• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
H96 MAX X3 nefunkční 4K
#1
Ahoj, vlastním ATV H96 MAX X3 amlogic. Přehrál jsem na to ATV romku. Všechno šlapalo bez problémů. Dneska jsem přemísťoval ATV a po zapojení nenaskočil obraz. Napálil jsem znovu ROMku a problém přetrvával. Při připojení k monitoru u pc to jelo. Zjistil jsem, že při 1080p box jede. Takže jsem v nastavení upravil rozlišení na 1080p a jede to i na TV. Občas se objeví nějaký pruh jiné barvy v obraze. Při přepnutí na 4K 60Hz vypadne obraz. Podotýkám že předtím to fungovalo a TV to podporuje. Ka Hdmi kabely jsem prehazoval. Chybu TV jsem vyloučil Xboxem, který 4k jede normálně. Je možné, že je to nějakýma ovladačema? Nebo to bude HW chyba a mám to zkusit reklamovat u Číňana, což se mi moc nechce.
Díky
 
Citovat
#2
Některé TV nemají podporu 4K na všech vstupech HDMI. Zkoušel jsi ten kabel od boxu vrazit do jiného HDMI vstupu? Ale zase jsi psal, že předtím ti to jelo, tak nevím.

Jinak na kabelu HDMI a jeho verzi taky v dnešní době záleží viz třeba odkaz
https://m.antena.cz/hdmi-co-to-je-a-jake...zich-c569/
 
Citovat
#3
Všechny vstupy to umí, ale samozřejmě jsem zkoušel všechny i přesto. kabely jsem protočil 4, i origo, co k tomu byl. A včera bratr donesl novej xbox, kterej ve 4K jel a hned jsem zkusil propojit přes jeho kabel. Navíc předtím to fungovalo normálně asi 2 týdny. Dnes zkusím najít na netu původní mobilní android ROMku a nahrát. Pak ještě zkusím na kartu Coreelec. Tím asi v yčerpám všechny možnosti.
Pak už jedině reklamace, ale musím tam právě nahrát původní ROM, abych to mohl prodejci nahrát, co to dělá skrz reklamaci. Většinou to v Číně neřeší a pošlou nový stroj. V nejhorším to koupím znovu, ten litr mě asi nezničí.
 
Citovat
#4
Tak originální ROM nepomohla. Bude to asi HW chyba. Na FHD monitoru to jede, ale v jednom místě 1x1 cm to zrní. Na TV se spustí jen úvodní boot logo a jak to skočí do androidu, tak není signál. Ono to totiž přepíná do maximálního rozlišení automaticky dle výstupu. A to 4K prostě spadne. Jdu zkusit reklamaci.
 
Citovat
#5
Tak ten box zapni na tom monitoru, vlez v boxu do nastavení displeje a hoď to tam na automatickou detekci. Pak to musí jet i na TV.
 
Citovat
#6
Právě, že ta tam defaultně byla a nenaskočil obraz. Pouze na monitoru. Tak jsem na monitoru zapl manuálně 1080p a už to na TV šlo. Ale jakmile jsem přepl na 4K nebo automatické, tak se to odpojilo. A i na těch 1080p mi se občas na nějakém místě objevila nějaká vada (fialový proužek nebo blikající skvrnka.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)