• Vítejte na XBMC-Kodi.cz
  • Česko-slovenská komunita fanoušků XBMC/Kodi
Vítejte návštevníku! Přihlášení Registrace


Hodnocení tématu:
  • 0 Hlas(ů) - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kodi - podporované soubory v položkách Video, Hudba, Obrázky a úprava nastavení
#1
Určitě si mnozí z vás všimli, že položky hlavního menu (Video, Hudba, Obrázky) zobrazují pouze určité soubory.

Seznam podporovaných souborů u jednotlivých položek:

VIDEO (VIDEOS)
Kód:
.m4v .3gp .nsv .ts .ty .strm .rm .rmvb .m3u .ifo .mov .qt .divx .xvid .bivx .vob .nrg .img
.iso .pva .wmv .asf .asx .ogm .m2v .avi .bin .dat .dvr-ms .mpg .mpeg .mp4 .mkv .avc .vp3
.svq3 .nuv .viv .dv .fli .flv .rar .001 .wpl .zip

HUDBA (MUSIC)
Kód:
.nsv .m4a .flac .aac .strm .pls .rm .mpa .wav .wma .ogg .mp3 .mp2 .m3u .mod .amf .669 .dmf .dsm .far .gdm
.imf .it .m15 .med .okt .s3m .stm .sfx .ult .uni .xm .sid .ac3 .dts .cue .aif .aiff .wpl .ape .mac .mpc
.mp+ .mpp .shn .zip .rar .wv .nsf .spc .gym .adplug .adx .dsp .adp .ymf .ast .afc .hps .xsp

OBRÁZKY (PICTURES)
Kód:
.png .jpg .jpeg .bmp .gif .ico .tif .tiff .tga .pcx .cbz .zip .cbr .rar .m3u

Tím je zajištěno že se v nabídce dané položky zobrazují pouze soubory, jenž do této kategorie patří. V případě že chcete vidět všechny pohromadě je možné použít Správce souborů.

Nyní si ukážeme, jak do seznamu přidat další přípony nebo je naopak odebrat.

Postup je velice jednoduchý, stačí vytvořit soubor s názvem advancedsettings.xml ve složce Userdata (/storage/.kodi/userdata/advancedsettings.xml) a do něj pak vložit následující řádky dle upravované kategorie :

pro video:
Kód:
<videoextensions>
 <add>.přípona1|.přípona2</add>
 <remove>.přípona3|.přípona4</remove>
</videoextensions>

pro hudbu:
Kód:
<musicextensions>
 <add>.přípona1|.přípona2</add>
 <remove>.přípona3|.přípona4</remove>
</musicextensions>


pro obrázky:
Kód:
<pictureextensions>
 <add>.přípona1|.přípona2</add>
 <remove>.přípona3|.přípona4</remove>
</pictureextensions>

Uvedu příklad, kdy nechci zobrazovat pod položkou Video přípony .zip + .rar + .bin a zároveň potřebuji zviditelnit titulky .sub + .txt. U položky Obrázky ještě přidám hudební soubory  .mp3 + .wma + .ogg

do vytvořeného advancedsettings.xml vložím:
Kód:
<advancedsettings>
   <videoextensions>
     <add>.sub|.txt</add>
     <remove>.zip|.rar|.bin</remove>
   </videoextensions>
   <pictureextensions>
     <add>.mp3|.wma|.ogg</add>
   </pictureextensions>
</advancedsettings>

Při vkládání nezapomenout na uvodní a poslední řádek (<advancedsettings> a </advancedsettings>) !
Po restartování systému budou změny aplikovány.
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#2
Zdravím, takže jestli jsem to dobře pochopil, tak je taky možné Kodi používat jako dobrý souborový manažer pro ext.usb disk například.To by bylo přesně to co hledám . Jde mi pouze o mé vlastní videa s kamery a fotografie . Internet není nutný a pokud tak snad nějaká muzika , možná rádio i když na to mám jiné zařízení. Zatím ale o síti v Kodi neuvažuji. Mám malinu pi3 která mi hezky hraje 1080p videa spolu s Kodi. Sice je nutné nastavit ručně 50hz a nebo 60hz ale naštěstí videí s 60p mám málo a další už raději točit nebudu abych nemusel zacházet do menu při přehrávání . Vše mám dobře roztříděno již na usb disku , videa , foto případně hudbu a dále potom podle roků atd. Už dávněji jsem expedimentoval s Kodi ale vždy jsem od něj zatím odešel.Nyní se mi už docela líbí i vzhled u v.17.x a u Mintu jsem si všiml a zkusil pěkný logický skin . Uvítal bych taky možnost vypnutí funkce že už po najetí myši se něco hýbe a rozevírá menu.Preferuji najet a kliknout / potvrdit volbu.
 
Citovat
#3
Výše uvedeným způsobem pouze přidáš/ubereš zobrazované přípony. Píšeš že má vše pěkně roztříděno do složek, pak ti pouze stačí přidat vybranou složku jako zdroj (zdroj lze libovolně přejmenovat).  Chceš li zobrazit veškerý obsah disku přejdi do správce souborů, který je součástí Kodi.

Ještě k té myši, nejspíš ti vadí zobrazení OSD menu, což je opravdu otrava, stačí s ní nepatrně pohnout a je přerušeno celoobrazovkové přehrávání. Jde to však obejít vytvořením souboru NoMouseMove.xml ve složce /storage/.kodi/userdata/keymaps (cesta platí pro OS LibreELEC/OpenELEC).

Soubor si mužeš stahnout zde:

.xml   NoMouseMove.xml (Velikost: 1,26 KB / Stažení: 5)

Při použití tohoto souboru nebude mit pohyb myši žádny vliv ve fullscreen režimu. Nabídku OSD vyvoláš poklepem tlačítka nebo můžeš upravit hlasitost pomocí rolovacího kolečka.

Kompletní návod: Alternative keymaps for mice
RPi 4B - LibreELEC
RPi Zero W - LibreELEC
 
Citovat
#4
Tak jsem se trochu věnoval Kodi o volném dni 1.5. a jsem hodně příjemně překvapený. Umí toho opravdu dost. Mám je na RPI3 a zvolil jsem OSMC , OpenElec mi nepřepínal automaticky frekvenci , 50/60hz a tím pádem jedny nebo druhé videa bez ručního přepnutí škubaly. Je ale možné že jsem ještě nebyl tak zběhlý v nastavení a nevšiml jsem si možnosti "zjišťovat vždy" frekvenci tedy přehrávačem a zatím jsem se k tomu nevrátil. Ono totiž ta položka tam logicky je jen když je mmc připojené k Tv která toto podporuje , při připojení k monitoru se tato položka logicky nezobrazí protože monitor ( ten můj ) podporuje pouze 60hz .To znamená že video se Sony kamery která mi toči 60p / 60i jsou super plynulé ale videa z Panasonicu který mi točí 50p / 50i mi mírně škubou. Další zajímavostí je , že u toho 50p / 50 i mírně škubou pouze videa v kont.avchd , ale záznamy které mám v 50p mp4 tuším 28mbps jedou i na tom 60hz monitoru naprosto plynule přes Kodi a hw RPI3B. Další příjemnou zkušenost jsem udělal se zvukem.Zvuk s Kodi u videokamery je dostačující , ale když jsem si pustil muziku na pozadí a prohlížel jsem si u toho fotografie tak byla slyšet nějaká nečistota , rušení.Zkusmo jsem použil USB zvukovou kartu I-tec kterou mám doma a OSMC mi nabídlo její výstupy po připojení .Tedy i možnosti posílat obraz po HDMI a zvuk přes kartu a to dokonce nejen stereo analogově , ale analogově 7+1 a nebo spdif . Kvalitu tohoto výstupu jsem zatím nezkoumal , bylo už pozdě večer .... .No a moje poslední poznámka je ke vzhledu a ten je podle mě u OSMC super. Naprosto vyhovuje . Podpora multimedálních klávesnic je vynikajicí a předpokládám že i dálkových ovladačů tím pádem.Už se rozhlížím co zkusím objednat.Měl jsem doma několik mmc na zkoušku vždy s Androidem a to byl kámen úrazu proč jsem si nic hotového nekoupil , tohle řešení s RPI je x krát lepší . Tedy pro mě .
 
Citovat
#5
Už jsem pokročil , Kodi je opravdu vymakané , to jsem ani netušil jak hodně . Zatím jsem nepřišel jen na to který doplněk nainstalovat aby se zobrazoval obrázek rádia . Hodně jsem byl překvapený když jsem si načetl mé uložené playlisty m3u které jsem exportoval s Gradia . Kodi mi to hezky roztřídilo a zobrazilo názvy. Jen grafika tam není , možná to chce nějaký doplněk. Volumio ani RuneAudio mi ty playlisty nenačetli. Tam jsem musel seznam m3u otevřít ve Foobaru ve windovs a jednotlivé rádia znovu ukládat v m3u a následně je tahat přes texťák abych vypreparoval adresu .
 
Citovat
  


Přejít na fórum:


Prochází: 1 host(ů)