• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Homatics Box R 4K Plus + AV Denon Rozhozený zvuk s obrazem
#1
Ahoj, už několik dnů se trápím s rozhozeným zvukem a obrazem. Má kombinace je:
Nový Homatics Box R 4K Plus, ten jde pomocí HDMI do AV receiveru Denon AVR-X1600H a z denonu pomocí ARC HDMI do LG OLED TV. Mám rychlý HDD napojený do routeru Asus za 6000,- a propojen s Homatics kabelem.
Verze KODI 20.2.0

Pokud pustím zvuk se zakázaným průchodem tak je zvuk i obraz sladěn ale přijdu o DD nebo DTS- prostě o prostorový zvuk, pokud povolím průchod, tak mám na Denonu prostorový zvuk ok ale je totálně mimo obraz. Nastavení jsem udělal doporučované, tedy v systému:
Konfigurace výstupu (nejlepší shoda)
Zachovat hlasitost při sloučení zvuku (zapnuto)
Rozdělení sterea (Vypnuto)
Kvalita převzorkování (vysoká)
Výstupní zařízení průchodu zvuku (pokud dám Audiotrack IEC Kodi IEC tak je zvuk rozhozený)
                                                 (pokud dám Audiotrack RAW, Android IEC tak je zhruba sladěný obraz se zvukem ale totálně se to seká)

V nastavení přehrávače mám synchronizovat přehrávání k zobrazení vypnuto. (Pokud to zapnu tak zvuk s obrazem i při průchodu sedí ale zase se to fest seká).

Někdy se seká film na homatics i při zakázaném průchodu (když delší dobu zkouším box nastavovat).

Mimoto jeden Homatics Box R 4K Plus jsem vrátil kvůli tomuto problému a také pro občasné výpadky zvuku po nastavování- pomohl vždy restart a pro občasné lagy při ovládání ovladačem + problém s občasným odpárováním ovladače. Bohužel nový Homatics Box R 4K Plus z jiného obchodu se chová podobně ve všech případech o kterých píšu.

Mám také MiBox S a vše běží daleko lépe. Dokonce myslím, že synchro obrazu a zvuku při průchodu je lepší. Netrpí ani lagy. Jediné, proč jsem chtěl měnit je to, že má jen 2GB RAM, videa s hodně velkým bitrate už nedává a nemá kabelové připojení internetu (pouze přes usb redukci a tam je problém s propustností).

Bohužel nový Homatix s 4GB ram buď neumím nastavit nebo je to oproti Miboxu krám, který sice zvládne všechny videa ale s velkými ALE....

Prosím o jakoukoli radu i ohledně propojení přístrojů i ohledně nastavení.
(pomůže třeba propojit Homatics s Denonem pomocí optiky? Zřejmě bych přišel o DTS a tak podobně což? Takža toto by asi také nevyřešilo můj problém)
Pokud se nepodaří budu muset s těžkým srdcem Homatics vrátit a zůstat u MiBoxu.

Děkuji
 
Citovat
#2
@Muti: Myslím, že v Tvém případě nastal čas přejít na CoreElec. Vše najdeš na zdejším fóru.
 
Citovat
#3
Podařilo se mi rozjet Coreelec a vše šlape špičkově.
Jen mě zarazilo, že coreelec je vlastně jen kodi a tím pádem přijdu o zbytek systému, ostatní platformy a výhody včetně sdílení s mobilu. No...
Napadla mě ještě možnost nahrání starší verze kodi. Vybavuji si že jsem někde četl, že nějaká verze (snad 18 jela dobře). Je to možné? A pokud ano, tak kde seženu instal app na můj box homatics?
 
Citovat
#4
@Muti: Přecházet na starší verzi KODI je špatná volba, protože některé doplňky již nebudou podporovány. Pokud ti jde o používání androidu, tak reboot do něj je jednoduchá volba. Systémy souexistují vedle sebe (pokud jsi nenainstaloval CoreElec do vnitřní paměti s vymazáním androidu). Sdílení s telefonem jde krásně přes doplněk - dálkové ovládání Yatse.
 
Citovat
#5
Tak jsem zjistil, že reboot do systému jde, ze systému zpět jedině restartem (ne jen vypnutím-škoda).
Bohužel tímto se odpáruje bt ovladač a zpátky v nastavení bluetooth v coreelec jde napárovat velice stěží. (naštestí funguje v tu chvíli přes arc ovladač LG tv). Ale spárování BT originál ovladače je peklo. Jde to složitě po několikáté jen po zapomenutí starého.

Yatse jsem nainstaloval a je to víceméně jen ovladač mobilem- jinak je většina placená a funkčnost s otazníkem. Rozhodně to není Google chromecast který bych potřeboval. 

A třetí věc se týká hlasového diktování do ovladače pomocí dlouhého stisku OK. To také nefunguje narozdíl od stock systému. Nejde mi o google asistenta ale jen o zadávání hlasem třeba při vyhledávání filmů ať to nemusím zadávat na klávesnici.

Starší Kodi jsem zkusil ale nefunguje pořádně ani spárování s domácím SMB systémem- nenajde co potřebuji. (bohužel)

Zatím bojuji a jsem tak v půli cesty. :-(
 
Citovat
#6
Musím podat nějaké další info.
Již druhý kus Homatics Box R 4K Plus jsem musel vrátit.
Zážitek z obsluhy tohoto přístroje je naprosto tragický. Podotýkám, že jsem měl 2 kusy a oba dva se chovaly stejně špatně. Měl jsem aktuální fw a přístroje prošly nejprve továrním nastavením.

1- pozorovány občasné lagy systému

2- velice časté, prakticky neustálé lagy při psaní (někdy ovladač projel zničehonic několikrát horizontálně celou klávesnicí než se zastavil na nějakém písmenu-nemožnost toto ovlivnit) a odpárovávání bt ovladače- vždy nutné nové spárování. Naprosto otřesný zážitek u obou přístrojů.

3- V Kodi nemožnost poladit zvuk a obraz aby byl synchro při Passtrough. Zajímavé že např vlc jede vše bez problémů a není třeba ani složitého nastavování.

Můj starší MiBox S 2GB ram jede podstatně lépe prakticky při jakémkoliv úkonu. Bohužel 4k při vysokém bitrate už nezvládá. Možná kvůli 2GB ram, možná i proto, že nelze napřímo (pouze přes redukci) spojit kabelem k routeru.

Homatics šel z domu a už o něm nechci ani slyšet.

Ještě to zkusím s novou Nokií 8010.
 
Citovat
#7
@Muti Podľa všetkého čo čítam sa Homatick box 4K Plus dostal do nie asi najlepších rúk, ja ho osobne vlastním a po skúsenosti s nim som si kúpil i Dune Homatick box 4P Plus a len pre zmienku mal som i Nokiu 8010 a tu som vrátili tá mi vôbec nevyhovovala ma z nich  najslabšie aktualizácie a hrozne mi na ovládači od Nokie chýbalo tlačidlo prepínanie vstupov cez HDMI a v nastavení tiež chýbal možnosť sparovať ovladač i so Soundbarom, Nokia vie sparovať len TV  a Receiver. Tie to neduhy čo tu opisuješ ja nemám i hlasové vyhľadávanie nemá chybu, čo nejde je len DTS HD ale to mi tiež nechýba nakoľko i tak všetko beží najnovšie v audiu Dolby Atmos alebo DD+, tiež ani Dolby Vision alebo HDR nema problém jedine mínus môže byt pre niekoho AFR. A čo sa týka CoreElecu tam nie je najmenší problém, jediný je, že nemá hlasové vyhľadávanie. Diaľkový ovladač som ja po riešil cez usb Flirc v PC som ho nemapoval a ide na výbornú, ďalšia možnosť je /storage/.config/remote.conf. tiež vypnutie alebo zapnutie ide na výbornú, nastavil som režim spánku, vypnem TV i Soundbar a box ide do spánku, po zapnutí ovládačom od boxu (netreba absolutne používať iný ovladač) sa všetko prebudí do par sekúnd a môžem sledovať stream 
plusy: v coreelec Nexus_ne 20.3 aarch64   
Dolby Vision 
minus: nema hlasové vyhľadávanie 
Android - Kodi - Nexus,Omega 
mínus: AFR, DTS HD, pri preskakovaní vo videu na nejaký časový úsek, kodi občas spadne
verziu aktualizácie androidu mám na oboch  5310
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#8
To, že se systém lagoval a sekal, to že ovladač si dělal co chce, neskutečně lagoval, po klávesnici běhal jako zběsilý a nešlo to zastavit, to, že se stále odpárovával od svého vlastního přístroje opravdu nelze svalovat na mě jako majitele.
Jediná věc, u které lze polemizovat nad tím, zda jsem něco dělal špatně je nastavení Kodi. I to jsem ale dělal dle dostupných návodů a mám tak nastavený i MiBox S, který běhá podstatně lépe.
A o nastavení boxu jako takového+ androidu v něm není nic složitého a zvládne to kdekdo.
Myslím že na neználka jsem se prokousal i do systému coreelec a tam běhal box ideálně. Nicméně vyžaduji chromecast a hlasové ovládání, prostě celý systém a to mi coreelec splnit nemohl- jak známo, je to "jen" Kodi.

Přepínání do stock sice lze považovat za možnost, nicméně nemožnost po přepnutí znovu spárovat ovladač a trvá to třeba i 10 minut laborování, protože ovladač nefunguje i přesto že píše že je připojen a je třeba jej zapomenout a znovu napárovat...

Prostě Homatics rozhodně nefungoval tak jak by měl. A podotýkám, že kdejaký běžný uživatel by tomu rozhodně nevěnoval tolik času jako já....
Ostatně nějaký coreelec a tak podobně je pro normální uživatele španělskou vesnicí...

Uvidím co Nokia. 
Vím jaké má nevýhody, ale zkusím to.
 
Citovat
#9
@Muti Pomáhal jsem známému zprovozňovat na Homatics Box R Plus Kodi s SCC. Nechtěl jít do CoreELEC, protože primárně preferuje aplikace pro Android TV a z Kodi ho zajímá jen SCC. Takže klasika, v Kodi má pouze SCC a knihovnu pro Novinky a Trakt, takže jsme mu pro to upravoval skin a doplňoval vhodné Smart Playlisty. K boxu má připojenou TV LG a také receiver Denon, nevím ale jaký typ. Zapojené to má stejně jako ty, a co mi říkal, tak po krátkém laborování s nastavení audia jak v Kodi, tak v Andorid TV mu to šlape bez problémů. Poslední stav u něj je ten, že teď si hraje s aplikací SCC pro Android, jeho cílem je Kodi nakonec úplně opustit. Poté, co jsem měl možnost si to vyzkoušet se mu ani nedivím.

Já osobně o Homaticsu nepřemýšlím, protože nemám, a ani to zatím neplánuji mít, TV, která přehraje DV. Navíc mám v Kodi takové doplňky a celé řešení postavené tak, že pro mne přechod na Android (TV) nemá smysl. Ale lidí, co ho mají, znám více než toho jednoho a všichni jsou s ním absolutně spokojení. A jsou to vesměs lidé, kteří mají podobnou konfiguraci té tvé. Preferují DV a tak mají samozřejmě velké televize a kvalitní audio aparaturu.

K bluetooth v CoreELEC jen to, že jsem se občas setkal s podobnými problémy, které popisuješ. Nemám to 100% ověřené, ale myslím, že většina z nich byla způsobena tím, že se ta zařízení střídavě připojovala sice na stejný HW? ale pokaždé v jiném systému (myslím tím přepínání mezi CoreELEC a Android). Od té doby, co používám na svém HW (Beelink GT King) jen CoreELEC, šlapou všechna zařízení bez problémů - používám BT dálkové ovládání a příležitostně i klávesnici.

A nakonec, pokud chceš nějaké konkrétní rady, bude asi nejlepší, pokud se podíváš na Discord, kde jsou na serveru Stream Cinema Community lidé, co se Homaticsu hodně věnují. Tam by ti asi pomohli nejvíce.
 
Citovat
#10
@Muti: Na Nokii 8010 s Android TV možná půjde spustit apka Ymovie s obsahem z WS.
https://install.appcenter.ms/users/mrpir...groups/all
Ale jen jsem vyzkoušel na tabletu a nepoužívám.
Beru zpět info - vzpomněl jsem si, že jsem používal jen internetový prohlížeč. Appka chce kódem párovat s mobilem/PC-prohlížečem (Pair TV, snad jen poprvé) a tu dál nezkouším, je nepraktická.
(Instalace požitím obou zařízení přes localsend.)
Kodi 20/19 -LibreELEC/LinuxMint/Android12/W10 -RPi4/3/2; IntelPC; Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#11
Ymovie s obsahom z WS ide na vsetkych boxoch ako su Homatics Box R 4k Plus / RockTek G2 / Nokia 8010 / Dune HD /
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)