• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dron na blbnutí :)
#1
Information 
Dozrála doba k uspokojení mého starého leteckého "koníčka", neodolal jsem a objednal nového "mini-dráčka". Po zvážení mnoha aspektů bylo vybráno a objednáno. Vyhrála to letošní novinka od DJI v podobě prcka Mini 3 Pro.

[Obrázek: IMG_4603.jpg]

Potřeboval jsem něco co mi se začátky po té dlouhé době ne-létání trošku pomůže a co bude i lehce autonomně nápomocné. Tenhle drobek má rozumu v sobě dost a dost a je připraven mě v mých ovládacích rozhodnutích na-korigovat tím správným směrem a udržet v nebeských mantinelech. Vzdušnou výdrží je někde od 25-30 minut na jednu baterii, což jsem pořešil "Fly More Kitem" (2x baterie) který mi umožní dohromady cca hodinu létání. Jelikož si vůbec nevěřím, zakoupil jsem i pojistku "Care Refresh 2-Year Plan" , tato záruka je prakticky na vše a je nad rámec záruky klasické, vztahuje se na rozšlápnutí dronu, utopení, ztrátu atd... S velice mírnou spoluúčastí (49-59 euro) bez řešení nějakých podmínek/připomínek/výmluv, dostane uživatel v případě potřeby až 3x za dva roky dron nový. Pokud DJI uletí (Flyaway) dostanu za 229 eur totožný náhradou.
Poreferuji po prvních testech, zřejmě příští týden .... Alza dron naskladní dle tel. dotazu zřejmě až v pondělí. Jsem zvědav, zatím nasávám informace ať nejsem venku před vnukem za úplného trotla.  1

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Hlásím, pilotní průkaz získán ... bohužel 8 chyb, ale mám ho !!!  8 10

[Obrázek: dron-karta_pilota.jpg]
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
@Rossi D Taky po něm pošilhávám, řekl jsem si, že s podobnými packy/sety za něj nejsem ochotný dát více jak 30 000 Kč. Výrobce DJI vyšel jako jednoznačná volba a Mini 3 Pro pak v tomto kontextu jak ideální model. Teď mě jen vystrašil kamarád, co s drony létá už léta, že poznal hodně lidí, kteří si dron koupili a po několika marných pokusech, aby je to začalo bavit, ho odložili do šuplíku. Na tuhle eventuální zkušenost mi koupě nového dronu za 30 KCZK jako dobrý nápad právě nepřipadá. Vnouček nemá ještě ani rok, takže ani možnost, že bych mu ho případně přenechal, nepřipadá v úvahu. Koupím tedy něco levného, třeba už létaného a do pár tisíc, zkusím, zda mě to baví, naučím se lítat a pak teprve, bude-li zájem trvalý, do něčeho v kategorii DJI Mini 3 Pro půjdu.

BTW, myslíš že je nutné ovládání DJI RC? Je to přeci jen +4 000. Ne, že by na tom nějak extra záleželo, ale pokud integrovaná obrazovka nepřinese nic lepšího než to, že je integrovaná, tak to nutně mít nemusí a spokojím se s obyčejným ovladačem a mobilem. Názor?
 
Citovat
#4
Ztráty zájmu se nebojím, původní základní Syma mě bavila velmi než mi ulétla a rozbila se. Díky této zkušenosti jsem se zařekl, že dokud nebude na trhu pořádně vybavený stroj s dostatečnou autonomií a trošku slušnějším snímacím zařízením, do létání neinvestuji ani korunu. Letos jsem vyčkával jak dopadne Mini 3 a nezklamal, čekat dál již nemělo smysl.
Vnukovi je 15 let, čeká jej po prázdninách škola s příbuzným zaměřením týkajícím se PC, programování, smart zařízení,  CNC strojů, prostě samé nuly a jedničky ... Robotické věci jej fascinují stejně jako mě (i 3D tisk nás stále drží a baví) a tak ani z této stránky nehrozí onen šuplík "zapomnění".
Ještě je tu jedna věc s uplatněním dronu, příští rok se chystáme trošku cestovat po Evropě s letním mezičasem v Kanadě u naší rodiny. Pokud budu používat klasickou 249g baterii, není tam nutná ani registrace stroje. Využití DJI Mini 3 Pro je u mě tedy na 101%, veškeré parametry jej přímo předurčují pro cestování (velikost/skladovatelnost, váha, autonomie, množství funkcí pomáhajících zlepšovat snímání).
DJI RC jsem zpočátku zatracoval stran rozdílu v dosahu RC vůči použití klasiky s MT. Nakonec jsem přeci jen vybral z pohodlnosti ovládání s displejem, dočetl jsem se, že po update se údajně "dosahový" handicap srovnal. Mobil tedy mohu využít při létání k tomu k čemu je určen. Na druhou stranu u telefonu 6,9" mám svítivost displeje až 1 340 nitů oproti DJI RC 5,5" s jeho 700 nity.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
@Rossi D No vida, ta menší svítovost u DJI RC mě nenapadla. Jinak díky za názor. Rozumím, jsi v trochu jiné situaci než já. 6
 
Citovat
#6
Taky o něm uvažuji, ale někteří lidé jsou zklamání z dosahu signálu ovladače. Možná se to vyřešilo firmware, nevím. Tak dej pak vědět. Já koupil před rokem pro začátek Xiaomi Fimi A3 za 6 tisíc. Jsem si říkal to bude pohoda se s tím naučit lítat, no první den jsem skončil na stromě ve větvích 5 metrů vysoko. Půl dne jsem ho sundaval
Když se s tím pak naučíš, super zábava. Teď už mi nedrží baterka a leží mi to doma. Ale jinak:
https://youtu.be/aRkrelM6wXw
 
Citovat
#7
@Saros: Super !!!!!!!  Thumbup Thumbup Thumbup (paráda, skvělé video)

DJI Mini 3 Pro bude již zítra, musel jsem však u Alzy zrušit "Fly More Kit", zdržoval to - bude k naskladnění až 8.8.2022. Objednal jsem jej tedy u Datartu a zítra bude vše na místě společně, dron z Alzy včetně příslušenství i paket s bateriemi z Datartu.

Ještě jsem dnes narychlo honil nějaký kufřík, u nás prostě není nic k sehnání. Nakoupil jsem tedy na Amazonu s dodáním do středy.

[Obrázek: 81lnSHLSF9L._AC_SL1500_.jpg]

→ SKYREAT Mini 3 Pro - vejde se tam bez problémů vše co mám ....
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Pár užitečných "fičurinek", bude se tisknout, přepravní držák vrtulí a chránič na joysticky  4

[Obrázek: 81JAhy5hCKL.jpg]

          → chránič STL

          → držák STL
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
Včera večer jsem si uvědomil, že kromě pár starých dosloužívajících pwbank nemám nic čím v případě nouze nabít baterie. Přihodil jsem tedy v Alze ještě tento low-end včetně silnějšího zdroje, uvidíme zda pwb splní svou občasnou "záložní" funkci a zdroj poslouží k domácímu dobití .. i když .... nevím, vrátit mohu do 14 dní

[Obrázek: ImgW.ashx?fd=FotoAddOrig&cd=APWPB154-05&i=1.jpg]

→ AlzaPower Carbon 20000mAh Fast Charge + PD3.0 + AlzaPower FlexCore USB-C to USB-C 2.0, 5A, 100W

[Obrázek: ImgW.ashx?fd=f16&cd=CHOTEb6j]

→ Choetech PD 100W GaN dual USB-C Charger with CC cable

... snad už to bude komplet 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#10
Alza nezklamala, po dvou dnešních prodlouženích dodání v rozmezí cca 2 hodin to vzdala a prý snad zítra. Mám tedy jen bateriový paket z konkurenčního Datartu (lituji, že jsem to tam neobjednal vše) včetně slušivého cestovního baťůžku. Alespoň si nabiji baterky - jóóó tomu říkám "fofrčení"  1

[Obrázek: xj0GZw.jpeg?fl=res,600,400,3,ffffff]

               
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
Jj, fofrčení! Také mne tak před měsíci potěšili. Reklama je opravdu komedií.
Ale přiznejme, on ten rychlart je podobný joke. Za 30 minut je požádáš aby zboži přinesli ze zázemí obchodu. Teď už jen to zpoplatnit (zatím zdarma).
 
Citovat
#12
No, upřímně, v jednotlivostech a "case by case", což je ale věc náhody, lze snad srovnávat, ale v sumě a objemu zakázek a nabídce a kvalitě služeb (včetně dostupnosti, což přiznávám, je ale trochu zavádějící, protože si do Alza box-u chodím v pantoflích), mám v drtivé většině jen ty nejlepší zkušenosti. V poměru počtu objednávek, kdy jsem před lety začínal s celkem rovnoměrným využívání hlavních hráčů, je teď Alza vždy na 1. místě. Opožděné dodání zboží za poslední rok do Alza boxu (z celkem více něž 40 objednávek) 2x. Z toho poprvé pouze jednou ohlášené a pak už dodržené odložení (místo večerní dodávky bylo na místě ráno), podruhé už podobně jako @Rossi D:, kdy se podařilo dodat až ve čtvtrtém ohlášeném termínu (zpoždění 2 dnů), kompenzované ale zajímavým voucherem. Ale byl to případ, kdy u zboží byl už při objednání uveden pozdější termín dodání. Nebyl na skladu v Alze. Nedávno naopak rekord, objednáno v 15:30, dodáno do boxu ještě tentýž den večer (Praha Barrandov). Možná můj pohled zkresluje i druhý nejčastější způsob nákupu na Alze, s vyzvednutím na prodejně v Holešovicích, kam to mám z práce také kousek. Vyzvednutí zadávám přes aplikaci ještě cestou, zpravidla spojenou s jinou pochůzkou, a jakmile tam dorazím, volají už mé číslo.

BTW Když už Datart, tak snad u bílého zboží, tam se mi ty služby zdají být jednoznačně lepší.

Rozumím, že se někomu nelíbí agresivní, atypická a skoro až nesympatická reklama a její zelený protagonista (o "forčení" ani nemluvě), ale na to sem si, ostatně jako téměř na každou reklamu, už vypracoval účinnou imunitu. Podle ní tedy rozhodně obchod hodnotit nebudu.
 
Citovat
#13
Jj, já to měl s Alzou v loňském roce to samé, čekal jsem například na hodinky přes měsíc a to jsem byl na vrcholu "pyramidy" (rozuměj mezi prvními objednávajícími v předprodeji) - x krát odloženo.

Statečně nabíjím, již jede druhá baterie  4     

Ochranný kryt na kniply a obě spony (vrchní + spodní) vytištěny     

@JiRo: Já nadávám, ale přesto lezu do stejné Alzákovské řeky zas a znovu, tedy střídám to s CzC / Amazon /Ali a občas nějaký ten e-obchůdek se specifickým zbožím (mám na mysli 3D tisk, auto/moto, bílá technika - ne sex shop) kde aktuálně mají to co v těch velkých ne. Co jsem nějak zcela zatratil je eBay, tam jsem neobjednával ani nepamatuji.
U Alzy toho i přes mé prskání utratím za rok dost a dost, většinou tak konám též z čiré pohodlnosti i když CzC je také v místě.
A reklama zeleného skřeta ? Pěkně si u ní vždy zanadávám a na závěr ho pošlu přes TV někam 1. Ulevím svým nervům a je to má jediná příležitost si nespisovně zanadávat, neb i doma platím za slušně se vyjadřujícího (tedy pokud nevidím Alzáka)  1 !!!
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#14
@Rossi D No tak tyhle případy už jsou vůbec mimo hlavní kritéria hodnocení kvality služeb. Tady spíše záleží výrobci/primárním dodavateli, na šikovnosti nákupčích obchodu a na tom, jak je ten který obchod etablovaný v B2B úrovni. Tohle jsem také řešil, když jsem čekal na nový model hodinek Garmin. Nic jsme ale neobjednával, nastavil "hlídací psy" ve více obchodech (tohle dělám často právě při čekání na novinky) a pak čekal. Shodou okolností první avízo dorazilo od Alzy, a hodinky pak po objednání dorazily ještě tentýž den.
 
Citovat
#15
@JiRo: Já nehodnotím, nakupuji ... jen si zanadávám ...  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#16
(30.7.2022, 21:15)JiRo Napsal(a): ..., protože si do Alza box-u chodím v pantoflích), mám v drtivé většině jen ty nejlepší zkušenosti. ...
Ano, na alzabox, to jsem měl zdůraznit, si nestěžuji.

Vypekla mne dodávka na adresu domů, na čas, který jsem si na jejich stránce mohl vybrat. Nejdříve posunuto o 24 hodin. Pak ještě jednou o další 2 hodiny.
To už nevypadá jako zvládnutá služba spedice.

Ale jako u vás, stále tam nakupuji (mimo konkrétní komponenty a spotřebu na dalších třech).
 
Citovat
#17
Tak je to doma, dnes asi nepoletím ... spousta seznamování, update FW (cca něco přes 1GB). Než něco uspěchat, to raději o chvilku déle studovat.  4Ještě jsem musel založit novou registraci účtu u DJI a aktivace včetně DJI Care Refresh. Chtěl jsem použít můj starý DJI účet (gimbal DJI OSMO), ale nechytil jsem se ... nějaká chybka se vloudila.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#18
Tak jsem dnes večer přeci jen vzlétl. První dojmy naprosto super, obraz ostrý, neroztřesený a to ve všech směrech jako když jede kamera po kolejích. Viditelnost a ovládání na RC displeji bez nejmenších připomínek, jen mám ještě zmatek v těch všech tlačítkách. Docela jsme se pobavili s fičurinkou "Focus Track", kdy je z dronu poslušný pejsek "ťapající" (letící) za vámi.  Auto start + auto přistání - perfektní věc, ani jsem netušil jak jsem šikovný 1  Dobrá a užitečná je i funkce "samo-návratu", když se pilot zapomene a nekontroluje stav baterie. Učil jsem se "brzdit" na krátkou dráhu prudkým vzletem a myslím, že jsem spíše driftoval než cokoliv jiného. Docela mi tam nahoře dělaly starost vlaštovky, měl jsem pocit, že každá z nich chce být dnes večer na Primě  1 DJI mini 3 je docela tichý, slyšíte jen lehký bzukot, nic rušivého. Baterie vzhledem k prvním nabitím vydržely každá cca 20 minut letu či lehce přes, je opravdu dobré mít alespoň tři kousky (dají dohromady cca 70 minut), strašně rychle to ve vzduchu utíká a člověk doslova lituje, že už musí na zem. Nahrávky jsou čisté a ve vysokém rozlišení, zaznamenal jsem cca 20 minut videa v H265 a dalo to na kartě cca 11GB. Jen co budu někde kde je na co se dívat, poskytnu vzorek ... Po celou dobu ve všech výškových sférách až do zhruba 100m (na 120m jsem nešel) je přenos obrazu do RC perfektní a není absolutně problém cokoliv rozeznat, displej mne opravdu překvapil svou kvalitou a svítivostí (i když jen 700 nitů). To samé ovládání, velmi citlivé (jak si jej nastavíte, tak to máte) a docela intuitivní, myslím, že zvyknout si na všechny ty buttonky nebude až zas takový problém. Nesl jsem si sebou haldu vybraných vytištěných listů s tím nejzákladnějším co jsem si myslel, že budu potřebovat ..... no nepotřeboval jsem  4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#19
Objednaná polyethylenová SPZ na dron již na cestě, zatím tam mám papírový proužek. Vybral jsem si trikolóru na černobílém podkladě XS (35x5mm) s UAS bez mobilního čísla.

[Obrázek: pe-trikolora.jpg]Pozor nový poznatek, vytisknuté spony na uchycení vrtulí nejsou ideální, vrtule jsou velmi "utažené" a mohly by se zkroutit. Objednán gumový stahovák z Ali.
 
[Obrázek: 51XeOAqnYmL._AC_SY355_.jpg]

 
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#20
Alza se omluvila za opožděnou dodávku zboží a poslala 200,- kč voucher jako náplast  4 Utratil jsem to tedy za sklo na DJI RC displejThumbup Chvilku budu v TV tolerovat "fofrčícího" zeleného skřeta bez nadávání 1

Dnes jsem chtěl opět potrápit vrtulového drobka, bohužel bouřka, vítr a déšť byly jiného názoru.
Zítra to vypadá s počasím nadějně, chtěl bych vystoupat na povolený max výšky (120m) a trošku strojek popustit z vodítka i do dálky (samozřejmě na dohledovou vzdálenost)
Zaujala mě aplikace Litchi, má například možnost plánování letu přes navigační body. Mám však smůlu, DJI RC neumožňuje SW třetích stran. Zajímavé ale Litchi rozhodně je.

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)