• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi Estuary CZ+Estuary MOD na RPi OpenELEC/LibreELEC - Kodi / Krypton
#1
Photo 
Byl jsem zvědav jak nový oficiální skin Estuary vypadá a jak se ovládá. Nahodil jsem tedy přes Dev Update addon  na Malině poslední Kodi 17 Alpha1 od Milhouse a nový skin, který je nově součástí Kryptonu jsem se jal nastavovat k obrazu svému. Nejsem vůbec zklamán, co se zpočátku zdálo lehce chaotické tak se po velice krátké době stalo logické, je to jen a jen o zvyku. Instalaci se základním nastavením jsem pro Vás zdokumentoval ať z toho také něco máte  4 Je toho opravdu hodně (175 ks screenshotů), tak se neděste  1
Velikost kompletní "holé" zálohy Kodi 17 s tímto skinem a se vším co člověk (nenáročný) potřebuje je 92MB  Thumbup

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#2
Tak skin Estuary dostal vylepšení → Skin MOD - Estuary MOD

Zde obrázky od tvůrců 

Nainstaloval jsem tento mód, zatím však není čas jej blíže zkoumat ...
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Tak konfigurovatelný Estuary MOD dostal update i pro LibreELEC:→ Skin MOD - Estuary MOD (UPDATED 29/04/16)
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#4
Tak jsem na pár mašinkách kompletně přešel s Kryptonem na LibreELEC, mám tu pro Vás pár obrázků z prostředí Estuary. Jediné co zatím nefunguje je vzdálená správa přes VNC a doufám, že i toto se v brzké době změní  4

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#5
Umožňuje tento skin přidat vlastní položku do menu ?
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#6
Umožňuje:

S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Parádička Thumbup , dík
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#8
Dobrá zpráva (tedy doufám alespoň pro mne), po kontaktování Milhouse mi bylo sděleno, že o přidání VNC do LE zažádal  6
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
Nikde jsem to tu nenašel, tak zkusím napsat rychlý návod jak jsem si nainstaloval Estuary na svou starší verzi kodi (v mém případě Kodi 16.1)

nejdříve musíte mít zavedený fusion addon (určitě se to tu všude možné psalo jak ho nastavit, jen pro rychlost napíšu adresu http://fusion.tvaddons.ag/  Je to ten samý addon kterým si přidáváte Exodus, takže předpokládám že ho zavedený ve zdrojích máte)


poté nastavení -> doplňky -> instalovat ze zip -> fusion -> start-here -> plugin.program.addoninstaller-1.2.9.zip

pak normálně na home screen do Programy - Addon Installer - Search by: Addon/author
a zadejte vyhledat: phil65
(to je hledání podle autorů doplňků)

hned první položka je ,, Estuary-jarvis ,,

stačí rozkliknout dál install a máte to hotové.

(osobně s tím nejsem moc spokojený, ale to jenom protože na to nejsem zvyklý, věřím že je to přehlednější )

kdyby vám nevyhovoval stačí v nastavení ve skins dát zase původní Confluence
Minix - X8 H Plus
Kodi Krypton 17.6
 
Citovat
#10
Podľa mňa super skin, mám ho na troch Pi :) ... škoda len že MOD verzia je trochu "pomalšia" oproti pôvodnej verzií...
 
Citovat
#11
Taky jsem ho zkousel, ale na LE mam problem. Místo polička pro odškrtnutí shlédnutí mám číslo 1969 u každýho filmu a nemůže se ho zbavit. Tak jsem se vrátil k původnímu skinu, kde to nedělá
 
Citovat
#12
Zkoušel jsem to podle návodu od Sidoniuse a bohužel nic mi to nenašlo
X92 - S912 3/32G - CoreELEC 8.95.x - Kodi 18 - Synology DS216j
 
Citovat
#13
@optimas - vzdavas to vsechno moc rychle , google pomuze temer vzdy

Download Repo
https://userscloud.com/0hwk6aavurgk
 
Citovat
#14
Estuary MOD používám na RPi 2 s LibreELEC (a pochopitelně i na dalších instalacích) už delší dobu. Pravda, je poněkud pomalejší než originál Estuary, ale pokud si člověk uvědomí, jaké funkce a v jakém komfortu nabízí, není divu. Stačí se podívat do xml souborů skinu a je to hned jasné. Pokud ale RPI nevypínáte, většina potřebných odkazů a dat se při jejich prvním použití nakešuje a pak už jsou reakce celkem svižné.  Modifikace oproti originálu nabízí celou řadu možností, včetně definice vlastních položek menu. Málokdo si uvědomí, že Estuary Mod je postaven jak na zákledech originálního Estuary, ale také na základech a principech skinu Titan. To je vidět především při jeho parametrizaci. I přesto, že skin nabízí plno možností, s některými nejsem úplně 100% spokojený. Asi nejvýraznější je to u tzv. widgetů, tedy přehledových stránek položek menu. I tam je poměrně široké pole pro vlastní definice, ale v jednom případě jsou možnosti značně omezené. Týká se to předdefinovaných widgetů PVR, které sice nabízí poměrně komplexní informace, ale v nevhodné skladbě a obsahu. Přemýšlel jsme o vlastní definici widgetu, ale i když Estuary Mod nabízí mnoho, dostat do uživatelsky definovaného widgetu informace o Aktualně nahrávaných pořadech nebo o Následujícím nahrávání pomocí uživatelského nastavení skinu prostě nelze.

I když to dělám nerad, nakonec jsme se do definičních souborů skinu ponořil, abych našel nejméně bolestivý způsob, jak si PVR widget upravit. Protože si myslím, že by to mohlo někoho zajímat, přikládám popis a nakonec i upravený soubor xml. Týká se skinu Estuary MOD, verze 1.7.6.

Úpravy jsou jednoduché a týkají se výhradně tzv. předefinovaných widgetů pro PVR, které používám - jeden pro položku menu Televize (funkce LiveTV z PVR doplňku Tvheadend) a druhý pro Nahrávky (speciálně vybrané funkce stejného doplňku, ale týkající se pouze nahrávek, pro které máme vlastní položku v hlavním menu).

Můj požadavek na widgety tedy byl, pro položku menu Televize i Nahrávky zobrazit viditelně informaci o aktuálně nahrávaných pořadech a také to, který další pořad se bude nahrávat. Pro položku Televize pak ještě seznam naposledy zvolených TV kanálů s možností rychlé volby kanálu z tohoto seznamu a pro položky Nahrávky pak seznam naposledy provedených nahrávek, opět s možností rychlé volby. všechny požadované informace obsahuje předdefinovaný widget Live TV widget - Recently played channels, ale ne v ideání skladbě (např. informace o aktuálně nahrávaných pořadech a to, který další pořad se bude nahrávat, je po zobrazení schovaná a musí se na něj odrolovat). Druhý předefinovaný PVR widget, Live TV widget - Channels, sice seznam kanálů obsahuje, ale je to seznam statický, setříděný podle čísel kanálů, takže našim zvyklostem nevyhovuje. Abych to nenatahoval. Moje úpravy byly velmi triviální. Prvně jmenovaný widget jsem přeskládal a redukoval a ten druhý zcela přepsal - v podstatě jsem do něj nakopírovat vhodné části kódu z prvního widgetu. Oba widgety jsou nyní téměř shodné, liší se vlastně až obsahem druhé části. Výsledek vidíte na screenshot-ech  níže.

Widget Live TV widget - Channels, zobrazený při volbě položky menu Televize
[attachment=2228]

Widget Livet TV widget - Recently played channels, zobrazený při volbě položky menu Nahrávky:
[attachment=2229]

Soubor Includes_Home.xml s upraveným kódem je k dispozici níže. Stačí ho nakopírovat do adresáře skinu ...\addons\skin.estuary.mod\1080i\, restartovat Kodi nebo znovu načíst skin (pokud takovou funkci máte). Jen upozorňuji na nutnost shody s verzí skinu, tedy Estuary MOD, verze 1.7.6. Vše samozřejmě podnikáte na vlastní nebezpečí, proto je samozřejmostí si originální soubor uschovat a v případě potíží se k němu vrátit. Já to tak dělám také. Důležitá poznámka! Úpravu jsme provedl pouze pro základní verzi vertikálního menu, tedy pro to, které vidíte na připojených screenshotech. V ostatních variantách orientace menu zůstaly původní verze obou widgetů.
[attachment=2230]

A ještě nakonec. Příspěvek je určen těm, kteří mají o Kodi, systému na kterém běží a také o skinech alespoň nějakou povědomost a zkušenosti.
 
Citovat
#15
Soubor Includes Home.xml s upraveným kódem (viz příspěvek) widgetů Live TV widget - Recently played channels a Live TV widget - Channels pro Estuary MOD, verze 1.7.7.
[attachment=2232]
 
Citovat
#16
Šikula  Thumbup
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#17
Soubor Includes Home.xml s upraveným kódem (viz příspěvek) widgetů Live TV widget - Recently played channels a Live TV widget - Channels pro Estuary MOD, verze 1.7.8.

Edit: 2016-02-18 11:40 vložena nová verze souboru, s opravou chyby v kódu.
[attachment=2254]
 
Citovat
#18
Zajímalo mne, co indikuje ikona hodin, umístěná v pravém horním rohu v záhlaví Estuary MOD. Analýzou souboru includes.xml jsme zjistil, že v případě, pokud není krátkodobě zobrazen indikátor hlasitosti nebo indikace běhu některých funkcí (spouštění některých PVR doplňků a nahrávání dat z jejich backend-ů nebo aktualizace video nebo audio knihovny, atp.), zobrazená ikona hodin žádnou další informaci neprezentuje. Rozhodl jsem se ji tedy využit pro indikaci stavu nahrávání TV pořadů.

Stav, kdy není naplánováno žádné další nahrávání a žádné nahrávání právě neprobíhá - ikona hodin se nezobrazuje
[attachment=2259]

Stav, kdy je naplánováno alespoň jedno nahrávání a žádné nahrávání právě neprobíhá - zobrazuje se ikona hodin v základní barvě (u default nastavení je to modrá)
[attachment=2260]

Stav, kdy právě probíhá alespoň jedno nahrávání - zobrazuje se ikona hodin v červené barvě
[attachment=2261]

Soubor Includes.xml s upraveným kódem pro  indikaci stavu nahrávání TV pořadů pro Estuary MOD, verze 1.7.8
[attachment=2258]
 
Citovat
#19
Kua JiRo nechceš si udělat vlastní kompletní Estuary MOD ??? Máš skryté "skin" vlohy  1 4
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#20
Úpravy Estuary MOD, verze 1.7.9

Soubor Includes Home.xml s upraveným kódem (viz příspěvek) widgetů Live TV widget - Recently played channels a Live TV widget - Channels
[attachment=2282]

Soubor Includes.xml s upraveným kódem (viz příspěvek) pro indikaci stavu nahrávání TV pořadů (ikona hodin v záhlaví v pravém horním rohu)
[attachment=2283]
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)