• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak oživit "mrtvý" Android Box (S912)
#1
Ahoj, na netu je spousta diskuzí, jak oživit mrtvý box, ale mě nic nezabíralo. Nakonec se to povedlo a box žije:) Takže kdyby měl někdo stejný problém, mohlo by to pomoct. Mám MXIII-G II (S912, 2GB/32GB). Tak co se vlastně s boxem stalo. Normálně fungoval. Jenže po vypnutí a zapnutí zůstal viset na boot logu - modrý nápis 4K. Zkusil jsem Burn tool a přes usb nahrát fw. Zkoušel jsem několik verzí, měnit postupy připojování kabelů, mačkání resetu atd. Vždycky to skončilo na 7% a chybě formátování. Nezabíral ani boot z SD karty vytvořené Etcherem atp. Nakonec jsem byl ve stavu, kdy z HDMI jezl jen "NO SIGNAL". Při nějakém bootu se dokonce opět objevilo logo Androidu. Bylo ale hnusný, černobílý a hlavně byl box zase zaseklý. Už jsem ho chtěl vyhodit. naštěstí jsem to neudělal a po nějaké době jsem ho začal zase oživovat. Verdikt byl takový, že asi opravdu odešla interní pamět. Abych mohl bootovat z karty, musel jsem udělat následující:

1. Pomocí Etcheru "vypálit" coreelec img soubor na SD kartu

2. Na takto připravenou kartu pustit linuxový dd:

sudo dd if=aml_sdc_burn.UBOOT of=/dev/sdX bs=1 count=442
sudo dd
if=aml_sdc_burn.UBOOT of=/dev/sdX seek=1 skip=1 bs=512

Kde /dev/sdX musíte změnit podle názvu zařízení vaší karty. aml_sdc_burn.UBOOT je zde.

To je celý, box ožil a vesele bootuje z SD karty:)
 
Citovat
#2
Ahoj já jsem i Linux začátečník a nevím jakou řečí to na mě mluvíš.Nešlo by to trochu rozvést? Jak pustím na kartu "linuxový dd"? Jeden takový box mám už 2 roky v šuplíku....
 
Citovat
#3
Ahoj. Např. přes fdisk -l si zjistíš, jak linux tvojí kartu identifikoval. Tzn. např. /dev/sdb nebo /dev/mmcblk0. No a v terminálu spustíš ty dva příkazy na kartu, kde máš např. etcherem "vypálený" image coreelec.
 
Citovat
#4
Ako v terminále spustím príkazy - prosím, popíš polopate.
 
Citovat
#5
Po lopatě: V terminálu se spustí příkaz tak, že se tam napíše a zmačkne se enter. Stačí takhle?  9 1
 
Citovat
#6
Ja mám zamrznutý box Alfawise A 8 s o.s. Android 8 a procesorom Rockchip. Aký Img súbor musím napáliť na SD kartu? Stiahol som Img od výrobcu: rk3229_8.1_box_MX4VR_SSV6051p_SpecTek_flash-update_20180802 - môžem ho tu použiť, mám ho na SD karte? Alebo musí byť vypálený Etcherem?
 
Citovat
#7
(05.2.2019, 13:27)Vlado22 Napsal(a): Ja mám zamrznutý box Alfawise A 8

Zachovej paniku :-D pouzij google...
https://androidpctv.com/firmware-alfawis...8-02-2018/

USB kabel A/A, nainstalovat ovladače
(Driver Rockchip Driver Assistant )a RK Batch Tool v1.8 Update Tool
https://androidpctv.com/firmware-update-...kchip-soc/
 
Citovat
#8
Pokud někdo portřebuje udělat/spustit nějaké příkazy nebo skripty pod Linuxem, je nejprve potřeba ten Linux nějak spustit. Tedy stáhneme image, nejlépe pro začátečníky asi Ubuntu, například odsud https://www.ubuntu.com/download/desktop. Tento obraz poté buď nainstalujeme do virtuálního počítače, na Windows nejčastěji asi Virtualbox, nebo z ní pomocí například Etcheru uděláme bootovací USB disk. Dá se najít a stáhnout i hotový virtuální disk, který se ve Virtualboxu už jen připojí.

Po spuštění Ubuntu potom otevřeme aplikaci Terminál, buď ji vyhledáme v menu aplikací nebo se dá většinou spustit klávesovou zkratkou CTRL+ALT+T. A potom už jen vložíme SD kartu do slotu v PC a terminálu zadáme onen příkaz.

Další možností je, pokud máme poslední W10, doinstalovat Linuxovou podporu, spustit si následně terminál a příkaz dd spustit zde.

Pozor, ty příkazy jsou dva, vlastně jeden s různými parametry. Při prvním běhu se zapisuje po 1 bajtu a zkopíruje se pouze pouze prvních 442 bloků. Tím se vlastně disk/paměť vymaže. Druhý běh je už potom standardní, kdy se na disk/paměť zapíše celý obsah souboru aml_sdc_burn.UBOOT.

První:

PHP kód:
sudo dd if=aml_sdc_burn.UBOOT of=/dev/sdX bs=1 count=442 

a druhý

Kód:
sudo dd if=aml_sdc_burn.UBOOT of=/dev/sdX seek=1 skip=1 bs=512

Pokud by to někdo nezkušený dělal mimo virtuální stroj, tak veliký pozor, protože pokud místo "X" dosadíte špatné písmeno, můžete si přepsat disk v počítači. Takže dvakrát se dívej a jednou tisky enter :-)
Příkazy by se měly spouštět z adresáře, v němž se aktuálně soubor aml_sdc_burn.UBOOT nachází, protože v příkazu chybí cesta k němu.
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
#9
Spouštět linux na windows je opravdu prasárna...to nikdo snad nepotřebuje.
Na amlogic stačí pár programů a to jen pod windows.

Amlogic USB Burning Tool
Amlogic Boot Card Maker
Amlogic Customize Tool

Linuxaci jsou holt odkázani na poraď si sám.
 
Citovat
#10
Plesi - ty si dal návrhy na opravu systému s procesorom amlogic, ale ja mám rockchip.  Vyskúšal som
Driver Rockchip Driver Assistant a RK Batch Tool v1.8 Update Tool, aj  obnovenie firmware cez sd kartu, aj Factory tool, ale box nedokáže cez USB ani z sd karty načítať Img súbor. Nepomohlo ani resetovacie tlačidlo. Img súbor mám zo stránky predajcu boxu. Nedá sa nejako skontrolovať pamäť NAND, či nie je poškodená? V linuxe som niečo našiel, ale obávam sa to uplatniť v praxi, lebo s linuxom nemám väčšie skúsenosti.
 
Citovat
#11
(05.2.2019, 19:44)plesi Napsal(a): Spouštět linux na windows je opravdu prasárna...to nikdo snad nepotřebuje.
Na amlogic stačí pár programů a to jen pod windows.

Amlogic USB Burning Tool
Amlogic Boot Card Maker
Amlogic Customize Tool

Linuxaci jsou holt odkázani na poraď si sám.

Davepe v prvním příspěvku mluví o použití dd, který pod Windows neexistuje, pokud vím. Vlado22 si nevěděl s Linuxem moc rady, tak jsem mu pár rad dal. A spustit pod W10 linuxový subsystém může být pro BFU značně jednodušší než třeba live distro nebo virtuálka. A linuxáci si většinou sami poradí, jsou na to zvyklí. Ovšem uživatel Windows, který musí sáhnout v nouzi po linuxových nástrojích bývá ztracen.
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
#12
Môžete poradiť jednoduchý  návod na oživenie rockchip 3229 a nie  amlogic?
 
Citovat
#13
(06.2.2019, 0:27)Vlado22 Napsal(a): Môžete poradiť jednoduchý  návod
Já ti nevím zda to má cenu,když už ani číst tě nebere :-( :-D

https://youtu.be/wDrGuWJ-K8s

(05.2.2019, 22:49)ch_bdxhegz Napsal(a): Davepe v prvním příspěvku mluví o použití dd, který pod Windows neexistuje, pokud vím.

Google: dd for windows

Jen je dobré zdůraznit,že si TV box můžete lehce poslat do předčasného důchodu.
 
Citovat
#14
Plesi, včera som ti napísal: Driver Rockchip Driver Assistant a RK Batch Tool v1.8 Update Tool, aj  obnovenie firmware cez sd kartu, aj Factory tool, ale box nedokáže cez USB ani z sd karty načítať Img súbor. Nepomohlo ani resetovacie tlačidlo. Img súbor mám zo stránky predajcu boxu. Nedá sa nejako skontrolovať pamäť NAND, či nie je poškodená? V linuxe som niečo našiel, ale obávam sa to uplatniť v praxi, lebo s linuxom nemám väčšie skúsenosti.
Asi si to nečítal a poslal si mi rovnaký návod, ktorý som 10x opakoval a vždy s výsledkom Fial. Zo zúfalstva, že oživovanie boxu cez WIN mi nefunguje, lebo stále na boxe svieti červená kontrolka, som včera stiahol UBUNTU. Rád by som nainštaloval verziu Netbook, ktorá vraj zaberie menej miesta na disku. Poradíš, ako ju mám nainštalovať. 

[url=https://www.xbmc-kodi.cz/private.php?action=send&uid=34916][/url]
 
Citovat
#15
Tahle verze už není aktuální, poslední Netbook edition vyšla tuším někdy v roce 2010, systém bude zastaralý a potencionálně nebezpečný. Také jeho GUI bylo přizpůsobeno malým obrazovkám netbooků a nebylo nic moc. Stáhni si poslední verzi a jestli to tvůj PC zvládne, nainstaluj ji do virtuálky.

EDIT: A nebo možná bude stačit, jestli to chceš jen kvůli tomu dd příkazu, spustit jen z USB flešky.
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
#16
ch_bdxhegz - mám stiahnuté UBUNTU v ntb, ako ho nainštalujem na USB fleš, lebo v ntb mám málo miesta: na C len 5 Gb a na D len 7 Gb.
 
Citovat
#17
Já jen doplním, že s pomocí všemožných utilit pro Win se mi ty Amlogic boxy /ve stavu, v jakém byly) rozchodit nepovedlo. Ta "úprava karty dédéčkem" byla pro jeho oživení zásadní. Paradoxem je, že já jsem si právě kvůli tý hromadě návodů a utilit pro Win nainstaloval do Virtualboxu Widle (mým výchozím systémem je na všech PC Linux:). Stačilo najít jen to pravé know-how...

(06.2.2019, 13:50)Vlado22 Napsal(a): ch_bdxhegz - mám stiahnuté UBUNTU v ntb, ako ho nainštalujem na USB fleš, lebo v ntb mám   málo miesta: na C len 5 Gb a na D len 7 Gb.

Vytvoř si bootovací flashku: https://tutorials.ubuntu.com/tutorial/tu...on-windows

a nabootuj z ní Ubuntu Live bez instalace.

(05.2.2019, 15:35)ch_bdxhegz Napsal(a): Pozor, ty příkazy jsou dva, vlastně jeden s různými parametry. Při prvním běhu se zapisuje po 1 bajtu a zkopíruje se pouze pouze prvních 442 bloků. Tím se vlastně disk/paměť vymaže.
Nevymaže;) "Vypálený" image na kartě zůstane ...
 
Citovat
#18
Jo, bootovací USB fleška bude asi nejjednodušší.

Mám za to, že tím, že jsou u prvního dd parametry bs=1 count=442 dojde ke "zničení" tabulky dat, tahle kombinace se totiž používá například u formátování bootovacích flešek, které se jinak nedají, třeba v GParted naformátovat kvůli zničené GPT (tváří se jako CD ROM nebo jiná nepřepisovatelná paměť). Tady to bude podobné, protože se soubor UBOOT nezapíše celý. Klidně by IMHO jako zdrojový "soubor" mohlo být použito /dev/zero právě jako u formátování těch bootovacích flešek.
Vero4K+, 3xRPi 3B;  xTrend 9500 (OpenPLI + CZ/SK Archives plugin); Turris 1.1; T61p (LinuxMint); T420 (ArchLinux); ThinkPad Edge (Linux Mint)
 
Citovat
#19
Na USB kľúči mám nainštalované UBUNTU. Ako ho spustím, aby som videl terminál?
 
Citovat
#20
(07.2.2019, 0:53)Vlado22 Napsal(a): Na USB kľúči mám nainštalované UBUNTU. Ako ho spustím, aby som videl terminál?

Sakra chlape, ty nemáš google nebo jsi jen líný hledat? https://tutorials.ubuntu.com/tutorial/tr...ou-install

Nabootuj z flash a vyber "Try Ubuntu without installing". Vyber pak Češtinu a klikni na "Vyzkoušet Ubuntu". Až Ubuntu naběhne, spusť terminál. Můžeš použít klávesovou zkratku ctrl + alt +t.

https://linuxconfig.org/how-to-open-a-te...8-04-linux
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)