• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 4 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ČRo Live
#1
Rozhodl jsem se udělat z mého skriptu (o kterém jsem se tu už zmínil) plnohodnotný doplněk.
Šel jsem ale opačnou cestou, než doplněk "ČRo". Můj doplněk je primárně určen k živému poslouchání ČRo a přehrávání a stahování z archivu je spíše jako bonus.
Nový doplněk se proto jmenuje "ČRo Live" a po instalaci ho najdete pod "Doplňky - Moje doplňky - Doplňky hudby".
Hlavní účel, tedy živý poslech, je z hlediska programování víceméně bezproblémový. Stáhnout data v json formátu a konvertovat je do xml je poměrně triviální úkol. Hlavním a vlastně jediným problémem je, že potřebujeme nějakého PVR klienta. Tento klient je nutný k živému poslechu přes nabídku "Rádio" v Kodi. PVR doplňky jsou bohužel vždy binární a já nemám chuť pouštět se do jeho vývoje. Ideální by bylo, kdyby Simple Client podporoval více zdrojů dat. Bohužel ale nepodporuje. Proto existuje několik doplňků, které data z více zdrojů umí sloučit a sloučená předložit Simple Clientovi. Zkoušel jsem to a nevyhovovalo mi to.
Napadlo mě ještě jiné řešení, které se ukázalo jako zcela funkční a mně vyhovující:
"Klonoval" jsem Simple Clienta, takže v Kodi mi běží dvě jeho instance. Jedna pro televizi, druhá pro rádio. V LibreELEC je naštěstí takové klonování velice jednoduché. Stačí zduplikovat složku pvr.iptvsimple včetně obsahu (nachází se v ".kodi/addons"). Binárka je přímo v této složce. Já jsem zkopírovanou složku přejmenoval na "pvr.iptvsimple.radio" a stejně tak jsem ".radio" doplnil i do názvu binárního souboru (konkrétně u mne se jmenuje "pvr.iptvsimple.radio.so.6.3.1"). Upravit se musí také soubory "addon.xml", "settings.xml" (doplnit ".radio" do všech řetězců, které obsahují "pvr.iptvsimple"). Podobně jsem upravil i soubory "strings.po" ve složce "resources/language/" (pro češtinu a angličtinu), ale to velmi pravděpodobně nebylo třeba.
Trochu složitější je postup pro Kodi pod Linux Mint. Komplikovanější je to proto, že binárka je úplně jinde, než vlastní doplněk.
Například u mně je doplněk Simple Client ve složce "/var/lib/flatpak/app/tv.kodi.Kodi/current/active/files/share/kodi/addons/pvr.iptvsimple", zatímco příslušná binárka je ve složce "/var/lib/flatpak/app/tv.kodi.Kodi/current/active/files/lib/kodi/addons/pvr.iptvsimple". V tomto případě jsem tedy zduplikoval obě složky a přejmenoval všechny relevantní soubory uvnitř nich (do názvu přidal ".radio"). U té binárky jsem musel ještě vytvořit nové symlinky.
Jakmile jsem měl dvě nezávislé instance Simple Clienta, bylo téměř hotovo. Jediná "drobná" potíž se projevila tím, že EPG rádia a TV byly poněkud pomíchané. Řešení je naštěstí jednoduché. Jakmile jsou povoleny dva (a více) PVR doplňky, objeví se v nabídce "Nastavení - PVR a Živé vysílání - Obecné" nová položka, která se jmenuje "Priority klienta".
   
Tu je potřeba rozkliknout. Výchozí hodnoty jsou "0" u každého klienta. Je třeba nastavit to tak, aby priority byly rozdílné. Já jsem nastavil v prvním řádku "1" a v druhém "2".
   
Následně je ještě nutné vymazat data v nabídce "Nastavení - PVR a Živé vysílání - Televizní program". Data se pak znovu načtou, ale EPG už nejsou pomíchané. Ještě je třeba poznamenat, že zakážu-li dočasně Simple Clienta, položka "Priority klienta" zmizí. Po povolení se znovu objeví, ale bohužel s výchozím nastavením priorit na "0".

EDIT 26. 2. 2021:
POZOR, výše popsané řešení s klonováním doplňku pvr.iptvsimpleNEDOPORUČUJI !
Více v tomto příspěvku.

Druhá, bonusová funkce doplňku (práce s archivem prostřednictvím EPG), problematická je. Hlavní potíž je v tom, že vlastně existují dvě databáze (pro jednoduchost jim budu říkat "schedule" a "archiv"). Každý odvysílaný pořad je jednak v databázi "schedule" (jako "scheduledEpisode"), jednak v databázi "archiv" (jako "episode"). Odkazy na audio soubory jsou pouze v databázi "archiv". Bohužel, neexistuje žádná rozumná reference mezi oběma databázemi. Jedinou použitelnou referencí je název pořadu a někdy "show ID". Částečně použitelnou referencí je datum a čas vysílání. Většinou se dá použít jen datum. Jako příklad mohu uvést můj oblíbený Meteor. Plánovaný čas (v databázi "schedule") je 08:04, zatímco databáze "archiv" uvádí jako začátek 08:50, což je úplný nesmysl. Nabízí se vysvětlení, že je to čas, odkdy je pořad v databázi. Skoro to vychází jako čas skutečného začátku plus délka pořadu. Ale je to opravdu jen skoro a u mnoha jiných pořadů časy v obou databázích souhlasí. Navíc jsem si ověřil, že pořad se v archivu obvykle objevuje s různě dlouhým zpožděním po odvysílání. 
Z uvedeného vyplývá, že můj doplněk není dokonalý a ani nemůže být. I tak si ale myslím, že stojí alespoň za vyzkoušení. Výhodou je pak Kodi 19, které přináší nové funkce (možná je to jen novější verzí Simple Clienta). Například v kontextové nabídce u jednotlivých pořadů jsou nové položky "Přidat časovač"  anebo "Nastavit připomenutí". Zejména funkce "Přidat časovač" se mi zdá docela užitečná.

Snad jsem napsal vše důležité. Prosím o vyzkoušení a (konstruktivní) připomínky.


Přiložené soubory Miniatury
                       

.zip   service.cro.live-1.0.0.zip (Velikost: 596,83 KB / Stažení: 28)
 
Citovat
#2
Super prace, nešli by doplnit loga programu u kterých nejsou obrázky?


Přiložené soubory Miniatury
   
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#3
Díky za pochvalu.
Pokusím se něco vymyslet. Zkoušel jsem oficiální loga stanic, která jsem stáhl ze stránek ČRo.
Bylo to nepoužitelné, lepší varianta byla nechat to prázdné.
Jednak všechny regionální stanice mají logo ve stejné barvě, jednak pokud logo obsahovalo delší text (jako třeba Hradec Králové), bylo to skoro nečitelné, v každém případě nepěkné.
Loga u celoplošných stanic sice nejsou loga v pravém slova smyslu, ale obrázky jsou získány z dat jednotlivých stanic. Data regionálních stanic bohužel žádná "loga" neobsahují.
 
Citovat
#4
V příloze je nová verze, obsahující ikony i u regionálních stanic.
Obrázky jsem získal tak, že jsem navštívil webové stránky jednotlivých stanic a tam jsem kliknul na záložku "O nás".
Objevila se stránka, která vždy obsahovala nějakou fotografii. Většinou to je budova rozhlasu.
Problém nastal pouze u stanic Region a Regina, protože na obou stránkách je stejná fotografie.
Pravděpodobně obě stanice vysílají ze stejné budovy v Karlíně.
Pro stanici Regina (DAB Praha) jsem tedy našel jiný obrázek ... 
Předpokládám, že v budoucnu se najde nějaké lepší řešení. Třeba nějaký grafik vytvoří skutečná loga, která budou více splňovat funkci loga. Bylo by to vhodné i u celoplošných stanic. Princip je ale vyzkoušený, takže bude stačit vyměnit ty obrázky.


Přiložené soubory
.zip   service.cro.live-1.0.1.zip (Velikost: 1,68 MB / Stažení: 8)
 
Citovat
#5
Ahoj, toto mam jestli ti to nejak pomůže, nenasel jsem jen Radio Region.


Přiložené soubory Miniatury
   

.zip   Radio picon.zip (Velikost: 310,58 KB / Stažení: 2)
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#6
Ahoj.
Díky za snahu, ale tyto ikony jsem zkoušel jako první. A že to bylo "nepěkné", je možná dost slabé označení. Alespoň na můj vkus.
Nakonec můžeš si to snadno vyzkoušet sám. Stačí nahradit soubory ve složce ".../addons/service.cro.live/resources/logos" (název souboru musí být stejný, přípona může být i "png"). Po nahrazení souboru se musí vynutit nové vytvoření playlistu (nejjednodušší je smazat ho a do jedné minuty by mělo začít generování nových souborů). Potom ještě Simple Client musí playlist znovu načíst (asi by mělo stačit restartovat Kodi).
 
Citovat
#7
Jete bych mel jednu otazku. Jak funguje ten archiv,vyberu si neco v epg a v kontestovem menu dam prehrat z archivu? Kdyz to dam,vybehne hlaska, porad nebyl nalezen,nebo neco takoveho.
Dik
RaspberryPi 3B, LibreELEC Leia
WeTek_Play, LibeELEC Leia
Odroid N2, CoreELEC Leia
 
Citovat
#8
hitman222: Děláš to správně.
Bohužel, je to tak. Pořady se v archivu objevují s různě velkým zpožděním a některé tam snad vůbec nejsou. Zkus jiný (dřívější) den, bude větší šance, že pořad už tam bude. Ale samozřejmě může být v doplňku chyba. Když se to stane, můžeš zkusit jiný způsob, jak pořad přehrát - např. doplňek "ČRo", který je primárně určen pro přehrávání z archivu.
Jestliže narazíš na případ, že "ČRo Live" pořad nenajde a "ČRo" ano, prosím o zprávu !

Náhodou jsem zjistil, že některé pořady z archivu se nepřehrávaly správně. Stalo se mi to konkrétně u pořadu "Pokračování za chvilku" na Dvojce. Přehrála se vždy jen první ukázka (cca 5 minut) a tím to skončilo. Já jsem si naivně myslel, že se přehraje celý pořad včetně průvodního slova.
V přiložené verzi je to opravené. Automaticky se přehrají všechna pokračování.

Poznámka:
Bylo nutné trochu upravit algoritmus vyhledávání. Má to za následek, že hledání v archivu většinou trvá o něco déle, než dříve.


Přiložené soubory Miniatury
   

.zip   service.cro.live-1.0.2.zip (Velikost: 1,69 MB / Stažení: 12)
 
Citovat
#9
Začetl jsem se do tématu Repozitář XBMC-KODI CZ/SK - návrhy doplňků a podle konvence tam zavedené jsem upravil ID doplňku.
POZOR, kdo bude chtít upgradovat na tuto (anebo v budoucnu nějakou další verzi), musí verzi 1.0.2 (nebo nižší) nejprve odinstalovat !
Doporučuji následující postup:
1) Odinstalovat předchozí verzi, ale NEPOTVRDIT smazání nastavení.
2) Přejmenovat složku "service.cro.live" (ve složce ".../userdata/addon_data") na "service.audio.cro.live".
3) Nainstalovat novou verzi.
Pokud dodržíte uvedený postup, nebude nutné provádět nastavení (bude zachováno předchozí).

V nové verzi je také mírně optimalizované parsování data.


Přiložené soubory
.zip   service.audio.cro.live-1.0.3.zip (Velikost: 1,69 MB / Stažení: 14)
 
Citovat
#10
K dispozici je nová verze.
Zlepšena úspěšnost hledání pořadu v archivu.


Přiložené soubory
.zip   service.audio.cro.live-1.0.4.zip (Velikost: 1,68 MB / Stažení: 18)
 
Citovat
#11
Dočetl jsem se, že máš málo zpětných vazeb. https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-repoz...2#pid97222
Přál bych ti, abys našel svůj fanklub, přestože já v něm nebudu. Za prvé to nejzásadnější - nebudu kvůli tomu instalovat PVR. Zadruhé mám také doplňky Radio (Radio.de - Tristan Fischer) a Poslouhej rádia (mebox a ma_sk), kde ČRo najdu také.
Proti těm, co ČRo z nějaké zásady poslouchat nechtějí a koncesionářských poplatků je jim líto, já v jejich archívech najdu, co mne zajímá.
Přeji potěšení z tvorby.
 
Citovat
#12
@meda: Děkuji za povzbuzení. Zpětná vazba je to vlastně také, i když já bych potřeboval zpětnou vazbu hlavně od těch, kdo to zkusili anebo dokonce používají. Tvoje námitky ("nutnost" instalace PVR a nadbytečnost) celkem chápu. Ovšem já budu trochu oponovat:

1) Instalace Simple PVR Clienta
Je několik možností. Nejjednodušší to má uživatel, který Simple PVR Clienta doposud nepotřeboval a na sledování TV ho nepotřebuje. Potom je to naprosto jednoduché a nevidím důvod, proč ho neinstalovat pro komfortní sledování ČRo (tedy samozřejmě jen pokud vůbec má o ČRo zájem).
Jiný je však případ, kdy uživatel PVR klienta už má a potřebuje ho na sledování TV. To se řeší obvykle tím, že se použije doplněk IPTV Merge. Já jsem to zkoušel a nevyhovovalo mi to (jenže už si nevzpomenu, proč). Proto jsem hledal jinou možnost a přišel jsem na variantu s instalací druhého PVR klienta (popsáno v úvodním příspěvku). V LibreELEC je to ale také docela jednoduchá záležitost.

2) Nadbytečnost doplňku
Vím, že ČRo je možné poslouchat i jinak - např. pomocí uvedených doplňků anebo třeba pomocí doplňku ČRo od @waladir. Ale já preferuji (pokud je to možné) používat rozhraní, které je v Kodi pro poslech rádia určeno. Ten komfort (pokud je funkční EPG) je prostě úplně jiný.

Byl bych rád, kdybys (a také další uživatelé Kodi) můj doplněk alespoň vyzkoušel. Pak by MOŽNÁ ta zpětná vazba byla malinko jiná. Ale vím, chce to nějaký čas a toho máme všichni málo.
 
Citovat
#13
Ode dneška se doplněk dá instalovat přímo ze zdejšího repozitáře, takže sem už nové verze dávat nebudu. Verze v repozitáři má číslo 1.1.0, ale jinak je zcela shodná s předchozí verzí 1.0.4.
 
Citovat
#14
V repozitáři je nová verze 1.2.0, přímo podporující doplněk IPTV Merge (viz dále).
 
Nedávno se mi stalo, že Kodi/LibreELEC (běžící na Orange Pi 3) se najednou začalo neustále dokola restartovat (aniž by úplně naběhlo).
Po chvíli hledání jsem zjistil, že příčinou byl doplněk pvr.iptvsimple (PVR IPTV Simple Client), resp. mnou naklonovaný doplněk pvr.iptvsimple.radio. Originální doplněk se totiž automaticky aktualizoval, zatímco naklonovaný doplněk zůstal v původní verzi. Rozdílnost obou binárních doplňků pak měla za následek popsané nežádoucí chování.

Tato událost mě přiměla hledat jiné řešení. Už dříve jsem zkoušel doplněk IPTV Merge, ale tehdy mi nevyhovoval.
Protože jsem si nepamatoval důvod, rozhodl jsem se vyzkoušet ho znovu. A musím říci, že výsledek zkoušení mě překvapil. Všechno fungovalo naprosto hladce. Asi ten problém, který mi dříve vadil, autor mezitím vyřešil.
Od dnešního dne tedy NEDOPORUČUJI řešení s klonováním doplňku a naopak DOPORUČUJI řešení s doplňkem IPTV Merge.

Tady je alespoň základní návod, jak vše nainstalovat a nastavit:
1) Instalace doplňku IPTV Merge
Aby byla zachována možnost automatických aktualizací, je třeba nejprve nainstalovat autorův (SlyGuy) repozitář a z něj potom vlastní doplněk. Celý postup je popsán tady: https://www.matthuisman.nz/2020/02/slygu...itory.html
Doplněk IPTV Merge najdete v části "Doplňky programů".
2) Nastavení IPTV Merge
Postupujte podle návodu, který je tady: https://www.matthuisman.nz/2019/02/iptv-...dd-on.html
           
Jak je vidět na přiložených screenshotech, přidání ČRO Live jako zdroje je velmi jednoduché. Stačí vybrat jen zdroj playlistu, zdroj EPG už je potom přidán automaticky.

Doplněk IPTV Merge má samozřejmě smysl pouze v případě, že potřebujete sloučit playlisty a EPG z více zdrojů. Dalším krokem je tedy logicky přidání minimálně jednoho dašího zdroje.

Po přidání všech zdrojů je vhodné funkci otestovat vybráním položky "Run Merge". Potom je dobré zkontrolovat, zda v předchozím kroku vybrané playlisty a EPG jsou zobrazany zeleně. Pokud ano, mělo by vše správně fungovat.
 
Citovat
#15
@listener: Uvedené další řešení s IPTV Merge bys měl zdůraznit v první třetině prvního příspěvku #1.
 
Citovat
#16
@meda:
Máš pravdu, už jsem to napravil.
 
Citovat
#17
EDIT:
Smazání duplicitního příspěvku.
 
Citovat
#18
@listener: Moc pěkné.Thumbup Nevím o jednodušší ukázce užití PVR, tak jsem ve wiki použil.
 
Citovat
#19
Je vidět, že API rozhraní Českého rozhlasu je pořád živá věc. Narazil jsem na to náhodou.
Chtěl jsem si poslechnout Četbu na pokračování (na Dvojce), konkrétně povídku "Na dosah ruky" od Václava Erbena.
Četba měla celkem 10 dílů a byla vysílána od 29. dubna do 8. května, vždy ve 22 hodin večer.
Prvních 5 dílů šlo poslouchat bez problémů, ale druhá polovina už ne. Od 4. května můj doplněk nemohl příslušný díl najít.
Samozřejmě jsem začal hledat, co se děje. A také jsem příčinu našel:
U dílů, odvysílaných do 3. května vrací API na dotaz na hodnotu ['attributes']['title'] vždy stejný řetězec 'Četba na pokračování', 
zatímco od 4. května už je to něco jako 'Václav Erben: Na dosah ruky (6/10)'.
Doplněk ČRo Live si s touto nečekanou změnou samozřejmě nedokázal poradit.
Řešení problému už jsem ale našel a brzy budu doplněk upgradovat. Jsem zvědav, jak dlouho to bude fungovat.

Edit: Upravený doplněk (verze 1.2.2) už je v repozitáři
 
Citovat
#20
V nabídce stanic Českého rozhlasu se objevila nová stanice - Radiožurnál Sport.
   
A to vyvolává chybu v doplňku. Chyba je způsobena tím, že nová stanice sice už je v playlistu, ale (zpětně - pro předchozí dny) ještě není v EPG. Udělal jsem úpravu, která tento případ ošetřuje. Nová verze (1.2.3) by se brzy měla objevit v repozitáři.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 3 host(ů)