• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jednoduchý stream z IP kamery
#1
Jednoduchý návod na streaming z neomezeného počtu IP kamer v KODI, step-by-step:
Do PC nainstaluj program ONVIF Device manager https://onvif-device-manager.software.in...3%A1hnout/. Po přihlášení (ip adresa + jméno + heslo) klepni na položku Live video a objeví se stream ze zvolené IP kamery. V řádku po ním bude adresa ve formátu rtsp://ip adresa………, tu okopíruj a vlož do textového souboru, ten po zavření pojmenuj dle uvážení a příponu přejmenuj na .m3u (to je playlist, který přehráva KODI, VLC atd.). A je to.
Soubor nakopíruj do KODI, nejlépe .kodi/ userdata/ playlists/ video. Pro rychlý přístup můžeš přidat do oblíbených.
 
Citovat
#2
@Tomik68: zaujal mne tvůj příspěvek, ale nějak mi to nejede. Co mám vlastně zadat do pole name a password? Zadal jsem tam název zařízení, jak mám pojmenovanou kameru a heslo jsem použil to, které mám nastavené pro NVR připojení. V onifu si to kameru najde samo, ale přenos nic, píše, že to nemá signál, což je divné, když to kameru v síti najde. Díky za radu.
 
Citovat
#3
@chimo: Je to jméno a heslo pod kterým je přihlášena kamera do tvé sítě. To samé máš nastaveno např. v android aplikaci k ovládání kamery, případně když zadáš do prohlížeče IP adresu kamery (192.168....) tak to chce to samé heslo. Z výroby tam bývá admin/ admin.
 
Citovat
#4
@Tomik68:   tak to dělám něco úplně blbě. Když použiju jméno a heslo, které mám do aplikace, tak to nefunguje. Když se přihlásím do aplikace pro správu kamery, tak tam je IP 10.0. atd, což je nějaké divné ne? Přece nejsem v Číně... Kameru spravuji v aplikaci Yoosee a v PC mám CMSClient (tady se hlásím mailem a heslem stejným jako u kamery a přenos běží). Onvif si kameru načte sám, to poznám podle toho, že ID zařízení je shodné.
 
Citovat
#5
@chimo: IP adresu kamery najdeš v nastavení routeru.
 
Citovat
#6
@Tomik68: tak to jsem v háji, heslo na routeru nefunguje a už mám jen 2 pokusy :-). ach jo
 
Citovat
#7
@chimo: Tak ztratit heslo k routeru, tomu se říká pech.
 
Citovat
#8
@Tomik68: já jsem spíš úplný jouda ani nepoznám, co je co. Spletl jsem si krabice s návodem. Už jsem tam a absolutně netuším, kde najdu IP kamery. Mám MF268 od O2, kdybys náhodou znal prostředí. Vše jsem proklikal a nikde nic.
 
Citovat
#9
@chimo: To co píšeš je modem, ne router (WiFi router). Ten se zapojuje až za něj a z něj pak lan kabely PC, TV, multimediální centra, IP kamery, switche.....
 
Citovat
#10
@Tomik68: to říkám, že jsem jouda. Jsem si to myslel, ale na krabici je napsáno modem, tak mě to zmátlo. IP adresu routeru vím, ale chce to jméno a heslo a to teda netuším, kde vzít. Zespod routeru je nějaké heslo, ale jaké použít jméno....jdu hledat
 
Citovat
#11
@chimo: admin
 
Citovat
#12
@Tomik68: díky, našel jsem na O2. Každopádně ta kamera tam má 4 IP adresy a všechny začínají 10.0., takže si to program předtím našel správně. Smazal jsem to a zadával ručně, ale nic to nenačte a už se to ani nenačte samo jako předtím. No nic, tohle se mi nepoedlo.
 
Citovat
#13
@chimo: Řekl bych, že kameru nemáš vůbec zapojenou do domácí sítě, a že záznamy nahrává na (placený) cloud doporučený výrobcem.
 
Citovat
#14
@Tomik68: bohužel k tomu nebyl moc dobrý návod. Mám to přihlášené na wi-fi a v mobilu mi to funguje. Jestli něco někam posílá netuším, data jsou na SD kartě, která se přemazává. IP routeru taky začíná 10.0. a v pohodě jsem tam vlezl. Ale v tom se nevyznám, jak jsi poznal :-). Onvif jsem odinstaloval a znovu nainstaloval a samo už to kameru nenajde jako na začátku. Tak jsem zadal rúčo tu původní IP, kterou to načetlo a už nic. Teď to píše nesprávná adresa nebo akce SOAP. Nevím proč se to chová jinak než po první instalaci.
 
Citovat
#15
@chimo: Tak to vypadá, že IP přes modem od O2 opravdu začíná 10.0. To jsem opravdu netušil (neviděl jsem, ani nezkoušel) a omlouvám se, že jsem tě vyplašil. Nejlepší bude restartovat kameru, případně router a zkusit to znovu, dle návodu.
 
Citovat
#16
@Tomik68: to bude asi tím, že je všechno Čína...hrůza. Koukal jsem i na youtube návod na onvif a jedu podle toho a nic. Nevím. Přihlašuju se stejně jako se přihlašuju do účtu ke kameře. Nedokážu identifikovat problém.
 
Citovat
#17
Kluci, skáču vám do toho v půlce. Pokud se u Kyslíku nic nezměnilo od doby, kdy jsem byl u nich, pak je defaultní rozsah vnitřní sítě opravdu 10.0.0.0 - 10.0.0.254 s tím, že modem/router má přidělenou adresu 10.0.0.138.

@chimo: Jestli se nějak dostaneš do kamery (třeba z mobilu), zkus jí dát do továrního nastavení, restartuj a najdi její adresu v routeru. V továrním nastavení bude určitě nastavení na DHCP a modem/router jí přidělí adresu.
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#18
@jkmh: ano, pořád stejné u kyslíku. Už mě nic nenapadá, co kde zkontrolovat. V těch návodech jim ty kamery nabíhají, jak po másle, tak si začínám myslet, že ne vše jde do onvifu zadat.

@jkmh: z mobilu mi tovární nejde, musím zmáčknout restart na kameře. Adresu kamery mám, ale do manažeru prostě nejde vložit. Teď jsem v návodu viděl, že za IP adresu zadává ještě port a to teda netuším. V routeru mám port SSID1 a on tam zadává číslo a to teda nevím , kde vzít a jestli by to vůbec pomohlo...
 
Citovat
#19
@chimo: Začni kamerou, píšeš, že se do ní nemůžeš dostat. V takovém případě se do ní nedostane ani onvif.

@chimo: Musíš zjistit IP kamery. Z PC(NB) pak na tu adresu pingni. Dokud nebudeš mít na ping odezvu, Kodi ani onvif se s kamerou nespojí. Také bude dobré zjistit mimo IP i port, na kterém "vysílá".
X96max plus 4/32 + CE 21 + skin Confluence SCC / TV Samsung QE55Q6FNA
X96max plus 4/32 + CE 20.5 + skin Confluence SCC

AVR Denon 1600H / Dali Spektor 5.1
Win10pro + Kodi19.5
NAS Synology 215j 3TB Raid1
Router Turris 1.1
 
Citovat
#20
@jkmh: co mám svůj program v pc a přes mobil se tam dostanu. Nefunguje, když zadám do prohlížeče IP kamery, kterou ukazuje server - hodí to hlášku, server odmítl připojení. Takže to by vysvětlilo problém v onvifu. Ale co tam teda zadat, když v routeru tu adresu vidím?

@jkmh: ping jsem zadal: sent 4;received 4;lost 0;minimum 4; maximum 42; average 14. V tom se nevyznám, ale řekl bych, že to odezvu hodilo nebo ne? Nevím, kde ten port zjistit.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 2 host(ů)