• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
HW pro Kodi a DVB-T2 HEVC
#1
Ahoj, s příchodem DVB-T2 HEVC plánuji nutný upgrade HW ze současného Raspberry PI 3 na něco výkonnějšího s HW podporou HEVC. Bohužel nemůžu najít žádný hardware který by mě vyloženě oslovil. Televizi máme jenom jednu a tak bych byl rád kdyby backend běžel na stejném zařízení jako Kodi. Představuji si nějaké ovocné PC s DVB-T2 USB přijímačem, či případně set top box s kodi (ale tam nevím jak spolehlivě KODI funguje). Nyní využívám za televizí Ambilight (hyperion přes raspberry), který bych byl rád aby fungoval. Fajn by byla i možnost připojit disk přes sata či usb 3.0. Co jsem koukal tak u Orange PI a LePotato jsem nenašel že by to někdo zprovoznil s tunerem. Na různé set top boxy s androidem zase nejsou moc dobré recenze. Zajímavě ještě vypadá HW s dílny HardKernel (některý Odroid), ale opět jsem nenašel že by to někdo zprovoznil s tunerem a Kodi. Máte někdo nějaké otestované PC které by, alespoň částečně plnilo tyto požadavky?
 
Citovat
#2
Na Armbianu není problém rozjet tvheadend i KODI.
https://dl.dropboxusercontent.com/s/8z7g...5136_1.png
TV box (nejlépe s procesorem Amlogic ) + Libreelec,Coreelec,Alexelec,atd..součástí je i Tvheadend server a je i dostupná podpora pro TV tunery.Stačí si pročíst fórum a snad najdeš i to co hledáš.
Ambilight ...nó s tím jsem si ještě nehrál,ale prodávají se i hotová řešení.
 
Citovat
#3
Díky za nakopnutí kde správně hledat. Zatím se mi nejvíc líbí Odroid C2. Má vše co potebuji včetně ambilightu. Jen mě mrzí že nemá nějakou rychlejší konektivitu pro připojení disku. Předpokládám že rychlosti připojeného disku budou stejné s malinou? Teď mám na malině připojen disk přes usb-sata redukci a rychlost je žalostná. Vím, že na toto je nejlepší NAS, nicméně využívám pouze pro zálohování jednoho PC a tak mi investice do NASU přijde zbytečná. Jiná deska s usb 3.0 či SATA a procesorem amlogic asi není co?
 
Citovat
#4
Já koupil tohle a funguje dobře včetně dálkového ovládání pod Libreelec (nainstaluje se na micro sd kartu ). Jinak je tam ořezaný Android kde je potřeba ručně stáhnout novější verzi kodi a nainstalovat pokud máš aději android. https://www.alza.cz/sencor-smp-9004-pro-d5287162.htm
 
Citovat
#5
(04.2.2019, 19:32)repkadan8 Napsal(a): Já koupil tohle a funguje dobře včetně dálkového ovládání pod Libreelec (nainstaluje se na micro sd kartu ). Jinak je tam ořezaný Android kde je potřeba ručně stáhnout novější verzi kodi a nainstalovat pokud máš aději android. https://www.alza.cz/sencor-smp-9004-pro-d5287162.htm

Na tomhle funguje DVB-T2?
 
Citovat
#6
@chosino
Pokud ti někde v síti běží Tvheadend server jako mě tak ano, jinak počítám by stačilo připojit podporovaný USB dvb-t2 tuner Tvheadentem a Coreelecem a bude to fungovat samo jako samostatné zařízení.
 
Citovat
#7
(21.11.2019, 21:57)repkadan8 Napsal(a): @chosino
Pokud ti někde v síti běží Tvheadend server jako mě tak ano, jinak počítám by stačilo připojit podporovaný USB dvb-t2 tuner Tvheadentem a Coreelecem a bude to fungovat samo jako samostatné zařízení.

Ahoj, na co chytas dvbt2? Resis 2,4 turnery, nebo mas jen jeden?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)