• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakou tankovou A4 multifunkční tiskárnu
#1
Question 
**Jakou tankovou A4 multifunkční tiskárnu**
Vážení kolegové, mám manželce vybrat
tankovou
barevnou A4 multifunkci se skenerem bez automatického podavače. Max do 10000Kč.

Při čtení recenzí jde nadšení až po odsouzení:
Vynikajici rychlý tisk, skvělý skener, žádný problém.
Špatná instalace, chybující SW, FW blokujici tiskárnu při nesmyslné závadě.
Blbnoucí podavače, špinění v útrobách, pomalá příprava první strany, pomalý tisk, pomalý sken.
Bledý tisk, tisk jen části stránky, pootočený tisk....

Jistě je něco i chyba uživatelů.

Měla by tisknout také z Win7.
Epson EcoTank L3260 ..Prý nemá pigmentový ink. vlhkostí trpí.
HP Smart Tank Wireless 516
Canon PIXMA G3420

Mohu vás požádat o aktuální zkušenosti nebo úplně jiná doporučení, co vybrat?
Děkuji.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#2
@meda: Úplně se netrefím do požadovaných parametrů, ale chvíli jsem (než jsme ji předal koncovému uživateli) testoval Canon PIXMA G5040, a byl jsem s ní spokojený. Po prvním tankovém Epsonu co jsem kdysi měl to byl přeci jen pokrok. Z doslechu mám snad jedinou další informaci, že stabilizace u Epsonu prý není úplně ideální, chce to počkat, což právě u Canonu problém nikdy nebyl. To je ale spíše problém inkoustu než samotné tiskárny. Canonu z Tvého výběru (který bude asi dost podobný té G5040) bych tedy, co se se týče tiskových funkcí, dal mírnou preferenci. Ostatní posoudit nedokážu.
 
Citovat
#3
Děkuji za informaci. S Canonem mám také tu zkušenost, že tiskne velmi pěkně.
Dokud tiskne. Proto právě sháním všechny názory.
(Jeden z nich od mé sestry, že po dvou Canonech a jedné HP rezignovala na jejich barvu a má monochromatický Brother.)
A má manželka právě pravidelně lamentuje nad podavačem levné multifunkce HP.

Pokud někdo z vás má další poznatky, která tanková multifunkce opravdu funguje dlouho? Velmi dlouho?
 
Citovat
#4
Názor z druhé strany břehu, netuším kolik toho paní tiskne měsíčně, ale v jiném tématu jsi zmínil zaměření na účetnictví, tedy málo výtisků to asi nebude. U mě to dělá něco přes 1000 stránek měsíčně, často i více, je tu nutnost "výjezdu" v barvě (mapa rozložení dílců v dokumentu plus bližší specifika). Tiskárnu mám Canon i-SENSYS MF643Cdw , je rychlá, kvalita tisku super, přehledný a velký dotykový panel který umožňuje i sólovou práci bez PC. V nastavení laserovky je pamatováno snad na vše myslitelné. 
Tankovou tiskárnu jsem nikdy neměl, kdysi jen pár inkoustovek a navzdory tomu, že to byly "vlajky" do dvou až tří let byly KO.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Účetní má nárazovky, 10 000 papírů ročně odhaduji (bez ověřování ve fakturách) ale v jistých měsících třeba 2000. Také má 3 tiskárny (ano, starší přebývá jako jištěni).
Ceny Canon-u pěkně šplhají. Překážkou je rozměr základny, váha, ...manželka má sice domácí pracovnu ale je to i multifunkční pokoj, místo na tiskárnu je předem dané.
Přesto jsem rád za tvou zkušenost.

Proto budu dál ověřovat ty tankové a "menší".
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#6
U inkoustovek je největším problémem to, když se tam opakovaně vyskytují doby, kdy se delší dobu netiskne. A tím nemyslím jen totální nepoužívání tiskárny. Ale i takový režim jako vytisknout jeden list, pak delší dobu nic, pak zase jeden, atp. Ne všechno vyřeší čistící cyklus, problém se kumuluje, zpočátku neviditelně, ale nakonec se to začne řetězit a je konec. Pokoušel jsme se za život čistit několik hlav, ale jen výjimečně jsem byl úspěšný. Takže když dcera odešla na školu a vracela se domů v lepším případě jednou za pár týdnů, tak jsem její inkoustovku prodal a pak ji, když ji potřebovala, zase koupil novou. U @meda manželky tohle zřejmě nehrozí, takže bych se toho nebál. Na druhou stranu, i já bych při provozu kolem 1000 a více stránek/měsíc asi také uvažoval o laseru. Ale pokud tam jsou i jiná kritéria, je to pak jasné.
 
Citovat
#7
@meda: Opravdu bych si dobře rozmyslel jakou tiskárnu při tomto objemu tisku zvolit, dvakrát měř - jednou řež. Ano náklady na barevný laser nejsou malé, používám velkokapacitní repas tonery (set 5ks) na 2300 stran, černou vyměňuji méně často (je na 3500 listů), ale set všech pěti vyjde na něco přes 5000,-Kč což je samozřejmě nutné dát do rozpočtu. Nedovedu si představit tisknout na něčem jiném, ten laser zvládne i 30000 stránek za měsíc což je dalece za mou potřebou. Zásobník je sic jen na 100 listů, ale nechá se to zvládnout  4 Nehájím zde Canon, je to velká těžká potvora (ale zatraceně chytrá a dobrá potvora), jen hájím laser jako takový a na vyšší objem tisku jak dělaný, v tomto dle mě inkoust neobstojí.
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#8
Taky jsem presel na barevny laser a chrochtam si blahem. Do inkoustu uz bych zpatky nesel ani za zlaty prase.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#9
Však vymýšlím nové varianty umístění, které dělá největší problém. Zatím neodsouhlaseno.
 
Citovat
#10
@meda: Pokud ještě mohu k umístění, však nemusíš mít tiskárnu přímo v pracovně pokud Ti to místo nedovoluje, zařízení je "síťové" a je mu zcela jedno kde na domácí mapě je. Stačí si posléze jen pro ony dokončené výtisky dojít, nikdo nemáme tak velký palác aby k tomu potřeboval segway ne ?  1 4
Laser má skvělou správu všeho od monitoringu výtisků, přes nastavení (vše komplet v CZ) až po zmiňovanou sólo práci přímo z jeho ovládacího panelu a to i směrem k PC nejen z PC. Samozřejmostí je podpora mobilního telefonu, externích úložišť včetně USB atd ... Tím chci říci, že si člověk dojde až pro balík vytištěných dokumentů, jinak k tisku prakticky nemusí. Uff, omlouvám se za "lobbing"  1 ​​​​​​​ 1 ​​​​​​​ 1
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#11
@Rossi D Na doporučovaném laser Canon-u by mi asi hodně vadilo, že nemá duplex pro tisk. A dojít si pro balík papírů k tiskárně asi problém není, jenže kdy jde o multifunkci, tak to při scanování už komplikace být může.

Ono asi hodně záleží na stylu práce. Zjišťuji, že to co odchází jako výsledek mé práce (obchodník, tedy nabídky apod.) už prakticky netisknu vůbec. Snad jen tehdy, když poptávající vyžaduje předání nabídky v papírové podobě, což ale za poslední rok bylo jen jednou. Jinak všechno elektronicky, včetně podpisů. Takže když něčeho tisknu více, tak většinou nějaký materiál, ve kterém si při jeho prvotním studiu potřebuji listovat sem a tam. V takovém případě je to pak větší balík a to tisknu zásadně oboustranně. Ale i to se už snažím omezovat. Častěji tedy k multifunkční tiskárně chodím spíše scan-ovat. Stále ještě část zákazníků posílá podklady k zakázkám papírově nebo jde o dokumenty (účty) ze služebních cest apod. Obojí pak už firmou koluje jen elektronicky.
 
Citovat
#12
@JiRo: Duplex beru jako požadovanou vlastnost (viz parametry, tiskárna ho má) 4     

Stran scanování můžeš "jet" tiskárna → PC, nebo využít automatický podavač. U mě tisk dokumentů funguje zcela jinak, je to vlastně "předfinální" část (před trasováním) práce, kdy tisknu vygenerované výsledky z CAD programů k zakázce, ty následně slouží jako obrazový mustr pro obsluhu CNC stroje. Vše založeno v šanonu, materiál zde má svou barevnou mapu s číselným označením plus doprovodné parametry a specifikace, nutnost jednostranného tisku pro přehlednost (zde tedy duplex nemohu použít). Jeden takový šanon obsahuje v průměru od 1500-2000 položek (250-300 stran).
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)