• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dálkové ovládání T16
#1
Chtěl bych požádat někoho o zkušenosti s tímto DO T16 2.4G Wireless 7 Color Backlit Dual Keyboard Full Touchpad Air Mouse Airmouse IR learning

Nejde mi o HW připojení a obsluhu v systému a Kodi, s tím si dokážu poradit. Předpokládám, že ta DO část má tlačítka klasická a ta část alfanumerické klávesnice je dotyková. Je to tak? Z obrázků na e-shopu mi to není 100% jasné, ale přepodkládám, že tato rodina DO má tato tlačítka mechanická má (mám několik různých DO této řady). Jde mi tedy čiště o ergonomii hlavně té alfanumerické klávesnice. Protože je dotyková, tak mě zajímá, jak se s ní pracuje. Samozřejmě na ní nebudu psát romány, spíše ji použiji pro občasné zadávání textů pro vyhledávání v Kodi, zadávání adresy do webového prohlížeče a příkazů do příkazové řádky Linux, po přepnutí do konzole.
 
Citovat
#2
Nemám ho ale z toho videa to není zřejmé?  1
https://www.youtube.com/watch?v=TAyG7eYC4cg
::: 3x Beelink Mini MXIII-II - CE 9.2 v NAND (1x private TVH server) ::: 1x Mi Box S - Android TV ::: Správce DB SCC :::
 
Citovat
#3
@otava5 Jo, ty tlačítka tady vidět jsou, i když je to trochu jiný typ. Ale snad ze stejné dílny. Díky.

Já to primárně psal kvůli té ergonomii alfanumerické klávesnice a ten dotaz na typ tlačítek DO jsem tam jenom přihodil.
 
Citovat
#4
Tak DO je doma, trvalo to o něco déle než jsem předpokládal. Dlouho to tu leželo, než jsem se k tomu dostal, ale už zkraje bylo vidět, že to žádná sláva nebude. Je to takový obyčejný kvádřík, s rozměry podřízenými velikosti klávesnice. Je to vlastně moje první DO s klávesnicí a evidentně jsem si na něj ještě nezvykl. Je možné, že jinak tvarované DO tohoto typu by mi "k ruce přilnulo" lépe, ale je jasné, že v tomto případě asi ani lepší ergonomie moc nedokáže.
   
Funkčně to dělá přesně to, co má, učení tlačítek funguje také dobře. Mechanika i odezvy jsou celkem ucházející, i když ten stisk tlačítek by trochu více odporu mít mohl. Kupodivu více bodů si připisuje strana alfanumerické klávesnice a i když je dotyková, docela mi vyhovuje. Se stranou DO už je to horší. Tam ta "krabicovitost" vyloženě obtěžuje  a překáží. Ne, na tohle DO si nezvyknu. Podsvícení, tedy to, co je hodně propagováno, je příšerné. Za mě zcela zbytečný "kolotoč". Stačila by jedna barva a vyp/zap.

Výsledek? Používám ho u Beelink GT1 mini2, kde mám kromě Harmony One (které jede celé přes IR) ještě DO T1 a tuto T16. Harmony je tak trochu mimo, ale v ostatních dvou případech jasně vede T1, i když nabízí daleko méně tlačítek a je bez alfanumerické klávesnice. S tímto DO v ruce se cítím (a nejen já) docela dobře. Trochu jsem musel doplnit mapování, mám teď v adresáři 5 mapovacích souborů, abych ty své dva standardní, které používám u všech Kodi, nemusel měnit a tak vždy jen s novým DO doplním nový soubor. Ale takhle to dělám vždy. Konečně se ten mapovací koncept Kodi uplatní v celé šíři.
   
Docela se mi tyhle mini DO začínají líbit a i když T1 nepatří k těm úplné minimalistickým, přeci jen stojí za to upravit (doplnit) i trochu skin a výsledek je pak docela ucházející kombinace přímé volby s vyskakujícím Control Pad-em, na kterém si zbytek funkcí rychle najdu.

Nechávám to osudu. Rodina má u obývákového Kodi k dispozici tři ovladače, One, T16 a T1 a já jen pozoruji a kladu občasné otázky abych vybral ten, který tam nakonec zůstane. A jak to tak vypadá, momentálně T1 dotahuje One...
 
Citovat
#5
Ať slouží, jsem zvědav zda u něj vydržíš ...  Mne to drželo rok/dva a jednou jsem k vlastnímu údivu zjistil, že v ruce držím starý dobrý ovladač od TV a tyhle kláves-dálky mám již jen v šuplíku ... Jediná uni dálka která v naší domácnosti neochvějně přetrvává je H1 a dokud neodejde do křemíkového nebe asi přetrvávat bude ....
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#6
@Rossi D: Jo, tomu rozumím. Ony tyhle kombinované DO vypadají užitečně pro toho, kdo často potřebuje psát delší texty. Otázka je, kdy to člověk v Kodi potřebuje. Při nastavování stejně většinu věcí dělám přes VNC, SSH nebo sambu, navíc při prvotní instalci stejně drtivou většinu kopíruji z mého "základního balíčku parametrů" a při běžném uživání, v podstatě až na výjimky, hlavně tedy pri vyhledávání, těch pár znaků naťukám přes SMSstyle vstup (nebo když je nejhůře, tak přes zapnutý kurzor na virtuální klávesnici) a zbytek dojedu projetím seznamu, který je odpovědí. Takže tím vlastně popírám svůj vlastní důvod, které mě k nákupu takového DO vedl. Podobně jako při zjištění, že vlastně až tak nutně nepotřebuji klávesu Ctrl, což byl poměrně striktní filtr typů DO při výběru, protože ne všechny klávesnice ho mají.

S ohledem na to, jak mi to DO "nepadlo" do ruky a to, co jsem právě napsal, to tedy vypadá, že jsem si pořídil něco, co vlastně tolik nepotřebuji. Možná, že v mém případě jsem ovlivněn i tím, že si ve skinu dokáži doplnit ty funkce, které nejsou na DO, takže se bez klávesnice vlastně nakonec docela dobře obejdu. Vzhledem k ceně je to ale v podstatě prkotina. Počítám, že ještě zkusím nějaký jiný typ a tentokrát se zaměřím více na ergonomii. Alespoň pak můžu těmi DO ze šuplíku obdarovávat známé...
 
Citovat
#7
Přesně - drtivou většinu věcí (téměř vše) vyjma počáteční instalace (kterou stejně připravím na PC), jedu přes VNC a klasická "dálka" se používá pouze k obsluze boxu a zde platí → čím méně matoucích tlačítek tím lépe. Za tu dobu již mám navyklé rozložení kláves na DO od TV (HDMi CEC). Vše co potřebujeme k ovládání tu je a pomocí "Keymap Editoru" mám zbytek uživatelských funkcí (menu, info, titulky, PVR) namapován na barevná tlačítka ovladače.
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Chci se zeptat...DO T1 je také podsvícená? Právě zvažuji nějaký dobrý ovládač,ale podsvícený,když v ložnici večer na to prd vidím :-) z toho důvodu používám na mobilu yatse.
 
Citovat
#9
@vikk Bohužel podsvícená není. První dny to bylo peklo, většina stisků byla mimo, ale postupně jsme si zvykl. A vzhledem k tomu, že jsou tlačítka rozdělaná do bloků, tak to lze jakž takž po nějaké době celkem dobře naslepo hmatově rozlišit. Ale ideální to, z tohoto pohledu, úplně není.
 
Citovat
#10
Díky...mám totiž teslu x900 a ovladač,,ve tmě,, je neštěstí,tak zvažuji tu t16
 
Citovat
#11
@vikk Pořídil jsme si další zajímavý kousek G20SPro. Používá to patrně stejný chip jako T1, jen mírně upravený. Opět možnost nastavit IR pro ON/OFF, jinak komunikuje RF přes dodaný dongle. Oproti T1 chybí tu tlačítko Stop, přibyla tlačítka Pg+, Pg- a má to podsvícení. Velikostí i váhou srovnatelný s T1, jen mírně ostřejší rohy, které trochu tlačí do dlaně. Funkčně ale naprostá spokojenost. Snad jen ne úplně šťastné umístění tlačítka Menu/Podsvícení (v Kodi mapováno na ContextMenu).
   
Zajímavost k T1. Koupil jsme dalších pár kousků a jsou znatelně bytelnější. Ten úplně první kousek, pokud ho zatěžuji ve zkrutu, tak vrže a působí dojmem, že se snad brzy rozsype. Ty další kousky jsou ale pěkně bytelné, ani se nehnou a nazavržou (stejně jako G20SPro).
 
Citovat
#12
Jen OT, on i Samsung dělá inovativní DO, minimálně v odvětrávání. Na zádech má ovladač perforaci aby se nepotily ruce  1

   
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#13
Nemám osobní zkušenost ale dám zde odkaz na specialisty pro D.O. - VAT
https://www.dalkove-ovladace.cz/
Speciální náhrady, generál, duplikáty.....
[Obrázek: 11656.jpg]
 
Citovat
#14
@Rossi D No, ty DO Samsung jsou dost inovativní. S poslední TV mi přišel také zajímavý, který sice "odvětrání" nemá, ale patrně proto, že jeho stříbrný kovový povrch působí "chladivě" 1. Designově špička, funkčně pro ovládání TV po delší době "uživatelského zaučení se" celkem v pohodě, ale v Kodi přes CEC hodně slabé.

Já se nakonec u jednoduchých konfigurací Kodi box + TV soustředil na ovládání extra DO přes Kodi (90 % času stejně sleduji vše přes Kodi) a CEC používám jen pro ZAP/VYP TV v návaznosti na USPÁNÍ/PROBUZENÍ Kodi boxu.

@meda Ano, dalkove-ovladace.cz jsou fajn. Mají tam vyzobnuto z worl-wide nabídky pár klasických hitů plus pár exotů a když mají skladem, je to rozhodně rychlejší. Ceny o něco vyšší, ale to při těch nižších jednotkách stokorun za DO asi nehraje roli.
 
Citovat
#15
@JiRo: Jej, to s tím odvětráváním byl jen vtip, myslím že to na té zadní straně DO je jen samolepka  1  Na ono "odvětrávací" DO jsem narazil náhodou při výběru nového "TV plátna" do obýváku, tak se rozhlížím po nějakém tom "drobečkovi"  1
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ XOne S  18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#16
@Rossi D Však ode mne taky... 3
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)