• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hledá se developer na "Nastav Video Cache" doplněk
#1
Ahoj, napadlo mě jak ušetřit spoustu času novým Kodi uživatelům a taky místním odborníkům, kteří často musí psát to samé několikrát týdně.
Jde mi o to vytvořit jednoduchý Kodi skript/program, který by byl v CZ/SK repu a který byl měl jen jeden jednoduchý cíl => s co nejmenší námahou vytvořit "advancedsettings.xml", kde bude nastavena hodnota "memorysize", podle výpočtu "volná RAM (v bajtech) / 3 * koeficient (vata)".

Proč tvořit něco nového když už existují jiné způsoby (např. Ares Wizard, Supreme builds nebo manuálně zadané hodnoty)?
Protože:
1. pro začínající uživatele by to bylo super jednoduché (na rozdíl od Ares Wizard či Supreme builds, které jsou nepřehledné a komplikované a než se člověk dostane k nastavení cache, tak si projde peklem)
2. bylo by to super rychlý (skript by dělal opravdu jednu věc a od uživatele by v podstatě nic nechtěl. Zatímco třeba ruční zadávání vypadá asi takto)
3. bylo by to v češtině (na rozdíl od již zmiňovaných repo)

Celý skript by pracoval jen s jedním vstupem od uživatele "koeficient" (a ten by měl navíc výchozí hodnotu 0,9). Velikost volné RAM se může zásadně změnit s ohledem na množství spuštěných aplikací (funkcí), proto je vhodné nenastavovat velikost cache na maximum (tedy přesnou 1/3 volné RAM), ale nechat tam trochu "vaty". K tomu slouží koeficient, který výslednou velikost cache ještě poníží o určité procento (koenficient 0,85 = 15% ponížení).

Tak co, najde se nějaký python šikula, který by to pro CZ/SK Kodi komunitu udělal?
X96 MAX PLUS S905X3 4/32GB - CE
 
Citovat
#2
podla mna to neni nič zložité, keď chcu ludia pozerať filmy, nech obetuju 5 minut youtube videu..zapnut ares wizard a posunut v tam gulicku na max neni podla mna problem..Problem je skorej ze nevedia preco im to seka(ano aj ja som bol len nedavno zaciatocnik) a preto pisu sem. Programy su dobre len mozno iba videonavod v cestine by sa zisiel s malim pokecom o com to vlastne je. Lebo vsetok material je v AJ a to moze napriklad ludom 40+ robit problemy. aked clovek neni schopny toto podstupit(lebo mozno bude riesit aj iny problem) nech si zaplati radsej netflix alebo nech sa obrati na niekoho zrucneho.
 
Citovat
#3
Ja som si nainstaloval z polskeho webu repo a je tam doplnok na zvecsenie a rozne ine nastavovacky, je starsi mozno keby ho ludia ktory sa tomu viac rozumeju ako ja otestovali :-)

kodiwpigulce
CoreElec - Tanix TX9S S912 2GBRAM 8GB 1GBLAN, Tanix TX3 Max S905W 2GBRAM 16GB Bluetooth, Tanix TX3 Mini S905W 2GBRAM 16GB , M96Xplus S912 3GBRAM 32GB 1GBLAN , X96Max S905x2 4GBRAM 32GB 1GBLAN
Android - MECOOL KM9 Pro Classic S905x2 2GBRAM 16GB
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)