• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Jak na stahování z video plugin
#1
Ne všechny video pluginy a když, tak ne všechny komfortně, umožňují stahování obsahu. Někteří autoři se tomu brání, jiní to minimálně nijak zvlášť nepodporují. Je to pochopitelné, nicméně to, že si nějaký obsah stáhnu, není nic, co by mělo (mohlo) vadit. Při základní znalosti toho, jak Kodi funguje, je to záležitos víceméně triviální. Samozřejmě ale jen v případě, že obsah přehrávaného titulu není chráněn nějakým typem ochrany (DRM například). Ale to je snad zřejmé.

Základní princip, který pro řešení používám, je to, že Kodi umožňuje používat externí přehrávač, kterému ve finále předává adresu souboru nebo streamu, obsahující daný titul. Tím externím přehrávačem může být jakákoliv aplikace v systému. Nemusí to být nutně tedy video přehrávač, stačí aplikace, kter nějak dokáže průběžně ukládat data přicházející z nějaké adresy. Tou aplikací tím pádem může být i script, který může:
 1. Zpracovat adresu souboru nebo streamu předanou mu z Kodi
 2. Spustit případně další aplikaci, která podle daného typu adresy a jejího obsahu dokáže daný obsah stáhnout a uložit 
ad. 1 Jednoduchý script/aplikace, typu parser a rozcestník,  který podle obsahu předané adresy a případných dalších infromací rozhodne o dalších krocích. Ty mohou být různé pro různé typy zdrojového addon i obsahu.
 • parsuje se předávaný řetezec, z něj se případně vytěží další informace týkající se obsahu a daného titulu
 • v některých případech se tyto informace mohou doplnit o další, získané jinou cestou - to už je tak trochu vyšší level, ve kterém někdy sahám do vlastního addon, abych z něj ty infromace získal. Většinou jde  o velmi jednoduchou úpravu addon, na jejímž konci je například soubor s doplňujícími daty,  který addon současně s tím, že předá data "externímu přehrávači" uloží na disk. Ty úpravy jsou triviální, většinou jde o pár řádků vložených do správného místa. Znamená to sice po každé změně provést příslušný patch znova  a znova, ale je jasné, že součástí toho řešení je i jistá "poloautomatizace". 
 • jsou možné i jiné způsoby získání dolpňujících informací, ty už ale znamenají použít i další funkce Kodi, počínaje skinem a současným "vytěžením" dat, ke kterým má přístup
 • následuje získání cílové adresy, na které se nachází data příslušného titulu a jeho stažení
 • další krokem pak je zpracování získaných doplňujících dat - vzhledem k tou, že ty zdrojová jsou velmi často ve formátu json, jsou i všechny další data ukládána ve stejném formátu. Cílem je získat data v takové kvalitě a rozsahu, aby z nich bylo možné vygenerovat co možnno nejpoužitelnější nfo soubor. Účel tohoto postupu je snad zřejmý a nemusím ho rozvádět
ad. 2 I tady je několik postupů odlišných pro různé typy a formáty stahovaného obsahu. V těch nejjednodušších používá například wget. Zdá se to triviální a jistě by někdo dokázal navrhnout i lepší řešení. Já ale trvám na jednoduchých postupech, lehce upravitelných a rozšiřitelných o další specifika případného nového zdroje či formátu dat. Zatím se mi to vcelku daří, většinu toho, co chci stáhnout tímto postupem, si stáhnu. Co je klíčové je to, jak vlastní stahování probíhá. Na to mám dva základní postupy první plně funkčmí a rutinně využívaný, druhý zatím ve stádiu testování:
 1. Okamžité stažení - výběrem titulu se po příslušném zpracovní (viz výše) začne soubor okamžitě stahovat. Je tak možné spustit postupně stahování i více souborů po sobě, script zajistí zobrazení počtu aktuálně stahovaných souborů do Kodi.
 2. Uložení pro následné stahování download managerem - údaje o stahování (adresa zdroje a doplňující infromace) se uloží do souboru, odkud jsou předávány postupně externímu download managerovi běřícímu na NAS, který postupně (podle zadaných kritérií)  spoubory stahuje. Toto má samozřejmě celou řadu omezení (ne všechny soubory lze takto stahovat), ale zdá se, že základní princip pro značnou část zdrojů funguje celkem dobře.
Okamžité stažení jsem si momentálně rozdělil na dvě dílčí řešení. Prvnímu říkám standardní Kodi Downloader, který si poradí s většinou v Kodi používaných addon, tedy včetně nového addon SC2. U něho zatím nemám funkční získávání doplňujících informací, jde tedy pouze o stažení a uložení souboru pod svým názvem. Downloader je možné spustit vícenásobně (počet spuštěných instancí se zobrazuje ve stavovém řádku Kodi), běží na pozadí, práce s Kodi není nijak omezena, samozřejmě kromě té, která souvisí s propustností sítě nebo daným zdrojem.
 


Získávání doplňujících  informací řeším ve druhém, Stream Cinema Downloader. Ukázku práce s tím prvním vidíte v přiloženém videu (všimněte si zobrazení počtu právě stahovaných souborů a také údaje o rychlost komunikace na rozhraní systému).
 
Citovat
#2
Dobrá práce. Ty se nenudíš, viď. 1
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#3
@JiRo: Velká poklona. I tomu, že jestli správně chápu, je tato funkce oddělená od videodoplňku a možná i od skinu. Chápu že se instaluje jako další doplněk, třeba jako kontext menu?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#4
@meda Nic se neinstalauje, vazba na Kodi je vyřešená mechanismem externího přehrávače a změnil jsem jen text příslušné položky v kontext menu (místo originálního Přehrát pomocí... je tam teď Přehrát nebo stáhnout pomocí... - což je jen taková ptákovina, není to samozřejmě třeba měnit, tohle "vliv na funkci" nemá 1). Vše ostatní jsou, pro tento typ downloadu, dva kraťoučké sh scripty. V tomto případě jdu pouze po jednom jediném, tedy bez jakéhokoliv dalšího zásahu do addon či nějakého dalšího programování dosáhnout rychle požadovaného efektu - což je pro mne prosté stažení souboru. Nic více, ale také nic méně.

Vyrobil jsem to pro případ, že by @BBaron odřízl z SC funkci download (jak on často sliboval) a vida, teď, když ještě v SC2 není funkce download, se to hodí.
 
Citovat
#5
Niečo podobné som používal pred pár rokmi, niekde tu aj bol môj návod, ale asi v sekcii SC, lebo ho neviem nájsť.
Riešil som to cez android aplikáciu ADM, kde sa toho dá nastaviť dobre veľa, ako sa aj patrí na dobrý download manager. Napr. počet súbežných sťahovaní, sťahovanie jedného súboru vo viacerých vláknach, pokračovanie v pozastavenom sťahovaní, nastavenia rýchlosti, notifikácie, plávajúce okno s percentami sťahovania a ďalšie veci ako custom user-agent atď..
Sťahovanie sa dalo plne ovládať diaľkovým od TV a nakoľko ADM beží v pozadí ako služba, sťahovalo to potom aj bez Kodi.
Nevýhoda bola len tá, že niektoré (asi súkromné) súbory nemajú názov. Tým trebalo ručne nastaviť nejaký názov namiesto nezmyslov, ktoré sa tam vyplnili. Ale keďže to bola len ,,núdzovka" neriešil som to.

https://youtu.be/ortI2IB5RJE

PS: po napísaní toho návodu som bol cez súkromnú správu slušne požiadaný, aby som také návody nezverejňoval, tak sa to tu ani moc nereklamovalo.

X92.. X96 max.. T95Z plus.. M8s plus..
 
Citovat
#6
@playman22 Ano, máš pravdu. V té době se to moc nenosilo, @BBaron nebyl rád, protože to bylo proti smyslu jeho řešení. Proto ta žádost o nepublikování. Myslím, že i já sám jsem tenkrát nějaké mé posty týkající se tohoto tématu mazal, a dokonce i následně podobné PM posílal, nevím jestli Tobě, ale někomu určitě.

Já jsem o tom teď začal psát proto, že se jednak situace změnila a jednak to beru jako jakousi inspiraci pro to, jak by mělo/mohlo vypadat stahování v SC2 z hlediska interakce s uživateli.
 
Citovat
#7
Při svých pokusech se stahováním jsem vyprodukoval další řešení, v rámci kterého jsem z addon Stream-Cinema stáhl soubor a titul uložil do knihovny Kodi. Protože jsem měl nějaké problémy s nfo soubory, šel jsem v prvním kroku cestou standardího scrapování (TMDB pro filmy, TheTVDB pro seriály), další verze už si nfo vytváří sama z uložených dat. V tomto řešení jsem už musel sáhnout do pluginu, a doplnit ho o funkci, která v podstatě nedělá nic jiného, než že současně se spuštěním přehrávání uloží na disk json soubor s kompletními informacemi o daném titulu. Vlastní postup při stahování pak vypadá následovně:
 1. Výber titlu
 2. Spuštění stahování přes context menu a volbu Stream-Cinema Downloader 
 3. Automatické spuštění scraperu - scraper se spustí ještě před tím, než je dokončeno stahování
Je možná stahovat jak filmy, tak epizody seriálů. V případě epizody (neexistuje-li položka seriálu a série), tak se založí, pokud existují, tak se epizoda uloží do příslušné sezóny.

 
Citovat
#8
Poslední ukázka, týkající se funkce stahování, je opět o addon Stream-Cinema, tentokrát ale o jeho interní funkci stahování. Opět při ní došlo k nepříliš podstatné úpravě kódu addon, ale co je hlavní a proč to uvádím, to je výsledek. Indikace právě probíhajícího stahování obsahující:
 • počet právě stahovaných soborů
 • % staženého obsahu
To jsou infromace, po kterých uživatelé nejčastěji volají.

Video je tentokrát trochu delší, chtěl jsme ukázat postupné přidávání souborů i to, jak se mění ona %. Střední část, kdy se nic zásadního neděje, jsem vystříhl (tak abyste se nedivili skoku v čase).

 
Citovat
#9
@jkmh No, tak nejde o to, že bych se nudil. Spíše bych chtěl trochu tohle téma rozhýbat. Nebo ještě lépe, nahodit i nějaká další témata, která by fórum trochu oživila. Nic člověka neposune dopředu víc než to, že uvidí, že to někdo dělá nějak jinak nebo že mohou existovat i jiná řešení.
 
Citovat
#10
@JiRo: Tak to máš naprostou pravdu. Tak tomu bylo v době, kdy jsme se ty i já tady registrovali. To touto komunitou hýbalo hlavně Kodi a malina. Nyní je už docela slušně vychytané. Ale zase se nabízí Android boxy, jak tu bylo zmíněno. Popř. instalace Coreelec místo Androidu To je docela velké téma, včetně (ne)funkčnosti DO na některých klonech. To by mohlo toto fórum rozhýbat.

Mně by např. i zajímalo, jestli se někdo v CZ snažil "vbourat" do Tizenu v Samsung TV. Se změnou v rodině jsem o TV, kde bych i risknul brick, přišel. Občas projíždím Samygo.tv a není to nic jednoduchého. To je sice hodně mimo téma tohoto fóra, ale Kodi jako appka by byla skvělá.

No vidíš. Když si to po sobě znovu pročítám, tak by se to spíš hodilo sem: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-budou...1#pid91291
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#11
@JiRo: mám prosbu jakožto absolutní lama v používání Kodi a SC2 doplňku. Mám nainstalovanou poslední verzi KODI 18.8 a poslední update addonu SC2. Le po vyvolání kontextového menu na nějakém filmu, tam vidím jen položky:
Přehrát
Informace
Označit jako shlédnuté
Přehrát odtud
Přidat do oblíbených

Přehrát a přehrát odtud mi přímo spustí přehrávání filmu. Nemám tam ale nikde možnost vybrat přehrát jinde, nedej bože to dát nějak uložit. Myslíš že bys mohl dát nějaký blbuvzdorný návod jak tam to rozšíření dostat? Pochopil jsem z této diskuze, že to není věc nějakého dalšího addonu, nebo se pletu? Nebo je na to nejaký addon pro lamy jako jsem já, že doinstaluju a objeví se další položka v menu?

Díky za jakýkoliv feedback.
B.
 
Citovat
#12
@bsexy: Jsi si jistý, že máš poslední verzi. Protože SC2 se to už dávno nejmenuje. Aktuální je SCC 1.6.2 a stahování má integrované v sobě.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#13
jkmh ..zdravím, mám Kodi 18.8, SCC 1.6.2, když dám stahovat něco, tak pouze vypíše, že zarřčazuje do fronty stahování, ale nic nestahuje..předtím to šlo pěkně, i navazovalo na předešlá nedokončená stahování, teď to prostě stávkuje....co dělám špatně?? :-(
Ju a adresář pro stahování mám nastaven.. :-)

bsexy ...A máš nastaven adresář pro stahování?? Taky jsem to hledal a pak to byla takováhle  blbost..neukázalo se mi stahnout soubor,  .. :-)
 
Citovat
#14
@tygr.lev: Myslím, že jeho problém je jiný. Contexmenu mu nenabízí stahování. Já nestahuji, cesty nemám nastavené žádné a přesto v Contexmenu položku Stáhnout mám.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#15
Tak je to tím, že jsem v Addonu SC2 neměl zadanou cestu na stahování. Jak jsem jí zadal, tak se mi v kontextovém menu objevila nabídka na stahování a funguje to skvěle.
 
Citovat
#16
No a já bych stahoval, ale pořád to nejde...jenom se zařadí do fronty stahování, ale to je vše...by mě zajímalo, co mám špatně, předtím to šlo krásně.. :-(
 
Citovat
#17
(22.10.2020, 1:48)tygr.lev Napsal(a): No a já bych stahoval, ale pořád to nejde...jenom se zařadí do fronty stahování, ale to je vše...by mě zajímalo, co mám špatně, předtím to šlo krásně.. :-(

Mám stejný problém .... :-(
 
Citovat
#18
Ahoj, je nějaká jednoduchá varianta, jak stahovat video z NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING? Kontextová nabídka mi nedává jakoukoliv možnost přehrát video externě... Díky za případné tipy. Chápu, že BBaron se tomu brání, ale pro mě by to bylo optimální, většinou na to, co koukám, si chci nechat i jako v záloze. SCC, který stahování umožňuje, bohužel stále nemá srovnatelnou nabídku Sad
 
Citovat
#19
A vip ucet na NEPODPOROVANÝ-SLOVENSKÝ-HOSTING mas?
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)