• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
IR remote laguje na Odroid C4
#1
Mám nový Odroid C4. Dal jsem tam CoreELEC 19.5 Matrix_rc1. Infra ovládání původním ovladačem, který je k Odroidu (i ovladačem Logitech Harmony, ketrý jsem k tomu naprogramoval) je pomalé, často nereaguje a někdy když naklikám víc stisknutí tak se najednou všechny provedou. Jakoby to bylo něčím vytížené a najednou se to probudí a začne reagovat a provede vše, co bylo v bufferu. To jen občas, většinou to ten stisk nevezme a musím ho několikrát opakovat.
Někdy je stav, kdyto reaguje ihned a svižně. Většinou ale ne.

 Nějaký tip v čem to vězí ?
 
Citovat
#2
@pnowak Zpracování povelů IR DO není řešeno nativními procesy systému, jako je to u většiny RF DO, které jsou zpracovány jako standardní klávesnice. A máš-li HW se slabším výkonem CPU, které může být nadmíru vytěžováno službami addons Kodi běžícími na pozadí, můžeš se tak, pokud se to sejde, dostat do situace, že se na zpracování povelů IR nedostane okamžitě.

A co se týče úplného výpadku stisku tlačítka, tak je možné, že už má Harmony svá nejlepší léta za sebou. Já jsem Harmony One používal přes 12 let a i přes několik pokusů o jeho obnovu (když mi ta nejčastěji používaná tlačítka začala stávkovat) jsem ho nakonec přestal používat. Nahradil jsem ho RF DO, získal nesrovnatelně rychlejší a spolehlivou reakci, včetně rychlosti listování seznamy při trvale stisknutých kurzorových a Pg +/- tlačítek a hlavně, bezproblémovou možnost použití dlouhých stisků tlačítek.

Navíc, když takovému RF DO začnou stávkovat stisky některých tlačítek, stačí sáhnout do šuplíku a vytáhnout další. Při ceně takového typu DO si jich většinou kupuji (po ověření jejich kvality a funkce) více najednou. Používám je pak u známých, kterým instaluji Kodi, nehledě na to, že používám vždy stejná DO pro všechny instalace Kodi v domácnosti. Tohle by asi v případě Harmony nebyla rozhodně levná záležitost.

Harmony jsem ale nevyhodil, používám ho jako generátor IR povelů, když potřebuji u nějakého RF DO s POWER IR tlačítkem naučit tento povel pro zařízení, pro které nemám originální DO.
 
Citovat
#3
Rozumím. Máš pls nějaký tip na RF DO ? Výrobce, typy apod?
 
Citovat
#4
Dobrý den,
náhodou jsem narazil na tento dotaz. Mám ten samý problém. Bohužel žádného vytížení CPU jsem si nevšiml. Jen jeden můj postřeh - když mi ovladač blbnul, tak jsem CoreELEC restartoval. Většinou se pak ten ovladač dal trochu používat.

A teď to hlavní. Z nějakého důvodu jsem potřeboval rozběhnout Android TV na Odroid C4, našel jsem instalačku, nainstaloval, doinstaloval KODI a světe div se. Ovladač fungoval perfektně! Nevidím do toho, tak tomu moc nerozumím. Ale musí být něco zle nastaveno v CoreELEC. Kdyby někdo věděl, napište ;) Díky. Petr
 
Citovat
#5
Dobrý den,
v mém případě kombinace Odroid C4 + Coreelec zafungovala výměna meson-ir za starší amremote. Dálkový ovladač funguje perfektně bez jakéhokoliv "zaseknutí". Níže přikládám několik odkazů na danou problematiku:

https://forum.odroid.com/viewtopic.php?f...te#p279888
https://discourse.coreelec.org/t/how-to-...control/31
https://forum.libreelec.tv/thread/3581-c.../?pageNo=5
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)