• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DLNA Stream na Smart TV
#1
Ahoj, začínám s programem KODI, rozjel jsem přímé přenosy NHL a rád bych ten stream přes síť (DLNA) rozběhl na své televizi...pomohl by mi prosím někdo s radou jak na to? Existuje nějaký doplněk do Kodi, přes který bych to rozběhl případně existuje nějaká jiná varianta? Budu rád za každou radu, předem děkuji. Jen pro info, je to nová Smart TV LG, již jsem přes to pouštěl stream přes ACE Player z mobilu, vše šlapalo v pohodě, internet mám 100Mbit/s, TV je připojena co se týče internetu přes kabel (Wifi občas padá, tak jsem ji zakázal úplně).
O2 TV Box (Android 10) [Kodi Matrix] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC) ,Chromecast 4 (4K) Google TV
 
Citovat
#2
Vezmi inspiraci z tématu v odkazu a zkus to Yatse:
http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-doplne...domaci-sit
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#3
Děkuji, vyzkouším...
O2 TV Box (Android 10) [Kodi Matrix] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC) ,Chromecast 4 (4K) Google TV
 
Citovat
#4
@Andrew88cz Ten odkaz, co poslal @meda vede na diskusi, která se primárně týkala trochu jiného požadavku a řešilo se to přes Yatse. Nakonec se ukázalo, že si diskutující ne úplně rozuměli. Ale to co chceš ty, je jasný a jednoduchý požadavek, který můžeš realizovat úplně jednoduše i bez Yatse. Pokud máš v síti aktivní přehrávač a je dostupný ze stroje, na kterém jede Kodi, tak stačí v Kodi najet na titul, který chceš přehrát, spustit kontetové menu ("C" nebo pravé tlačítko myši nebo příslušné tlačítko na DO), najet na položku "Přehrát pomocí..." a vybrat si player. Pokud bude vše v pořádku, měl bys v nabídce vidět všechny dostupné přehrávače, počínaje "VideoPlayer (Výchozí)". Vybereš-li si ten UPnP na tvé TV, tak by se tam měl obsah vybraného titulu začít přehrávat tam.
 
Citovat
#5
zakoupil jsem si za 95Kč Yatse a bohužel mi to přes TV nejde, takže kilo v trapu... ale stáhl jsem si z netu aplikaci pro Android IPTV Extreme Pro+Server Cast z Obchodu Play a z netu stáhl playlist IPTV v m3u pro naše kanály a přes to to jede krásně, koukám na čt sport v hd bez sekání...každopádně v KODI mám možnost kliknout pravým, zobrazí se mi tam moje TV, ale když to potvrdím, nic se neděje...žádný převod obrazu se nekoná. Aktuálně jdu zrovna do práce, zkusím se na to podívat ještě večer nebo zítra, třeba bude nějaká chyba v nastavení... rád bych docílil toho, aby mi šlo streamovat přes DLNA tak jak to jde v pohodě z mobilu, třeba i z  Youtube pomocí té možnosti CASTb streamu na TV, tak aby to šlo z KODI hlavně kvůli NHL přenosům a filmům co mám z doplňku a v Kodi to běží v pohodě v HD. Snad se to časem podaří nějak rozchodit...
O2 TV Box (Android 10) [Kodi Matrix] , Evolveo M4 Box x64 (CoreELEC), Android Box DI-WAY HK1 x64 (CoreELEC) ,Chromecast 4 (4K) Google TV
 
Citovat
#6
@Andrew88cz Jen poznámka, pokud si něco změníš v Nastavení > Služby > UPnP/DLNA, je třeba restartovat Kodi.
 
Citovat
#7
Aktuálně se tímto tématem intenzivně zabývám. Impulsem byla idea, používat Kodi instalovaném na tabletu v obýváku s tím, že jako player bude používat primárně DLNA přehrávač televize. Veškerý přehrávaný obsah nebo odkaz na něj bude přitom umístěn mimo klienta (na NAS). Pravda, je to asi extrémní využití této funkce, ale lze si představit i jiné, kdy chce člověk jen občas využít možnost spuštění přehrávání ze standardního Kodi na jiné TV v domě nebo obecněji na jiném DLNA přehrávači. Je o tom tady na fóru diskuze např. Doplněk SC a domácí síť.

Při řešení se ukázala největší slabina tohoto řešení v tom, že takto nelze pracovat s LiveTV, ani s aktuálním vysíláním, ani s nahrávkami. Problém s nahrávkami se obejít dá, pokud se do Kodi namapují jako standardní video zdroj, u LiveTv jsem zatím na žádnou obezličku nepřišel a pochybuji, že nějaká vůbec existuje.

Co je tedy třeba řešit a vyřešit:
  1. Zprovoznění přehrávání na TV - to s Kodi nesouvisí, ale je to samozřejmě podmínka nutná. Pokud televize funkci DLNA player nemá, použít ji nelze. Dočasně, pro realizaci a testování dalších kroků,  to lze obejít tím, že se na nějakém systému dostupnému na síti do které je připojeno Kodi a NAS zprovozní DLNA klient (např. Windows Media Player)
  2. Zprovoznit funkci předání DLNA streamu k přehrávání na externím klientovi - celkem jednoduché a známé. První částí je tuto funkci v Kodi nastavit, viz  Nastavení > Služby > UPnP/DLNA, druhou částí pak naučit se spouštět přehrávání pomocí kontextového menu a funkce Přehrát pomocí...
  3. Nastavit jako default přehrávač příslušný DLNA player - tím jsem se zatím nezabýval, ale je jasné, pokud to má být řešení přístupné pro laiky, zejména pak s ohledem na WAF, je třeba to řešit také. Cestu a inspiraci lze nalézt někde zde https://kodi.wiki/view/External_players.
Zatím prováděné pokusy (s WMP DLNA přehrávačem) ukazují (alespoň mně se tak jeví) na značnou nestabilitu na straně Kodi. Každé spuštění přehrávání je doprovázeno několika chybovými zápisy do logu, podle kterých se zdá, že se přehrávání nespustilo, ačkoliv evidentně běží. Ale zřejmě něco v nepořádku je, protože velmi často se při druhém či dalších pokusech o spuštění přehrávání už nic nestane a je pak třeba, pro možnost obnovení přehrávání v externím DLNA přehrávači, Kodi restartovat. Jsem v tomto směru zatím na začátku, takže se to jistě ještě zlepší až tomu přijdu na kloub.

Dalším tématem k řešení je možnost přehrávání na externím DLNA přehrávači z uložené pozice. To má význam, pokud bychom chtěli takto pokračovat v přehrávání streamu, který jsme sledovali na Kodi při přehrávání jeho nativním přehrávačem a zastavili ho, a chceme ho spustit na jiné televizi nebo jiném systému s DLNA přehrávačem. Tady jsem zatím nedosáhl úspěchu žádného. I když někdo tvrdí, že tuto možnost Kodi má, a tak to také vypadá (možnost volby přehrávání od uložené pozice nebo od začátku se při volbě externího DLNA přehrávače objeví), stream se vždy spouští od začátku.
 
Citovat
#8
Budu se zájmem sledovat, co se ti podaří.

Mám TV Samsung (UE46D5500, AllShare1.0), která je asi jedna z prvních "smart". Přehrává videa z USB i ze sítě LAN, ale má opravdu problémy. U mnoha napíše "nepodporovaný kodek". Jde o to, co je v kontejneru AVI vlastně uloženo. Dokud mi na PC chodil SW pro AllShare od Samsungu, přehrál skoro vše, protože co zkousl tento SW, to ten odeslal do TV v nějakém čitelném formátu (nevím jak to dělal). Upgrady od Samsungu tento SW zničily.**/1

Pak jako vlastnost Windows 7 šlo odesílat z Exploreru přes menu pravého myšítka nad video-souborem. Musel jsem před tím "nějak" povolit DLNA v MediaPlayeru podivným neintuitivním postupem nalezeným na webu. Tak ale zase nešlo odesílat s filmem titulky, navíc to často na straně W7 zlobilo./**2

Další možnost mám z mobilu Lumia 640 s WM8.1 pomocí aplikace TubeCast. Nalezne vhodné zařízení v síti a odesílá na něj  stream z YouTube.
Ještě dvě možnosti pomocí aplikací ve WM8.1, první "Lumia Play To" odešle do TV soubory uložené v mobilu (Foto, video, audio), druhá "My Media Hub" umí z úložiště v lokální síti (Media Servers) nastartovat odesílání do TV nebo do Kodi (Media Renderers).**/3

To byl delší úvod k tomu, že

z Kodi, přestože v některých doplňcích najdu v kontext-menu nad názvem filmu "Přehrát pomocí..." a tam je uvedený název mé TV, nepřehraji nikdy. TV se přepne na příjem, zeptá se na povolení, potvrdím přehrání, a pak TV napíše "Nepodporovaný formát souboru".
V menu "Přehrát pomocí..." najdu také druhou RPi s Kodi (druhá TV). Když zvolím toto, přehrávání se spustí. Jenže to není to co jsem chtěl - přehrávat na TV, která nemá zařízení s Kodi do HDMI připojené, ale dostat signál do ní přes LAN.
Vypadá to, že buď moje Smart TV není úplně smart, nebo musím v Kodi něco ještě dopiplat.

Poznámky:
**/1 - Samsung upgradoval SW AllShare směrem k úplnému dohledu ze svého webu. Bez registrace SW a "nahlášení" každého videa bylo znemožněno jej poslat do TV.
**/2 - Problém často nastal při převíjení filmu v čase (dopředu/dozadu) a nepravidelně při požadavku na přehrání dalšího filmu.
**/3 - Pokud neodejdu postupem menu aplikace "My Media Hub" ale shodím ji nebo vypnu WiFi na mobilu, zůstane přenos ze zdroje (server) na TV (renderer) zachovaný a funguje dál.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#9
@meda No, to je samozřejmě problém, že starší TV nebudou umět přehrát moderní formáty. To mi nějak nedošlo. Člověk je z toho Kodi už pěkně zmlsaný. Jinak, to že vidíš druhé RPi když zadáš "Přehrát pomocí...", to je jasné. Kodi funguje jako DLNA přehrávač. Tedy pokud povolíš v Nastavení > Služby > UPnP/DLNA "Povolit vzdálené ovládání prostřednictvím UPnP".
 
Citovat
#10
Jaká by to byla krásná doba, kde by existoval jednotný "základní" interface pro všechna zařízení. Interface který by se pomocí nějaké jednoduché nadstavby stal  univerzální pro ten či onen systém a kde by se následně  bezproblémově mohl pustit libovolný software. Řekl bych, že nástřel by tu byl v podobě Android boxů u kterých lze implementovat Linuxový LibreELEC, stejně tak podoba i u settopboxů dualboot Spark → Enigma 2. Škoda, že takto nepřemýšlí i ostatní výrobci elektroniky  8 , každý si chce urvat ten největší kus koláče a marně doufá, že ten jeho systém bude tím jediným který ovládne masy uživatelů - bohužel opak je pravdou, vnášejí do světa "chytrých" věcí pouze chaos a nekompatibilitu .... 
Matně mi to připomíná zdejší (na fóru populární) příměr k autům. U nich také každý výrobce naházel rozličné rozměry šroubů, matek a jiného spojovacího materiálu - jen aby v tom proboha nebyl nějaký standard, ať se pak mechanici při opravě vyřádí (klíče se také musejí prodávat a prodávat jen jejich jednu malou sadu se nevyplatí, ne?)  1 Nevím jak je to nyní, před lety jsem takových nářků od známého automechanika slyšel mnoho (omlouvám se za možná blbý příměr) ...

.... a omlouvám se za OT, leč nedalo mi to a musel jsem si povzdechnout ....  12
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
@JiRo - Mohl bych upgradovat FirmWare v TV, jenže...
První upgrade Samsungu jsem udělal asi po roce používání a zdálo se mi, že TV pak přehraje méně formátů než dříve.
(Dá se upgradovat pomocí flešky nebo přes LAN. Z LAN nikdy nic nestáhla, mimo aplikací.)
Dnes jsem tedy po asi 6. roku zalovil na webu Samsung a našel další FW upgrade. Jenže také debaty o rozhozeném nastavení, takže k tomu musím přistoupit opatrně. (Upřímně, ........s nechutí.) Nerad bych místo vylepšení řešil nějaké potíže.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#12
@Rossi D No, ono je to ve skutečnosti tak, že všichni, kdo jsme začínali s nějakými media aplikacemi, tak jsme vlastně podvědomě chtěli mít doma "Smart TV" ještě v době, kdy nikdo netušil, že někdy něco takového vznikne. Já jsem na TV surfoval po Internetu s pomocí Harmony One a MediaPortalu už někdy v roce 2008. Pak přišly Smart TV a najednou člověk začal přemýšlet, jestli by to bez těch aplikací nešlo. A ukazuje se, že ne tak úplně. Voláš po nějakém základním jednotném interface. DLNA jsou tomu hodně blízko, ale stále je tam plno věcí neřešených vůbec a plno věcí řešených ne úplně ideálně. Ale teď mě napadá, že my vlastně ten "základním jednotný interface" máme. Je to přeci Kodi. Tak co si stěžujeme...

@meda S upgrade TV bych byl zatraceně opatrný. Ono je možné, že ta moje idea, využívat TV jako výhradní externí přehrávač Kodi, možná zase až tak dobrá nebude.
 
Citovat
#13
Dnes ráno po neskutečné úžasné 2x zlaté Ester Ledecké a během curlingu mezi USA a Švédskem, kdy manželka odběhla jinam [konec OT], jsem na obou TV Samsung navodil servisní menu a zjistil, že si málo pamatuji, a obě už mají (mnou před 4mi roky instalovaný) poslední FW.
Nic už na nich nevylepším a amatérsky vydávané FW (také se dají nalézt) ani zkoušet nebudu.

@JiRo - SW Allshare(All) od Samsungu, poslední z 2.4.2012, ještě vyzkouším. Zjistím, jak to je s těmi formáty, co TV od Kodi odmítá. http://www.samsung.com/cz/support/model/UE46D5500RWXXH
   

K tomu servisnímu menu... Nalezl jsem návody, jak povolit v TV přehrávání filmů, pokud má nastavenu schopnost přehrávat jen audia a zkoušel na TV rodičů. Pak jsem měl co dělat uvést to do původního stavu (kvůli změně v zobrazení) a šly na mne mrákoty.
Nikomu vylepšovat schopnosti TV v servisním menu nedoporučuji! Proměnné mají veřejně nedokumentované a pro odvážné testery neznámé souvislosti. Jeden model má ještě varianty a to co výroba nastavila je vždy optimální.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#14
Nainstaloval jsem na PC W7 poslední SW Allshare(All) od Samsungu z 2.4.2012 - Další text EDIT:::

Takže výsledek: Mám 10 souborů. Jeden audio MP3, další video AVI, FLV, MKV, MP4, WMV. Na PC sám SW Allshare přehraje ve svém vlastním přehrávači všechno.*/ Na síti mi našel 3 zařízení, 2x RPi-Kodi a jednu TV (druhou záměrně nemám na LAN). Co pošlu na Kodi se přehraje všechno. TV přehraje MP3 a MP4. Ostatní půl na půl "Nepodporovaný videokodek". A to si myslím, že před aktualizací FW (ovšem už jsou to 4 roky) formáty AVI uměla daleko více!!!

Ještě sem doplním podrobnosti o souborech, které TV Samsung nepřehraje, přestože Allshare player ano:
AVI kontejner AVI; Video 320x180, kodek MS MPEG-4 4.2, snímky za sec. 25, datový tok --; Zvuk MPEG1 Layer3 (MP3), stereo, vzorkování 44100, datový tok 191 kb/s.
FLV soubor: Video 320x240, kodek Sorensen Spark Video, snímky za sec. 30, datový tok --; Zvuk MPEG2 Layer3 (MP3), mono, vzorkování 22050, datový tok 63 kb/s.
WMV kontejner ASF; Video 320x240, kodek MS Windows Media 8, snímky za sec. 24; Zvuk WMA v.8, stereo, vzorkování 32000, datový tok --.
MKV kontejner Matroska; Video 854x480, kodek On2 VP8, snímky za sec. 25, datový tok --; Zvuk Vorbis, stereo, vzorkování 44100, datový tok 128 kb/s.
*/ Poslední nemá v přehrávači na PC obraz, jen zvuk.
.
...a které PŘEHRAJE:
MP3 kontejner ID3 tag; Zvuk MPEG1 Layer3 (MP3), stereo, vzorkování 44100, datový tok 128 kb/s.
MP4 kontejner ISO MP4/M4A: Video 320x240, kodek H264/AVC, sn. za sec. 30, datový tok 280 kb/s; Zvuk MPEG4 AAC, stereo, vzorkování 44100, datový tok 115 kb/s.
AVI kontejner AVI; Video 512x384, kodek MPEG4, snímky za sec. 25, datový tok 750 kb/s; Zvuk MPEG1 Layer3 (MP3), stereo, vzorkování 48000, datový tok 128 kb/s.
AVI kontejner AVI; Video 720x400, kodek MPEG4, snímky za sec. 25, datový tok 1443 kb/s; Zvuk AC3, stereo, vzorkování 48000, datový tok 160 kb/s.
MKV kontejner Matroska; Video 720x404, kodek H264, snímky za sec. 24, datový tok 588 kb/s; Zvuk MPEG4 AAC, stereo, vzorkování 48000, datový tok 122 kb/s.
MKV kontejner Matroska; Video 1280x536, kodek H264, snímky za sec. 24, datový tok 2921 kb/s; Zvuk AC3, Surround5.1, vzorkování 48000, datový tok 448 kb/s.

EDIT - doplnil jsem další testy a je vidět, že přeci jen kontejnery s určitým (dalo by se říci standardním) obsahem TV Samsung přes DLNA přehraje!
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#15
Uniká mi smysl tohoto laborování.

Jestliže mám zobrazovadlo, na kterém chci něco zobrazit přes DLNA tedy UPnP, tak záleží na tom, co umí DLNA server a ne zobrazovadlo.
Př. pustím na WildMediaServer přehrávání souboru v HEVC, který zobrazovadlo na 1000% neumí. Nebo v menu zobrazovadla najdu HEVC soubor zaregistrovaný serverem, tak v obou případech je soubor online transkodován do toho, co TV umí, třeba do MPEG2. Jakým způsobem to má provést je dáno definičním souborem pro příslušnou TV, ten je závislý na IP adrese zařízení.
Lze tedy na historické "smart" TV přehrávat cokoliv.

Jediné co takto nefunguje jsou externí titulky.

Záleží tedy na serveru a ne na rendereru.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#16
@Foolproof Jenže my se tady bavíme o případech, kdy tím DLNA serverem je Kodi a já se obávám (tedy alespoň o nich nevím), že takové funkce Kodi nemá.
 
Citovat
#17
Fajn, ale co přehraje nebo ne záleží na vlastnostech rendereru, tedy TV, Kodi jen posílá data.
V UPnP systemu na HTTP protokolu, TV dostane MIME definici a buď si s tím poradí nebo ne,
Pokud je TV řekněme neschopná, je potřeba nějaký Emby addon pro Kodi, či jiná obezlička, aby renderer dostal MIME informaci, kterou umí. Tedy transcoding.

Pokud tě to baví nechť, ale jinak je to ztracený čas.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#18
@Foolproof - pak nerozumím tomu podle #15 "...chci něco zobrazit přes DLNA tedy UPnP, tak záleží na tom, co umí DLNA server a ne zobrazovadlo."
Popsal jsem, že mi na PC s W7 ten SW "Allshare(All)" (DLNA server) ve vlastním přehrávači přehraje VŠECHNY UVEDENÉ TESTOVANÉ SOUBORY ale na TV Samsung (zobrazovadlo) se mi přes DLNA podaří přehrát z nich jen část.
Podle uvedené teorie tedy chyba serveru toho SW na W7?
Jenže tvá první věta v #17 zní "Fajn, ale co přehraje nebo ne záleží na vlastnostech rendereru, tedy TV, Kodi jen posílá data."
Buď nechápu psaný text, nebo mi to vysvětli, prosím.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#19
@Foolproof No však. Nic jiného než to, co jsi napsal v obou tvých příspěvcích, neřešíme. Myslím, že nám je jasné, jaká je úloha DLNA serveru i klienta (rendereru), to vysvětlovat nemusíš. Znovu to zopakuji, klíčová myšlenka je to, aby bylo možné použít TV DNLA klient na síti jako default player Kodi. Protože Kodi žádnou možnost transcodingu v tomto způsobu použití nemá (tedy já o ní alespoň nevím), zdá se být jediná cesta zjistit, co je TV schopná přehrát. A pak třeba podle toho výběr na straně Kodi omezit výpisy knihoven jen pro ta videa, které daná TV bude umět přehrát.

Tvůj despekt není na místě. Prostě jsem si řekl, že by to mohla být jedna z cest, jak Kodi používat a teď se ji zkouším realizovat. Ano, je možné, že se ukáže, že to zas tak cool není...
 
Citovat
#20
Tak ještě k tématu. Tou zkouškou s Allshare(All) jsem jen našel, co by přez DLNA měla TV pravděpodobně ukazovat. Teď bych ty samé filmy (úspěšně zobrazené byly stažené z Kodi/SC) chtěl skusit posílat z Kodi. Přes LAN na TV.
První pokus posílat z PC LinuxMint/Kodi17.6 - to mi nefunguje (popíši později).
Druhý pokus posílat z RPi/Kodi17.6 musím odložit, protože mě čekají jiný úkoly..........

Buď tento text později zedituji, nebo napíšu nový příspěvek.
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)