• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Exodus/Sport Devil závislost na "Script module."
#1
Dobrý večer, na diskuzi k addonům Exodus a Sport Devil jsem našel mj. tento názor/postřeh /přeloženo v Google/: "Nenechal bych si nainstalovat Exodus nebo Sportsdevil, oba získáte Závislost na script.module .........." / orig.: "Wouldn’t let me install Exodus or Sportsdevil, both get The Dependency on script.module………." Rád bych se dotázal, zda je pro mne/můj pc tato závislost něčím ohrožující, nebo zda jde jen o planné strašení internetového rozumbrady? Děkuji
 
Citovat
#2
@Likan33 To už je trochu moc. Dotazovat se na jednom fóru na to zda máš názor někoho jiného a na jiném fóru brát vážně nebo ne? A ještě ten jeho názor zkopírovat neúplný a bez jakéhokoliv kontextu... Jedna zásadní rada. Pokud neovládáš jazyk alespoň tak, aby sis dokázal přeložit jednoduchou větu, tak na ty cizojazyčná fóra vůbec nechoď. Jenom ti v hlavě udělají zmatek. Ono je to ostatně mnohdy složité i pro rodilé mluvčí, protože ne všichni, co tam píší, jazyk ovládají.

Ale zpátky k tvému dotazu. I přes to všechno se z toho, cos napsal, dá cosi odvodit. Jak už jsem napsal, neznám kontext, ale pisatel chtěl patrně sdělit, že se mu nechtěly instalovat doplňky Exodus ani Sportsdevil kvůli závislostem na script.module... a to už nevíme na jakém, neboť tu zásadní informaci, o jaký modul jde, nevíme Ten příspěvek tedy rozhodně není žádným strašením. Tedy alespoň ne část, kterou jsi zkopíroval. O Exodu se tady na fóru taky píše, tam si najdeš určitě více odpovědí na tvé otázky. Sportsdevil to je jeden  z mnoha repozitářů, takže by s ním snad taky žádný problém být neměl.

BTW Příště dotaz směřuj do příslušného fóra kam patří, KODI - Doplňky -> Video.
 
Citovat
#3
Zdáte se mi poněkud podrážděný, ale i tak děkuji za odpověď. Přesto si dovolím dovysvětlit. Názor jsem sem zkopíroval v PLNÉM znění. Byl reakcí na nově vydanou verzi Exodusu, kde autor, tedy dle překladače, jak jsem to pochopil já, v diskuzi varuje před závislostí Exodu/Sport Devil na jakémsi script modulu. Já si jen DOVOLIL /jako nováček/zde /zkušenějších/dotázat, zda může opravdu být na oné závislosti něco škodlivého. Já si totiž běžně některá fakta ověřuji, tedy alespon v oblastech, ve kterých si nejsem jist. A dělá to spousta lidí, kteří někde na něco narazí, že si ještě nechají poradit jinde... Stačilo napsat ano/ne, nebo případně nechat bez odpovědi. Už si sem budu raději chodit jen číst. Hezký večer.
 
Citovat
#4
@Likan33 Podrážděný? Ani náhodou, berte moji reakci jako sarkasmus. Kdybych byl podrážděný, tak vás pošlu do háje a nebudu se snažit odpovědět. Co se ještě musí stát, aby se lidé, kteří chtějí poradit, zamysleli. Po dobrém to nejde, tak trocha sarkasmu většinou tazatele "probudí". A reagovat na to tím, že "Už si sem budu raději chodit jen číst," taky není úplně to pravé. Zkuste to příště lépe a uvidíte, že sarkasmu ubude.
 
Citovat
#5
Tak si to shrnme. Přijde sem nováček, který se někde dočte, že Exodus/Sport Devil /údajně/ obsahuje nějaký /možná/ škodlivý script. Obrátí se na zkušenější, aby mu tuto zprávu potvrdili/vyvrátili, a proto jej sem i v plném znění vloží. Dozví se:

1/Že tento dotaz "už je moc"
2/že ho sem nevložil v plném znění /vytržený vz kontextu /lol/
3/nemá chodit na cizojazyčná fora, když neumí danný jazyk
4/že dal dotaz do špatného "chlívku".
Mě žádný sarkasmus "nenakopne". Mě by nakopla slušná odpověď. Bohatě by postačilo je/není tento script škodlivý.

Mě pořád vrtalo hlavou, když jsem sem začínal chodit, proč se na foru s takovým skvělým potenciálem, zajímavým obsahem, a evidentně mnoha erudovanými rádci vyskytuje tak málo lidí. Ve všední den jsme tu cca 2-3 /alespon dle Vašich statistik "Právě prohlíží..." /O víkendu 5-7..Přitom takové zajímavé forum by jich mělo mít logicky daleko více. Ale když tu často odpovídáte "sarkasmem", obvinujete mne ze lží bez vlastní znalosti reality,mnoha nováčkům pak slovy "najdi si mnohokrát se to tu probíralo", "kladeš špatné otázky", "dáváš otázky do špatného chlívku" a odpovědí na samotný dotaz pak pomálu...To fakt otráví, a člověk, než by tu položil příště dotaz, volí raději příště "strýčka Google"..a doufá, že narazí na forum nám nováčkům, kladoucím "blbé" dotazy poněkud přívětivější.
Ale to jen na okraj, k dovysvětlení, proč už sem budu chodit pouze číst. Rozhodně tu nechci vyvolávat žádné spory, hanět Vás/tento web, ani klást "hloupé dotazy", a následně číst sarkastické odpovědi. Je to Váš web, Váš prostor a já to plně respektuji. Přeji hezký večer a mnoho spokojenějších uživatelů.
 
Citovat
#6
Koukam, za posledny dny uz nekolikaty prispevek, ktery ma "starost" o navstevnost fora. Mozna si dotycny neuvedomuje, ze forum tvori nejenom tazatele, ale i lide, kteri maji cas/ochotu/chut pomahat. A prekvapive za to neberou zadne penize, nemaji zadne vyhody "navic", pouze dobry pocit. A potom prijdou taci, co nejsou schopni zformulovat ani otazku, definovat vubec, co maji za HW a kteri tu nasledne zacnou mit komentare na fungovaji fora, navstevnost, zacnou jako Nostradamus predpovidat, jak forum zajde na ubyte a podobe starosti a stesky.
Apple TV 4K gen.2 - tvOS 15.2 (iSCC, KODI 19.3) & HomePod - audioOS 15.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + KODI
iPhone 13 Pro 512 GB - iOS v15.4 (KODI 19.3) & Apple Watch 7 Nike+ 45mm v8.5
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v15.4 (KODI 19.3)
 
Citovat
#7
@Likan33
 1. Položil jsi dotaz, opírající se o "jakousi diskusi" - ani tě nenapadlo na ní třeba dát odkaz nebo ji nějak blíže identifikovat. Tím spíše, čím méně je ti to téma jasné a chceš ho od někoho vysvětlit.
 2. Z té "nějaké diskuse" jsi si vybral jednu větu, kterou jsi špatně přeložil a tím pádem i špatně pochopil. V inkriminované větě o škodlivém kódu nic nebylo - co je pak divného, když ti doporučím, že když neumíš jazyk, abys raději na zahraniční fóra nechodil - sám jsi svým naprostým nepochopením úplně běžné anglické věty prokázal, že má rada něco do sebe přeci jen má. 
 3. Upozornil jsem tě, že bys příště měl dotaz vložit do odpovídajícího fóra - to je přeci úplně to první, co by měl člověk dodržet, tedy příslušnost diskutovaných témat nebo dotazů k tématům fóra.
 4. Přes to všechno jsem se ti snažil poradit tak, jako se snažím poradit každému. Zabralo mi to nějaký čas, hledal jsem, o kterou diskusi (o které ses zmínil) by asi mohlo jít, pátral jsem po Sportsdevil, který neznám, zkontroloval jsem, zda v KODI - Doplňky -> Video skutečně existuje téma Exodus (protože tento addon nepoužívám a tudíž se o něj nijak zvlášť nezajímám).
Nediv se tedy, že jsem ti chtěl do dalšího působení na tomto fóru dát několik doporučení a přihodil jsem k nim trochu sarkasmu či jízlivosti. Napsal jsi, že by tě "nakopla slušná odpověď". Z toho odvozuji že si myslíš, že ta má slušná nebyla. V takovém případě si asi těžko budeme rozumět. Já tedy na své odpovědi nic neslušného nevidím.
 
Citovat
#8
S474N- 1/ předpokládám, že toto forum tvoříte pro lidi
              2/respektuji lidi, kteří dokáží /navíc zdarma a ve svém volném čase/, vytvořit něco ku pomoci jiným,tedy i Vás
              3/to se nevylučuje s tím, že Vám /slušnou formou/ poskytnu zpětnou vazbu, jak se zde, jako nováček cítím/ a                     může se tak cítit i mnoho jiných
              4/rozhodně není mojim cílém Vám moderátorům/foru nějak škodit
              5/to, že se o "návštěvnost Vašeho fora, jak sám uvádíte "zajímá více lidí" značí, že je nás tu zřejmě více                                s  podobným názorem
               6/možná je to i důvod zamyšlení, proč tomu tak je. Ale v tom Vám samozřejmě nechci radit
               7/zcela upřímně Vám i Vašemu foru přeji jen to dobré, a proto Vám ,slušně, sděluji své výhrady

JiRo-   1/Pouze jsem se zde zeptal, zda je možné, zda je ve scriptu k Exodu/Sport Devil něco škodlivého, chybou spíše                     bylo, že jsem Vám sem napsal, že je to z nějaké diskuze, což jste okamžitě začal řešit, že je to "moc"..Příště           tedy nebudu uvádět, že jsem se to dozvěděl v diskuzi, ale položím tento dotaz sám za sebe- jsem už poučen
           2.Zbytečně, bez znalosti věci, jste mne obvinil, že jsem "diskuz.příspěvek vytrhl ze souvislostí" Nikoliv, nevytrhnul. Zkopíroval jsem ho sem CELÝ a to jak z překladače Google, tak i v originále
          3.Já se fakt nevyznám, zda jednoduchý dotaz na script mám vložit do obecných dotazů, nebo do dotazů k addonům videa. Mě to přijde patřičnější do dotazů obecných. Ale to je věc názoru a Vy jste tu doma.
           4. Možná jsem to špatně formuloval. Takže polopaticky. Budu úplně spokojen, pokud mi tu odpovíte konkrétně na vložený dotaz, bez sarkasmu, peskování či ironie. Je opravdu tak těžké odpovědět na dotaz, zda může nějaký script v Exodusu/Sport Devilu být škodlivý Ano/NE ? Mě by taková odpověď OPRAVDU úplně postačila. Nemám zájem si do pc cokoliv škodlivého zatáhnout, a proto i dotaz na Vás, zkušené.
5. Jinak platí úplně totéž co jsem napsal už výše Vašemu kolegovi. Rozhodně si práce lidí zde vážím, jen si myslím, že by, zejména k nováčkům, měl být přístup trochu jiný. Nikdo jsme se totiž dokonalým nenarodili, a kdybych měl ty znalosti o Kodi jako většina z Vás zde, jistě Vás zde neobtěžuji hloupými dotazy.Hezký den


            
            
 
Citovat
#9
Nevím jestli je to jen můj postřeh,ale v poslední době na tomto forum přibývá všelijakých dotazů,které mnohokrát ani nesouvisí s náplni tohoto fora,někdy až typ bulváru.( podotýkám,že to není reakce na příspěvek - od Likan33)
Samozřejmě pokud někdo potřebuje opravdu poradit a je ve správné sekci fora,tak je vše ok... 4
 Odroid C2\→ CE 9.0.2 + Tvheadend 4.2  \ NAS Synology\ HTPC\ S905X3→ CE 19\
 
Citovat
#10
Zaujala mě jedna věta od @Likan33. Myslím, že je důležité se u ní zastavit:

...předpokládám, že toto forum tvoříte pro lidi.

Co je na ní tak důležité? Píše "tvoříte", používá tedy 2. pád množného čísla, tedy vy! A v tom je podle mne kámen úrazu. Pokud při diskuzích na téma, jaké by mělo být fórum, nezačnou všichni jeho uživatelé používat 1. pád, tedy my, tak to tady bude vždycky skřípat. Každý, i nováček, by si měl uvědomit, že to fórum tvoříme všichni společně. I  sním. Přistupovat k fóru tak, že ho tvoříte vy a jsem tu jen proto, abyste mi poskytli informace, to je podle mě zásadní omyl. Dnes se ptám, zítra budu odpovídat. A naopak. To by si měl každý uvědomit. Stejně jako to, že až na výjimky, to není fórum tvůrců Kodi nebo jeho doplňků.

A abych to zakončil nějak jednoduše, použiji vědu @Liakan33 a upravím ji tak, aby odpovídala mé představě o tomto fóru. Já totiž...

...předpokládám, že toto fórum tvoříme pro sebe.
 
Citovat
#11
JiRo, souhlas, a správná připomínka. Jen bych dodal, že nejprve je třeba ty lidi podchytit /hlavně nováčky/, a poté s nimi spolupracovat/spoluvytvářet. A domnívám se, že právě to první- podchytit, se zde z nějakého důvodu nepříliš daří...Toť můj postřeh a závěr. Ještě jednou hezký den.
 
Citovat
#12
@Likan33 to je odtud http://koditips.com/install-smash-reposi...di-addons/ ? osobne si myslim ze zadny problem v tech addonech neni, i kdyz nejake zavislosti urcite maji, ale ktere addony ne. sber informaci samozrejme probiha, ale trojsky kun ci backdoor v tom nebude. :-)
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#13
ano, je to odtamtud, trefa! Mě už se to zpětně nepodařilo dohledat... :-( A díky za perfektní odpověď. Přesně něco takového jsem od zkušeného očekával/potřeboval. :-)  Děkuji a hezký večer.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)