• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forma zápisu .nfo souborů
#1
Ahojky, poraďte mi, prosím, na konkrétních příkladech, jak zapsat .nfo soubor tak, aby film a seriál byl správně zařazený. Jde mi totiž o to, že mám vícedílné filmy v jedné složce (např. složka Terminator a soubory 01 - Terminátor 1984 720p x264 CZ.mp4, 02 - Terminátor 2 - Den zúčtování 1080p (1991) CZ.mp4 atd). A pochopitelně mi Kodi sám od sebe identifikuje jen jeden film a i když je možné ruční přiřazení, tak bych radši měla napsané v .nfo souboru, jak to má být pro případ přidání nového Kodi přehrávače nebo reinstalace systému bez obnovení z Time Machine.

A to samé se týká některých seriálů, typicky jedno-sériových a většinou českých, kde mám např. složku Arabela a v ní soubory 01 - Jak pan Majer našel zvoneček.mp4, 02 - Rumburakova pomsta.mp4 atd. A Kodi tohle také nedokáže zařadit a než abych všechno přejmenovávala s tím, že to stejně něco nemusí najít, tak si radši vyrobím ty .nfo soubory. Jenže problém je, že nevím, jak a co tam napsat.

Vlastně by mi stačilo název seriálu, díl seriálu, rok vydání a obrázek. A to samé platí o filmech. Poradíte prosím, jak to přesně napsat? Děkuji.
 
Citovat
#2
Odstavec c. 2 http://kodi.wiki/view/NFO_files

Mnohem rychlejsi bude polozky spravne pojmenovat vice zde: Scraper - jak zvýšit úspěšnost přidání video položek do knihovny
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#3
(08.12.2016, 16:50)Abby Napsal(a): Jde mi totiž o to, že mám vícedílné filmy v jedné složce (např. složka Terminator a soubory 01 - Terminátor 1984 720p x264 CZ.mp4, 02 - Terminátor 2 - Den zúčtování 1080p (1991) CZ.mp4 atd). A pochopitelně mi Kodi sám od sebe identifikuje jen jeden film

Podle mně je lepší mít všechno buď v jedné složce a nebo všechno v jednotlivých složkách. To vypadá že při scrapování bylo nastaveno co složka to film a on pak správně bere v úvahu pouze jeden film. V knihovně se kolekce vytváří automaticky, a kde ne, tak to jde přiřadit ručně. Je s tim určitě pak míň práce.
 
Citovat
#4
Ten odkaz na wiki jsem pročítala několikrát a právě proto bych potřebovala jasně ukázat, co a jak. Příliš ho nechápu.

Filmy mám každý ve vlastní složce pokud nemá film více dílů, v tom případě jsou kvůli pořádku v jedné složce. Co se týče seriálů, tak každý seriál má svou složku a v ní případně podsložky pro každou sérii zvlášť.

Jak tak na to koukám, tak nejjednodušší bude asi prostě jen procházet připojené disky jako třeba ve Finderu. Sice nebudu mít doplňující informace, obrázky atd., ale budu mít všechno bez problémů. Zvláště když bych to aktuálně musela nastavovat na dvou zařízeních a to se mi opravdu nechce. Každopádně děkuji za pokus o pomoc.
 
Citovat
#5
@Abby
Tak předně by to chtělo napsat, na jakém HW a SW Kodi provozuješ, jaký používáš scraper, jak ho máš nastavený atd., viz Naučte se správně formulovat otázky a ptát!.
Pak máš více možností, z čehož ruční editace nfo souborů je asi ta nejposlednější.
Nejrychlejší a nejjednodušší možnost je správné struktura a pojmenování souborů, viz Petrvald výše, spolu se správným  nastavením scraperu dle této struktury.
Pokud bys z nějakého důvodu trvala na stávající struktuře a názvech, je tu možnost editace infa o videu přes tzv. organizátor multimédií, viz Supplemental tools, kde edituješ info pohodně v GUI, a následně generuješ nfo soubory pro Kodi.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#6
Používám Mac Mini 2009, OS X El Capitan a Kodi 16.1 (tuším, je to poslední stabilní verze) a pak ještě multimediální centrum s Androidem, kde je ta samá verze Kodi. Co se týče odkazu na způsob ptaní se, děkuji, ale nepřijde mi, že bych se zeptala nepochopitelně. Položila jsem jednoduchou otázku jak zapsat .nfo soubor pro konkrétní případy a odpovědi se mi nedostalo. A vzhledem k tomu, že některé filmy a seriály scrapper neidentifikuje, je .nfo soubor zjevně nutností, protože opravdu nechci všechno nastavovat ručně na několika místech a v případě aktualizace případně znova (na multimediálním centru s Androidem mi to po aktualizaci smazalo záznamy a musela jsem celou knihovnu proskenovat a upravit znovu, jestli je to při každé aktualizaci, tak mě to opravdu příliš netěší a neláká, což jistě chápeš).
Používám scrapper pro seriály na serialzone.cz a pro filmy na csfd.cz.
Zkusila jsem přejmenovat díly seriálů (nějaké staré jsem měla pojmenované jinak, než používám dnes, tedy 01x01 - název epizody.mp4) a našlo mi to nějaké další, ale přesto zbývá pár seriálů, které, ač jsou pojmenovány správně, najít nelze (Arabela se vrací, MASH, Willy Fog na cestě za dobrodružstvím a možná ještě nějaké další). A filmy to ve většině případů nachází špatně v případě více dílů (to mám pojmenované z důvodu přehlednosti 01 - Název filmu (rok).mp4).
Nemám v zásadě problém filmy přejmenovat, ale chci v nich mít pořádek a když třeba u série Rychle a zběsile to není vždy pojmenované jen číslem (Rychle a zběsile 3, Rychle a zběsile - Tokijská jízda, Rychlí a zběsilí - kdo se v tom má vyznat...), chci to nějak označit, abych věděla, kolikátý díl v sérii to vlastně je. A ráda bych měla filmy spolu související v jedné složce, ne jeden film na složku i když jde o několik dílů (důvod je ten, že třeba na MacBook si opravdu Kodi instalovat nebudu, tam mi stačí VLC a Finder).
Scrappery mám nastavené podle návodu zde a většinu najde v pořádku, něco ale ne, viz předchozí.
Tak prosím, jestli mám něco doplnit, třeba konkrétní příklad, ráda to udělám. Ovšem obávám se, že u některých věcí to asi fakt jinak než přes .nfo soubory nepůjdu. Navíc jsem zjistila, že serialzone.cz má občas chyby v číslování epizod a názvech, že mají třeba jiné pořadí než je ve skutečnosti podle oficiálního zdroje.
 
Citovat
#7
Uf, konečně jsem to dočetl, textu spousta, podstatných informací už méně, ale budiž. 4
Nemohu s tebou souhlasit, vidím to takhle:
- Neptala ses nepochopitelně, ale dala jsi nedostatek informací.
- Odpovědí jsi dostala několik, že tě neuspokojily, je jiná věc.
- Moc jsem nepochopil to s tou aktualizací na více místech, když Kodi budeš provozovat pouze na MMC, nebo mi něco uniklo? A taky by bylo dobré napsat, kde máš videa uložená.
- To smazání databáze taky moc nechápu, nevím co a jak jsi aktualizovala, ale pro tyhle případy je v Kodi samozřejmě možnost zálohování. Mě se osvědčil postup, kdy videa otaguji scraperem, případně opravím nepřesnosti, a následně provedu export knihovny do samostatných souborů, což vygeneruje právě nfo soubory ke každému videu, které se pužijí při případném dalším otagování.
- Co se týče konkrétních seriálů, tak nemůžeš očekávat asi u žádného scraperu 100% úspěšnost, dobré je v případě problémů kouknout, jak je seriál veden přímo na stránkách. Pojmenování epizod je dobře vysvětleno v tématu co linkoval Petrvald, podrobněji viz Naming video files/TV shows
- Co se týče filmů, tak pokud je korektně pojmenuješ, což zahrnuje i přidání roku do názvu, pak přeci nepotřebuješ číslovat jednotlivé díly sérií, pořadí poznáš podle roku, případně můžeš použít funkci kolekcí. A pokud budeš mít správně pojmenovanou sadu v samostatném podadresáři, měl by to scraper zkousnout.

Samozřejmě pokud ti toto nevyhovuje, nebo nejsi schopna, nebo ochotna to absolvovat, tak ruční editace informací je taky cesta, v tom případě můžeš použít tzv. Library managery, viz Supplemental tools/Mac OS X

Další možností je oželet Kodi knihovnu, a spouštět filmy přímo ze zdroje, případně ze správce souborů, podobně jako ve VLC, což by znamenalo, že nemusíš nic předělávat, ale na to je Kodi zbytečné.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#8
(16.12.2016, 18:15)Abby Napsal(a): Nemám v zásadě problém filmy přejmenovat, ale chci v nich mít pořádek a když třeba u série Rychle a zběsile to není vždy pojmenované jen číslem (Rychle a zběsile 3, Rychle a zběsile - Tokijská jízda, Rychlí a zběsilí - kdo se v tom má vyznat...), chci to nějak označit, abych věděla, kolikátý díl v sérii to vlastně je. A ráda bych měla filmy spolu související v jedné složce, ne jeden film na složku i když jde o několik dílů.

Mám filmy v jednotlivých složkách a přesto v tom je pořádek, a přesto jsou filmy spolu související v jedné složce.

[Obrázek: folders_01_Dec__17.png]

[Obrázek: folders_02_Dec_17.png]
 
Citovat
#9
Řekla bych, že podstatné informace jsem uvedla všechny, ale to je asi věc názoru a chápání textu...

Jak píši výše, mám Kodi na dvou místech - multimediální centrum s Androidem a na Macu Mini. Když nastavím všechno správně na jednom místě, na druhém to musím opět ručně nastavit znova, proto chci ty .nfo soubory, abych to prostě nastavila jen jednou.
Videa jsou uložena na HDD v NAS, přístup je po síti.
Taky to moc nechápu, nicméně prostě se po aktualizaci nebo během ní všechno smazalo a musela jsem to nastavit znova.
Možná nemůžu očekávat 100% úspěšnost, nicméně ji očekávám :-) Ostatně proto tam tahle funkce je, aby to fungovalo. Nejsem geek, používám to proto, že to usnadňuje život, ne abych se v tom hrabala, prostě jsem běžná uživatelka. Tak to prosím ber :-)

Ta poslední možnost mě taky napadla a na Macu se možná nabízí i jako logická (zvláště když si Kodi usurpuje ovladač jen pro sebe a v systému nefunguje vůbec nic, takže tím ani nemůžu ovládat iTunes). Ale pořád tu je to multimediální centrum. Navíc se mi na Kodi líbí, že si pamatuje, co jsem shlédla, že si to nemusím zapisovat vedle na papírek :-D

wencaS: Chápu jak to myslíš, ale já bych to ráda měla za sebou tak, jak následují. Tady máš na prvním místě asi druhý díl (soudím podle roku v názvu) a první díl je na druhém místě. Pak je čtvrtý a nakonec třetí díl a to mi příliš přehledné nepřijde. Navíc ty další složky... A ještě ke všemu místo mezery tečka. Já to mám takhle:

   
 
Citovat
#10
Když, podle mně, naprosto nesmyslně trváš na správné řazení v PC a proto tam máš na začátku každého fajlu to XX -
pak se nemůžeš divit, že na tom scraper chybuje.

Odkaz jak správně pojmenovat soubory už tu máš, ignoruješ to, to je tvoje volba.

Na nfo tu taky máš link, tak holt začni studovat a psát. A já ti přeju hodně trpělivosti a štěstí. Budeš to obojí fakt potřebovat.
 
Citovat
#11
Asi takto, se zavedeným standardem nic nenaděláš  4

[Obrázek: Cz4k2SM.png]

a ještě jednou → Naming video files/Movies
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#12
@Abby
Opět s tebou nemůžu souhlasit.
Odporuješ sama sobě, v předchozím příspěvku jsi napsala, že na Macu Kodi instalovat nebudeš, a najednou ho tam zase máš.
Ale i tak, pokud bys použila můj postup, tak nic na více místech nastavovat nemusíš, ale četlas ho vůbec??
Hele, všichni se ti tady snažíme pomoci, ale vypadá to, že nejsi ochotná, nebo schopná, naše rady a doporučení alespoň přečíst, natož vyzkoušet.
Kodi je výborný nástroj, ale prostě má svá pravidla. Pokud ti nevyhovují, není to samozřejmě jediná volba.
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#13
wencaS: já na tom netrvám nesmyslně ale naprosto logicky, protože Mac je primární zařízení a prostě chci mít v souborech pořádek. A protože filmaři často nedodržují číslování filmů 1, 2,..,X, holt to řeším po svém. A proto se od začátku ptám JAK VYTVOŘIT .NFO SOUBOR PRO FILMY A SERIÁLY a stále se nemůžu dočkat odpovědi. Nemám čas studovat a zkoušet metodou pokus/omyl, proto jsem se (já hloupá) zeptala tady, zjevně ale zbytečně. Místo aby mi tu někdo napsat pár řádků na ukázku na filmy a na seriály, tak se tady naprosto zbytečně řeší tzv. "správné pojmenování souborů", což není ani nijak standardizované a to "správné" může být v jiném programu "špatné".

Rossi D: ano, to nepochybuji, proto se od začátku ptám JAK VYTVOŘIT .NFO SOUBOR PRO FILMY A SERIÁLY a stále se nemůžu dočkat odpovědi.

PetrM: Nikde jsem nepsala, že na Macu Kodi nebudu instalovat (edit: už chápu, jak to myslíš. Mám Mac Mini 2009, kde je Kodi nainstalovaný a používám k němu Apple Remote a pak mám MacBook Pro 2016, kam Kodi instalovat nebudu, protože je to zbytečné. Proč připojovat MBP k televizi, když k ní už je připojený Mac Mini? Ale i na MBP si chci občas pustit nějaký film, třeba v posteli když se drahá polovička dívá na něco jiného a v ten moment chci mít pořádek v souborech, ke kterým přistupuji ve Finderu a spouštím ve VLC. PS: a pak kdo nečte příspěvky...), od začátku řeším problém primárně na Macu (viz i další dotazy ohledně dálkového ovládání, které dodnes nebyly zodpovězeny a kde jinde bych asi používala Apple Remote než na Macu?).
Ano, četla jsem tvůj postup, zjevně důkladněji než ty mé příspěvky. Zkusím to vyexportovat, ovšem ještě jedna otázka, jak potom naimportuji data na multimediálním centru? Nebo se to uloží přímo k těm video souborům?

Takže se zeptám ještě jednou a doufám, že tentokrát dostanu relevantní odpověď (a odkaz na wiki to opravdu není).
JAK VYTVOŘIT .NFO SOUBOR PRO FILMY A SERIÁLY (viz úplně první příspěvek v tomto tématu), kde bude zapsaný film či seriál tak, aby se zobrazovaly v knihovně. Obrázky, popis a další blbosti k tomu nepotřebuji. Jen aby se to správně zobrazilo v knihovně. Jestli je to nad vaše síly, omlouvám se za ztrátu svého i vašeho času. Děkuji.

PS: znova opakuji, nejsem geek a počítač slouží mě, nikoliv já jemu. Jestli to jednoduše nejde a je kvůli tomu potřeba studovat manuály a zkoušet, jestli to náhodou nějak nepůjde, je to k ničemu. Mám důležitější věci na práci než hodiny zkoumat program, který by to měl udělat za mě. A pokud neexistuje snadná cesta, obávám se, že to není pro 95% lidí.
 
Citovat
#14
Ano, teď jsi to shrnula přesně, nejsi ochotná nic studovat, ani zkoušet, standardy jsou podle tebe k ničemu, a odkazy pro tebe nejsou odpověď. To je pak těžký.  Icon_rolleyes
Ale abys zase netvrdila, že ti neodpovídáme, tak to ještě naposled zkusím, i když mám pocit, že asi píšu čínsky:
1. Znovu se ptám, proč ti nestačí rozlišovat pořadí filmů v sérii podle roku, a musíš je mít ještě očíslované?
2. Ano, v keplech se neorientuju, takže jsem to špatně pochopil, a tím pádem ani Apple Remote mi nic neříká.
3. Ano, jak jsem psal, ke každému video souboru se ti vytvoří samostatný nfo soubor, který je uložený u toho souboru, a Kodi si z něj při případném dalším přidání do knihovny, třeba na dalším zařízení, to info načte.
4. Jak vytvořit NFO soubor ti tu zjevně nikdo, kromě těch odkazů, kde máš přímo příklady pro film i seriál, podrobněji neporadí, protože to prostě ručně nikdo nedělá, neb by to byla hrozná pakárna. Když už někdo edituje NFO soubor, tak přes ty nástroje, co jsem ti už linkoval. Ale abys neřekla, tak v příloze máš moje NFO soubory pro film a seriál, abys měla představu, jak to vypadá. Jen sem nejdou přikládat nfo soubory, tak jsem změnil příponu.
5. A ve finále, pokud tě nezajímají obrázky, popis, a další podle tebe blbosti, pak ani Kodi nepotřebuješ, a stačí ti obyčejný přehrávač, který umí přistupovat na síťový disk, kde můžeš mít soubory pojmenované, ja je ti libo. Pokud ale na Kodi trváš, máš samozřejmě možnost používat ho stejně, tedy přistupovat k souborům přímo, bez knihovny, viz vlákno Přehrávání jednotlivých souborů ?

Tak, a víc už opravdu nemám co dodat.


Přiložené soubory
.txt   Atlas mraků.txt (Velikost: 21,58 KB / Stažení: 32)
.txt   tvshow.txt (Velikost: 2,91 KB / Stažení: 12)
1x X96 MAX+ → Android 9.0 → Kodi 19.1 \ 1x PC → Windows 10 → Kodi 19.1 \ 1x H96 Pro+ → Android 7.1 → Kodi 19.1 \ 1x Beelink GT1 → Android TV 7.1 → Kodi 19.1
 
Citovat
#15
Tipuji, ze to cislovani ma pro to, ze kazdy film muze mit jiny nazev a vzhledem k tomu, ze rok je na konci souboru, tak se meni poradi vypisu v adresari podle nazvu a tedy bylo by to neprehledne. Klidne by se mohlo stat, ze novejsi film by byl diky svemu nazvu zarazen pred starsim a to neni prakticke.

Jinak zbytek nechapu 40 a na otazku, jak vytvorit NFO soubor je jednoducha odpoved, treba v Notepadu 40 49
Apple TV 4K gen.2 - tvOS 15.2 (iSCC, KODI 19.3) & HomePod - audioOS 15.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + KODI
iPhone 13 Pro 512 GB - iOS v15.4 (KODI 19.3) & Apple Watch 7 Nike+ 45mm v8.5
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v15.4 (KODI 19.3)
 
Citovat
#16
Nebo:

http://nfo-maker.com/

The easiest way to make .nfo files for your Kodi/XBMC library
Simply fill in the fields below then click download to get a formatted .nfo file. Only the fields you enter will be included in the .nfo file. For more info on how to use .nfo files with your Kodi/XBMC library, please visit the Kodi wiki.
 
Citovat
#17
CyberCodeDroid: ale fuj, to je odkaz, na to ti nikdo klikat nebude (a cist uz vubec ne) 40 49 47
Apple TV 4K gen.2 - tvOS 15.2 (iSCC, KODI 19.3) & HomePod - audioOS 15.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Asus EEE Box EB1501U - Atom N330 (1.6 GHz), 4GB RAM, nVidia ION, W10 Pro + KODI
iPhone 13 Pro 512 GB - iOS v15.4 (KODI 19.3) & Apple Watch 7 Nike+ 45mm v8.5
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v15.4 (KODI 19.3)
 
Citovat
#18
Ahoj Abby,

nejsi náhodou Abby z ubuntu fóra? Já používám základní .nfo z tohoto odkazu
http://kodi.wiki/view/Custom_video_entries
Pro podrobnější informace pak přidám další položky podle nějakého automaticky vytvořeného nfo. Např. <plot>informace o filmu</plot> Obrázky pak sáhni a dej do složky filmu, tam je pak přiřadíš jako thumb a fanat. Bohužel žádný ručně vytvořený nfo na ukázku ti nehodím, protože jakmile aktualizuješ knihovnu, tak ti ho kodi upraví.
 
Citovat
#19
Abby
Když se nedokážeš zorientovat ve 4 filmech v kolekci podle roku a potřebuješ je nutně mít očíslované, je to z mého pohledu prostě nelogické a zbytečné na tom trvat. Oháněj se logikou jak chceš, tohle logiku prostě nemá.
Nechci si ani, dle tvých reakcí tady, představit, co budeš dělat až si náhodou seřadíš soubory jinak než dle abecedy, data, velikosti.

Správné pojmenování filmů je v 99% originální název pak rok a pak rozlišení, jazyk apod. Za rokem to už scrapery obvykle ignorují. Jestli použiješ tečky nebo mezery je jedno, když už se ti mé tečky místo mezer nelíbí. Já to takhle stahuju a nehodlám to zbytečně přejmenovávat.
Asi očekáváš že z tvého pojmenování nějaký program dokáže vytvořit NFO k filmům, ale to asi opravdu nesvede žádný.
Před KODI jsem používal ThumbGen, a světe div se, pojmenování souborů vyžadoval podle stejného klíče. Uměl generovat NFO i pro XBMC, což je dnes KODI. Ale nejdřív ten film prostě musí najít!
ThumbGen generoval i takovéto náhledy s informacemi: www.wencas.cz/.../thumbgen


Proč si myslíš, že ti tu nikdo ještě nenapsal pár řádků na ukázku na filmy a na seriály? Podívej se do souborů od PetrM. Pokud ti to ještě nedošlo, tak to prostě na pár řádků není.

Já chápu, že chceš jít cestou nejmenšího odporu a mít s tím co nejmíň práce. Jenže v tomhle případě nejmenší odpor je právě to pojmenování souborů. To proto se tady naprosto zbytečně řeší tzv. "správné pojmenování souborů".

A pokud si myslíš, že to "správné" může být v jiném programu "špatné", pak věř, že spíš bude špatný onen "jiný program".
 
Citovat
#20
Joj ThumbGen - s tím jsem se něco vyblbnul  4 Kua to to letí  10
S905X 2/3 → CE 19 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology 212JDSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)