• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak zabránit zaplnění disku
#1
Ahoj, používám LIbreElec z 8GB  microSD karty rozdělené na 512MB FAT16 a zbytek (Ext4) a můj dotaz je, jak zabráním zaplnění disku (Ext4) když si nějaké "lama" stahuje filmy. Důvodem je, že Kodi nijak nehlásí zaplnění disku a pak se to chová divně. Nejde spustit doplněk, reset do defaultu atd.  

Napadlo mě tu SD kartu rozdělit na 512 MB FAT16 dále třeba 4 GB EXT4 (kodi, userdata atd) a zbytek EXT4 a tam přesměruji to "stahování". Nejde mi ani tak o velikost spíše o to, abych zabránil shození systému když se ten Ext4 zaplní.... Kámenem úrazu asi je , že u každého doplňku se to musí nastavit a nebo to jde nastavit nějak systémově ? 

Možná ale vymejšlím kolo a někdo to má již vymyšlené jinak, lépe, radostněji.. Nápady ?
 
Citovat
#2
Najlepším riešením je nainštalovať LibreElec do internej pamäte boxu, ako to mám ja, a nemusím nič riešiť.
Existuje ale možnosť, že sa LibreElec bude spúšťať z SD  a data sa budú ukladať do internej pamäte https://forum.libreelec.tv/thread/9425-h...-for-data/
X96 MAX+ 4GB/32GB CoreELEC 20
Synology DS220j 4TB RAID1 ::: YAMAHA HTR-2071 ::: HECO Victa Prime 302/102/202
Samsung UE55NU8002

X96 S905X 2GB/16GB, CoreELEC 9.2.7 KODI 18.9
FiiO K5 Pro ::: HIFIMAN Sundara
 
Citovat
#3
Ahoj, nerozumím tvé odpovědi zkopírovat do interní paměti... Ano jako vím co píšeš a jak to udělat ale nechápu kontext, že to pak nemusím řešit. Neb ta interní paměť má taky 8GB a i kdyby 16 nebo 32 tak ten problém to za mě nijak neřeší jen oddaluje. Nebo si to myslel jinak ?

Díky za odkaz, toto řešení je možné za podmínky že budeš mít ovladače na to interní úložiště (narážím tím na dtb.img a občasné použití eMMC od výrobce na který není na linux ovladač a tak ho LibreElec nevidí)

Mě spíše jde o to zda se dá někam vložit příkaz (funkce) například volné jen 512 MB KODI mě nahlásí málo místa na disku nebo tak něco...
 
Citovat
#4
Funguje ti příkaz df? Utestuj df-h a měl by si dostat informace o oddílech a jejich procentuální zaplnění. Pak by už šlo s tím něco vykoumat.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)