• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Databáze Interpretů
#1
Ač je jinak Kodi naprosto geniální software, tak s celou řadou věcí bojuju a nevím, zda je problém mezi klávesnicí a židlí, nebo je to všeobecné :-) 
1) V Muzice při zobrazení Interpreti jsem měl jednoho, kde chyběla diakritika. Tagy v MP3 jsem opravil, následně aktualizoval knihovnu a objevil se tam správně nový Interpret s diakritikou. Jenže zůstal i ten původní, i když po rozkliknutí je prázdný a neobsahuje žádné skladby. Nevím, jak se ho zbavit. Vyčištění databáze nepomáhá :-(
2) Jak děláte tagy u skladeb, kde je více zpěváků? Nelze je rozělovat třeba nějakým znakem, aby je strčil pod různé Interprety a nevytvářel jednoho se všemi jmény?
3) Nějak jsem nepochopil nekonzistentní chování při získávání informací pomocí scraperu. Zaznamenal jsem tyto reakce po stisku tlačítka Aktualizovat:
- stáhne si nějaké informace bez toho, abych to mohl ovlivnit (což je problém, pokud stáhne informace o jiném umělci, nelze to pak změnit)
- vyskočí seznam umělců na výběr (to by bylo ideální chování, bohužel se zobrazuje jen někdy)
- vyskočí název Interpreta s klávesnicí, abych ho upravil (většinou musím klávesnici zavřit bez toho, abych nějaké informace získal
První dvě chování vcelku chápu, kdy nastávají (i když první je problematické). Ale kdy a proč vyskakuje klávesnice?

Děkuji za jakékoliv tipy a rady
 
Citovat
#2
@Vejr Já tedy na audio knihovnu v Kodi žádný super odborník nejsem. Dosud jsme se ji moc nevěnoval a taky ji mám v pěkném nepořádku, ale pomalu ji dávám dohromady a čistím a doplňuji co se dá. Neporadím ti se vším, ale snad ti alespoň něco pomůže:

ad.2. Interprety v každém tagu musíš musím oddělovat nějakým specifickým znakem. Nabízí se samozřejmě "&", ale je pravda, že ten znak se dost často používá v názvech skupin, takže je vhodné zvolit něco jiného. Já používám ";". Takže editovat tagy, vybraný znak zadat do advancedsetting a pak pustit aktualizaci audio knihovny.

Do advancedsettings.xml tedy musíš přidat (za ten ";" si pochopitelně dosaď ten znak, který si zvolíš):


Kód:
...
 <musiclibrary>
   <itemseparator>;</itemseparator>  
 </musiclibrary>
...

Samozřejmě ti tam zůstanou ti staří "kombinovaní intepreti", což je tvůj další problém (viz dále)

ad.1 Všeobecně se ví, že čištění audio databáze nepracuje úplně 100%, ale mě odstranění těch "kombinovaných interpretů", poté, co jsem je od sebe oddělil, fungovalo. Tady tedy asi neporadím. Snad celý zdroj odebrat a znova přidat do knihovny nebo nějakou brutální metodu jako třeba smazat celou audio databázi (ne, to raději nezkoušej 1 ). Ale to ber s rezervou, nevím, přesně, co by pomohlo a jaké další side efekty to bude mít. Já bych začal čištěním, když nepomůže, tak odebrat zdroj a znova ho přidat a to by podle všeho mělo stačit.

ad.3 Takhle se Kodi prostě chová. Scrapery zásadně nekomunikují, stáhnou první co najdou, pokud ne, neudělají nic. Pak při ruční aktualizaci, pokud toho najdou víc, nabídnou seznam, pokud nic, nabídnou ti poslední možnost, změnit jméno. S tím se zkrátka musíš smířit.
 
Citovat
#3
Díky moc za ten separator. Vyzkousim, to jsem presne potreboval. Jen jsem myslel, ze je tam nejaky znak defaultne. Ze si to nastavuje kazdy sam mne nenapadlo :-)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)