• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi 18.0.RC1 je venku
#1
Vydáno Kodi 18 beta5, v aplikaci se hlásí jako RC1 (Release Candidate 1). Následně bude vydáno RC2 a poté Final.
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#2
... jen doplním link pro info → Kodi v18 Leia - Beta 5
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Instaloval jsem na PC, příjemný poznatek, sdílení knihovny přes UPnP z LibreElec na SD kartě na gigové síti jak z lokálního HDD. Rychlost neuvěřitelná.
Evolveo H8 - LibreElec, Kodi 17.6, Dune BD Prime 3.0, Yamaha 7.1, repro Magnat, Panasonic plasma 165 cm, video Akai, Sony MiniDisc, VU+ Solo 4K a mnoho dalšího bordelu.
 
Citovat
#4
jedine co mne osobne vadi ze to nema podporu hdr pod windows
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#5
@ros To nemá logiku. Proč by vydávali Beta5 a zároveň ji někde označovali jako RC1. Možná někdo někde byl příliš iniciativní a ty z toho děláš závěry. Nesnaž se prosím vydávat nevím jak získané informace za oficiální zprávy, případně doplň zdroj, kde jsi tu informaci získal. V komentáři k Beta5 jasně píšou, že jde o poslední betu a že teď budou následovat release candidates. O tom, kolik jich bude, se většinou také nehovoří, ostatně píší, že se na úpravách stále ještě pracuje. Takže to se ještě uvidí. Většinou ještě Beta5 obsahuje zbytky ladicího a testovacího kódu. Proto je to ostatně beta. Jestli bude RC jeden, dva nebo víc, to se může změnit kdykoliv. Myslím že u Kryptona poslední oznámený RC přeskočili a oproti očekávání vydali final release a mám dojem, že toho pak litovali.

Jinak za mne s Leia spokojenost (obecné zrychlení, DRM a další novinky v oblasti Input Stream addons, učesání PVR a Live TV a nové funkce, nové funkce GUI - i když to mně osobně přinese víc práce při souvisejících úpravách skinu  10, konečně repozitář i pro binární addons - už bylo na čase, přechodná fáze Python 2/3 - budeme se teď muset všichni snažit, Kodi 19 už pojede pouze s Python 3, a plno dalšího, viz Kodi v18 (Leia) changelog.

Mimochodem, už máte připraveny návrhy na jméno? Tentokrát to bude M... 1
 
Citovat
#6
@JiRo
Zdravím, neměl jsem v úmyslu nějak mást veřejnost s verzemi Kodi 18. Spojily se mi 2 události - jednak dnes vyšla beta 5 a jednak jsem si minulý týden nastavil automatickou aktualizaci Kodi na "nightly" a dnes mi Kodi po aktualizaci řeklo, že mám verzi RC 1. Neuvědomil jsem si, že se vlastně jedná o začátek práce na RC 1, nikoli o hotovou verzi. Nicméně, alespoň víme, že bety jsou za námi a pracuje se na RC.
K té další části Tvé připomínky - skutečně jsem někde (a teď to nemůžu najít) četl další odhad . Pamatuji si to jen zhruba na dekády :     1.dekáda listopadu     RC 1
                   3.    - " -                      RC 2
                   2. dekáda prosince     Final
Samozřejmě to může být ve skutečnosti jinak - v té informaci bylo napsáno, že jde o předpoklad a team Kodi se podle vývoje může rozhodnout jinak. Tak jsem si z přání udělal fakt, ale třeba to tak bude :)))

A v I.čtvrtletí 2019 Alfa 1 Kodi 19 (M*).
ThinkPad T530 : Lubuntu 20.04 + Kodi 19.4 

        
 
Citovat
#7
RC1 je opravdu venku !

Stahnul jsem nejnovější verzi pro Android, arm64
z "Nightlies"
http://mirrors.kodi.tv/nightlies/android...8a/master/
a vnitřně se hlásí jako Kodi 18-RC1
RPI 3, LibreElec 9.2.3, Kodi 18.7.1, tv Samsung 55 palců
 
Citovat
#8
@Balkonmajster Já si nemůžu pomoci, ale to se jinak než úchylkou nazvat nedá. Co vás proboha vede k tomu, že se snažíte všichni přijít se zprávou, že RC1 je venku. Blbnete ostatní, ještě méně znalé, než jste sami.

RC1 bude venku, až to Kodi tým oznámí a bude to ke stažení na standardním místě, tedy webu kodi.tv. Do té doby nic venku není a pokud si něco, na čem je napsáno RC1 stáhneš, tak to Release Candidat 1 rozhodně není!

Nighties jsou průběžně ukládané pracovní verze Kodi buildu Master vývojové větve. Je zvykem, že jsou, po vydání pojmenovaných verzí (alpha, beta, release candidate, final realeas) takto označovány. Postup je takový, že v okamžiku, jak se oficiálně vydá nějaká verze (tedy je ohlášena na webu a je tam ke stažení), hned se následující verze v nighties pojmenuje tak, jak se bude jmenovat další plánovaná verze. To ale neznamená, že je tím tato verze vydána.

Byla-li tedy vydána Beta5 a oznámeno, že je to poslední beta, přejmenovala se v Nighties verze na RC1, protože na té teď tým pracuje. Ale ještě ji nevydal.

Mimochodem, stahuje-li si někdo v době, kde je venku Beta5, verze nighties, tak je buď obrovský znalec Kodi, má inside informace z Kodi týmu a ví, že v ní najde něco speciálního, nebo je to (s odpuštěním) zoufalec, co neví, která bije. Ale to je konec konců jeho věc. Jen by tady na fóru neměl postovat nepravdivé informace, protože v této chvíli je vydána verze Beta5 a teď se pracuje na verzi RC1.
 
Citovat
#9
JiRo: Dobrá, máš asi pravdu, ale chytáš za slovíčka.
V mém případě jsem asi po měsíci chtěl zjistit,
jaká verze Kodi je k mání na můj mobil (android 64bit).
Tak jsem vlezl na stránkách kodi.tv do sekce download
a našel beta 5 i nightlies verzi. No a ta mi po instalaci
zobrazovala system info Kodi 18-RC1.
Byl jsem se tu mrknout na novinky pro Leiu
(v tv mám Kryptona) a uviděl toto vlákno, tak jsem
napsal svou zkušenost. Nesnažil jsem se tvrdit, že byla
tato verze ofiko vydaná, jen jsem potvrdil, že je venku.
(a to je, i když zatím jen v nightlies, a není vhodná jako denní driver).
Tož asi tak. Esli sem ťa nejak dožrál, soráč :-)
RPI 3, LibreElec 9.2.3, Kodi 18.7.1, tv Samsung 55 palců
 
Citovat
#10
@Balkonmajster Pokud hovoříme o verzích SW, tak je chytání za slovíčka velice podstatná záležitost. To, že je nějaká verze "venku", znamená, že byla "uvolněna", tedy "released", a je to jasně definovaný stav, ve kterém Kodi 18 RC1 v současné době není. A to je podstatné, ne kvůli mě, já to vím, ale hlavně pro ostatní.
 
Citovat
#11
JiRo: Verze 18-RC1 je "released" v sekci nightlies,
tudíž jak ji označíš ? Že je nevydaná? Neexistuje?

Vím, že je plná chyb a na každodenní používání není
doporučena přímo na stránkách kodi.tv, ale fyzicky
(tedy i ke stažení a použití) je k mání, tudíž je venku.
To, že výrobce softwaru uvolňuje beta verzi i "novější"
nightlies verzi je jeho věc (tu nightlies asi spíš pro
otestování nových věcí a odezvu, aby mohl vylepšovat,
co jde) ale vydal obě a nabízí je na svých stránkách.
Podle mě můžeš označit obě za vydané (venku).
Ale teda s tím, že stabilní je zatím pořád beta a
nightlies verze (i když označená RC1) testovací.
No už nebudu spamovat, venku jsou obě,
každý ať si zváží dané info po svém.
Dík za ohlas, i já se rád poučím :-)
RPI 3, LibreElec 9.2.3, Kodi 18.7.1, tv Samsung 55 palců
 
Citovat
#12
@Balkonmajster - Dole je "Nová odpověď" a "Rychlá odpověď".!.!.!.!.!

Přestaňte používat "Citovat" hned pod tím příspěvkem na který reagujete!!!!!!!!!!
 
Citovat
#13
@meda -Ale, kdopak se to probral ze zimního spánku?
:-)
Takhle to myslíš?
Už si to budu pamatovat...
RPI 3, LibreElec 9.2.3, Kodi 18.7.1, tv Samsung 55 palců
 
Citovat
#14
@Balkonmajster Tak už jsem si myslel, že mě trolíš, ale pochopil jsem, že ty to pravděpodobně opravdu nevíš. To, že je nějaká verze uvolněna, tedy version released, je terminus technicus. Stejně jako označení verzí jednotlivých vývojových fází (verzí) Alpha, Beta, Releas candidate a Final release. Uvolnění verze je proces, který má své zákonitosti a znamená, že verze prošla v rámci týmu konečným přezkoumáním a bylo rozhodnuto ji uvolnit. Možná se to tobě zdá nepodstatné, ale s ohledem na zvyklosti a pravidla je mezi tím opravdu zásadní rozdíl. Nechci s tebou bojovat, pokud si myslíš, že je to pro tebe důležité, klidně si to nazývej uvolněnou RC1, ale musíš si uvědomit, že to co říkáš, není pravda (řeknu klidně, že to tvoje "released" v sekci nightlies" je to přímo blbost) a hodně lidí tím jen zbytečně mateš. Snažíme se tady lidem pomáhat, učit je, vysvětlovat a pak přijde někdo takový jako ty, začne kázat bludy a když to člověk chce uvést na pravou míru a v dobré víře tě na to upozornit, vedeš si stále svou. To je důvod, proč jsem se k tomu ještě jednou vrátil.

Mimochodem, jak si asi myslíš, že ta tvoje "RC1 uvolněná v sekci v Nighties" vznikla? V okamžiku, když byla uvolněna Beta5, tak se ten samý kód přejmenoval na RC1 a bylo z něj vytvořeno první nighties. Je to logické a nemůže to být ani jinak. Pokud byla uvolněna Beta5 a oznámeno, že další už bude RC1, nic jiného se v Nighties ani objevit nemohlo. Co je však důležité, k žádnému uvolnění ve smyslu procesu vývoje Kodi nedošlo. Smysl uvolnění nějaké verze je v tom, že je to konečné a pokud si pro danou platformu stáhneš Kodi 18.0 RC1 (až bude vydaná) dostaneš vždy to samé. Protože byla uvolněná a její obsah se už od té doby nikdy nezmění. Jakákoliv změna by totiž nutně znamenala vydání nové verze. Nighties je něco jiného. Jeho obsahem je aktuální sestavení na závěr denní nebo i vícedenní práce, do kterého se promítají provedené změny a opravy. Stáhneš si nighties dnes a Kodi se může chovat jinak, než když si ho stáhneš za týden. Samozřejmě, pokud už je vývoj na začátku práce na RC1, tak tam těch změn už moc nebude. Spíše půjde o drobnosti a hlavně o eliminaci chyb. Což kromě jiného napovídá, že zabývat se nighties ve fází RC1 je zbytečné a tak trochu nelogické. Jak často by si ji například měl člověk stahovat?
 
Citovat
#15
@JiRo No, třeba firmware do mobilu stahuju každý týden, a i když nerozumím hodně
věcem z toho, co nového tam je (je to anglicky, odborně), věřím autorům,
že je vše ok. Taky dělám zálohu před upgradem pro případ....
No i tady je v těch každodenních verzích něco nového, ale to jsem mimo.

Já vím, co myslíš, nebudu se hádat o významu vydaná či uvolněná
verze, pořád chci jen říct, bez urážení či trolování, že (a to jsem už zmínil)
na ofiko stránkách výrobce softwaru Kodi je ke stažení Kodi 18
beta 5 jako stable a verze nightlies, která se identifikuje jako RC1.

Netvrdil jsem, že vyšla stabilní verze RC1.
Jen jsem souhlasil, že je RC1 venku (je k mání, ke stažení),
a to je fakt, sám jsem ji stáhnul a nainstaloval.
Už nevím, co bych, špatně jsem nic nemyslel,
chtěl jsem se jen zastat Rose.
RPI 3, LibreElec 9.2.3, Kodi 18.7.1, tv Samsung 55 palců
 
Citovat
#16
@Balkonmajster No, nebudu se snažit. Evidentně jsi to celé nepochopil a jakákoliv osvěta je v tvém případě zbytečná. Ztracený čas.
 
Citovat
#17
Jasně, jsem blbý, jak tágo.
No a tys zase nepochopil, co jsem měl na mysli já.
Tož zatím :-(
RPI 3, LibreElec 9.2.3, Kodi 18.7.1, tv Samsung 55 palců
 
Citovat
#18
[Obrázek: 45552472_138915757075517_912305531894575...e=5C7D3297]
sz nectu, na dotazy pouzivejte forum, mozna tak pomuzete ostatnim
 
Citovat
#19
Mám otázku - Kodi 18 už umí dash soubory .mpd?
 
Citovat
#20
Zapomeňte na všechno, co bylo v tomto vláknu napsáno těmi, kteří neví která bije a nenechali se přesvědčit o skutečném stavu věcí, protože Kodi 18 RC1 bylo uvolněno právě dnes.
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)