• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
DVB-T na Synology přehrávání v KODI
#1
Asi hledám blbě, ale nemůžu nikde najít radu.
Pořídil jsem si Synology, do ní jsem dal USB DVB-T přijímač. Přehrávání ve Video Station normálně funguje. Teď bych to chtěl přehrávat v KODI. Jak bych měl nastavit TVHeadEnd? Nebo je potřeba nějaký klient v KODI?
Děkuju
Raspberry PI 3B - LibreELEC 8.2.5 KODI 17.+ NAS Synology DS418 - DSM 6.1.4 - TV Samsung UE50MU6172 
Citovat
#2
Podařilo se nějak vyřešit?
 
Citovat
#3
Taky by mě zajímala odpověď. Resp výhody oproti DVB-T2 přímo v RPi3 s KODI a streamovat z něj do lokální sítě. Mám v provozu v síti Synology i KODI na RPi3 a teď se rozhoduju, kterou cestou se vydat po zakoupení USB tuneru DVB-T2...
 
Citovat
#4
@Peta Na každém klientovi Kodi, kde chceš využívat TVH, si musíš nainstalovat frontend TVH

@lades666 & @matejekt Pokud máte doma v provozu Synology nebo jiný NAS, který TVH backend podporuje, je určitě lepší zprovoznit TVH na něm. Nemá to ale jen samé výhody, takže je třeba zmínit, že:
 • Pokud NAS neprovozujete trvale, tak časté uspávání/probouzení řízené nahráváním TVH nemusí být to "pravé ořechové"
 • NAS většinou nemají tak širokou podporu ovladačů pro TV přijímače, jako tradiční OS
 • Při provozu NAS musíte respektovat právě probíhající nahrávání TV programů
 • Omezený počet USB rozhraní může znemožnit instalaci většího počtu USB přijímačů
 
Citovat
#5
@JiRo děkuji. Já jsem se přikláněl spíše k provozu TVH na KODI. Právě pro ulehčení výkonu NAS. Nahrávání atd mě moc nezajímá, spíše HD stream do domácí LAN. Měl jsem představu, že na KODI s pevnou IP bude generováno IPTV a klienti v LAN (2x PC na GLAN, ntb, tablet a nějaké androidí telefony) budou mít možnost streamovat. Jde teda po pravdě hlavně o ČT4 pro ZOH, které při větším vytížení nechodí buď vůbec, nebo nekvalitně na ivysílání.

Takto bych nevytěžoval NAS vůbec (mám základní model, už tak jede obvykle kolem 65% CPU) a případné nahrávání by se dělo na USB3.0 disk, který mám ke KODI napojený i tak. Ale asi narážíme na výkon RPi3, předpokládám? Teď jsi mě rozhodil. Musím zjistit, jestli objednaný EVOLVEO Sigma T2 kamarádí se Synology...

Každopádně díky moc za radu!
 
Citovat
#6
@matejekt Pravda, výkon NAS jsem moc neřešil. Pokud je to tak, tak pak odvolávám doporučení na NAS a zkusil bych to na RPi3. On totiž TVH backend zase tolik výkonu nesežere. Na RPi3 už žádné úzké hrdlo na disk i na LAN jako na RPi2 není, takže z této strany už také nic nehrozí. Ani instalace TVH backendu v LE zas tak složitá není, za 1/2 hodinky bys měl mít instalaci hotovou až do fáze sledování Live TV na Kodi klientovi a můžeš si to tak prakticky ověřit.

Jinak, abych to shrnul, tak výhodu instalace TVH backendu na NAS vidím především v tom, že jsou všechny mediální zdroje pěkně pohromadě na jednom zařízení. A pokud se navíc ještě provozuje v režimu 24/7 není ani třeba řešit nějaké probouzení/uspávání. Ale pokud tvojí motivací je to co píšeš, jdi do RPi3. To ostatně asi taky v režimu 24/7 provozuješ.
 
Citovat
#7
Jasně. No já mám tu topologii už asi 3 roky postavenou tak, že NAS je pracovní záležitost, je tam synchro, záloha, síťový disk, fotky, IP kamera jako chůvička. Prostě samé důležité věci :-) a nechci to zbytečně ani zahlcovat datama. Frčí v zabezpečené síti, kde guesty nepouštím.

Vedle toho bylo RPi2 (v té době 3 nebyla) zapojená s 500GB diskem taky namapovaným do sítě. Na tom disku ale balast, filmy, pohádky, hudba. Nic "drahého" a hlavně soukromého, takže když někdo chtěl film, nebo třeba celou serii nějakého seriálu, vysunul se disk a mohl vesele kopírovat oběma směry a nemusel jsem ho pouštět jak k mému PC, tak ani do sítě.

Pokud to teda kodi zvládne výkonově, zvolím tuto variantu. Ono teda mezi námi, asi bych se svými zkušenostmi TVHeadEnd do Synology nedostal, navíc do toho to evolveo... Když bude potřeba, posílím externí disk pro kodi a celé bych to mohl zvládnout s podporou z tohoto fora, což je pro můj případ BFU taky podstatné. Tedy děkuji, ve čtvrtek dorazí tuner a pak se do toho pustím.
 
Citovat
#8
@matejekt Ale tys nahoře psal, že máš RPi3, teď píšeš o RPi2. Tak tam bych si to ověřil. Jak disk, tak LAN jede přes USB2, takže určité úzké hrdlo tam být může. Psal jsi o 5 a více klientech, pokud pojedou současně, tak to už by mohlo být znát. Doporučuji to vyzkoušet jako první.
 
Citovat
#9
No, blbě jsem to napsal. Před 3mi lety jsem to stavěl na RPi2 (priorita MMC a hlavně sosáč), teď po smrti našeho settopboxu a bezplatných sosáčů to překopávám na IPTV a za tím účelem jsem pořídil RPi3 a RPi2 půjde na meteostanici. Omlouvám se, to je to horlivé diskutování a člověk pak nepřemýšlí nad souvislostmi... Moje chyba. O omezení na straně RPi2 vím a proto jsem za tímto účelem RPi3 pořídil. Jinak mezi námi, nepociťoval jsem na RPi2 po dobu těch 3 let žádné problémy, a to jsem ho jako začátečník zapráskal doplňkami, kolikrát dcera na sosáči pohádky a do toho aktivní práce se sdíleným diskem a jediné omezení na straně internetové přípojky. IPTV nevím, jak by chodilo. Před těmi 3mi lety jsem žádné místní fóra nenašel (mimo tvfreak, zive.cz, a tam je to všichni "odborníci", s BFU se téměř nebaví). Těch 5 a více klientů u nás reálně nenastane. Nemyslím si, že v dohledné době víc než 2 současně nehrozí. Jde o pohodlí. Když pracuju, hodit si na druhý monitor CT24 a současně děti CT-D, než jdu spát, do postele notebook s HD IPTV na baterce bez kabelu... To je to, o co běží.
 
Citovat
#10
@matejekt Jen ještě jedna věc by měla zaznít. Uvědomuješ si, že na tom RPi3 nepřehraješ programy z DVB-T2 (h265)? V TVH backendu je přijmeš, budeš je moci streamovat do sítě, ale na tom samém RPi3 v Kodi je nepřehraješ.
 
Citovat
#11
Wow, tak to jsem teda netušil. No dočasně by to frčelo na DVB-T, ale to není dlouhodobé řešení. Je nějaký předpoklad, že se to softwarově vyřeší? To by byl důvod pro úvahy pro chod TVH na NAS. Nebo další RPi :-( Kruci, to jsem z toho měl tak dobrý pocit...
 
Citovat
#12
Nic, až to dorazí, otestuju. Když to povalí v DVB-T korektně, počkám na konec DVB-T a uvidím, co se za 2 roky změní. Jestli je problém v tom, že TVH jako služba zablokuje jeden tuner, pak by byl řešením druhý tuner. To jsem asi taky schopen zkusmo otestovat. Těžko se mi to teď hodnotí, když jsem TVH ještě neviděl nikdy v provozu. Každopádně dám vědět.
 
Citovat
#13
@matejekt To jsi špatně pochopil. TVH backend d DVB-T2 tunerem ti na RPi pojede. Co ti nepůjde, přehrávat si stream s h265 kódováním (což je nativní kódování DVB-T2 streamů) na Kodi klientovi běžícím na RPi. Na jiném klientovi Kodi, kde budeš mít HW a systám , který h265 dekódování zvládne, si ten stream pustíš.
 
Citovat
#14
Prosím o pomoc, neumím nainstalovat addon Tvheadend do KODI. Mám verzi 17.3 a ani v oficiálním, ani neoficiálním repozitáři není, zkusil jsem na https://github.com/tvheadend/tvheadend stáhnout v zip, ale nedaří se instalovat přímo ze souboru. addon pro HTSP clienta mám, vidím i PaRManagement, ale TVH server nevidím. Prosím, fakt si nevím rady.

EDIT: SuperRepo pomohl.
EDIT2: Závislost na os.libreelec.tv verze 7.0 nemohla být uspokojena. Začínám být zoufalý :-(
EDIT3: Stahuju libreelec a nahradím stávající OpenELEC

EDIT4: Libreelec to nakonec vyřešil, TVH jede. V mezidobí jsem zkousel Evolveo v PC a moc mě to nenadchlo :-( Ladění asi 30 minut, hodně se to kousalo. Jsem na stejné anténě, jak starý settopbox, ale aspoň to jelo. Do KODI se přihlásí, po přiřazení sítě a spuštění vyhledávání se korektně odpočítávají chybějící MUXy. Akorát vyhledávání v RPi trvá opravdu v řádu desítek sekund, než projede všechny MUXy. Při jednom hledání se mi na jedné frekvenci podařilo najít 8 služeb, ale nešlo s nimi nijak pracovat. Co mě zaráží, tak při editaci sítě nelze zadat ČR, vždy se vrátí hodnota na defaultní prázdné políčko. Zkouším hledat různé nastavení, ale už se neumím dostat ani do toho stavu 8mi sice nečinných, ale aspoň vyhledaných služeb. Dnes už to balím, zítra večer budu zkoušet znovu, pro jistotu zkusím i variantu Synology...
 
Citovat
#15
@matejekt Především je třeba si uvědomit, že TVH backend běží pouze na Unix/linux instalacích nebo instalacích z nich odvozených (LibereELEC, OpenELEC, Synology, atd). Máš v podstatě dvě možnosti, jak ho nainstalovat. Z instalační sady, kterou si stáhneš např. na tvheadend.org (to platí pro standardní OS( nebo jako nějakou formu instalace zabalené do nějaké jiné aplikace - to platí pro různá distra, ořezané Linux instalace (LibreELEC, OpenELEC) nebo odvozené systémy (Synology & spol.). U LibereELEC nebo OpenELEC je instalace TVH schovaná do instalace addon (doplňku) dané verze *). On to ve skutečnosti klasický doplněk není, jen se jeho prostřednictvím TVH upravená a sestavená pro dané prostředí nainstaluje a je možné přes parametrizaci addon nastavit pár základních parametrů. Po instalaci už běží TVH zcela nezávisle na Kodi a parametruje se zásadně přes webové GUI. TVH je pak na Kodi absolutně nezávislé, můžeš například aplikaci Kodi restartovat nebo úplně zastavit, TVH backend pojede dál. Ale k tomu jsi už metodou pokus/omyl, jak vidět, dospěl sám.

*) V žádném případě nedoporučuji stahovat instalaci TVH backend z nějakého SuperRepo (já osobně se takovýmto repozitářům, i když z jiného důvodu, vyhýbám jako čert kříži  1). Ta instalace musí být sestavená s danou verzí LibreELEC nebo OpenELEC. Pokud to uděláš, dospěješ přesně do toho stavu, kam ses dostal ty, k hlášce "Závislost na os.libreelec.tv verze 7.0 nemohla být uspokojena."

Co se týče ladění stanic, tak to trvá opravdu déle. Co se týče zadání ČR, tak je tam volba "Czech Republic: cz-All". Je pravda, že já jsem to dělal už před hodně dlouhou dobou, takže si úplně přesně nepamatuji, jak to probíhá, ale problémy jsem neměl žádné. Pokud ti to nezobrazí všechny muxy, tak je problém v definici muxů v daném konfiguračním souboru, tomto případě "Czech Republic: cz-All", ale ten je myslím v pořádku. Používám ho také a muxy tam jsou všechny (ale jak jsem napsal, už je to delší dobu, co jsme to dělal). A pokud ti to v muxech nenajde všechny služby, problém hledej spíše v citlivosti přijímače. Ta samozřejmě nemusí být stejná jako u jiného zařízení, které používáš doteď, a tak ti také nemusí najít služby všechny.

To, že jsi našel 8 služeb, ale nemohl s nimi nijak pracovat je zajímavé. Jsi si jistý, že postupu rozumíš? Uvědom si, že naladit služby nestačí. Musíš je ještě tzv. namapovat. Teprve v této chvíli se ke "Službě" přiřadí "Program" s default jménem převzatým ze služby, který už můžeš vidět na straně Kodi. Tam musíš mít ovšem nainstalovaný a naparametrovaný PVR - Tvheadend HTSP Client.

Doporučuji zůstat u LE. Tím, že přejdeš na Synology, problémy, které jsi nevyřešil u LE, tam pravděpodobně nevyřešíš taky.

Stejně tak doporučuji podívat se na Tvheadend rozcestník, který skvěle zpracoval @marhycz. Tam najdeš všechno. Ostatně, tam jsi měl začít!  1

Nevzdávej to, ze začátku se to méně zkušeným zdá složité, ale věř, že po čase to bude už brnkačka.
 
Citovat
#16
Děkuji za obsáhlý text. Na Tvheadend rozcestníku jsem začal. Vydrbal jsem se s OpenELEC, ten jsem používal dlouhodobě a prostě repozitář pro KODI 17.3 jsem nedohledal, tak padla volba na LE. Problém je opravdu v citlivosti přijímače. Už jsem se připojil na 2 Muxy, ale stream do vlc na PC v HD nic moc. Momentálně mám 15 služeb v TVH. Nevím, v čem je problém, ale přes PC najde kompletní dostupný seznam multiplexů a v RPi jen dva. Dnes si dám noční a zkusím to posunout dál, hlavně co se týká ladění. Mám vysílač na dohled cca 800m, to musím chytit i na oholený koax, to prostě není možné.

Jo a to Evolveo v PC při DVB-T2 nefunguje. Možná je to signálem, mám historické analogové síto zarušené městem. V nativní aplikaci pro sledování TV při přepnutí na program naladěný v T2 se sekne na pár minut a pak spadne... Čili na dlouhodobé řešení s DVB-T2 evidentně nenajíždím :-(

JiRo, moc ti ještě jednou děkuji za pomoc!
 
Citovat
#17
Co se týče toho Evolveo Sigma T2. Podle internetu to je vlastně tuner Geniatech T230C, jenom s jiným logem.
V Linuxu potřebuješ na zprovoznění hardwaru 2 věci. Ovladač a Firmware (zrovna před 20 minutama jsem to popisoval tady http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-zaklad...0#pid39200)
Cituji: 
"Driver (Ovladač) říká operačnímu systému jak komunikovat se zařízením.
Firmware se nachází přímo v tom zařízení a je to něco jako jeho BIOS.
V případě ale např. televizních karet a některých síťových karet se ale firmware v zařízeních nenachází a nahraje se tam při jejich každé inicializaci z počítače. Je to dobré pro aktualizace."


V tvém případě tedy potřebujeme zprovoznit tuner Geniatech T230C.

Co se týče Driveru:
LibreELEC má starší kernel, který v sobě ještě tyto ovladače nemá. (resp. nemá to kompletní, proto ti to funguje tak z půlky) Nicméně, existuje alternativní větev LibreELECu s dalšími drivery pro novější TV tunery.
Je ke stažení zde: cvh.libreelec.tv
->Tuhle verzi LibreELECu nainstaluj na malinu a podle toho videa na té stránce zvol "DVB Drivers from latest kernel"

A firmware:
Pro tenhle tuner jsem to popisoval tady http://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-dvb-t2...4#pid38874

V případě tvé konfigurace, tedy LibreELECu ti napíšu i postup:
Připojíš se pomocí SSH na malinu (to už si vygoogli, pokud ještě nevíš "How to SSH LibreELEC") a
 • stáhneš ten archiv
 • rozbalíš ho (nejlépe do složky)
 • nakopíruješ ty 2 .fw soubory Geniatechu T230C do /storage/.config/firmware (v LibreELECu je to tady)
 • uklidíš po sobě (vymažeš tu složku a archiv)
Tedy co zadáš oddělené enterem:

Restartuj malinu, nainstaluj Tvheadend a snad to pojede jako po másle.

EDIT: odebral jsem sudo u jednoho příkaz, protože LibreELEC používá jenom root uživatele
SZ nepoužívejte na dotazy, které se hodí pro všechny. Pouze pokud chcete abych něco někde doplnil, opravil.
_____
i3 Haswell + Arch Linux + Docker (Tvheadend + WG + Home-Assistant + Deconz + LetsEncrypt ) + Samba Share
Apple TV (Infuse, TvhClient), Apollo Lake Mini PC (Kodi 18.4)
 
Citovat
#18
Ok, právě jsem dokompiloval LibreELEC na mé obvyklé nastavení. Tvůj návod pro mě bude další noc, takže pro dnešek díky. Mrknu na to zase jindy. Ten návod nebude na chvilku, navíc tuším, že mě čeká nová instalace LE.

Na každý pád, jste tady opravdu obětaví a trpěliví borci! Díky

Díky za pomoc
 
Citovat
#19
zkusil jsem to a vydrbal se na tomto:

login as: root
root@192.168.2.20's password:
##############################################
#                  LibreELEC                 #
#            https://libreelec.tv            #
##############################################

LibreELEC (community): dvb (RPi2.arm)
LibreELEC:~ # wget -0 drivery.tar.bz2
wget: invalid option -- '0'
BusyBox v1.25.1 (2017-11-13 16:13:59 CET) multi-call binary.

Usage: wget [-c|--continue] [-s|--spider] [-q|--quiet] [-O|--output-document FILE]
        [--header 'header: value'] [-Y|--proxy on/off] [-P DIR]
        [-U|--user-agent AGENT] [-T SEC] URL...

Retrieve files via HTTP or FTP

        -s      Spider mode - only check file existence
        -c      Continue retrieval of aborted transfer
        -q      Quiet
        -P DIR  Save to DIR (default .)
        -T SEC  Network read timeout is SEC seconds
        -O FILE Save to FILE ('-' for stdout)
        -U STR  Use STR for User-Agent header
        -Y      Use proxy ('on' or 'off')
LibreELEC:~ # wget -O drivery.tar.bz2 https://bitbucket.org/CrazyCat/media_build
/downloads/dvb-firmware.tar.bz2
Connecting to bitbucket.org (104.192.143.3:443)
wget: server returned error: HTTP/1.1 404 Not Found
LibreELEC:~ #
LibreELEC:~ # wget -0 drivery.tar.bz2
wget: invalid option -- '0'
BusyBox v1.25.1 (2017-11-13 16:13:59 CET) multi-call binary.

Usage: wget [-c|--continue] [-s|--spider] [-q|--quiet] [-O|--output-document FILE]
        [--header 'header: value'] [-Y|--proxy on/off] [-P DIR]
        [-U|--user-agent AGENT] [-T SEC] URL...

Retrieve files via HTTP or FTP

        -s      Spider mode - only check file existence
        -c      Continue retrieval of aborted transfer
        -q      Quiet
        -P DIR  Save to DIR (default .)
        -T SEC  Network read timeout is SEC seconds
        -O FILE Save to FILE ('-' for stdout)
        -U STR  Use STR for User-Agent header
        -Y      Use proxy ('on' or 'off')
LibreELEC:~ # wget -0 drivery.tar.bz2
wget: invalid option -- '0'
BusyBox v1.25.1 (2017-11-13 16:13:59 CET) multi-call binary.

Usage: wget [-c|--continue] [-s|--spider] [-q|--quiet] [-O|--output-document FILE]
        [--header 'header: value'] [-Y|--proxy on/off] [-P DIR]
        [-U|--user-agent AGENT] [-T SEC] URL...

Retrieve files via HTTP or FTP

        -s      Spider mode - only check file existence
        -c      Continue retrieval of aborted transfer
        -q      Quiet
        -P DIR  Save to DIR (default .)
        -T SEC  Network read timeout is SEC seconds
        -O FILE Save to FILE ('-' for stdout)
        -U STR  Use STR for User-Agent header
        -Y      Use proxy ('on' or 'off')
LibreELEC:~ # wget -0 drivery.tar.bz2 https://bitbucket.org/CrazyCat/media_build
/downloads/dvb-firmware.tar.bz2
wget: invalid option -- '0'
BusyBox v1.25.1 (2017-11-13 16:13:59 CET) multi-call binary.

Usage: wget [-c|--continue] [-s|--spider] [-q|--quiet] [-O|--output-document FILE]
        [--header 'header: value'] [-Y|--proxy on/off] [-P DIR]
        [-U|--user-agent AGENT] [-T SEC] URL...

Retrieve files via HTTP or FTP

        -s      Spider mode - only check file existence
        -c      Continue retrieval of aborted transfer
        -q      Quiet
        -P DIR  Save to DIR (default .)
        -T SEC  Network read timeout is SEC seconds
        -O FILE Save to FILE ('-' for stdout)
        -U STR  Use STR for User-Agent header
        -Y      Use proxy ('on' or 'off')
LibreELEC:~ # mkdir drivery
LibreELEC:~ # wget -O drivery.tar.bz2 https://bitbucket.org/CrazyCat/media_build
/downloads/dvb-firmwares.tar.bz2
Connecting to bitbucket.org (104.192.143.2:443)
Connecting to bbuseruploads.s3.amazonaws.com (52.216.164.11:443)
drivery.tar.bz2      100% |*******************************|  1083k  0:00:00 ETA
LibreELEC:~ # mkdir drivery
mkdir: can't create directory 'drivery': File exists
LibreELEC:~ # tar-xjf drivery.tar.bz2 -C drivery
-sh: tar-xjf: not found
LibreELEC:~ # tar -xjf drivery.tar.bz2 -C drivery
LibreELEC:~ # sudo cp drivery/{dvb-demod-si2168-b40.01.fw,dvb-tuner-si2158-a20-0
1.fw} /storage/.config/firmware

 There is no working 'sudo'.

 On debian/ubuntu/all general purpose linux distributions 'sudo'
 allows a permitted user to execute a command as the superuser
 or another user, as specified by the security policy

 With LibreELEC you have root access by default, so you dont need 'sudo'

Nicméně, díval jsem se přes správce souborů, a ve storage/drivery ty oba soubory jsou. Ale to asi nic neznamená?
Zkoušel jsem se podívat do TVH a ten adaptér ani nevidí, takže horší stav, než s tou klasickou větví LE.
 
Citovat
#20
@matejekt Jen krátce:
Ten switch pro wget není "0" ale "O", to sis špatně přečetl.

@marhycz se "upsal", LE nemá sudo příkaz. Sudo umožňuje vykonat příkaz, vložený jako jeho parametr, s právy admina. V LE se předpokládá se, že jediný přihlášený uživatel může být root (jiný tam není a ani ho není možná zavést), takže sudo není třeba a proto je z LE instalace odstraněn (šetří se, kde se dá).

Takže místo příkazu:
sudo cp drivery/{dvb-demod-si2168-b40-01.fw,dvb-tuner-si2158-a20-01.fw} /storage/.config/firmware
zadej pouze:
cp drivery/{dvb-demod-si2168-b40-01.fw,dvb-tuner-si2158-a20-01.fw} /storage/.config/firmware
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)