• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Evropa 2 (1.1.0)
#1
Když už jsem si pro sebe udělal tento addon, tak se o něj s vámi podělím. Evropu poslouchám skoro denně, hlavně v práci, ale trochu mi chybí RDS které stream neobsahuje. Takže jsem využil jejich api a zároveň si vyzkoušel jak se dělá GUI pro Kodi. V addonu se tedy zobrazuje název skladby a interpreta, obrázek alba, název pořadu a jméno moderátora. Dále pak ve vzhledu Evropa 2 (3 vzhledy v nastavení) obrázek moderátora (ů) a playlist. Data se obnovují v určitém intervalu, ale občas se stane že nejou aktuální (asi když se Mareš zakecá a zapomene to přepnout ), s tím ale nic neudělám.

[Obrázek: Scr1.png]
[Obrázek: Scr2.png]
[Obrázek: Scr3.png]
[Obrázek: Scr4.png]
[Obrázek: Scr5.png]

v1.1.0 (18.12.2020)
- přehrávání v nativním přehrávači včetně metadat

Download Kodi 18.x
Download Kodi 19.x

Download z repozitáře
DONATE
 
Citovat
#2
co aktualizace pro matrix ?
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#3
Urcite bude, ale az vyjde stable. Mam toho hodne
 
Citovat
#4
jo v pohode, to byl jenom dotaz :-)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#5
Kodi 19.x
http://saros.wz.cz/repo/repo-v19/plugin....-1.0.0.zip
 
Citovat
#6
Zkousel jsem a funguje dobre v kodi 19. Jeste treba prehraj to bys mohl update, kdyby mel SCC vypadek. :-)
 
Citovat
#7
Zdravím
Jak složité by bylo upravit pro api play.cz?

zde ty informace jsou také a jsou generované přímo play.cz

např radio kiss
https://listen.play.cz/player.html?shortcut=kiss

radio express
https://listen.play.cz/player.html?shortcut=expres

Nevím jestli je možné plugin upravit na volbu jednotlivých radii ?

Jinak slušný počin.
 
Citovat
#8
Díky. Doplněk je dělaný přímo jen pro toto rádio. Udělal jsem si to jen tak pro sebe. Nic jiného neposlouchám a chybělo mi u tohoto rádia informace o právě přehrávané skladbě (stream je neobsahuje). Takže jsem využil jejich api z jejich mobilní apky a přidal další věci jako obrázek alba, název pořadu, jména moderátorů, playlist.
[Obrázek: Screenshot_20211203-071037.png]

No ale můžeš zkusit doplněk Poslouchej rádia
 
Citovat
#9
Díky za info.

No otázečka. Jde tento plugin nějak dostat do menu do položky radia?
 
Citovat
#10
Položka "Radia" v menu je otázka spíš PVR clienta a playlistu. Ale jde to udělat pomocí nějakého skinu, co umí přidávat položky do menu. V repu mám upravený skin Confluence Cinema který umí přidávat do menu/submenu z oblíbených
[Obrázek: Screenshot_20211203-075529.png]
[Obrázek: Screenshot_20211203-080701.png]
 
Citovat
#11
A poslední otázečka?
Koukal jsem že úprava tvého pluginu ... je možná i pro mě. Nebude vadit, když využiji tvůj kód s menšími úpravami? S tím že bude nést název pro upravenou stanici ?
 
Citovat
#12
Jasně že ne, pak se tady pochlub
 
Citovat
#13
@Saros To rozhraní přes které lze získat data RDS mě docela zaujalo. Já rádia přehrávám zásadně přes PVR a Tvheadend (z DVB-T nebo internetových streamů) a tam přenos RDS infromací nefunguje. Zkusil bych si napsat service addon, který by čekal na spuštění rádia z libovolného zdroje z PVR, a pak RDS data, podle názvu stanice, přidal do Live Radio full screen, resp. do  stavového řádku právě přehrávaného streamu, pokud bude Live Radio na pozadí. Samozřejmě to znamená upravit skin, ale to už dělám tak jako tak, takže v tomhle porblém nevidím.

Z toho rozhraní na rds.actve.net jen odhaduji, že to neposkytuje jen RDS Evropy 2. Zkusil jsem namátkově pár jiných stanic, a u jedné (Frekvence1) mi to nějaká data vrátilo také. Nemáš náhodou přehled, pro jaké další stanice a pod jakými kódy jsou data RDS na tomhle rozhraní k dispozici?
 
Citovat
#14
Tak to netuším. Myslím že tam bude Dance radio, Bonton, ale seznam asi nikde nebude. Možná zkusit prohledat nějakou apku.
 
Citovat
#15
@Saros Díky, zkusím se tomu věnovat, případná zjištění zvěřejním.
 
Citovat
#16
Nasel jsem jen toto:

Kód:
https://rds.actve.net/v1/metadata/channel/danceradio?coverSize=600
https://rds.actve.net/v1/metadata/channel/frekvence1?coverSize=600
https://rds.actve.net/v0/metadata/playlist/?type=json&station=bonton&coverSize=400
 
Citovat
#17
panové ... koukněte na play.cz 
dělají rds informace ... 
https://onair.play.cz/json/expres.json
https://onair.play.cz/json/beat.json
atd

dale je tu i historie 
https://onair.play.cz/json/beat-history.json
 
Citovat
#18
Doplněno 4.12.2021
Něco málo jsem vyzkoušel. Začal jsem pro mne tím jednodušším, tedy úpravou skinu. Pro všeobecné použití právě tohle nebude asi to pravé. Pak bych to viděl spíše jako doprovodný script, který po spuštění zobrazí okno s údaji z RDS, například po nějakou omezenou dobu, pak se samo zavře.

Upravil jsme jak stránku full screen přehrávání hudby (MusicVisualisation.xml), tak zobrazení na Home stránce (include.xml, tam konkrétně v definici include name="TopBar"). Zobrazení je podmíněno shodou navolené stanice se zdrojem RDS, v ostatních případech se zobrazují obě stránky standardní způsobem. Zatím jsem data z RDS vyřešil ručně sh scriptem a předávám z něj data do Kodi přes tzv.properties. Po spuštění scriptu běží v nekonečné smyčce, takže je to základ pro Kodi service addon, který by z toho mohl vzniknout, a proměnné se aktualizují načtením infomací z webového rozhraní, pracuje se přitom z údajem o délce skladby, kterou RDS poskytuje, takže načítání neprobíhá kontinuálně. Zatím natvrdo pouze pro Evropu 2. Výsledek pak v reálu vypadá nějak takto:
           
Jedna důležitá poznámka, protože nemohu do Kodi (používám kodi-send apliakci, která je standardně v *ELECE instalacích) dostat data s českou diakritikou, tak je před použitím "normalizuji" a vyhazuji z nich nabodeníčka.

Závěr?

No, tak jsem si pohrál. Kdy tohle nějak dotáhnu záleží na tom, zda se mi podaří najít dostatečný počet zdrojů RDS dat. Pro těch pár stanic, z nichž občas poslouchám pouze Evropu2, to dělat nebudu. Evropu 2 samozřejmě ponechám v tomto provizorním stavu a budu dlouhodobě sledovat, jak to funguje a jak jsou data kvalitní. Za těch pár hodin, co se tomu věnuji, už jsem narazil na pár situací, kdy se RDS data u nové skladby neaktualizovala. Už o tom psal i @Saros. Ale s tím se asi nic dělat nedá.

A omluva.

Omlouvám se, vzhledem k tomuto tématu, za OT. Tak ostatně, Evropy 2 se to také týká 1, a protože jsem to tady nakousl, tak jsem to tady také dokončil. A třeba jsem @Saros  nabídl inspiraci. On by si jistě s takovým addon, který jsem tu teoreticky popsal, jistě poradil lépe.
 
Citovat
#19
@martinchromy Na play.cz je méně informací jak na actve.net, hlavně, co tam chybí je délka přehrávané skladby což poněkud omezuje strategii řešení čtení dat z api. Ale to je asi detail. Snad je to api robustní a snese periodické dotazy. Každopádně to znamená řešit to s možností čtení z více různých zdrojů, podle toho, ve kterém budou rds data daného kanálu k dispozici, takže rozhodování podle staticky vytvořená tabulky relací kanál - zdroj RDS.
 
Citovat
#20
Pěkný. Ty rds data opravdu někdy nejsou aktuální, ale mají to tak i v mobilní apce a asi nemají zájem to pořešit
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)