil Rossi D. Tedy zapnul logování, nechal zapnutý SCC, vypnul Kodi, zapnul Kodi, a pak jsem dle návodu "nasimuloval chybu", tedy zmáčknul softwarové tlačítko "Restart". Přesně tak, jak je to uloženo v přiloženém screenu v předchozím mém příspěvku. Pak Kodi/krabička tradičně "zamrzla /viz tentýž screen/ a já jsem přes WinSCP umístěný v pc vypreparoval onen kodi.log, který jsem následně nahrál sem.
2.Nevím jistě, zda je příčinou SCC, ale pravdou je, že když ho zakážu, tak v 10 případech z 10 jde krabička vypnout/restartovat. To jsem ověřoval fakt minimálně 10*. A to jak v prostředíí CE tak i Android. U žádného jiného z mnou instalovaných doplnků to tentýž efekt nemá. Zkoušel jsem je opravdu jeden po druhém.
3. Ano, myslím si, že k tomu příkazu ze záhadného důvodu ani nedojde, a proto není v Kodi logu ani zaznamenán. Jen jsem si všimnul, že při příkazu Vypnout se odpojí Anyonet, přepne se obrazovka na TV, ale po jejím ručním přepnutí na krabičku je tam stále spuštěn Kodi obrazovka, která však nereaguje na DO a přístroj fyzicky stále běží.
4.Až se dostanu ke krabičce, zkusím ještě nahrát ten kodi.old.log nebo log s crash v názvu
 
Citovat
Jen ještě pár postřehů a rad...
 • zamrznutí systému - z 99 % nejde o systém, ale velmi pravděpodobně pouze o Kodi a nejde o zamrznutí, ale o chybné řešení service, která se neukončí a tím pádem se neukončí ani Kodi . Chyby jsou určitě v SCC, ale projevují se i v pár ostaních service, já už do toho nebudu zasahovat, to ať si vyřeší autoři. Ale někdy tenhle problém eskaluje, potkají-li se dva addons se specifickými problémy... Jeden funguje, běží-li oba, tak to fungovat nemusí. Tady je každá rada drahá - buď mít štěstí a neprovozovat společně addony, které to mohou způsobit. Také je to věcí konkrétního nastavení addons, některá nastavení mohou problém způsobit, v případě jiného, i když běží oba addon, tak se problém nevyskytne - i když to zní blbě, tak to fakt může být náhoda, už jsem se s tím potkal několikrát, stejný HW, systém i Kodi, ale nějaké drobnosti v nastavení a jedno Kodi se vypne hned (pár sekund) a jiné za desítky sekund nebo třeba nikdy
 • když už jsme u chyb SCC, tak to vypadá, že SCC stále nemá 100% korektně vyřešený zápis do nastavení mezi pluginem a service, za jistých okolností i tohle může mít vliv na ukončování service, jindy se to porjeví chybu zápisu to souboru setting, v jehož důsledku se smaže nastavební SCC - i tohle jsem už probírali, nějké změn v adodn se udělaly, ale podle mne to stále není vyřešeno úplně
 • v popisoaném porblém se zamrznutím nejkde o klasickýc crash, tak se ani crashlog nevytvoří
 • při takové třídě problémů je ideální vidět okamžitě, co se děje v logu. Urychlí to výrazně hledání problémů
  • buď si zobrazit "kvazi on-line" (ta obnova při zápisu nových řádků není úplně bleskurychlá) kodi.log např. přes samba přístup a např. Nootepad++ s nastavení (tail -f)
  • nebo sputit terminálový přístup a v něm on-line vápis logu (tail -F /storage/.kodi/temp/kodi.log) - tady je ta reakce okamžitá a člověk hned vidí, co se v Kodi děje
 • dobré je si příkazy v Kodi spouštět přes ssh pomocí aplikace kodi-send -a <příkaz kodi>. Tak se hned ověří, zda ty základní příkazy systému (pro vypnutí, uspání, apod.) chodí a případně, když se Kodi zacyklí, tak se tá jednouše a shodit - v kombinaci s on-line výpisem logu to může výrazně urychlit odhalování chyby  problematických míst
 • už se mi párkrát stalo, že Kodi u některých systémů špatně identifikovalo možnosti systému co se týče např. hibernace nebo uspání do RAM a ve skinu se v Power Menu neobjevila odpovídajcíí nabídka (zobrazení položek v tomto menu je podmíněné). V takovém případě je také možné si vyzkoušet i jiný způsoby zadávání příkazů k uspání nebo hibernaci (také přes SSH terminálový přístup).
 
Citovat
JiRo moc děkuji za reakci i snahu mi pomoci, ale od druhé poloviny Tvých rad jsem se v tom už "ztratil". Myslím tím odborně/mými znalostmi. To už je na mne vážně vysoká škola. Pokud není jednodušší řešení, které bych sám zvládnul aplikovat a zdá se, že asi není, budu zatím box provozovat tak jak je. Věnoval jsem tomu už tolik svého/Vašeho času, že kdybych šel na stejně dlouhou dobu někam na brigádu, mám takové krabičky už 2-3 nové.
Proto bych Vás rád moc poprosil, i když vím, že ne ve vlákně k tomu určeném, o tip na novou, podobnou krabičku s S905x3 nebo i lepší, na kterou půjde CE, může být i o něco dražší, ale nějaký spolehlivější model než MAX, kterému jsem musel doinstalovat DO, display, teploty běžně okolo 70C a ještě nejde vypínání. Nemám ani neprovozuji 4K natož 8K. Za každou radu budu rád. Předem děkuji.
 
Citovat
Zdravim,

mam tiez tento box, ale mam problemy s tym, ze box sa po vypnuti automaticky po par minutach stale zapne, robi to len ked ho pouzivam na android, ak pouzivam CoreELEC tak sa uz nezapina.
ma s tym niekto skusenost ? dik
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)