• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Zdravím hosta! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HDMI-CEC aneb ovladejte svuj player primo ovladacem od TV
Ani nevím kde v libre to nastavení je, našel jsem jenom lirc.
 
Citovat
@mafian -Pravda, v manuálu ke KDL-32U3000 také žádné další nastavení CEC není. HDMI kabel musí být kvalitní a ne zbytečně dlouhý. Radu mám jen jednu, udělat postup vypnout a odpojit RPi, odebrat z TV známá CEC zařízení (jestli to jde, někdo doporučuje odpojit TV kabel od 230V a nechat 24 hodin), pak znovu zapnout TV bez RPi a pak připojit a potom nastartovat připojené RPi (nechat se vzájemně otestovat).
Když to nepojede, nedá se nic dělat. Nekompatibilita.
Kodi 17.6 -LibreELEC 8.2.5 -BerryBoot -RPi3/2/0/w. Kodi 17.6 -LinuxMint/W7/10. Kodi 18.4 -Android 9 -Tablet. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
Jj zkusím děkuji, kabel jsem kupoval úplně nový 0,5 m.
 
Citovat
Ještě něco - vyzkoušet u někoho na jiné TV, na Samsung obvykle funguje.. Možná, pokud je RPi3 nové, reklamovat.
Kodi 17.6 -LibreELEC 8.2.5 -BerryBoot -RPi3/2/0/w. Kodi 17.6 -LinuxMint/W7/10. Kodi 18.4 -Android 9 -Tablet. Router 1Gbit, 2.4+5GHz
 
Citovat
Nee je starší a se samsungem v obýváku funguje.
 
Citovat
Ahojte, mám otázku neviem či už to tu bolo riešené ale ak áno tak sorii. Mám openelec s kodi na HTPC. Telku mám panasonic a mám modul CEC pulse eight. Všetko funguje až na dve veci ktoré neviem či pôjdu ale mne nejdú.
1.- Ak zapnem telku z dialkovým ovládačom a prepnem na HDMI 1 kde je kodi, kodi sa nespusti. To je dosť blbe lebo vždy musím otvoriť skrinku kde je kodi a zapnuť ho ručne.
2.- Ak zaplnem kodi či už cez aplikáciu KORE alebo cez gombík PC zapne mi len telku ale neprepne na HDMI1 takže znovu musím šahať po ovládači a prepínať vstup.

ďakujem za odpovede
 
Citovat
(19.1.2016, 11:54)kresomysl Napsal(a): S474N: No to sice jo, ale KODI to není jen RPi, spíš KODI by mělo být vše jiné než RPi :-) pokud to není čistě jen na hudbu, tam je RPi vcelku dostačující, i když i u toho se někdy kucká :-) Ale u RPi2 už se asi u hudby kuckat nebude :-)
Ale na plnohodnotné využití jako mediální centrum to chce něco výkonějšího, než "PC" za litr :-)

RPi B+ používam na prehrávanie z NAS a pred tým aj sledujserialy asi 7 rokov, bez važnejších problémov s výkonom. Ale som skromný chalan a nepotrebujem i7 aby som sa hrabal v knižnici. Určite stačí aj na viac ako na prehrávanie hudby.
 
Citovat
Netušíte jak jsou na tom s podporou HDMI-CEC "levnější" značky TV jako je Changhong, GoGEN, Hyundai, Orion, Orava atd?

Je hrozně těžký sehnat obecně manuály/tech. popisy k těmto lowcostům, na heurekách atd se dočtete všechno jenom toto ne. A výrobci jsou taky tajemní jako hrad v Karpatech.

Moje idea koupit nejlevnější zobrazovadlo, vpodstatě jen panel+repra ;-) a s pomocí Rpi3/boxS912 z toho udělat nabušenou SmartTV za poloviční cenu na nepodpoře HDMI-CEC asi zhavaruje :-(
 
Citovat
@ravo TV Changhong i ty nejlevnější modely podporují HDMI-CEC.Dokonce zvládá i nahrávání TV přes USB. Asi nejhorší je u těhle nejlevnějších modelů právě "plechový" zvuk a špatný pozorovací úhel.
... větší hitparádu uděláš s levným monitorem.
 
Citovat
@Deniel33 a v Kodi HDMI CEC adapter mas to ako nastavene lebo ja nemam problem pravde podobne tam nemas spravny vstup
LG OLED 55"[Only registered and activated users can see links Click here to register] - Odroid N2 
 
Citovat
@Deniel33 Nepomůže ti, na straně PC, toto? [Only registered and activated users can see links Click here to register]
Uživatel @JiRo není na tomto fóru aktivní.
 
Citovat
(22.11.2018, 0:14)plesi Napsal(a): @ravo TV Changhong i ty nejlevnější modely podporují HDMI-CEC.Dokonce zvládá i nahrávání TV přes USB. Asi nejhorší je u těhle nejlevnějších modelů právě "plechový" zvuk a špatný pozorovací úhel.
... větší hitparádu uděláš s levným monitorem.

Díky za info, jeden Changhong je na cestě, dám vědět jeslti HDMI-CEC šlape nebo ne.

Monitor mi podobnou práci neudělá, protože (obvykle) nemá repro, tuner DVB-T2 a hlavně dálku se kterou dá ovládat jak televize samotná (volume atd.), tak přes HDMI-CEC i KODI (na RasPI nebo na boxu s S912).
Tohle řešení je pro matku důchodkyni, vše musí být co nejvíc easy-to-use, což moje sestava naprosto splňuje.
Pozorovací úhly i (ne)kvalita zvuku jsou akceptovatelné
 
Citovat
Changhong LED32E4900ST dorazil, reportuji stav funkčnosti:

HDMI-CEC funguje dá se říct skvěle (funguje i automatické ON/OFF, vyzkoušeno s Vorke Z6 Plus), ale s jednou "malou" chybičkou a to sice takovou, že mi nefunguje v KODI tlačítko EXIT - tzn. není se jak dostat o úroveň zpět. Jinak ostatní klávesy fungují bez problémů.

Zkusil jsem si už pohrát s přemapováním pomocí Keymap editoru, viz tento topic:
[Only registered and activated users can see links Click here to register]
ale bezvýsledně, nevím co dělám blbě (ale ani v tom topicu jsem se něják nedočetl, jak na to, řešilo se tam něco podobného s LG televizí :-(  )
 
Citovat
@Ravo a nahrávání přes USB u tohoto modelu šlape?
 
Citovat
(03.12.2018, 15:17)Ravo Napsal(a): [Only registered and activated users can see links Click here to register]
ale bezvýsledně, nevím co dělám blbě (ale ani v tom topicu jsem se něják nedočetl, jak na to, řešilo se tam něco podobného s LG televizí :-(  )

Takže update:
Podařilo se mi namapovat jako BACK až zelené tlačítko, žádné tlačítka blíž směrovému kříži nejsou použitelná (TV je používá sama pro sebe a nepouští je dál na CEC) - takže tlačítka EXIT, LIST atd atd. nelze.

Je to takový "nepohodlný", ale asi si na to půjde zvyknout.


Malé OT:
@plesi - tento model neumožňuje nahrávání na USB, pouze umí něco z USB přehrávat, ale vůbec mě nezajímá co a jak, protože na to mám přece KODI  4
 
Citovat
Nedávno jsem si koupil novou Tv LG 55" a mám problém se spuštěním Rpi3. Pustím set top box od Pody a Tv se automaticky spustí (i vypne) a pak se chci třeba podívat na film tak pustím receivr Onkyo a pak Rpi3 Kodi najede a tv se přepne pak se zase vrátí na Tv a znova na Kodi. Pak vypnu set top box od Pody a tv zhasne a musím ji spustit manuálně. U staré Tv tohle nědělalo. Nevíte kde by mohl být problém?
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
Zajímavý článek → [Only registered and activated users can see links Click here to register]
3x RPi2B → L9.x \ 1x RPi3B → L9.x \ HTPC → L9.x \ Xbox ONE S  18 \ X96 - S905X 2/16 → CE 9.x \ NAS Synology 212J → DSM 6.x \ Vero 4K+ → OSMC 18
 
Citovat
Už jsem to rozchodil, ale je to zmatek. Zapnu STB a zapne se TV a ještě AVR a zvuk mi jde dvojtě, takže musím AVR vypnout. TV nemá smysl poslouchat přes AVR. To je prvni slabost. Když vypnu STB tak se vypne TV i AVR, Ok. Mám puštěný STB a TV a chci se podívat na nějaký film přes RPi. Tak ji zapnu a nenaběhne  AVR, musím ručně. Když ale vše vypnu a pak zapnu RPi tak naběhne AVR i Tv, takže pořád mezi sebou bojuje AVR a STB.
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
Tiež mám lg tv a bojoval som s niečím podobným a jedno je isté a to, že lg a to ich simplink viacej nefunguje jak funguje. Neustále prepínanie medzi rpi3, vu+,ps4 a avr tak to bola katastrofa. Na stole nachystaných 5 ovládačov lebo vždy niečo nefungovalo. Riešenie je obísť komplet simplink (hdmi cec) pomocou univerzálneho ovládača logitech harmony. Odkedy ho používam všetko funguje na jednotku a dokonca ešte lepšie ako som čakal a hlavne všetko na jeden ovládač.
LG 55" OLED TV / Yamaha RX-V381 + Jamo 5.0 / Nvidia Shield TV / Vu+ Zero 4k / PS4 / Logitech Harmony Companion
 
Citovat
šlo by HDMI-CEC použít tak, že bych pomocí dálkového ovladače probudil Rpi které má zabraný GPIO slot? Zde linkuju na diskuzní téma s detaily: [Only registered and activated users can see links Click here to register]
[Only registered and activated users can see links Click here to register]  16
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)