• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalace novějšího systému na TLBB v2
#1
Zdravím všechny,

kvůli poslední aktualizaci Stream Cinema CZ/SK mi tento doplněk přestal fungovat na starém přístroji TLBB V2. Již jsem pořídil jiný box na Androidu, nicméně stále mi přijde líto TLBB prostě vyhodit, protože na Openelecu to fungovalo naprosto dostatečně - dal bych ho k druhé TV nebo rodičům na vyzkoušení.

Nyní mám nainstalovanou verzi firmware (1.3.2), nicméně předtím jsem tam provozoval OpenElec (fungovalo to super), který byl součástí posledního firmware, který vydal Venztech, který TLBB koupil. Nicméně vzhledem k tomu, že OE už neexistuje, firmware s ním sice nainstaluji, ale vše následně uvízne po startu systému na vyhledávání update - tam se uvízne na mrtvém bodě, protože servery OE evidentně nefungují a dál mě to prostě nepustí, byť tam nějaká verze OE a Kodi je nainstalovaná (jen se nezaktualizuje).

Přístroj jako takový neumí AFAIK nabootovat z USB, umí pouze nahrát firmware do vlastní paměti a z něj pak nabootuje. Dle informací v Kodi se jedná o Amlogic ARMv7. Zkoušel jsem tam nahrát Alexelec s "očůravacím" souborem, což nemělo úspěch.

A protože nejsem v tomto příliš kovaný, prosím o radu a názor, jestli by šlo tento boxík nějak oživit a nahrát tam něco novějšího? Nepotřebuji (a je mi jasné, že to nepůjde) 4K, HDR a bůhvíjaké dekódování zvuku atd., je mi jasné že vzhledem ke stáří přístroje jsou podobné věci bez šance. Nicméně rád bych to zkusil oživit už jen ze zvědavosti.

LibreElec na toto nejspíš vůbec nepůjde, že? Je na to asi už moc moderní 1 Zkoušel jsem verzi pro RPi, ale nefungovala.

Pokud to nepůjde, holt to hodím po psovi, ale rád bych to alespoň zkusil. Moc děkuji za radu.

           
 
Citovat
#2
Zkoušel jsi nainstalovat verzi pro amlogic mx2/g18 meson6 ?
https://forum.libreelec.tv/thread/4858-9...r-mx2-g18/
 
Citovat
#3
Snad ten LibreElec,ale raději si najdi soubory pro obnovu původního FW.
"Amlogic 8726 MX Dual"
 
Citovat
#4
Díky moc za tipy, jdu pohledat jak změnit label interní paměti a zkusím ten odkazovaný LE. Původní firmware mám pro všechny případy už pár let uložený... 1

Tak zatím jsem ztroskotal na tom, že se prostě nepřihlásím přes SSH, abych label změnil Big Grin Protože prostě nevím jméno a heslo. Fórum pro TLBB je již smáznuté a nikde se mi nedaří to výchozí heslo najít, tak tím je to asi vyřešené Big Grin Nebo to jde změnit i nějak jinak?
 
Citovat
#5
@melodiecb: Mohl bys mi prosím někam nasdílet zip s původním tllbv2 fw?

@melodiecb: edit: už není třeba, podařilo se mi nabootovat s tím, co jsem měl

Podařilo se někomu nainstalovat na TLBB v2 novější %ELEC než OPEN ELEC než 6.0.3 s novějším KODI než 15.2?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)