• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 1 Hlas(ů) - 2 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zabít connection?
#1
Používám LibreELEC jako platformu pro hlavní HTCP v domácnosti a na něm, kromě samotného Kodi, provozuji další aplikace (Tvheadend Server, WebGrab++ a celou řadu dalších). Vypínání Kodi tedy neprovádím napřímo, ale přes addon TVHeadend Power and Recording Management. V případě, dám-li přes DO (Harmony One) povel k vypnutí, vypne se TV, ale Kodi HW na kterém LE běží dál a vypne se teprve tehdy, až když jsou splněny další podmínky. Mezi jinými např. neexistuje běžící nahrávání, neběží některá z definovaných aplikací (třeba WebGrab++) nebo není otevřené spojení na definovaném portu (9981, 9982 - HTSP klient nebo gui Tvheadend). A tady je problém. Pokud příslušná protistrana (klienstké Kodi, web gui Tvheadend) skončí jinak, než standardním ukončením aplikace, která otevřené spojení s LE používá (a která pak po sobě "uklidí" - v tomto případě tedy uzavře otevřená spojení), tak se na straně LE spojení neukončí hned a systém na to musí čekat. Netrvá to dlouho, řádově to trvá 10-20 minut, ale v některých případech je to jednak zbytečné a matoucí a jednak to zůsobuje určité porblémy u jiných aplikací.

Měl jsem jasno v tom, že bych použil například tcpkill a jednou za čas (např. co 1 minutu) otestoval IP všech spojení v tabulce netstat, a pokud by neodpovídala na ping, tak bych je přes tcpkill shodil. Bohužel LibreELEC tcpkill nemá, není ani v systémových tools-addons a překládat LibreELEC, abych tam tcpkill přidal, se mi nechce. Potřebuji, aby to řešení fungovalo v jakékoliv bežně dostupné LibreELEC instalaci. A teď tedy k mé otázce:

Poradí mi někdo, jak by se to dalo řešit? Systém nepoužívaná spojení nakonec ukončí, musí tedy existovat nějaký proces, který to dělá. Nedalo by se například dosáhnout toho, aby reagoval rychleji než za už zmiňovaných 10-20 minut? Nebo někoho napadne nějaká jiná možnost? Díky předem za náměty a diskusi.

Tak jsem se mezitím dočetl, že bych pomocí tcpkill patrně spojení ani ukončit nemohl. Případy, kdy protistrana neodpovídá (vypnutý stroj), tcpkill prý řešit stejně neumí. Pátrám dál, nějaké nápady a náměty jsem vyčetl, tak to budu muset vyzkoušet. Přijdu-li na něco, tak poinformuji.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)