• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi odebrat odkaz
#1
Zdravím všechny v Kodi jsem celkem začátečník ,ale začíná se mi líbit čím dál více. Hledal jsem na fóru bez výsledku proto mi prosím promiňte jestli jste to tu už probírali. Nemohu odstranit nebo přepsat chybně zadaný odkaz na repozitar .Kodi jsem měl 15 teď 16 v Androidi krabičce.
Diky
Beelink Mini MXIII II, LibreElec 8.2.x.x kszaq, KODI 17.6, TV- SAMSUNG UE55KU6072
 
Citovat
#2
Nevím jak u Androidu, ale pokud se chci něčeho zbavit, tak například takto:

               

na zvoleném repu zmáčknu "I" a vyberu možnost "Odinstalovat"

   

když výše uvedený návod selže, odebereme repo "hrubou silou" přes Koďáckého správce souborů  1

je pouze zapotřebí "Přidat zdroj" → "Domovská složka" či "storage"

                     

v přidaném "storage" jdeme do .kodi → addons → zde vybereme repo které chceme odstranit

                     

na repu pomocí písmene "C" zvolíme "Odstranit"

   

Možná bude nutné povolit v nastavení Kodi tyto položky "Povolit přejmenování a mazání souborů" + "Zobrazovat skryté soubory a adresáře"

               
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#3
Diky za naprosto vyčerpávající odpověď už se mi podařilo špatnou cestu odstranit
Beelink Mini MXIII II, LibreElec 8.2.x.x kszaq, KODI 17.6, TV- SAMSUNG UE55KU6072
 
Citovat
#4
Zdravím, taky bych potřeboval poradit. I já mám Android krabičku s Kodi a po síti přehrávám videa z PC. Zajímalo by mě jakým způsobem odstranit už shlédnutá videa. V PC soubory odstraním, ale v krabičce je vidím stále, nebo spíše linky na ně.
Cestu k souborům mám nastavenu: Video-soubory-přidat video-smb Windows-sdílená složka PC. Ve složce-soubory-zůstávají ty linky které bych potřeboval odstranit. V PC s Kodi jdou soubory odstranit pravým tlačítkem myši, ale krabička má jen dálkové ovládání. Díky.
 
Citovat
#5
Zkus treba misto mackani delsi podrzeni - takto to treba funguje u SW ovladace na iPhone/iPadu.
Apple TV 4K gen.3 128GB - tvOS 16.2 (iSCC, KODI 19.4) & 3x HomePod - audioOS 16.2 & RPi 4B 8GB RAM - IOTstack & 1x RPi 2B - Raspbian & RPi Zero
Intel NUC NUC10i5FNK - i5 10210U, 64GB RAM, ESXi (W10, W11, Debian,...) 
iPhone 15 Pro 512 GB - iOS v17.2.1 (KODI 19.4) & Apple Watch 9 45mm v10.2
iPad Pro 11 512 GB - iPadOS v17.2.1 (KODI 19.4)
 
Citovat
#6
(25.2.2016, 0:37)borecek Napsal(a): Zdravím, taky bych potřeboval poradit. I já mám Android krabičku s Kodi a po síti přehrávám videa z PC. Zajímalo by mě jakým způsobem odstranit už shlédnutá videa. V PC soubory odstraním, ale v krabičce je vidím stále, nebo spíše linky na ně.

Možná pomůže toto:

               
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#7
Všechno jsem už zkoušel, i toto. Při delším podržení, nebo dvojkliku vyskočí hláška - soubory nelze najít- , ale nabídka - odstranit- , žádná.

Rossi D, i toto mám nastaveno a prováděl jsem, ale zmizí jen obrázky a popisky filmů. Vyzkoušel jsem snad všechno a stále na to nemůžu přijít. jsem už z toho zoufalej, těch linků se mi tam nakupilo docela dost
 
Citovat
#8
A co jsem psal výše:

"Možná bude nutné povolit v nastavení Kodi tyto položky "Povolit přejmenování a mazání souborů" + "Zobrazovat skryté soubory a adresáře"

... to máš také povoleno ?

Že by nějaký bug v sytému? Jinak si to nedovedu vysvětlit ... standardní postup je ten, že po "vyčištění" knihovny vše co tam nemá co dělat, zmizí ...

kodi-wiki
   
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#9
Rossi D:  Teď u toho nejsem, pak zkusím a dám vědět. I to mám taky nastaveno.

Možná by to chtělo nějak aktualizovat složku -soubory-, aby se ty linky vymazaly a zůstaly jen ty aktivní.
 
Citovat
#10
Tak už jsem na to přišel, dálkovým ovladačem najet na soubor, na klávesnici d.o. zmáčknout C a objeví se nabídka, kde s tím souborem můžu dělat co chci. Každopádně patří velký dík Rossi D, bez něho bych na to nepřišel, nenapadlo mě mačkat písmeno C. Snad to někomu do budoucna pomůže. Ještě jednou dík.
 
Citovat
#11
Mám podobný problém, dal jsem si video které je na síti do oblíbených, po přehrání jsem ho vymazal. Po tomto postupu ale zůstalo v oblíbených a nejde žádným postupem odstranit. Pokoušel jsem ho najít přímo na SD, ale nedaří se. Jako spolehlivý se mi jevil postup od RossiD mám ale vzhled estuday, kde položka vyčistit knihovny vůbec není.
RPi 3B+, LibreELEC, IR TSOP 34836
RPi4 4GB RAM, + TV-HAT,  RPi4 4GB RAM, LibreELEC 9.2.0, Kodi 18.5
 
Citovat
#12
Toto jsi si nastudoval (kapitola 5.2) → Remove From Library ?
a toto (kapitola 2) → Settings/Media/Library ?

soubor s "Oblíbené" se nachází zde:
Kód:
\storage\.kodi\userdata\favourites.xml
S905X 2/3 → CE 20 \ RPi4 → LE 19 \ HTPCLE 18 \ NAS Synology DS212J/DS220+ \ Vero 4K+ → OSMC 19
 
Citovat
#13
Jak nejde odstranit z oblíbených? Jaké postupy jsi zkoušel?
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#14
Sleduji toto téma a i když jsme si řekl, že do něj nebudu zasahovat (expertů už tady je více než dost), nedá mi to. Odpusťte mi to, ale takhle by to porbíhat nemělo. Snad kromě prvního problému, u obou dalších je to jedno velké "míjení se". Takovýmto postupem se sice občas někdo něco naučí (například to, že musí zmáčknout písmeno "C"), ale cesta k tomu je trnitá a nezaručuje, že až se dostane do úzkých v jiném případě, bude zase čekat, že mu někdo řekne, jaké písmeno má zmáčknout tentokrát.

Celý problém smazání vypadá z mého pohledu tak, že uživatel @borecek neví, že Kodi má zaveden pojem a funkci Context Menu, který u většiny položek seznamů a menu nabízí funkce, které jsou dané položce seznamu nebo menu s ohledem na její kontext dostupné. A že volba tohoto menu je standardně mapována na klávesu "c" na klávesnici, velmi často i na "longpres" klávesy OK nebo Enter (to hodně závisí na typu vstupního zařízení, ne všechny ovladače DO to např. umožňují). Pokud prostě uživatelé nebudou mít aslepoň tyto triviální znalosti, tak pak každá diskuse sklouzne k tomu, že @Rossi D bude uvažovat, že to musí být nějaký bug a uživatel @pavel56 pak to, že u jeho skinu estuday ?!?! "položka vyčistit knihovny vůbec není". BTW Skin estuday neznám (není to překlep?) a pochybuji o tom, že by jeho autor v něm takovou základní funkci vynechal. Pokdu ano, tak je si čas se porozhlédnout po nějakém jiném skinu, protože to nevěští nic dobrého.

Podobné je to u dalšího problému, s kterým přišel už zmiňovaný @pavel56. Tuším, o co mu jde a proč má problém. Ten spočívá v tom, že chce odstranit z oblíbených soubor, který už neexistuje a že k tomu chce patrně použít to samé kontextové menu, kterým tento soubor do oblíbených vložil. Tedy menu u zdrojové položky tohoto souboru, která ale už neexistuje. I tady je pomoc snadná. Stačí mu poradit, ať jde do Oblíbených a spustí si kontextové menu u příslušného titulu tam. Pak už mu bude vše jasné.

Jen málokdy jsou při běžném používání Kodi potřeba nějaké super znalosti. Těch základních pravidel a funkcí je vlastně strašně málo. Typy médií - Soubory - Zdroje - Knihovna - Vložit do knihovny - Vyjmout z knihovny, Vyčistit knihovnu - Scrapery - Titulky - Addon - Kontext menu - Info - Oblíbené - ... Problém je v tom, že se ani tento základ většina lidí nechce naučit a jen žádá o radu, jaké písmeno má zmáčknout.
 
Citovat
#15
(17.6.2018, 2:37)pavel56 Napsal(a): Mám podobný problém, dal jsem si video které je na síti do oblíbených, po přehrání jsem ho vymazal. Po tomto postupu ale zůstalo v oblíbených a nejde žádným postupem odstranit. Pokoušel jsem ho najít přímo na SD, ale nedaří se. Jako spolehlivý se mi jevil postup od RossiD mám ale vzhled estuday, kde položka vyčistit knihovny vůbec není.

EDIT: Pro neuvedení na špatnou stopu doplňuji, že v následujícím textu je mýlka! Moje.
Omlouvám se, že cituji, ale popis je spíš zmatený než jasný.
Po přehrání si vymazal, jak chápu, přímo soubor/film. Z "Oblíbené" opravdu ve skinu Estuary (podle tebe estuday) odebrat nelze, na obvyklé tlačítko D.O. se nenabídne v Oblíbené kontextové menu (TEĎ TO ZROVNA ZKOUŠÍM). Nevím, jestli to jde pro D.O. nějak obejít, ale nenabídne se ani na Kodi v PC (pravé myšítko).
Snad pomůže jen přepnout skin na Confluence, odebrat z Oblíbené, a vrátit skin Estuary.
Já mám z PC přístup do adresáře, jak uvedl @Rossi D, k souboru favourites.xml, tak mohu editovat ručně.
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
#16
@meda V Estuary v Oblíbených Context menu funguje! Pokud nefunguje na DO (a v jiných funkcích ti Context menu na DO funguje), pak ho máš přemapované ve svém user mapování, protože v default mapování DO žádná výjimka pro Oblíbené není.

BTW Předpokládám, že když se bavíme o funkci Oblíbené, máte na mysli skutečně funkci Oblíbené, nikoliv její widget. Ve widgetu v Estuary Context menu dostupný není.
 
Citovat
#17
Tedy nečekal jsem, že budu muset opravovat takového mazáka, jako je meda, ale ta kontextová nabídka v Estuary u titulu v Oblíbených samozřejmě je, ale musíš předtím na položku Oblíbené kliknout, otevře se ti nové okno s oblíbenými, kde pak máš možnost vyvolat kontextové menu nad položkou.
PC → Windows 10 → Kodi 20.4 \ TV TCL 65C845 → Google TV 11 → Kodi 20.3 \ Vontar X4 → Android TV 11 → Kodi 20.3
 
Citovat
#18
@meda - v Estuary odebrat položku z Oblíbených samozřejmě LZE - dělám to pořád.
Celý problém je v tom, že ty oblíbené musíš nejdřív otevřít - t.j. nestačí pouze najet na oblíbené v levém sloupci, ale ještě potvrdit OK nebo ENTER. Pak se otevře obrazovka Oblíbené, a v ní se už dá otevřít kontext menu standardním způsobem.
Snad jsem to napsal dostatečně srozumitelně.

EDIT: PetrM byl rychlejší :-)
SONY KDL-48W705C + X96MAX 4/64 - ANDROID 9, KODI 20
SONY KD-55XG8096 - ANDROID 8, KODI 18.9
RPi3B, RPiZERO (v šuplíku :-)
UPC 300/20, vše připojeno kabelem
 
Citovat
#19
A abych ve svém kacířském tažení ještě pokračoval. Počítám s tím, že se na mne spustí lavina nesouhlasu, ale s tím už se nějak srovnám.  6 Došlo mi to, když jsem si přečetl znova citaci @pavel56, kterou připojil @meda. Budu také citovat:

(17.6.2018, 2:37)pavel56 Napsal(a): ... Jako spolehlivý se mi jevil postup od RossiD mám ale vzhled estuday, kde položka vyčistit knihovny vůbec není.

To, co si @pavel56 z diskuse odnese, to je "jakás takás" povědomost o tom, že Oblíbené nějak souvisí s knihovnou a pokud tedy chce něco vymazat z oblíbených, musí před tím vyčistit knihovnu. Nic z toho není pravda. Oblíbené s knihovnou nijak nesouvisí (resp. s ní souvisí úplně stejně jako se všemi ostatními funkcemi) a pokud chci z oblíbených něco smazat, stav knihovny (tedy zda je není není vyčištěná), na to nemá absolutně žádný vliv. Tohle je příklad toho, oč mi v mých předchozích příspěvcíh jde.

@pavel56 se omlouvám, není to nic proti němu, jen jsem ho použil jako příklad. A mimochodem, chápu jeho zmatenost, sám jsem na tom poprvé s mým prvním média centrem nebyl lépe.
 
Citovat
#20
Tak, pánové, děkuji za poučení, to jsem opravdu klepnutím neotevíral - nenapadlo mne to!!! Uff! No tohle?
Je vidět, že Estuary zmáknuté nemám  85
Kodi 20 -LibreELEC/LinuxMint/Win/Android -RPi4/3/2/ IntelPC/xMiStick4K -Router 1Gbit 2.4+5GHz
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)