• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 2 Hlas(ů) - 5 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kodi na LG s WebOS
#1
Ahojte.
Chtěl bych se zeptat, zda-li neexistuje nějaký způsob, jak na TV Smart od LG s WebOS dostat Kodi? Rád bych ho využil s doplněk Stream cinema, avšak na internetu čtu, že Kodi ve store WebOS není a nebude.
Je jiná cesta? Nějaký Android box (jak drahý na 4K?).
Děkuji
 
Citovat
#2
Odroid N2 (4K HDR 10+) momentálne najnovšia pecka na trhu z vynikajúcou podporou a na TV len z androidom ostatne OS nemajú šancu
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#3
K če­mu vše­mu je vlast­ně An­dro­id box po­tře­ba? Po­kud chci OS An­dro­id pro Ko­di, tak si ho kou­pím. Ale na čem všem u vý­bě­ru bo­xu zá­le­ží? Aby měl sil­ný CPU, dost RAM? K če­mu? Pře­ci já ne­chci, aby mi An­dro­id box (a je­ho slab­ší CPU a RAM) na­hra­zo­val vý­kon­ný TV pro­ce­sor (al­fa9) pro zpra­co­vá­ní 4k HDR. Jak vlast­ně ta­ko­vý An­dro­id box spo­lu s TV fun­gu­je (co dě­lá box a co TV při spouš­tě­ní fil­mů z Ko­di atd.) a jak vy­brat ten správ­ný (pro 4k HDR a ne pří­liš dra­hý)?
 
Citovat
#4
Tvůj příspěvěk se dotýká hned několika témat:
1) Na WebOS Kodi není a pravděpodobně nikdy nebude, protože je to uzavřený systém a aby pro něj Kodi mohlo vzniknou, muselo by se na jeho vývoji podílet samo LG

2) Jestli chceš Kodi, budeš potřebovat zařízení, které běží na operačním systému, pro který už je Kodi vyvinuto a jedním z nich je třeba Android (dál třeba Linux nebo Windows)

3) Porovnávat Alfa9 s HW nějakého toxo boxu je zcestné, protože A9 je stavěný hlavně na zpracování videa pro konkrétní TV, zatímco na boxu se toho děje daleko víc - potřebuješ třeba dost RAM na to, aby se ti ze stream cinema mohlo nacachovat dost dat, silný procesor, aby procházení databáze SC netrvalo věčnost, silné GPU pro akceleraci videí s vysokým datovým tokem, H.265 kodeku nebo třeba deinterlacingu u Tv vysílání, atd...

4) Jak to spolu funguje? Stejně, jako když připojíš třeba Blu-Ray přehrávač. Tedy přehrávač dekóduje video a audio stopu a skrz HDMI je pošle do TV, kde to ta tvá A9 zpracuje a zobrazí nejlíp, jak bude umět

5) Aby se ti box co nejmíň míchal do zpracování obrazu, pohlídej si, aby uměl:
a) přepínání rozlišení - aby upscaling dělala TV
b) přepínání frekvence podle obsahu - aby mohla TV u 24p filmu dělat 3:2 pulldown a neviděl jsi juddering
c) přepínání barevného gamutu SDR/HDR - aby nedocházelo v boxu k mapování do jednoho z nich, ale aby telka
věděla, co dostává a podle toho se zachovala

6) inspiruj se tady: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-kudy-...i-krabicky

osobně mohu s čistým svědomím doporučit Nvidia Shield TV, jinak tady na fóru obecně uživatelé doporučují Vero 4K+, které neběží na Androidu, ale OSMC - což je vlastně Linux podobně, jako *ELEC systémy.

Přeji šťastnou ruku při výběru.
Nvidia Shield TV - Kodi Nexus
LG OLED65B7A 
 
Citovat
#5
@pontiaq Ak chces kodi v androide jedine Nvidia Shield tam to ide ako ma, ine boxi z androidom, nie su tak vyladene, potom ludia, kodi instaluju smostatne na sd kartu, ale niekedy sa problemi prenesu i tam. Podla mna, je najlepsie SBC, ako je Odroid N2 alebo Odroid C2 ale C2 nema HDR.
/LG OLED 55"/- SoundbarSamsung HW-Q990B / BOX - Dune Homatics R 4K plus/
 
Citovat
#6
Je možnost pouštět Kodi z PC do TV? Pro mě by to byla zřejmě nejsnažší cesta, jak pouštět filmy a seriály z Kodi do TV. Jakým způsobem by to bylo možné zařídit pro 4K HDR? Jaká by byla omezení, co použít?
 
Citovat
#7
Používej hledání, kolega @forsajd tady no fóru sepsal vše, co potřebuješ vědět: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-htpc-...windows-10
Nvidia Shield TV - Kodi Nexus
LG OLED65B7A 
 
Citovat
#8
Ahoj,
chtel bych se zeptat na podporu KODI u LG webOS (oficialni podpora LG zatim mlci).
Neposunulo se neco v roce 2020 (duben)?

Dekuji
T.N.
 
Citovat
#9
@nozi.tom: Ahoj, ne a velice pravděpodobně se to nikdy nestane.
Nvidia Shield TV - Kodi Nexus
LG OLED65B7A 
 
Citovat
#10
Kodi na webOS už je realita :)

https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=368381
 
Citovat
#11
Kodi na proprietálních OS TV (zde webOS pro TV LG, ale i např. Tizen pro TV Samsung) jsou v současné době ve stavu, kdy je jejich použití širokou veřejností stál ještě hodně daleko. A troufám si (zatím) říci, že v rozsahu, v jakém Kodi funguje na tradičních platformách (Linux, Windows a do jisté míry i Android), funkce na zmiňovaných TV platformách jsou a dlouho ještě budou, velmi omezené. Těch důvodů, proč tomu tak je a proč se to hned tak nezmění, je více:
 • omezení možnosti HW - výkony CPU/GPU, kapacita operační paměti, "disková" kapacita, komunikační rozhraní
 • nedostatečná a málo univerzální systémová podpora a minimální podpora tvůrců systémů pro běh aplikací tohoto typu, o Kodi ani nemluvě - zajistit jakoukoliv, byť minimální, podporu pro běh Kodi žádný z tvůrců těchto systémů zájem, ze známých důvodů, nemá. Mezi těmi důvody je asi hlavní pověst Kodi, jako platformy podporující rozvoj pirátství. 
 • žádný enromní zájem ani podpora (a už vůbec ne oficiální) teamu Kodi pro to, aby Kodi na takových platformách fungovalo
Síla Kodi je v tom, že vytváří poměrně robustní plataformu pro to, aby bylo možné v jeho prostředí provozovat celou řadu doplňků, ať už těch oficiálních, tak těch méně oficiálních, z nichž si velkou část vytváří komunita i jednotliví uživatelé. Pokud nějaké verze Kodi pro běh v proprietálních systémech TV existují, tak mají celou řadu omezení a díky tomu se ta síla, o které píši, ztrácí. Kodi na nich sice (jakž takž) běží, ale s celou řadou omezení, jak ve schopnosti instalovat do nich cokoliv, v jakékoliv míře a množství, tak například v tom, jaký mediální obsah mohou přehrávat (to zejména jako důsledek zmiňovaných omezení možnosti HW). A vzhledem k tomu, že drtivá většina cz/sk uživatelů dnes Kodi stejně využívá pro to, aby na něm běžel doplněk Stream Cinema Community (SCC), je cesta běhu Kodi v operačním systému TV a v něm instalovném (často jediném) doplňku SCC, značně krkolomná. V takovém případě je spíše perspektivní cesta (pro cz/sk uživatele SCC) podobná té, kterou šli tvůrci aplikace Ymovie nebo SCC pro Android.

Pokud někdo chce plnohodnotné Kodi na TV, je stále (a troufám si tvrdit, že stále ještě nějaký čas bude) nejlepší cesta levný Android box s CoreELEC a HDMI-CEC ovládáním. Pokud se box schová za TV, tak při vhodném nastavení se pak Kodi téměř plně integruje do prostředí každé TV tak, že to běžný uživatel téměř nepozná a přistupuje ke Kodi, jeho funkcím a doplňkům úplně stejně, jako by to byla jedna z aplikací systému TV. A současně s tím má plně k dispozici podporovanou verzí Kodi, provozovanou na podporovaném a výkonném HW, s širokou plejádou doplňků fungující bez zásadních omezení, s velmi širokou mezinárodní i domácí (cz/sk) komunitou za zády.

Tak musím se omluvit. 10 Uniklo mi, že Kodi pro WebOS je součástí vývoje Kodi. To jsem opravdu nepředpokládal a tím pádem mě ani nenapadlo, si to ověřovat. Ostatně, je to záležitost relativně nová.

Určitě tedy neplatí, že team Kodi takovou implementaci nebude podporovat, proto jsme původné text příspěvku v této části upravil. Ostatní více či méně platí i dále. Samozřejmě ale, pokud bude vývoj implemenmtace pro WebOS dále pokračovat, mohou i některé další argumenty, proč není Kodi na WebOS dobrý nápad, ztratit svou váhu.

Více v dalších příspěvcích.
 
Citovat
#12
Tak ano. Pre bezneho pouzivatela to zatial nie je. Je potrebne spojazdnit developer mode na tv. 

 
Citace:
 • žádný enromní zájem ani podpora (a už vůbec ne oficiální) teamu Kodi pro to, aby Kodi na takových platformách fungovalo

kodi na webOS je projekt timu Kodi:
https://github.com/xbmc/xbmc/blob/master...E.webOS.md
https://mirrors.kodi.tv/nightlies/webos/master/


Co sa tyka doplnkov, tie funguju super, nemal som ziadny problem. Ale zas ja ich tak vela nepouzivam...

Ano HW na telke je slabsi, LG uvadza tusim, ze max co ich TV zvladnu je bitrate 50 mbps. Akoze ak nie ste pixel hunter tak to date v pohode. Navigovanie v UI je plynule.

Raz za cas narazim na mensi bug tak ho vyreportujem na githube. Nic co by blokovalo sledovanie.

Cielom je dostat kodi do oficialneho LG store tak uvidime :)
 
Citovat
#13
@matthew6870 No, tak to jsem tak trochu šlápl vedle. 8 Snažil jsem se ten největší úlet uvést na pravou míru už v mém předchozím příspěvku, abych tím někoho moc nemátl.

Díky za uvedení na pravou míru.

Upřímně řečeno mě to překvapilo. Trochu to totiž koliduje s předchozími dikusemi, kdy někteří lidé z Kodi teamu vyjadřovali pochybnosti, zda se mají pouštět do implemetace Kodi do korporátních proprietálních platforem TV. Byla tam obava, že se to výrobcům moc líbit nebude, takže nakonec na to, aby Kodi dostali do jejich stores, nedojde. Ta obava byla hlavně z toho, že když výrobce aplikaci Kodi do svého store umístí, nebude se to líbit velkým hráčům (Netflix, HBO, ...) a ještě více to zaměří pozornost na Kodi, které ve většině světa moc dobré jméno v určitých kruzích nemá...

Já LG TV nemám, takže to jen těžko vyzkouším, ale určitě, jakmile se k nějaké dostanu, budu se o to pokoušet.

Ta omezení, zejména datového toku přehrávaného obsahu, jsou dvojí povahy. Jedno je absolutní, a je to to, co uvádí LG. Pak je tu ještě to druhé, do jaké míry bude možné účině řešit omezení dané nepravidelností dodávky velkých objemů real time dat po internetu. Tím myslím, jak velkou video cache, která by umožnila překlenout plynulost dodávky u velké části cz/sk uživatelů, bude možné použít. S tímhle se hodně perou uživatelé na Android TV a tady to asi nebude jiné. Na druhou stranu by si někteří lidé (tys je nazval hezky: "pixel hunter") měli konečně uvědomit, že není úplně normální si v situaci, kdy nejsou na skutečně prémiovém rozhraní, chtít přehrávat streamy s průměrným datovým tokem přes 70 Mbps (ono i těch 50 Mbps je až až). Nejenom, že se sami pohybují na mezi reálného použití, ale také dost často nabourávají provoz celých (zejména těch venkovských) lokalit, kde prostě ta šířka pásma k dispozici není.

Pročetl jsme si readme na Github a je vidět, že to není jen tak nějaký náhodný pokus, ale že jdou skutečně jasně za cílem dosáhnout umístění ve store. Bude tedy zajímavé, jak se k tomu LG postaví... Hodně zajímavé!
 
Citovat
#14
@matthew6870 - Skromný dotaz. S jakým záměrem a jakou zkušeností jsi psal tento krátký příspěvek s odkazem na 148 postů ve fórum kodi?
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#15
@meda

zamer bol podelit sa o novu verziu kodi pre webOS :) lepsi zdroj ako forum zatial nie je. nie je to stable public release, na ofiko stranke kodi o webOS este ani nie je zmienka. existuje readme na githube a tento thread na fore

skusenost - 3 tyzdne pouzivania Big Grin

@JiRo:

tiez ma to prekvapilo a ano hned sa naskyta otazka ako zareaguje Netflix, Disney atd. Na druhu stranu Plex sa pouziva (aj) na piratenie a je ho mozne najst na kazdej TV

cache -> tak ako na androide bude zalezat od HW danej TV a volnej RAM
 
Citovat
#16
Děkuji za odpověď. Nad záměrem jsem váhal, protože počátek tématu naznačoval, že Kodi pro WebOS nebude a ani nemůže být. Potom, že se tvoří kompilát ale nefunguje dobře. A 148 postů na to aby čtenář pochopil, že to někomu funguje a běží vývoj.
> Fórum téma; > Nightles; > GitHub


Proto se nedivím, že @JiRo nejdřív psal esej o nepřípadnosti pouštět Kodi na WebOS, tedy na televizi se slabým HW obecně.

Co se týká nelegálního užívání děl chráněných autorským zákonem, tým Kodi už před lety čelil nátlaku, aby zavedl nějaké blokace doplňků a mechanik, které porušování umožňují - respektive autorizaci doplňků schválených.
(Aspoň to vyplývalo ze zveřejněných textů, snad jsou k dohledání.)

A zároveň by nemohlo být do WebOS instalované Kodi, které by autorizační vlastnost nemělo. O to by se postarali vývojáři LG/WebOS. (A i když tři nicky v "důležitém" tématu patří tvůrcům Kodi, žádné výroky nepotvrzují oficiální cestu; popis na GitHub nevyjímaje.)

Nakonec připomenu, že MS si také nedělá vrásky z přítomnosti Kodi ve Store.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#17
No myslím, že přes všechny pochybnosti se dohodneme, že Kodi team to s implementací pro WebOS myslí vážně, než jsm eis všichni mysleli. Indicií, zejména těch, že vlastní vývoj je umístěný na oficiálním github Kodi a výsledný build produkt se objevil v zrcadle kodi.tv, je myslím si dost. A z popisu v readme je vidět, že to není žádný "hokus-pokus", ale zcela seriózní portování aplikace do prostředí Linux-u, na které je (celkem nepřekvapivě, jako ostatně celá řada dalších současných operačních systémů) WebOS založen.

To, že na fóru Kodi není, krom onoho zmiňovaného tématu (které bylo založeno dávno před tím, než se build pro WebOS objevil), o WebOS žádná zmínka, asi není, s ohledem na už zmiňované aspekty a specifika Kodi na tomto systému, asi nic divného. Můžeme fabulovat, že i v rámci teamu Kodi se k této snaze ne všichni staví pozitivně. Ale spíše bych to odhadoval na fakt, že nějak halasně  roztrubovat, že vývoj běží a poskytovat na "zlatém podnose návody", jak na to, team Kodi nevyhodnotil jako příliš strategické. Kdo opravdu chce, jako třeba @matthew6870:, ten si to najde, pro ostatní, kteří by k tomu určitě vyžadovali "video návod k instalaci"  3, to prostě určené není. S ohledem na fázi, ve které se vývoj nachází a na zmíněná specifika cílového řešení, je způsob prezentace pouze na úrovni Github optimální.

Já osobně za klíčové považuji to, zda LG vezme Kodi na milost a zařadí je do svého store. Bez toho je každá snaha marná, i když to bude fungovat dobře. Omezení HW neberu jako klíčové, protože si myslím, že s tímhle by se prostě uživatelé měli smířit. Instalace Kodi na systémy TV je jednou z variant možného využití, má své výhody i nevýhody a je na každém, aby si seriózně a bez emocí vybral, co je pro něj důležité. Kodi na TV není moje první ani druhá volba, ale chápu ty, kteří to tak mají. Oni si ale zase musí uvědomit, jaká negativa, krom pro ně významných pozitiv, jim tato volba dává.

Takže nejdůležitější pro budoucnost Kodi na WebOS je to, jak se k tomu postaví ti, kteří mají v celém řetezci v současné chvíi asi nejvýznamnější pozici, produkční a vysílací platformy. Pokud ty řeknou ne, tak s tím ani LG nic neudělá, lépe řečeno s tím nebude chtít udělat. LG má sice i v tomto silnou pozici, takže se říci, že se (platformy i LG) vzájemně potřebují. TV, která dnes nenabízí možnost sledování obsahu některé z velkých platforem, bude mít jistě menší prodeje. A podobně, platforma, která nenabídne možnost sledování na TV některého velkého výrobce televizí, to určitě ucítí. Budeme-li ale chtít porovnávat, kdo je v tomto vztahu ten silnější, určitě se shodneme na tom, že to jsou právě platformy.

A poslední poznámka k @meda: a jeho srovnání s Windows. Nemyslím si, že tohle je to správné porovnání. Microsoft je v tomto ohledu v úplně jiné pozici a situaci. Jeho pozice je daná celou řadou aspektů, v rámci kterých srovnávat Windows a WebOS nemůžeme. Je to asi stejné jako s těmi hodinkami a holinkami. Obojí se sice natahují, ale společného nemají nic. A podobné je to, pokud pokud budeme hodnotit účel, pro který vznikly, s Windows i WebOS. Ano, oba jsou to operační systémy, ale tím to, z pohledu účelu, končí. A nemůžeme pak tedy ani argumentovat tím, "že MS si také nedělá vrásky z přítomnosti Kodi ve Store."
 
Citovat
#18
@JiRo: Příměr hodinek a holinek? Snad jedině, že jedna firma bojuje v konkurenčním prostředí a druhá má téměř monopol.

K té oficiální cestě - mně to připadá, že část vývojářů na tom pracuje do šuplíku. Co kdyby.
Z hlavní stránky XBMC GitHub se k té s README.webOS neumím dostat.

Snad se nám nerozhádají....
[Obrázek: team-kodi-2023-italy-ceratello-lovere.webp]
 
Citovat
#19
@meda Readme je standardně v docs, @matthew6870: na to výše uvedl odkaz.
 
Citovat
#20
@JiRo: Ano, také jsem jej použil, zopakoval ve svém postu jako > GitHub
Ale asi jsem nepozorný (nevím), neumím se na něj (pokud neznám adresu) odkázat ze stránky https://github.com/xbmc
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)