• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IPTV Merge a IPTV Simple Client
#1
TENTO PŘÍSPĚVEK JE URČEN ZEJMÉNA PRO AUTORY DOPLŇKŮ
Nedávno jsem byl nucen hledat možnost, jak řešit slučování playlistů a EPG z více zdrojů pro IPTV Simple Clienta.
Rozhodl jsem se vyzkoušet doplněk IPTV Merge od autora SlyGuy. Při zkoušení mě zaujalo, že jako zdroj lze vybrat dokonce přímo doplněk (Add-on). Koncovému uživateli tato možnost velmi zjednodušuje nastavení.
   
Samozřejmě jsem to zkusil, ale dostal jsem pouze oznámení, že žádné podporované doplňky nebyly nalezeny. Proto jsem se prostřednictvím fóra Kodi obrátil na autora s dotazem, jak se to dá udělat, aby nějaký doplněk byl podporovaný. Autor SlyGuy byl velmi vstřícný a rychle mi odpověděl. A to dokonce tak, že promptně vytvořil speciální doplněk IPTV Merge Example. Ukázalo se, že princip je velmi jednoduchý:

1) soubor .iptv_merge
Zvolí-li uživatel jako zdroj playlistu Add-on, prohledá IPTV Merge všechny doplňky, zda se v jejich složce nachází soubor .iptv_merge. Pokud tam uvedený soubor je nalezen, objeví se příslušný doplněk v nabídce pro přidání playlistu.
   

2) addon.xml - xbmc.python.pluginsource - library
Narazí-li Kodi na cestu začínající na "plugin://...", je volán python modul, který je uveden jako atribut library v souboru addon.xml v elementu extension s atributem point=xbmc.python.pluginsource. Příslušný python modul tedy v našem případě musí obsahovat metody, které jsou uvedeny v souboru .iptv_merge. Obě metody pak obdrží jako argument cestu k souboru, do kterého zapíší (write) data playlistu nebo EPG.

3) Druhá možnost - Add Me to IPTV Merge
Podíváte-li se do modulu default.py, který je součástí IPTV Merge Example, uvidíte na jeho konci následující kód:
Kód:
else:
    setup_path = 'plugin://plugin.program.iptv.merge/?_=setup_addon&addon_id=' + ADDON.getAddonInfo('id')
    li = xbmcgui.ListItem('Add Me to IPTV Merge')
    li.setPath(setup_path)
    xbmcplugin.addDirectoryItem(handle, setup_path, li, False)
    xbmcplugin.endOfDirectory(handle, succeeded=True)
    
Uvedený kód funguje tak, že vybere-li uživatel widget doplňku, který kód obsahuje (v tomto případě IPTV Merge Example),
    objeví se mu nabídka "Add Me to IPTV Merge".
    To je druhá možnost, jak přidat playlist a EPG doplňku do IPTV Merge. Mně připadá nadbytečná a ve svém doplňku jsem ji nepoužil.

Doufám, že jsem dostatečně vysvětlil, jak jednoduché je dodat doplňku přímou podporu IPTV Merge a jaký komfort to přináší koncovému uživateli. Nyní už je tedy na každém autoru doplňku aby uvážil, zda podporu IPTV Merge doplní.
 
Citovat
#2
Ja ho pouzvam tiez par dni, ale sposobom ze spajam konkr m3u a xml subory. Funguje to korektne, jednej veci som este neprisiel na zub: su tam moznosti nejakych bouqetov ale v simple klientovi mi to ukazuje vsetko dokopy ale hram sa s tym len par dni, tak neviem ci to nieje naviazane na sposob ktory spominas v prispevku vyssie. Idealny stav je keby som v pvr vedel prepinat zoznamy(bouqety) podla konkr zdroja iptv..
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#3
S termínem "bouqet" jsem se nesetkal. Ale ano, možnost volby zdroje pro zobrazení nabídky kanálů a EPG je pravděpodobně další benefit, který přináší přímá podpora IPTV Merge konkrétním doplňkem, který playlist a EPG poskytuje. Zdroj je možné volit jak v nabídce kanálů (přes Možnosti), tak v EPG.
Pokud se playlist a EPG přidávají samostatně (přes soubory), tato možnost se neobjeví.

Doporučuji tedy kontaktovat tvůrce doplňků, které používáš, a požádat je o zabudování podpory IPTV Merge.


EDIT 28. 2. 2021:
Na základě tohoto příspěvku od @nopl musím svoje tvrzení korigovat. Ano, pojmenovat skupinu lze i u playlistů, které jsou přidány "klasickou" cestou, tedy jako soubor. Funkčnost je úplně stejná, jako v případě playlistů, kde se jako zdroj vybírá přímo doplněk.
Rozdíl je pouze v tom, že v jednom případě se pojmenování skupiny musí udělat ručně, zatímco v druhém případě to proběhne automaticky (a jako jméno skupiny je dosazeno jméno doplňku).


Přiložené soubory Miniatury
       
 
Citovat
#4
Jj to bude ono zoznam-skupina-bouqet je to iste ( teda aspon si myslim :) to riesim
V doplnku merge je zalozka aj bouqets ale zatial ma neposlucha, podal tvojho screenu to vypada tak ako si predstavujem, takze budem este laborovat alebo uvidime co s tym spravia tvorcovia iptv doplnkov.

Dakujem
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#5
Ja mám Magio a skylink v skupinách, dá sa to nastaviť priamo v tom iptv merge na meegovanych súboroch, teda ak myslíme to iste v zozname staníc si vybrať ktorý zdroj chcem vidieť.
 
Citovat
#6
Iptv merge pouzivam už 2 roky
https://www.matthuisman.nz/2019/02/iptv-...n.html?m=1

Repo
http://k.slyguy.xyz/
 
Citovat
#7
@nopl: presne to myslim mne sa to nedari Sad
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
#8
V iptvmerg ideš do playlistu, potom ides do konkrétneho playlistu a zadáš si GroupName, pre istotu Ignore playlist grop. Spravíš si to pre každý, pustíš merge a už to tam musí byt.
 
Citovat
#9
Dik!
Vsetko funguje ak max spokojnosti
Ked som doplnok nainstaloval tak som ho cely preliezol ale toto submenu sa mi vtedy nezjavilo :)
Asi som len zle stlacil remote...
Beelink GT1 mini (905x2+CE actual-stable)
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)