• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
 • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
 • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Kodi nevypne počítač po stanoveném čase
#1
Mám problém s funkcí vypínání, kdy mám nastaveno v kodi, aby se mi počítač vypnul po 25 minutách nečinosti. Dříve mi tato funkce fungovala, teď jsem zjistil, že se počítač postanovené době nevypne. Pouštím si večer filmy a potřebuju, aby se mi počítač po stanovené době vypnul. Vypozoroval jsem, že cca po 5 min. nečinnosti se stmaví obrazovka, potom po cca. dalších 10 min. obrazovka zhasne a znovu se rozsvítí a takto to jde pořád dokola aniž by se počítač vypnul. Kodi mám myslím nastaveno správně - časovač funkce vypnutí 25min., funkce vypnutí - vypnout. Zkoušel jsem samotný systém Windows, kde mám nastaveno přepnout systém do režimu spánku po30min. a vypnout monitor po 10min. - to v systému funguje zkoušel jsem to. Zkoušel jsem i přeinstalovat Kodi, ale ani to nepomohlo. Jediné co jsem v poslední době instaloval je Dvbviewer media server a povolil jsem i dvbviewer client v kodi (doplňky, klienti Pvr, Dvbviewer clien). Myslel jsem si, že to způsobuje právětento doplněk, když jsem ho ale zakázal problém s vypínánim nezmizel. Pokud nastavím vypnutí Kodi na kratší dobu např. 5min. tak se počítač vypne. Ale při 25 min. jakoby nějaký proces přeuší časovač a počítač se nevypne, děje se to právě při zhasnutí monitoru jak už jsem psal. Nemáte někdo podobné zkušenosti a řešení jak problém odstranit. Mnohokrát díky.
 
Citovat
#2
@krystof90 Opět chybí nějaké info o tvé konfiguraci a v tomto případě i log (se zapnutým debugem). Nicméně z kontextu vyplývá, že jde o Windows a zobrazení na monitoru počítače a z toho budu vycházet.

Identifikoval jsi to asi dobře. Tak jak to popisuješ, to skutečně vypadá tak, že se při vypnutí monitoru v Kodi generuje akce, která přeruší odpočet do vypnutí. Otázka je, proč a co ten monitor vypíná? Kodi asi ne, z tvého popisu nevyplývá, že bys měl nastaveno vypnutí monitoru v Kodi. Psal jsi i o zkoušení ve Windows, a že tam máš vypínání monitoru nastaveno na 10 minut. Máš to takto nastaveno trvale, když běží i Kodi nebo jen při tom zkoušení. Pokud trvale, tak tam by podle mne mohla být příčina toho chování.

Pak to celé může probíhat takto:
 1. V Kodi neprobíhá žádná aktivita a žádná aktivita neprobíhá ani ve Windows => spustí se odpočet screen saveru a vypnutí v Kodi, zároveň se spustí odpočet vypnutí monitoru ve Windows
 2. Doběhne odpočet screan saveru=> ztmaví se obrazovka
 3. Doběhne odpočet vypnutí monitoru ve Windows => Windows pošle příkaz k vypnutí monitoru
 4. Monitor se vypne
 5. Kodi to vyhodnotí jako aktivitu, zruší odpočet screan saveru i vypnutí a změní se obrázek na monitoru
 6. Windows to vyhodnotí jako aktivitu a zapne monitor
Možná, že ty činnost v bodech 5. a 6 neprobíhají úplně přesně, ale to je asi jedno. Každopádně, aby sis mou teorii ověřil, zkus nastavit vypnutí monitoru ve Windows na čas delší než vypnutí v Kodi. Uvidíme, jestli to pomůže. Pokud ano, je vyřešeno, i když mi není jasné, proč by Kodi mělo vypnutí monitoru hodnotit jako aktivitu (možná bug, možná to tak má být, fakt nevím). Pokud to nepomůže, pošli další info a log!
 
Citovat
#3
Díky moc za vyčerpávající odpověď. Zkoušel jsem nastavit vypnutí monitoru ve Windows na nikdy a počítač se tentokrát vypnul. Tak tam je doopravdy nějaký konflikt mezi Kodi a Windows. Je zajímavé, že když mám puštěné Kodi na TV (propojeno přes HDMI - TV je jako druhý monitor) což mám jako výchozí, tak se počítač vypne i když mám ve Windows nastaven čas pro vypnutí monitoru. Televize po určité době s monitorem zhasne (zdá se mi, že to je tentokrát delší než oněch nastavených 10min) i když pak se rozsvítí TV modře - mám to zapojené přes AV receiver a ten když nemá signál tak obrazovku přepne do modra - což mě taky štve, no a po těch nastavených 25min. v Kodi se PC vypne. Zjistil jsem taky, že je možnost nastavit vypnutí monitoru přímo v Kodi (uvést obrazovku do úsporného režimu při nečinnosti), pokud to nastavím tak, aby nejprve vypnul monitor Kodi a pom až Windows tak se mi pc vypne i když běží na monitoru od PC. Budu to ještě zkoušet.
 
Citovat
#4
Zkusil jsem vypínání na NB s W10 Pro a ze Store Kodi 17.6 s Estuary Stream-Cinema (skin).
Kodi menu pro vypnutí: Ukončit - ukončí jen Kodi. Vypnout - vypne Kodi i W10. Vlastní časovač vypnutí - po nastaveném čase ukončí jen(!) Kodi, ale i při běžícím filmu - prostě čas od chvíle zadání, W10 běží dál.
Ukončení W10 mohu udělat pomocí spuštění cmd a příkazu
shutdown /s /f /t 7200
...pak vypne po 120ti minutách (násobek sekund) a ukončí běh všech programů včetně Kodi.
Parametr /f je myslím při užití /t 1 (a více) nepovinný.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)